خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 33
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      احتمال در مورد پدیده های اتفاقی هست
      اما باید توجه کرد که چینش گزینه های صحیح در کنکور بصورت رندوم هست ؟؟
      الا بذکر الله تطمئن القلوب
      ویرایش توسط amin278 : 28 آذر 1394 در ساعت 01:11

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FBI نمایش پست ها
      اما باید توجه هست که چینش گزینه های صحیح در کنکور بصورت رندوم هست ؟؟
      آره توی کنکور کاملا رندوم ه
      چون 6 تا دفترچه هست و گزینه ها کاملن جابجا شدن

ولی توی آزمون های آزمایشی اینجور نیس.
      مثلا توی آزمون ها احتمال گزیه 1 مخصوصا توی ریاضی کمتر از بقیه.
      هر وقت گزینه 1 در آوردین یک بار راه حل رو چک کنین .
      چون از لحاظ روانشناسی گزینه 1 رو آدم زودتر میبینه و انتخابش میکنه.

ولی تو کنکور احتمال درستی تمام گزینه ها برابره.

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S I N A نمایش پست ها
      آره توی کنکور کاملا رندوم ه
      چون 6 تا دفترچه هست و گزینه ها کاملن جابجا شدن

ولی توی آزمون های آزمایشی اینجور نیس.
      مثلا توی آزمون ها احتمال گزیه 1 مخصوصا توی ریاضی کمتر از بقیه.
      هر وقت گزینه 1 در آوردین یک بار راه حل رو چک کنین .
      چون از لحاظ روانشناسی گزینه 1 رو آدم زودتر میبینه و انتخابش میکنه.

ولی تو کنکور احتمال درستی تمام گزینه ها برابره.

عمومی گزینه2 امروز به این شکله.

2 از همه بیشتره.
      بعد3
      بعد4
      بعد1

اگه کسی بدون دفترچه سوالات شانسی میزد:

اگه فقط دو میزد:15 درصد مثبت بقیه صفر(ممکنه مثلا 5 تا درس هرکدوم 3 درصد باشه یا شکل های دیگه که جمعش 15 بشه.)

اگه 3 میزد:5 درصد مثبت

اگه 4 میزد:یه مقداری منفی

اگه 1: فک کنم 5 درصد منفی
      ویرایش توسط broslee : 28 آذر 1394 در ساعت 01:24

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط broslee نمایش پست ها
      خیلی عالی .

بدم میاد از اینا که تا چیز منطقی و جدیدی براشون میاری چون با فرضیات غلطشون تناقض داره دربارش فکر نمیکنن.

امید ریاضی نخوندم.اینا زاییده تفکر خودمه.

به این نتیجه هم رسیدم:
      تو 3 تست که بین 3 گزینه شک داریم:

کل حالات جوابگویی 27 تاست.(همشون هم شانس)

12 تا یک تست صحیح

6 تا دو تست صحیح

1 تا سه تست صحیح

8 تا همه غلط است.

-----------------------------------

من خودم دلم نمیاد تو کنکور بین سه تا حتی بین دو تا شانسی بزنم.چون سوالا یی که آدم شک داره کمه ریسکش بالاست.

----------------------------
      تو آزمون ها چیز خوبیه.درصد مفت باشه،نیم درصد هم کلی کیف میده.
      من بین دو گزینه بمونم یکی رو انتخاب میکنم... ارزششو داره. این اتففاق چ ی بار بیفته چه 135 بار بار این کارو میکنم.... انتخاب میکنم بین دو گزینه ولی ب شرطی ک مطمینم باشم حتمایکی از دو گزینه صحیحه
      نقل قول نوشته اصلی توسط FBI نمایش پست ها
      اما باید توجه هست که چینش گزینه های صحیح در کنکور بصورت رندوم هست ؟؟
      داستان ما هم ی داستان تصادفی و اتفاقیه
      اینکه گزینه صحیح کدومه توی مدل ما اهمیت نداره. ی سوال اگه 40 تا گرینه هم داشته باشه باز از هر 40 نفر، ی نفر سوال رو درست میزنه. همه گزینه ها هم شانس هستن... چ گزینه صحیح اولی باشه چ دومی و چ اخری. مثل ی تاس. تاس رو و پشت و عقب و جلو نداره. همه وجه های ی تاس هم شانس هستن. مگه اینکه تاس خراب باشه.

