خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

اگه بین سه گزینه شک داشتیم،شانسی بزنیم بهتره یا نه؟

سلام.من از چند جا شنیدم اگه بین دو گزینه شک داشتید بزنید ولی اگه بین سه گزینه شک داشتید نزنید.

دوستان متن زیر میخواد اثبات کنه که با شانسی زدن با شک بین سه گزینه اغلب درصد ما رو افزایش میده.اگه غلطه لطفا دلیل بیارید.

میدونیم تو کنکور هر سه تا غلط یه درستو پاک میکنه.

فرض کنیم آزمون ما سه سوال داره،که تو هر سه بین سه گزینه شک داریم.

احتمال میگه اگه شانسی بزنیم تو اون سه تا به طور متوسط یکیش درست در میاد.

حالا اون دو تا غلط هر کدوم 1/3- نمره ازمون کم میکنه.

پس نمره ی ما میشه :2/3-1=
      1/3

یعنی 1/3 نمره ی یک تست.

با توجه به این اگه 30 سوال داشته باشیم و همشون با شک بین سه گزینه بزنیم نمره ی ما میشه 3 تا تست درست.یعنی 10 درصد بهمون اضافه میکنه نسبت به نزدنشون.

ویرایش توسط broslee : 27 آذر 1394 در ساعت 21:53

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      والا من که هر موقع بین دو گزینه شک داشتم و زدم در 75 درصد اوقات گزینه غلط رو زدم

اصلا تجربه نشون داده اگر بین دو گزینه هم شک داشتید بزنید , در اکثر اوقات غلط در میاد

البته روی کاغذ و در محاسبات بله حق با شماست

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حتی بین 2 گزینه هم نمیشه...
      3 گزینه که هیچی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      میدونی من حوصله ندارم راجب این چیزی که نوشتی تحقیق کنم حقیقت و فکرمو درگیر کنم!اخه همینجورش حالم الان از محاسبه کردن به هم میخوره!ولی تجربه شخصیم رو توی۳سال ازمون دادن میگم بهت که «به هیچ وجه»شک دارن نزن من هر وقت شک دار نزدم ترازم حداقل۲۰۰تا بالاتر از حالتای معمولیم بوده که تازه بعضی وقتا اونم بین ۲گزینه شک دار میزدم
      اصن منفی تاثیرش خیلی زیاده!باورن کن من که فکر میکنم تاثیرش از اینکه۳غلط یه درستو ببره هم بیشتره!اخه میگم توی ازمون ها چندین و چند بار اینو دیدم
      هیج ووقت شک دار نزن

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Forgotten نمایش پست ها
      والا من که هر موقع بین دو گزینه شک داشتم و زدم در 75 درصد اوقات گزینه غلط رو زدم

اصلا تجربه نشون داده اگر بین دو گزینه هم شک داشتید بزنید , در اکثر اوقات غلط در میاد

البته روی کاغذ و در محاسبات بله حق با شماست
      والا من دو تا آزمون قبلی گزینه یه 10 بیست تایی شانسی میزنم،
      اگه از 10 تا 3 تاش هم درست دربیاد بازهم نمره ی مثبت داره.

اینو با تجربه هم دیدم.

سوالایی که وقتگیره یا حوصله ندارم فقط نگاه میکنم جواب مثبت میشه یا منفی

بعد تو گزینه ها از بین دو تا مثبت یکیو شانسی میزنم.
      درصدم هم زیاد میشه.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به جای اینکه بیای بپرسی که وقتی بین 3 گزینه شک داریم بزنیم یا نه، برو جوری بخون تا تسلطت زیاد شه و شک نکنی ... از ما گفتن ...
      ...

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز هندوستان که نیس بین سه گزینه شک کنی بزنی دو گزینه شک کردی بزن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      میدونین چرا گفتن هر سه غلط یه درستو پاک میکنه

چرا نگفتن هر پنج غلط...

چون اگه شانسی بزنید از 100 سوال چون چهار گزینه ایه احتمال قوی 25 تاش درسته.

از طرفی 75 تاش اشتباست که به اندازه ی یک سومش نمره منفی داره.75/3=25-

این 25 نمره ی منفی با اون 25 نمره ی مثبت میره و نمره ی شما میشه o

اگه همه ی سوالا رو یه گزینه مثلا 2 یا 3 بزنید،احتمال صفر شدن بیشتره.در واقع ریسک کمتری میکنید.مثلا جواب بین 5 مثبت و 5 منفیست.

اگه در هم بر هم بزنید جواب بین 100 درصد مثبت و 33.3 درصد منفیست.

9. Top | #9
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من يه پيشنهاد مي دم تركيبي از نظرات مشاورا و خودم . 1- اگه بين 3 گزينه شك دارين به هيچ وجه من الوجوه نزنين . 2-اگه بين 2 گزينه شك داشتين حداكثر در 2الي 3 سوال در يك درس بزنين . حالا بياين بررسي كنين در آزمونايي كه دادين چند درصد سوالات شكدار درست دراومده . اگه كمتر از 50 درصد بود كه خيليا از جمله خودم ديگه شك دار رو نزنين ولي اگه بالاي 50 درصد بود بزنين اشكالي نداره . ولي 2 شرط داره سوالات شك دار كم باشه نه اين كه هر سوالي كه مي خونين شك داشته باشين و اين كه بررسي كنين كه آيا شانس با شما در بين 2 گزينه همراه است يا نه

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط broslee نمایش پست ها
      سلام.من از چند جا شنیدم اگه بین دو گزینه شک داشتید بزنید ولی اگه بین سه گزینه شک داشتید نزنید.

دوستان متن زیر میخواد اثبات کنه که با شانسی زدن با شک بین سه گزینه اغلب درصد ما رو افزایش میده.اگه غلطه لطفا دلیل بیارید.

میدونیم تو کنکور هر سه تا غلط یه درستو پاک میکنه.

فرض کنیم آزمون ما سه سوال داره،که تو هر سه بین سه گزینه شک داریم.

احتمال میگه اگه شانسی بزنیم تو اون سه تا به طور متوسط یکیش درست در میاد.

حالا اون دو تا غلط هر کدوم 1/3- نمره ازمون کم میکنه.

پس نمره ی ما میشه :2/3-1=
      1/3

یعنی 1/3 نمره ی یک تست.

با توجه به این اگه 30 سوال داشته باشیم و همشون با شک بین سه گزینه بزنیم نمره ی ما میشه 3 تا تست درست.یعنی 10 درصد بهمون اضافه میکنه نسبت به نزدنشون.

اگه رشتت ریاضی باشه احتمالا "امید ریاضی" رو خوندی.وقتی بین 4 گزینه شانسی بزنی احتمال درست زدن 1/4 و احتمالا علط زدن 3/4. میدونیم هر جواب درست سه نمره و هر جواب غلط منفی یک نمره داره. پس اگه بین 4 گزینه همه سوالا رو شانسی بزنی نمره ای ک میگیری در هر سوال میشه سه چهارم منهای سه چهارم ینی 0.

وقتی مطمینی ی گزینه غلطه و بخای از بین س گزینه یکی رو انتخاب کنی... احتمال درست زدن 1/3 و احتمال غلط زدن 2/3 میشه. امید ریاضی این حالت میشه یک منهای دو سوم که میشه 1/3. ینی در هر سه سوال شما ی نمره میگیری. پس اگه همه رو شانسی بزنی درصدتو 11 درصد بیشتر کردی وگه همه رو بخای شانسی بزنی

وقتی مطمینی دو گزینه غلطه و بخای شانسی یکی از دو گزینه دیگه رو انتخاب کنی... احتمال درست زدن 1/2 و احتمال غلط زدن 1/2. امید ریازی این حالت میشه سه دوم منهای یک دوم که میشه 1. ینی در هر سوال شما ی نمره میگیری. اینجوری درصد رو 33 درصد بیشتر میکنی اگه بخای همه رو شانسی انتخاب کنی.

وقتی مطمینی سه گزینه علط هستن و گزینه چهارم رو انتخاب کنی احتمال درست زدن 1 و احتمال غلط زدن 0(مجبوریم اینجوری فرض کنیم، ینی اطمینان از علط بودن ینی غلط بودن گزینه). در این حالت امید ریاضی میشه سه منهای صفر ینی 3. ینی در هر سوال شما سه نمره میگیری. اینجوری صدرصدت 100 درصد بیشتر میشه.

این مدل وقتی خوب عمل میکنه که تعداد سوالها زیاد باشه و بخایم در مورد تعداد زیادی داوطلب بکارش ببریم.

در کل... بین سه گزینه اگه کنور واسط مهم نیست حتما یکی رو انتخاب کن. ولی اگه درس خوندی و زهمت کشیدی فقط از بین دو گزینه انتخاب کن. حالت انتخاب سه گزینه انه بخای 55 سال ریاضی رو اینجوری عمل کنی 11 درصد نمرتو بیشتر میکنه پس واسه 5 سوال کمتر بیشتر از 1 درصد میشه که ارزششو نداره.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بین سه گزینه هرگز شانسی انتخاب نکنین

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تراز بالاها حتی بین دو گزینه شک هم نمیزنن

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه مثال کلی :

تراز اونی که یه درسی رو 10 درصد بدون نمره منفی زده با اونی که 10 درصد با نمره منفی زده زمین تا آسمون فرق میکنه!

اگه تلاش کردید و کنکور میدید برا رتبه برتر یا حداقل سه رقمی شدن،نزنید بهتره!
      اگه همینجوری امتحان میدید و میخواید نهایتا یه پیام نور قبول شید بزنید بهتره!!!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      اگه رشتت ریاضی باشه احتمالا "امید ریاضی" رو خوندی.وقتی بین 4 گزینه شانسی بزنی احتمال درست زدن 1/4 و احتمالا علط زدن 3/4. میدونیم هر جواب درست سه نمره و هر جواب غلط منفی یک نمره داره. پس اگه بین 4 گزینه همه سوالا رو شانسی بزنی نمره ای ک میگیری در هر سوال میشه سه چهارم منهای سه چهارم ینی 0.

وقتی مطمینی ی گزینه غلطه و بخای از بین س گزینه یکی رو انتخاب کنی... احتمال درست زدن 1/3 و احتمال غلط زدن 2/3 میشه. امید ریاضی این حالت میشه یک منهای دو سوم که میشه 1/3. ینی در هر سه سوال شما ی نمره میگیری. پس اگه همه رو شانسی بزنی درصدتو 11 درصد بیشتر کردی وگه همه رو بخای شانسی بزنی

وقتی مطمینی دو گزینه غلطه و بخای شانسی یکی از دو گزینه دیگه رو انتخاب کنی... احتمال درست زدن 1/2 و احتمال غلط زدن 1/2. امید ریازی این حالت میشه سه دوم منهای یک دوم که میشه 1. ینی در هر سوال شما ی نمره میگیری. اینجوری درصد رو 33 درصد بیشتر میکنی اگه بخای همه رو شانسی انتخاب کنی.

وقتی مطمینی سه گزینه علط هستن و گزینه چهارم رو انتخاب کنی احتمال درست زدن 1 و احتمال غلط زدن 0(مجبوریم اینجوری فرض کنیم، ینی اطمینان از علط بودن ینی غلط بودن گزینه). در این حالت امید ریاضی میشه سه منهای صفر ینی 3. ینی در هر سوال شما سه نمره میگیری. اینجوری صدرصدت 100 درصد بیشتر میشه.

این مدل وقتی خوب عمل میکنه که تعداد سوالها زیاد باشه و بخایم در مورد تعداد زیادی داوطلب بکارش ببریم.

در کل... بین سه گزینه اگه کنور واسط مهم نیست حتما یکی رو انتخاب کن. ولی اگه درس خوندی و زهمت کشیدی فقط از بین دو گزینه انتخاب کن. حالت انتخاب سه گزینه انه بخای 55 سال ریاضی رو اینجوری عمل کنی 11 درصد نمرتو بیشتر میکنه پس واسه 5 سوال کمتر بیشتر از 1 درصد میشه که ارزششو نداره.

اثبات شما کاملا درسته.
      حتی بین 3 گزینه هم شک داشتیم بزنیم به نفعمونه .
      2 گزینه رو هم حتمن بزنین .

راستی یک چیزی
      بالای کارنامه ی قلمچی برای بعضی داوطلبان نوشته اگر پاسخ غلط نمی داشتید ، تراز شما فلان قدر بالا تر بود .
      حواستون باشه این بخش مزخرف ترین بخش کارنامه هست
      علتش هم اینه که فقط سوال های غلط شما بررسی شدن
      مثلا ممکنه من 30 تا رو شانسی زده باشم و 10 تاش غلط باشه و بالای کارنامه میگه اگر غلط نمیزدی فلان قدر بیشتر میشدی .
      ولی اون نمیفهمه که من 20 تا رو شانسی درست زدم و بهمین خاطر فلان قدر بالا تر شدم !!
      برای همین میگم این بخش کارنامه رو اصلن توچه نکنین بهش.

در کل کسایی که بین 2 گزینه شک میکنن و میزنن بیشتر اهل ریسکن
      بنظرم اینجور آدم ها از آدم های Conservative موفق ترن !

نقل قول نوشته اصلی توسط melis نمایش پست ها
      یه مثال کلی :

تراز اونی که یه درسی رو 10 درصد بدون نمره منفی زده با اونی که 10 درصد با نمره منفی زده زمین تا آسمون فرق میکنه!

اگه تلاش کردید و کنکور میدید برا رتبه برتر یا حداقل سه رقمی شدن،نزنید بهتره!
      اگه همینجوری امتحان میدید و میخواید نهایتا یه پیام نور قبول شید بزنید بهتره!!!
      تراز اونی هم که 30 درصد زده نسبت به اونی که صفر زده از زمین تا مریخ فرق میکنه!
      احتمال این دو برابره
      همونقدر که ممکنه رتبه شما از 500 برسه به 1000 ممکنه برسه به 200
      حالا 500 با 1000 خیلی فرق نداره چون شریف نمیاری ولی با 200 میاری
      ریسک یعنی همین !

ویرایش توسط S I N A : 28 آذر 1394 در ساعت 00:58

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها

خیلی عالی .

بدم میاد از اینا که تا چیز منطقی و جدیدی براشون میاری چون با فرضیات غلطشون تناقض داره دربارش فکر نمیکنن.

امید ریاضی نخوندم.اینا زاییده تفکر خودمه.

به این نتیجه هم رسیدم:
      تو 3 تست که بین 3 گزینه شک داریم:

کل حالات جوابگویی 27 تاست.(همشون هم شانس)

12 تا یک تست صحیح

6 تا دو تست صحیح

1 تا سه تست صحیح

8 تا همه غلط است.

جالب اینجاست اگه احتمال هر کدوم از بالایی ها رو در نمرشون ضرب کنی بعد میانگین بگیری
      به عدد 11/27 میرسی یعنی نمره یی که به طور میانگین میگیری یا نمره ای که اغلب میگیری
      که از 1/3 ای که در آوردیم بیشتره.البته از 1/2 هم کمتره.

نگین 1/3 عدد کمیه.مگه میتونین 1/3 وزن زمین رو بلند کنین؟

----------------------------------- ----------------------------------

من خودم دلم نمیاد تو کنکور بین سه تا حتی بین دو تا شانسی بزنم.چون سوالا یی که آدم شک داره کمه ریسکش بالاست.

---------------------------- ---------------------
      تو آزمون ها چیز خوبیه.درصد مفت باشه،نیم درصد هم کلی کیف میده.
      ویرایش توسط broslee : 28 آذر 1394 در ساعت 01:10 دلیل: اضافه ی قسمت قرمز

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن