خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

مصاحبه خبرگزاری دانشجو (SNN) با کاربر سابق انجمن (pmsh)

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از همدان، پویا مهدوی شریف رتبه هفت منطقه ۲ و ۱۲ کشور در کنکور سراسری تجربی را کسب کرده است. وی ساکن همدان بوده و در مدرسه تیزهوشان علامه حلی تحصیل کرده است. بدین منظور گفت و گویی با وی ترتیب داده ایم.

درصدهایتان در کنکور چه طور بود؟

ادبیات را 84 درصد زدم، معارف 84 درصد، عربی 74 درصد، زبان 94 درصد، زیست 77 درصد، ریاضی 75 درصد، فیزیک 86 درصد، شیمی 84 درصد و زمین شناسی هم 33 درصد زدم.

به جز کلاس های درسی مدرسه، در کلاس های کنکوری و تقویتی شرکت می کردید؟
      با توجه به نیازی که خودم احساس می کردم، برای تقویت در دروس ریاضی و فیزیک به کلاس های تقویتی و کنکوری می رفتم.

در آزمون های آزمایشی هم شرکت می کردید؟
      بله به طور مرتب در آزمون های مرحله ای قلم چی و چهار آزمون پایانی سازمان سنجش شرکت کردم و در بیشتر آزمون ها نتایج خوب و تراز بالایی کسب کردم. هرچند افت و خیزهایی در تراز و درصدهای آزمون های مراحل مختلف داشتم ولی درکل روند خوب و قابل قبولی داشتم.

برای مطالعه از کتب درسی بیشتر استفاده می کردید یا کتاب های کمک آموزشی؟
      برای بعضی درس ها مثل زیست شناسی بیشتر کتاب درسی را می خوندم و برای دروسی مانند فیزیک و شیمی که نیاز به تمرین و تکرار داشت از منابع کمک درسی نیز استفاده می کردم.

رابطه شما با مدرسه چطور بود؟ سال چهارم تا کی مدرسه میرفتید؟
      تا قبل از عید به طور منظم در مدرسه حاضر می شدم؛ اما بعد از عید بیشتر خانه بودم و وقتم را صرف مطالعه و تست زنی و مرور دروس می کردم و کمتر در مدرسه حاضر می شدم.

آیا مدرسه برنامه خاصی برای آمادگی بیشتر دانش آموزان در کنکور داشت؟
      نه مدرسه برنامه خاص و قابل توجهی نداشت و یکی از گلایه های من هم همین بی برنامگی مدرسه بود؛ چرا که برنامه ویژه ای برای دانش آموزان سال چهارم در نظر نگرفته بود و این موفقیت را مدیون تلاش های خودم هستم و نقش مدرسه در آن بسیار کمرنگ میدانم.

در این مدت که برای کنکور درس می خواندید، استفاده شما از تلویزیون و اینترنت و تلفن همراه به چه صورت بود؟
      از اینترنت زیاد استفاده می کردم و به طور مرتب با توجه به علاقه ای که به نجوم و موبایل دارم، سایت های مرتبط با آنها را چک می کردم. بعضی فیلم های سینمایی تلویزیون هم که برایم جالب بود و وقت داشتم را نگاه می کردم.

از اوقات فراغت خودتون چطور استفاده می کردید و به چه فعالیت هایی می پرداختید؟
      اهل ورزش و کلاس خاصی نیستم و اوقات فراغت خودم را در خانه بودم و مطالعه می کردم و یا با اینترنت و موبایل وقتم را سپری می نمودم.

از تعطیلات عید چطور استفاده کردید؟
      تعطیلات عید نوروز را به طور کامل در خانه بودم و با برنامه ریزی جدی و دقیق مشغول مطالعه و مرور دروس مختلف شدم و سعی کردم از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشم

نقش خانواده به خصوص پدر و مادر را در موفقیت خودتون به چه شکل می بینید؟
      پدر و مادرم همواره سعی داشتند که محیط آرام و بی حاشیه برای من فراهم کنند و حتی در استفاده از تلویزیون نیز مراعات مرا می کردند و با هندزفری صدای آن را گوش می کردند. آنها مهمانی های خانوادگی را به حداقل ممکن رسانده بودن و همیشه من و مسائلی که با آن ها درگیر بودم را درک می کردند و مدنظر داشتند.

از چه زمانی استارت شروع برای کنکور 94 را زدید و به طور جدی خودت را برای کنکور آماده کردید؟
      از سال اول دبیرستان مانند سایر دانش آموزان درس می خواندم؛ اما از اواسط سال سوم به طور جدی شروع به خواندن برای موفقیت در کنکور کردم.

در طول شبانه روز چند ساعت استراحت می کردید؟
      شب ها معمولا حدود ساعت ۱۱ تا ۱۲ شب می خوابیدم و روزهایی که به مدرسه نمی رفتم، صبح ها به طور معمول ساعت هشت و نیم تا ۹ از خواب بیدار می شدم.

واکنش شما بعد از فهمیدن اینکه رتبه تک رقمی آوردید، چی بود؟ تو اولین نگاه به رتبه خودتون چه احساسی داشتید؟
      واکنش خاصی نداشتم؛ حتی کمی هم ناراحت شدم و انتظار داشتم رتبه بهتری را با توجه به تلاشی که انجام داده بودم کسب می کردم که متاسفانه نشد و از این رتبه هم خوشحال هستم.

برنامه شما برای آینده چیه و قصد دارید در چه رشته ای به تحصیل ادامه دهید؟
      با توجه به علاقه ای که به رشته پزشکی دارم، تنها انتخابم رشته پزشکی دانشگاه تهران است و دوست دارم این رشته را تا مرحله تخصص ادامه بدم و بتوانم فرد مفیدی برای کشورم باشم.

به عنوان سئوال آخر چه پیشنهادی برای دانش آموزانی که سال آینده کنکور دارند می دید؟
      در مرحله اول سعی کنند استرس خودشان را کنترل نمایند و با آرامش و تمرکز درس بخوانند و در آزمون های مرحله ای هم برای اینکه از وضعیت خود مطلع شوند شرکت کنند. کسانی هم که به رتبه های تک رقمی و دو رقمی در کنکور سراسری فکر می کنند باید توجه ویژه ای به درس زمین شناسی داشته باشند و برای مطالعه و تست زنی در این درس اهتمام داشته باشند.

سخنی با پدر و مادر رتبه تک رقمی کنکور
      پدر پویا بازنشسته شرکت صنایع موکت و مادر وی نیز خانه دار است. به گفته آنان تنها فرزندشان از کودکی دارای هوش بالایی بوده و به کتاب و کتاب خوانی علاقمند بوده است. این هوش و علاقه پویا سبب شده تا وی بتواند یک سال تحصیلی را به صورت جهشی بخواند و از هم سن و سالان خود جلوتر بیفتد.همچنین پدر وی بیان داشت: پویا از دوران کودکی علاقه خاصی به نجوم و ستاره شناسی داشت و معلمین او نیز همواره تلاش و پشتکار وی را در این زمینه تحسین می کردند.پدر و مادر پویا موفقیت فرزند خود را بیشتر حاصل تلاش و پشتکار فرزند خود می دانند و ابراز داشتند: در دوران تحصیل پویا ما تمام تلاش خود را انجام می دادیم تا بتوانیم محیطی آرام و بی دغدغه را برای فرزند خود بوجود آوریم و او را در کسب موفقیت همراهی کنیم.آنها همچنین از مسئولین شهر بخاطر بی توجهی به دانش آموزانی که رتبه های برتر کشوری را کسب کرده اند گلایه کردند و گفتند: توجه و تشویق رتبه های برتر کنکور توسط مسئولین موجب دلگرمی آنان و همچنین موجب تشویق سایر دانش آموزان برای تلاش و موفقیت در کنکور سراسری می شود؛ اما متاسفانه برخلاف سایر شهرها، مسئولان استان ما هیچ توجهی به این دانش آموزان و رتبه های برتر نداشتند و تا به امروز حتی تماسی هم با اینها برقرار نکرده اند.
      @pmsh
      ...
      ویرایش توسط Mr.Dr : 30 آذر 1394 در ساعت 19:31

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      img09200687.jpg

img14124461.jpg
      ...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اولین بار بود یه مصاحبه بدون چرت و پرت خوندم

بقیه مصاحبه ها معمولا تبلیغ کتابای مختلف بخصوص گاج و قلمچی هست... یادم میاد یه سالی رتبه دو رقمی کنکور میگفت من فقط از کتابای قلمچی استفاده میکردم

ممنون از شما
      کارشناسی فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد ورودی 88

دانشجوی دندان پزشکی علوم پزشکی اصفهان ورودی 95

موفقیت اتفاقی نیست

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دم آقا پویا و خبرگذاری دانشجو گرم به خاطر مصاحبه بی طرف و ساده ای که انجام دادن

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ارتباط من و آقا پویا :

untitled.png

...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      ارتباط من و آقا پویا :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 222
حجم: 36.0 کیلو بایت

ما ی پویا بهتر داریم

دلت بسوزه

آدم خواره

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Weed Master نمایش پست ها
      ما ی پویا بهتر داریم

دلت بسوزه

آدم خواره

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      untitled.png

...

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم بهش هست هنوزم فعال تو سایت؟؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ایشالا که موفق باشه
      خوشم اومد خیلی رک گفت مدرسه هیچ نقشی نداشته...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed96 نمایش پست ها
      تبریک میگم بهش هست هنوزم فعال تو سایت؟؟
      نه متاسفانه
      ...

12. Top | #12
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چند سالش بوده انگار سال دوم سومش بوده

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed96 نمایش پست ها
      چند سالش بوده انگار سال دوم سومش بوده
      یکی از بچه ها میگفت تو مدرسه ی ما بود
      سال اولش بوده

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بالاخره یکی پیداشد که راستش رو بگه که مدرسه نمیرفتم
      همیشه سکوت نشانه ی تایید حرف طرف مقابل نیست ، گاهی
      نشانه ی قطع امید از سطح شعور اوست !!!

(میشل فوکو)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن