خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات

مشکل"کمال گرایی"

ﻣﻦ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺑﺎﺷﻢ
       (ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﺋﯽ )ﺁﯾﺎ ﺷﻤﺎ ﻓﺮﺩ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﺋﯽ ﻫﺴﺘﯿﺪ؟ﺁﯾﺎ ﺩﺍﺋﻤﺎٌ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺧﺮﺩﻩ ﮔﯿﺮﯼ ﻭ ﺍﻧﺘﻘﺎﺩ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﻭ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻫﺴﺘﯿﺪ ؟من باید بهترین باشم (کمال گرائی )
      .
      .
      ﺁﯾﺎ ﻓﮑﺮ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺎﺭﯼ ﮐﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽ ﺩﻫﯿﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﺻﺪ ﺩﺭ ﺻﺪ ﮐﺎﻣﻞ ﻭ ﺑﯽ ﻧﻘﺺ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻨﮕﻮﻧﻪ ﻧﺒﺎﺷﯿﺪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎﺯﻧﺪﻩ ﻭ ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﯿﺪ؟ﻣﯽ ﭘﻨﺪﺍﺭﯾﺪ ﮐﻪ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﺭ ﻫﻤﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻣﺜﻼ‌ً ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺩﻭﺳﺖ ، ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻭﺭﺯﺷﮑﺎﺭ ﻭ …ﺁﯾﺎ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﻭ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎﯼ ﭘﮋﻭﻫﺸﯽ ﺭﺍ ﺻﺮﻓﺎً ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻃﺮ ﮐﻪ ﮐﺎﻣﻞ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ ﺑﻪ ﺗﻌﻮﯾﻖ ﻣﯽ ﺍﺗﺪﺍﺯﯾﺪ ؟ﺍﮔﺮ ﭘﺎﺳﺦ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﺳﻮﺍﻻ‌ﺕ ﺑﺎﻻ‌ ﻣﺜﺒﺖ ﺍﺳﺖ ﺍﺣﺘﻤﺎﻻ‌ً ﺷﻤﺎ ﻓﺮﺩﯼ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍ ﻫﺴﺘﯿﺪ .ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﺋﯽ ﺑﻪ ﭼﻪ ﻣﻌﻨﺎﺳﺖ
      ﺑﺮ ﺧﻼ‌ﻑ ﺑﺎﻭﺭ ﻋﻤﻮﻡ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﺋﯽ ﯾﮏ ﺗﻼ‌ﺵ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﻠﮑﻪ ﯾﮏ ﻓﺸﺎﺭ ﺍﺟﺒﺎﺭﯼ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺍﻫﺪﺍﻓﯽ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻭ ﻏﯿﺮ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ .ﻓﺮﺩ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺍﺟﺒﺎﺭﯼ ﻭ ﻏﯿﺮ ﻣﻤﮑﻨﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﺑﻪ ﺷﮑﻠﯽ ﻭﺳﻮﺍﺱ ﮔﻮﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﮐﻮﺷﺶ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﺴﯿﺮ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻄﺎ ﻫﺎ ﻭ ﺍﺷﺘﺒﺎﻫﺎﺕ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺩﺭ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻋﺰﺕ ﻧﻔﺲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﻀﻌﯿﻒ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ، ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﻗﺎﺩﺭ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻏﯿﺮ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺷﻮﺩ.ﺧﻮﺩ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯽ ﺍﻧﺪﯾﺸﺪ؟
      ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﺋﯽ ﺑﺮ ﭘﺎﯾﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﻔﮑﺮ ﺷﮑﻞ ﻣﯽ ﮔﯿﺮﺩ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﮐﺎﻣﻞ ﻧﺒﺎﺷﻢ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮐﺎﻓﯽ ﺧﻮﺏ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻭ ﺩﺭ ﭼﻨﯿﻦ ﺣﺎﻟﺘﯽ ﻭ ﺑﺎ ﭼﻨﯿﻦ ﺗﻔﮑﺮﯼ ، ﺍﯾﻦ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﮔﺎﻩ ﻧﻘﺎﻁ ﺿﻌﻒ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﺫﺭﻩ ﺑﯿﻦ ﻣﯽ ﺑﺮﻧﺪ ﺗﺎ ﺑﺎ ﺑﺰﺭﮒ ﮐﺮﺩﻥ ﺍﺷﮑﺎﻻ‌ﺕ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻭ ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺁﯾﺎ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﺮﺗﺮﯼ، ﻭﺧﻮﺩ ﺍﺭﺯﺷﻤﻨﺪﯼ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ . ﺩﺭ ﻣﻮﺍﻗﻌﯽ ﻧﯿﺰ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻣﻮﻓﻖ ﺗﺮ ﻭ ﻣﻄﺮﺡ ﺗﺮ ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﺪﯾﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺿﻌﻒ ﻭ ﺷﮑﺴﺖ ﻣﯽ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ . ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ ﮐﺎﻣﻞ ﺑﻮﺩﻥ ﻓﺮﺩ ﺭﺍ ﻭﺍﺩﺍﺭ ﻣﯽ ﺳﺎﺯﺩ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮐﺸﻤﮑﺶ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺳﺮ ﺑﺮﺩ ﻭ ﻣﺮﺗﺐ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻧﻘﺪ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺭﻭﺍﻧﯽ ﺭﺍ ﺍﺯﺧﻮﺩ ﺑﺴﺘﺎﻧﺪ .ﺑﺮﺧﯽ ﺍﻓﮑﺎﺭ ﻣﻨﻔﯽ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﺋﯽ

* ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﻧﺪﻩ ﺑﻮﺩﻥ
      * ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﺮﺩﻥ
      * ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﻋﺪﻡ ﭘﺬﯾﺮﺵ
      * ﺗﻔﮑﺮ ﻫﻤﻪ ﯾﺎ ﻫﯿﭻ
      * ﺗﺎﮐﯿﺪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺑﺎﻭﺭﻫﺎﯼ ﻏﯿﺮ ﻣﻤﮑﻦ
      ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻭﺍﻗﻊ ﮔﺮﺍ ﺑﺎ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﺍﻓﺮﺍﺩ ﻭﺍﻗﻊ ﮔرﺍ-ﺍﻓﺮﺍﺩ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍ
      -          ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻣﻌﻘﻮﻝ ﻭ ﻣﻨﻄﻘﯽ ﺭﺍ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ-          ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻧﺎﻣﻌﻘﻮﻝ ﻭ ﻋﺠﯿﺐ ﺭﺍ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ
      -          ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﮔﺎﻩ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﻣﯽ ﺩﻫﻨﺪ-          ﻫﺮﮔﺰ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﻭ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺩﺭﻭﻧﯽ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻨﺪ.
      -          ﻭﯾﮋﮔﯽ ﻫﺎﯼ ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﻓﺮﺩ ﻭ ﻣﺜﺒﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻭ ﺍﺭﺝ ﻣﯽ ﻧﻬﻨﺪ-          ﺩﺍﺋﻤﺎً ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﻧﻘﺎﻁ ﻣﻨﻔﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﯾﺎﺩﺁﻭﺭ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ .
      -          ﺍﺷﺘﺒﺎﻫﺎﺕ ﻭ ﺧﻄﺎﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺑﺨﺸﯽ ﺍﺯ ﺩﺭﺳﻬﺎﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽ ﭘﺬﯾﺮﻧﺪ.-          ﺍﺷﺘﺒﺎﻫﺎﺕ ﻭ ﺧﻄﺎﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺭﺍﺣﺘﯽ ﻧﭙﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﻗﺎﺩﺭ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ ﺩﺭ ﺑﺎﺭﻩ ﺁﻥ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﻨﺪ .
      -          ﺷﮑﺴﺖ ﺭﺍ ﺑﻌﻨﻮﺍﻥ ﺑﺨﺸﯽ ﺍﺯ ﺭﻭﻧﺪ ﯾﺎﺩ ﮔﯿﺮﯼ ﻣﯽ ﭘﺬﯾﺮﻧﺪ.-          ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺷﮑﺴﺖ ﺗﺮﺱ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﻭﺳﻮﺍﺱ ﮔﻮﻧﻪ ﺩﺍﺭﻧﺪ.
      -          ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻫﺪﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﻧﯿﺎﺯ ﻫﺎﯼ ﺷﺨﺼﯽ ﻭ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﺷﺨﺼﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.-          ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻫﺪﻑ ﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﻣﻌﯿﺎﺭﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻭ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﻫﺎﯼ ﺳﺎﯾﺮﯾﻦ ﺍﺳﺖ .
      -          ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﮐﺎﺭ ﻭ ﻣﺎﻫﯿﺖ ﺁﻥ ﻟﺬﺕ ﻣﯽ ﺑﺮﻧﺪ.-          ﺗﻨﻬﺎ ﺑﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﮐﺎﺭ ﻣﯽ ﺍﻧﺪﯾﺸﻨﺪ .
      -          ﺑﻪ ﺣﻔﻆ ﺗﻌﺎﺩﻝ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﻫﻤﯿﺖ ﻣﯽ ﺩﻫﻨﺪ .-          ﺑﻪ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﻫﻤﻪ ﺍﻣﻮﺭ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩ ﺩﺍﺭﻧﺪ .
      -          ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﮐﺎﻣﻞ ﻧﺒﻮﺩﻥ ﻫﻨﻮﺯ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺭﺯﺷﻤﻨﺪ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻨﺪ .-          ﺍﮔﺮ ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺷﮑﻞ ﻋﻤﻞ ﻧﮑﻨﻨﺪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﮐﻮﭼﮏ ﻭ ﺣﻘﯿﺮ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻨﺪ .
      ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﮐﺪﺍﻡ ﮔﺮﻭﻩ ﺗﻌﻠﻖ ﺩﺍﺭﯾﺪ ؟ﺩﮐﺘﺮ ﻣﺤﻤﺪ ﺟﻮﺍﺩ ﺣﺮﯾﺮﯼ ، ﭘﺰﺷﮏ  ﻭﻫﯿﭙﻨﻮﺗﺮﺍﭘﯿﺴﺖ 
      ویرایش توسط Mr Sky : 27 آذر 1394 در ساعت 17:53

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      متنفرم از کپی پیست
      ...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      متنفرم از کپی پیست
      و بدون حتی یه نقطه ویرایش
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آخرش بایدیه تاپیک در مورد فونت بزرگ بزنم
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      زمان ما به هرکی کمال گرایی میداشت میگفتن " وسواسی و مریض و خُل و چِل "

الان اومدن ی اسم خوشگل انتخاب کردن براش که آدم دلش میسوزه که این درد نداره

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      من به شدت کمالگرام
      اگه تو یه زمینه ای که خیلی برام مهمه یکی بهتر از من باشه خیلی حس رقابت بم دست میده
      البته یه سری ویژگی های متن به من مربوط نیست
      و بنظرم کمالگرایی وسیله خوبی برا رسیدن به اهدافه
      ولی همونطور که متن گفت افراد کمالگرا رنگ آرامشو نمیبینن
      پس بازم بنظرم آدما تو زندگیشون به یه نقطه ای میرسن که باید انتخاب کنن
      یه زندگی سخت و بدون آرامش ولی مملو از قدرت مث یه سرباز یا شایدم ربات
      یا یه زندگی لذت بخش ولی عادی و با عشق
      یه چیزی تو مایه های همونه که میگه
      تو اضطراب دستای پر آرامش دستای خالی نیس

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Weed Master نمایش پست ها
      زمان ما به هرکی کمال گرایی میداشت میگفتن " وسواسی و مریض و خُل و چِل "

الان اومدن ی اسم خوشگل انتخاب کردن براش که آدم دلش میسوزه که این درد نداره
      بیماری کمال گرایی کاملا با وسواس فرق داره.به طور مثال کسی که وسواس به درس خوندن داره اگه یه فرمول با مطلبو نفهمه چندین ساعت روی اون فورمول کار میکنه و تا نفهمش ولش نمیکنه و با صرف وقت زبادی دیگه نمیرسه بقیه مطالب رو بخونه......
      .
      .ولی فرد کمال گرا از خودش انتظار داره که به طور مثال یه فورمول یا یک مطلب درسی رو تو یه زمان مشخص و دقیق خیلی خوب یاد بگیره که اگه یاد نگرفت بلافاصله بیخیال میشه و قیدشو میزنه..در واقع افراد کمال گرا یا به موفقیت کامل میرسند یا به نابودی

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      کمال : ))))

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ﭘﺎﺭﮐﺮ ﻣﺤﻘﻖ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺟﺎﻥ ﻫﺎﭘﮑﯿﻨﺰ، ﺗﻌﺮﯾﻒ ﺳﺎﺩﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﮐﻤﺎﻝ ﻃﻠﺒﯽ ﺩﺍﺭﺩ.ﺍﻭ ﻣﯽ‌ﮔﻮﯾﺪ: ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﯼ ﮐﻤﺎﻝ ﻃﻠﺐ، ﻓﺸﺎﺭﯼ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺣﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﻫﺪﻓﻬﺎﯼ ﻏﯿﺮﻗﺎﺑﻞ ﺩﺳﺘﯿﺎﺑﯽ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺧﻮﺩ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻣﯽ‌ﮐﻨﻨﺪ. ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺭﺯﺵ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺎ ﮐﺎﺭﺍﯾﯽ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﻭ ﺩﺳﺘﺎﻭﺭﺩﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﻣﯽ‌ﺳﻨﺠﻨﺪ.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﯾﯽ ﭼﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﮐﺮﺩ؟ﺍﻭﻟﯿﻦ ﮔﺎﻡ ﺩﺭ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﮕﺮﺷﻬﺎﯼ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﯾﺎﻧﻪ ﺑﻪ ﺗﻼ‌ﺷﻬﺎﯼ ﺳﺎﻟﻢ ، ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺍﺯ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﯾﯽ ﺍﺳﺖ، ﺑﯽ‌ﻧﻘﺺ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﮏ ﺧﻄﺎﯼ ﻏﯿﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﺣﺼﻮﻝ ﺍﺳﺖ. ﮔﺎﻡ ﺑﻌﺪﯼ ﭼﺎﻟﺶ ﺑﺎ ﺍﻓﮑﺎﺭ ﻭ ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺗﺨﺮﯾﺐ ﮔﺮﺍﻧﻪ‌ﺍﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﯽ‌ﻧﻘﺺ ﮔﺮﺍﯾﯽ ﺭﺍ ﺗﻐﺬﯾﻪ ﻣﯽ‌ﮐﻨﻨﺪ. ﺍﺣﺘﻤﺎﻻ‌ ﺑﺮﺧﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﻮﺭﺍﻟﻌﻤﻠﻬﺎﯼ ﺯﯾﺮ ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺑﺎﺷﻨﺪ: 

* ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻭ ﻗﺎﺑﻞ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﺭﺍ ﺑﺮﭘﺎﯾﻪ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ‌ﻫﺎﯼ ﺷﺨﺼﯽ ، ﻧﯿﺎﺯﻫﺎ ﻭ ﻋﻤﻠﮑﺮﺩﻫﺎﯼ ﻗﺒﻠﯽ ﺧﻮﺩ ﻫﻤﺎﻫﻨﮓ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﺍﯾﻦ ﺍﻣﺮ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﻗﺎﺩﺭ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺳﺎﺧﺖ، ﺗﺎ ﺑﻪ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ‌ﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺑﺮﺳﯿﺪ ﻭ ﻧﯿﺰ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺍﺭﺯﺷﻤﻨﺪﯼ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺩ.

* ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺑﻌﺪﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺍﺭﺯﺵ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﺮﺗﺐ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﺑﻪ ﻣﺤﺾ ﺁﻧﮑﻪ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻫﺪﻑ ﻣﯽ‌ﺭﺳﯿﺪ، ﻫﺪﻑ ﺑﻌﺪﯼ ﺭﺍ ﯾﮏ ﺳﻄﺢ ﻓﺮﺍﺗﺮ ﺍﺯ ﺳﻄﺢ ﻗﺒﻠﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮﺩﺗﺎﻥ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.
      * ﺑﺎ ﻣﻌﯿﺎﺭﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺗﻼ‌ﺵ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻭ ﻫﺪﻓﯽ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﯽ‌ﮐﻨﯿﺪ، ﺑﺎ 100 % ، 90 %، 80 % ﯾﺎ ﺣﺘﯽ 60 % ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺑﭙﺬﯾﺮﯾﺪ. ﺍﯾﻦ ﺍﻣﺮ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﮐﻤﮏ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮐﺮﺩ، ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺩﻫﯿﺪ ﮐﻪ ﮐﺎﻣﻞ ﻧﺒﻮﺩﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺩﻧﯿﺎ ﻧﯿﺴﺖ.

* ﻃﯽ ﻣﺮﺍﺣﻞ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﮐﺎﺭ ﺩﺭ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ، ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﺗﻤﺮﮐﺰ ﻧﮑﻨﯿﺪ. ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﭼﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺭﺳﺎﻧﯿﺪﻩ‌ﺍﯾﺪ، ﺍﺭﺯﯾﺎﺑﯽ ﻧﻨﻤﺎﯾﯿﺪ، ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺴﺎﻟﻪ ﻧﯿﺰ ﺗﻨﻬﺎ ﺩﻫﯿﺪ ﮐﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﭼﻘﺪﺭ ﻣﻮﺟﺐ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻟﺬﺕ ﺩﺭ ﺷﻤﺎ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺩﻗﺖ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ، ﻣﺮﺍﺣﻞ ﺑﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺭﺳﺎﻧﯿﺪﻥ ﯾﮏ ﻫﺪﻑ ﻧﯿﺰ ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺍﺭﺯﺷﻤﻨﺪ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺍﺿﻄﺮﺍﺏ ﻭ ﺍﻓﺴﺮﺩﮔﯽ
       ﺭﺍ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﻓﺮﺻﺘﯽ ﺟﻬﺖ ﺍﺭﺯﯾﺎﺑﯽ ﺧﻮﯾﺶ ﻣﻐﺘﻨﻢ ﺷﻤﺎﺭﯾﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﺍﯾﻦ ﭘﺮﺳﺶ ﺭﺍ ﻣﻄﺮﺡ ﺳﺎﺯﯾﺪ ﮐﻪ *ﺁﯾﺎ ﻣﻦ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭﺍﺕ ﻏﯿﺮ ﻣﻤﮑﻦ ﺭﺍ ﺩﺭ ﭼﻨﯿﻦ ﻣﻮﻗﻌﯿﺘﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍﻡ؟*
      * ﺑﺎ ﻃﺮﺡ ﺳﻮﺍﻻ‌ﺗﯽ ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﺍﺯ ﻗﺒﯿﻞ *ﺍﺯ ﭼﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﻫﺮﺍﺳﻢ؟* ﺑﺪﺗﺮﯾﻦ ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺑﯿﺎﻓﺘﺪ ﭼﯿﺴﺖ؟ ﺑﺎ ﺗﺮﺳﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﭘﺸﺖ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﯾﯽ ﺷﻤﺎ ﻧﻬﻔﺘﻪ ﺍﺳﺖ، ﺭﻭﯾﺎﺭﻭ ﺷﻮﯾﺪ.

* ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ ﺩﻗﺖ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﭼﯿﺰﻫﺎﯼ ﻣﺜﺒﺖ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺎ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﺮﺩﻥ ، ﻗﺎﺑﻞ ﯾﺎﺩﮔﯿﺮﯼ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺑﻄﻮﺭ ﻣﺸﺨﺺ ﺑﻪ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺧﻮﺩ ﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﻋﺒﺮﺗﻬﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺁﻥ ﮔﺮﻓﺘﻪ‌ﺍﯾﺪ، ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﻓﻬﺮﺳﺖ ﮐﻨﯿﺪ.
      * ﺍﺯ ﺗﻔﮑﺮ ﻫﻤﻪ ﯾﺎ ﻫﯿﭻ ﺩﺭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺍﻫﺪﺍﻓﺘﺎﻥ ﺍﺟﺘﻨﺎﺏ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﺑﯿﺎﻣﻮﺯﯾﺪ ﮐﻪ ﺑﯿﻦ ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﮐﻪ ﺍﻭﻟﻮﯾﺖ ﺑﺎﻻ‌ﯾﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﻤﺎ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﻫﻤﯿﺖ ﮐﻤﺘﺮﯼ ﺩﺍﺭﻧﺪ، ﺗﻔﺎﻭﺕ ﺑﮕﺬﺍﺭﯾﺪ ﻭ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﻫﻤﯿﺖ ﺗﻼ‌ﺵ ﮐﻤﺘﺮﯼ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﮐﻮﺷﺶ ﮐﻤﯽ ﺑﻪ ﻋﻤﻞ ﺁﻭﺭﯾﺪ.
      ﻭﻗﺘﯽ ﺍﯾﻦ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩﺍﺕ ﺭﺍ ﺑﮑﺎﺭ ﺑﺒﻨﺪﯾﺪ، ﺍﺣﺘﻤﺎﻻ‌ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﻣﯽ‌ﺩﻫﯿﺪ ﮐﻪ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﯾﯽ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺷﻤﺎ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﻣﻔﯿﺪ ، ﺿﺮﻭﺭﯼ ﻭ ﻣﻮﺛﺮ ﻧﻤﯽ‌ﺑﺎﺷﺪ. ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺷﻬﺎ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺪﻭﻥ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ ﮐﻤﺎﻝ ﮔﺮﺍﯾﯽ ﺑﻪ ﺍﻫﺪﺍﻓﺘﺎﻥ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺭﺳﯿﺪ، ﺑﻠﮑﻪ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﻬﺘﺮﯼ ﻧﯿﺰ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﻮﺩ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺩﺍﺷﺖ. 

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      متنفرم از کپی پیست
      اما خوبه ها
      مثلا خوندن همین واسم مفید بود

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      up
      .
      .
      .
      سومی ها از همین الان حواستون به کمال گرایی باشه..شاید این این بیماری رو دارید ولی نمیدونید که حتی چنین بیماری هم وجود داره..متن بالا رو حتما بخونید .اگه بفهمید این مشکلو دارید همین فهمیدن خودش باعث میشه دیگه کمال گرا نباشید.....علت اینکه خیلی از خرخونایی که مخ درست و حسابی هم دارند ولی تو کنکور و آزمون های آزمایشی نتیجه نمیگیرند همین کمال گرایی .
      .
      .
      .
      .
      خلاصه خیلی چیز مضخرفیه....
      یا همه چیز یا هیچo_Oاین خیلی بده...خیلی:-(

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      استارتر ی تاپیک بزن که چجوری میشه این کمال گرای رو ترک کرد

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پسر آریایی نمایش پست ها
      استارتر ی تاپیک بزن که چجوری میشه این کمال گرای رو ترک کرد
      صفحه ی قبلی گفتم.........بنظرم همین که بفهمی چنین بیماری وجود داره صورتی که درگیرش باشی خودش باعث میشه دیگه کمال گرایی رو ول کنی

...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      من یه آدم پرفکشنیست هسم

باور دارم که به اندازه ای که تلاش کنم ، میتونم بهترین باشم .

علاقه زیادی به اشتباه کردن دارم ولی از اشتباهات تگراری بیزارم

چه شکست ، چه موفقیت ... همشون یه روز واسم خاطره میشن

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)