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب اینا همش احتماله...اینی که میگید احتمالا فلان قدرش درسته فقط واسه محاسبات رو کاغذه اصن تو واقعیت نداریم همچین چیزی...شما صد تا تست بزن همرو شانسی...یهو دیدی 90 تاش درست در اومد..یا یهو دیدی 90 تا اشتباه شد درسته احتمالش کمه...اما رو کاغذ...تو واقعیت اینطور نیست

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR_KHD نمایش پست ها
      خب اینا همش احتماله...اینی که میگید احتمالا فلان قدرش درسته فقط واسه محاسبات رو کاغذه اصن تو واقعیت نداریم همچین چیزی...شما صد تا تست بزن همرو شانسی...یهو دیدی 90 تاش درست در اومد..یا یهو دیدی 90 تا اشتباه شد درسته احتمالش کمه...اما رو کاغذ...تو واقعیت اینطور نیست
      اسمش احتماله ولی دقت ریاضی داره. شکممون درد نمیکنه اینهمه تعریف محاسبه بکنیم اخرشم بگیم این ی احتماله. علم احتمال ب همه چیز دقت ریاضی میده. احتمال اینکه از خیابون رد بشی و تصادف منجر ب مرگ بکنی چقده؟ روز ی 1000 نفر توی ایران بر اثر سوانح رانندگی میمیرن. بگو 100 نفر توی عبور از خیابون مرده باشن. اگه جمعیت ایران 100 میلیون باشه احتمال اینکه از خیابون رد بشی و بمیری یک ده هزارم درصده. ایا تو میخای بگی این ی احتماله و قابل استناد نیست پس من ار عرض خیابون رد نمیشم؟!!! چیزی ک میگی با جیزی که در عمل انجام میدی فرق میکنه. پس توی خمیر(نه ضمیر!) نا خوداگاهت درست عمل میکنی. علم احتمال هم دقت ریاضی میده به پدیده های که عدم قطعیت دارن.
      احتمال اینکه 90 درصد شانسی بزنی یک به چند میلیونه. احتمال منفی 33 هم همینطور. علم ریاضی میکنه بین دو گزینه یکی رو انتخاب کن.
      شما هر جوری دوست داری رفتار کن... ولی ریاضی هم ی چیز دیگه میگه هم فرق میکنه با واقعیتی که شما برداشت کردی.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melis نمایش پست ها
      یه مثال کلی :

تراز اونی که یه درسی رو 10 درصد بدون نمره منفی زده با اونی که 10 درصد با نمره منفی زده زمین تا آسمون فرق میکنه!

اگه تلاش کردید و کنکور میدید برا رتبه برتر یا حداقل سه رقمی شدن،نزنید بهتره!
      اگه همینجوری امتحان میدید و میخواید نهایتا یه پیام نور قبول شید بزنید بهتره!!!
      بچه ها واقعا جمله اول ایشون درسته .....؟؟؟؟؟!!!!!!

آخه خود من فکر می کردم که دونفر که درصد شون توی یه درس مثل زیست برابره ، کاملا تراز یکسانی می گیرن ........
      حالا میخواد یکی شون مثلا 10 سوال زیستو درست جواب داده ، بدون غلط و درصدش شده 20 درصد ....
      و چه اونی که 11 تا سوال صحیح + 3 تا سوال غلط، داخل درصد زیست جواب داده ......
      هر دوشون درصدشون 20 درصد میشه ..... ولی به نظر من ترازشون هم باید برابر باشه...!!!!

اگه کسی نظری مخالف در مورد برابری تراز این دونفر داره ، ممنون می شم با دلیل اثبات بکنه....
      راستی من آزمون کانون نمی رم.....
      اونایی که این آزمونو امتحان میدن ، آیا ممکنه که دو نفر درصد یکسانی داشته باشند ، ولی تراز متفاوتی رو تجربه کنند....؟؟؟؟؟

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام.من از چند جا شنیدم اگه بین دو گزینه شک داشتید بزنید ولی اگه بین سه گزینه شک داشتید نزنید.

دوستان متن زیر میخواد اثبات کنه که با شانسی زدن با شک بین سه گزینه اغلب درصد ما رو افزایش میده.اگه غلطه لطفا دلیل بیارید.

میدونیم تو کنکور هر سه تا غلط یه درستو پاک میکنه.

فرض کنیم آزمون ما سه سوال داره،که تو هر سه بین سه گزینه شک داریم.

احتمال میگه اگه شانسی بزنیم تو اون سه تا به طور متوسط یکیش درست در میاد.

حالا اون دو تا غلط هر کدوم 1/3- نمره ازمون کم میکنه.

پس نمره ی ما میشه :2/3-1=
      1/3

یعنی 1/3 نمره ی یک تست.

با توجه به این اگه 30 سوال داشته باشیم و همشون با شک بین سه گزینه بزنیم نمره ی ما میشه 3 تا تست درست.یعنی 10 درصد بهمون اضافه میکنه نسبت به نزدنشون.

سلام دوست عزیز اصلا ارزش ریسک نداره چرا؟ (الان میگم)

1)شک4گزینه=اصلا کلا بیخیال
      2)شک بین 3 گزینه=تا 85 درصد ازش بگذر چونکه چون تو میخوای از بین 3 تا گزینه یکی رو بزنی احتمال خطا میره بالا چرا؟چون از کجا معلوم اون یکی که حذف کردی جواب نباشه؟/از کجا معلوم بتونی درست بزنی (خیلی احتمال کمه تازه بین2گزینه اکثرا اشتباه میشه)/چرا واسه یه تست الکی بیای نمره منفی بگیری؟ارزش داره؟(به نمره منفیه فک کن)/در این موارد تجربه شخصیم و تحقیقام نشون داده بیشاز 85 درصد غلط میزنن چون تشخیص بین 3 گزینه خیلی سخته /تازه اگه بازم یکی از 3تا رو بتونی حذف کنی با 2 گزینه دیگه چیکار میخوای کنی؟/درکل توصیه میکنم از خیرش بگذر
      3)شک 2 گزینه=تو ازمون های ازمایشی اگه غالبا 2 گزینه رو درس میزنی بزن اگه غالبا اشتباه میزنی پس نزن

در اخر اینه بررسی کن دلیل گیر کردن بین 2 یا 3 گزینت چی بوده که دفعه بهد به این مشکل نخوری و یا خیلی کم و بین 2 گزینه شک کنی
      با مطالعه با کیفیت تر و بیشتر اکثرا این مشکل شک حل میشه

موفق باشی

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام.من از چند جا شنیدم اگه بین دو گزینه شک داشتید بزنید ولی اگه بین سه گزینه شک داشتید نزنید.

دوستان متن زیر میخواد اثبات کنه که با شانسی زدن با شک بین سه گزینه اغلب درصد ما رو افزایش میده.اگه غلطه لطفا دلیل بیارید.

میدونیم تو کنکور هر سه تا غلط یه درستو پاک میکنه.

فرض کنیم آزمون ما سه سوال داره،که تو هر سه بین سه گزینه شک داریم.

احتمال میگه اگه شانسی بزنیم تو اون سه تا به طور متوسط یکیش درست در میاد.

حالا اون دو تا غلط هر کدوم 1/3- نمره ازمون کم میکنه.

پس نمره ی ما میشه :2/3-1=
      1/3

یعنی 1/3 نمره ی یک تست.

با توجه به این اگه 30 سوال داشته باشیم و همشون با شک بین سه گزینه بزنیم نمره ی ما میشه 3 تا تست درست.یعنی 10 درصد بهمون اضافه میکنه نسبت به نزدنشون.

اینی که گفتی کاملاً درسته ولی باید اینم در نظر بگیری که سوالا رو قراره تو یه وقته محدود جواب بدی شک کردن و انتخاب کردن بین 3 تا گزینه هم وقت گیره هم وقت میری سر سوال بعدی ذهنتو درگیر میکنه پس بهتره و منطقی تره که وقتی که واسه حذف یه گزینه و انتخاب بین سه تا گزینه میزاری رو صرف جواب دادن به سوالی بکنی که ریسک غلط زدنش کمتره و بلدی
      پس تو آزمونا و کنکور !!! این ریسکو نکن ولی اگه یه روز تو یه امتحانه سه گزینه ای که هیچی ازش بلد نیستی و نمره منفیش یک سومه شرکت کنی و همه رو شانسی بزنی روشت صد در صد جواب میده
      http://hedua.com/wp-content/uploads/...orkPaysOff.jpg

ترس ترمزه اونی برده که برا چیزی که میخواد تا ته گاز و پر کنه

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چه بحث بیهوده ایه

عوض این بحث ها برید دنبال درستون تا میزان دانشتون زیاد بشه دچار شک نشید

دو گزینه شک دار رو هم نباید زد اکثر وقت ها بعد اینجا در مورد سه گزینه شک دار صحبت میشه !!!

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      3 گزینه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

Sharmande
      نمایش مشخصات
      حتی اگه روی یک گزینه به تنهایی شک داشتید به هیچ عنوان نباید زده بشه چه برسه به سه تا

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Sharmande
      نمایش مشخصات
      شانسی زدن شاید درصد و ببره بالا اما شک نکن تراز پایین میاد

خودم به عینه دیدم

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      اسمش احتماله ولی دقت ریاضی داره. شکممون درد نمیکنه اینهمه تعریف محاسبه بکنیم اخرشم بگیم این ی احتماله. علم احتمال ب همه چیز دقت ریاضی میده. احتمال اینکه از خیابون رد بشی و تصادف منجر ب مرگ بکنی چقده؟ روز ی 1000 نفر توی ایران بر اثر سوانح رانندگی میمیرن. بگو 100 نفر توی عبور از خیابون مرده باشن. اگه جمعیت ایران 100 میلیون باشه احتمال اینکه از خیابون رد بشی و بمیری یک ده هزارم درصده. ایا تو میخای بگی این ی احتماله و قابل استناد نیست پس من ار عرض خیابون رد نمیشم؟!!! چیزی ک میگی با جیزی که در عمل انجام میدی فرق میکنه. پس توی خمیر(نه ضمیر!) نا خوداگاهت درست عمل میکنی. علم احتمال هم دقت ریاضی میده به پدیده های که عدم قطعیت دارن.
      احتمال اینکه 90 درصد شانسی بزنی یک به چند میلیونه. احتمال منفی 33 هم همینطور. علم ریاضی میکنه بین دو گزینه یکی رو انتخاب کن.
      شما هر جوری دوست داری رفتار کن... ولی ریاضی هم ی چیز دیگه میگه هم فرق میکنه با واقعیتی که شما برداشت کردی.

شما هر چی گفتین ,گفتید احتمالش فلان قدره...خوب احتمال که قطعی نیست...ممکنه هر اتفاقی رخ بده..یعنی یهو دیدی 90 تا دست در اومد..درسته احتمالش کمه ولی خوب هنوزم امکان وقوعش هست...

البته شایدم برداشت من اشتباهه..بگذریم..

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      شک بین سه گزینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن