خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

عجیب ترین مهریه های ایرانی !!!!

بال مگس

یکی از عجیب ترین مهریه های تاریخ ایران چهار سال قبل در شعبه 264 دادگاه خانواده به اجرا گذاشته شد: یک کیلو بال مگس! سال 86 بود که زنی با مراجعه به دادگاه خانواده به قاضی گفت تنها در صورتی حاضر به طلاق می شود که همسرش یک کیلو بال مگس مهریه او را بپردازد! او که سومین ازدواج خود را شکست خورده می دید، دلیل جدایی از همسرش را فریبکاری او عنوان کرد و گفت: «همسرم علی رغم متاهل بودن، با من ازدواج کرده و حالا من تا مهریه ام را نگیرم از زندگی اش بیرون نمی روم.»

دست چپ داماد

اما عجیب تر از بال مگس، مهریه زن جوان دیگری بود که 6سال قبل در شعبه 263دادگاه خانواده تهران به اجرا گذاشته شد. این زن که دست* چپ* هـمسـرش* را به عنوان مهریه خود انتخـاب* كـرده* بـود، بـا مـراجعـه* بـه* دادگـاه* خانواده گفت: "من* از بچگی* با دختران* فامیل* در رقابت* بودم* و می خواستم مهریه ای متفاوت داشته باشم. از طرفی خانواده همسرم بسیار ثروتمند هستند و هر تعداد سكه* كه* مهرم می کردند می توانستند بپردازند. بنابراین تصمیم گرفتم برای* محكم* كاری* دست* شوهرم را به همراه 700 سكه* مهریه*ام* قرار دهم و آنها هم پذیرفتند."

اما سه سال بعد که زن جوان متوجه شد همسرش پایبند اخلاقیات نیست، به دادگاه خانواده رفت تا با اجرا گذاشتن مهریه اش، همسرش را ادب کند!

چشم هایش!

سال گذشته، زن دیگری به دادگاه رفت و چشم های شوهرش را از دادگاه خواست! او عروس یک خانواده ثروتمند شده بود که 5هزار سکه مهرش کرده بودند اما کابوس تکرار زندگی خواهر مطلقه اش دست از سر او بر نمی داشت. بنابراین بعد از عقد از همسرش خواست تا چشم هایش را مهر او کند. زن جوان می گفت دلش می*خواهد مهریه*اش آنقدر خاص و تعهد*آور باشد که شوهرش هیچ*گاه نتواند از قید و بند آن خودش را رها کند. بنابراین یک ماه بعد از عقد به دفترخانه رفتند و قرار گذاشتند بدون اطلاع خانواده ها، یک بند دیگر به مهریه اضافه کنند: چشم هایی آقای داماد!

اما چند ماه بعد ورق برگشت و اختلافات آن دو شروع شد تا جایی که چاره ای جز طلاق نماند. البته قاضی دادگاه اعلام کرد که طبق قانون شرع اعضای اصلی بدن قابل جدا کردن نیست و تعهد مالی ایجاد نمی*کند، چون چشم زمانی که زنده و قابل استفاده برای فرد باشد، باارزش است و نمی*تواند مورد رهن و گرو قرار بگیرد.

ضمن آنکه مهریه همان است که عقد براساس آن صورت گرفته و داماد فقط محکوم به پرداخت پنج هزار سکه طلا است.

1978 توپ ورزشی!

سال87 زوج دیگری در شعبه 268 دادگاه خانواده از هم جدا شدند، آن هم با یک مهریه عجیب! 1978توپ ورزشی که البته زن آنها را بخشید تا جانش را بردارد و فرار کند.

این زن جوان که تنیس باز موفقی هم هست، می خواست نشان دهد مادیات برایش اهمیتی ندارد. به همین دلیل مهریه اش را 1978 توپ ورزشی قرار داد اما بعد از 7سال از ازدواج، به دادگاه رفت تا با بخشیدن مهرش طلاق بگیرد. چون همسرش اصرار داشت به کانادا مهاجرت کنند، اما او دوست نداشت از ایران برود. به همین دلیل این زوج به صورت توافقی جدا شدند.

آهوی وحشی

پرونده شکایت زنی با مهریه 10 آهوی وحشی هم یکی از عجیب ترین پرونده هایی بود که دو سه سال قبل در دادگاه خانواده به جریان افتاد. مهناز 26ساله که با یکی از آشنایان خود در شهر مادری اش ازدواج کرده بود، به دلیل علاقه ای که به طبیعت داشت این مهریه را انتخاب کرد. او چند ماه بعد از ازدواج به خاطر شغل همسرش به تهران آمد اما آنقدر تنهایی و غربت آزارش داد تا تصمیم گرفت مهریه اش را اجرا بگذارد و شوهرش را مجبور کند تا زمانی که 10 راس آهوی وحشی را شخصا از دشت های شهرستان محل سکونتشان شکار نکرده، به تهران برنگردند!

مهریه گریه دار

البته مهریه های عجیب همیشه به همین خنده داری نیستند. سال 88 یک خبر دیگر در دادگاه های خانواده پیچید که مصداق عینی مهریه عندالمطالبه بود: «زن جوانی که 6 ماه از عقدش می گذشت به دادگاه رفت و مهریه میلیاردی اش را به اجرا گذاشت! او به قاضی گفت: همسرم خیلی مهربان است. اما مهریه حق من است و اگر همسرم من را دوست دارد باید حقم را بپردازد. اگر هم توان مالی اش را ندارد مشکل خودش است!»

آشنایی این زوج جوان از دانشگاه شروع شد و آنقدر برای به هم رسیدن دردسر کشیدند که داماد عاشق حاضر شد همه شرط های پدر عروس را برای ازدواج بپذیرد. خانواده عروس از پسر خواسته بود 24 کیلو شمش طلا و 1364 سکه مهر دخترشان کنند. در روز بله بران، مادر بزرگ دختر گفت سکه رسم امروزی ها است و مهر عروس باید پول باشد. به همین دلیل پدرعروس به احترام مادرش یک میلیارد تومان وجه نقد هم به مهریه اضافه کرد!

داماد هم که فکر می کرد مهریه را کی داده و کی گرفته، برای این که عقب نماند گفت: من هم 1364 شاخه رز سیاه به این مهریه اضافه می کنم!

چند ماه بعد سمیه با مهریه 24 کیلو شمش طلا، 1364 سکه تمام بهار آزادی، یک میلیارد تومان پول نقد و 1364 شاخه رز سیاه به عقد محسن در آمد و زندگی آنها زیر یک سقف شروع شد. اما بعد از مدت کوتاهی از ازدواج شان، عروس خانم همسرش را با نامه ای از دادگاه غافلگیر کرد گفت که مهرش را می خواهد! استدلالش هم این بود: «مگر هر وقت مشکل پیدا شد باید حقم را از تو بگیرم؟ مهریه حق من است و اگر دوستم داری باید مهرم را بپردازی تا با تو زندگی کنم!»
      رمز عبورم رو به صورت رندوم عوض کردن
      دوستان حلال کنید
      اگه دوستان کاری یا پیامی داشتن پیشاپیش شرمنده
      چون رمز عبورمو نمیدونم
      خدافظ

2. Top | #2

نمایش مشخصات
      بال مگس وتوپه باحاله !!! خخخ!!!

ماهم یه مهریه ای درنظر میگیریم که تواین لیست ثبت شیم !!! (من خودمو فدامیکنم تاشماجوونا درس عبرت بگیرید )!!والا!!!

چقد بزرگ شدین شماها !!! خخخ ! دم همه بچه های انجمن کنکور گرم

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      یکی از اقوام مام دستشو مهر زنش کرده!

من که شنیدم
      این شکلی شدم:

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مال منم جالبه باید بیاد تو لیست
      سریعععععععععععععععععععععع عع
      من و نامزدم تاریخ تولدمون یکیه برا همین تاریخ تولدمون رو گذاشتم مهرش
      330 سکه به مناسبت 30 خرداد

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه عقل داشتن ک ازدواج نمیکردن ک اصلا بخواد ب مهریه و .. بکشه

والا

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه عقل داشتن ک ازدواج نمیکردن ک اصلا بخواد ب مهریه و .. بکشه

والا

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

رتبه کنکوراینم خوبه

اندیشیدن به پایان هر چیز
      شیرینی حضورش را تلخ می کند
      بگذار پایان تو را غافلگیر کند درست مانند آغاز .

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      از این آدمای احمق خیلی بدم میاد، نمی دونم چرا، حتی شاید خودمم تو آینده یکی از این احمق ها باشم ها!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      الان 114 تا مهریه رو دادگاه قبول میکنه بقیه شو نه
      دست و پا و... هم میگن غیر عقلیه و ردش میکنن و دوماد قٍصِر در میره

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

khejalati
      نمایش مشخصات
      عاغا من ک نفهمیدم چرا اصلا مهریه میزارن!
      هیچوقت مرده مهریه رو پرداخت نمیکنه
      زنه هم ک فقط میخواد نجات پیدا کنه از شوهرش قبول میکنه
      چرا اینجوریه ؟

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      میگم فردا پسفردا به داماد میگن اینو بخور:
      209793_163.jpg
      فلفلی که از مدتی قبل به عنوان تندترین فلفل دنیا طبقه بندی شده بود به دلیل آتشین بودن سرانجام توانست وارد کتاب رکوردهای جهان، گینس شود.

به گزارش مهر، خاستگاه این فلفل که "عقرب ترینیداد" (Trinidad Scorpion) نام دارد در "موروگا" واقع در استرالیا است.

این "عقرب آتشین" از چندماه قبل به عنوان تندترین فلفل جهان طبقه بندی شده بود اما اکنون توانسته است نام خود را در کتاب برترینهای دنیا "گینس" به ثبت برساند.

موسسه Chili Pepper دانشگاه نیومکزیکو پس از تحقیقی که درباره انواع مختلف سس های تند انجام داد، توانست این فلفل را شناسایی کند.

این فلفل که با نام کامل " Trinidad Scorpion Butch Taylor" نیز معرفی می شود از گونه فلفل به نام Capsicum chinense مشتق شده است و Butch Taylor نیز نام مالک شرکت استرالیایی The Chilli Factory است که این فلفل آتشین را به وجود آورده است.

"عقرب ترینیداد" محتوی مقادیر بالایی "کاپسایسین" است. این مولکول که مسئول خاصیت سوزان بودن در مقیاس "اسکوویل" رتبه بسیار بالایی به دست آورده است.

براساس گزارش آنسا، "اسکوویل"، مقیاس مشهوری است که برای اندازه گیری شدت سوزش زبان توسط فلفل به کار می رود.

این فلفل توانسته 1 میلیون و 463 هزار و 700 واحد اسکوویل به دست آورد که تاکنون هیچ فلفلی نتوانسته بود این رقم را ثبت کند. تمام این تندی در میوه ای به اندازه یک توپ کوچک گلف است.

در طبقه بندی 10 فلفل تند دنیا فلفل Viper Naga که جدی ترین رقیب "عقرب" است توانست تنها 1 میلیون 382 میلیون و 118 هزار اسکوویل ثبت کند.

برای درک بهتر این ارقام می توان گفت که تندترین سس های موجود در بازار بین 30 تا 40 هزار اسکوویل و تندترین فلفل قرمزهایی که برای تهیه غذاهای تند استفاده می شوند بین 2 هزار و 500 تا 8 هزار اسکوویل در فلفل تندی دارند.

مارسل دو وی، یکی از اعضای گروهی که این گیاه آتشین را توسعه داده اند درباره تجربه خود از چشیدن Trinidad Scorpion Butch T گفت: "بعد از خوردن این فلفل توهم داشتم و به خاطر سرگیجه نتوانستم تا 20 دقیقه راه بروم."

وی افزود: "این فلفل بسیار تند است. تنها چیزی که می توانم بگویم این است هرگز و هرگز دوباره آن را نخواهم خورد."

این تست کننده فلفل، برای خوردن این "عقرب" از دست کش ها و عینک محافظ استفاده کرد، چون سوزش دست با این فلفل می تواند حداقل 2 روز به طول انجامد و نزدیک کردن آن به چشم می تواند سبب کوری موقف شود.

موفق باشید
      بای
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

ویرایش توسط T!G3R : 04 مرداد 1394 در ساعت 21:42

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چشمای داماد عــــــــــــــــــــــال یــــــــــــــــــــــــ ــــــــه
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarah B نمایش پست ها
      عاغا من ک نفهمیدم چرا اصلا مهریه میزارن!
      هیچوقت مرده مهریه رو پرداخت نمیکنه
      زنه هم ک فقط میخواد نجات پیدا کنه از شوهرش قبول میکنه
      چرا اینجوریه ؟
      اتفاقا هم مهریه رو میدن هم میگیرن..50 50 هست این شرایط که میگی
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      به حق چیزای ندیده و نشنیده ، خدا شفا بده ، عاخه دست و چشم و بال مگس ... خخخ

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      الان به مهریه پرش با مانع هم اضافه شده
      باید به تاریخ میلادی سکه باشه
      وپرش با مانع خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

بی شوخی: دادوستد که نمیکنین !!!!!
      اخه این چه کاریه !!!!
      وا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن