خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه۱۹منطقه۳و۱۸۰کشور کنکور تجربی۹۴: مبین یاروِیسی

دانلود مصاحبه با رتبه‌ی ۱۹منطقه ۳و ۱۸۰ کشوری کنکور تجربی ۹۴ : مبین یاروِیسی

نام: مبین نام خانوادگی: یارویسی
      رتبه‌ی آزمون سراسری: ۱۹ منطقه سه و ۱۸۰ کشور(۱۷منطقه۳ و ۱۷۰ کشور در زیرگروه۱ (پزشکی)) رشته‌ی دانشگاهی و دانشگاه: پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران
      رشته‌ی پیش‌دانشگاهی: علوم تجربی نوع دیپلم: علوم تجربی
      ۱- دوره‌ی پیش‌دانشگاهی (سال چهارم) را به شکل حضوری گذراندید یا غیرحضوری؟ آیا هنوز هم این تصمیمتان را درست می‌دانید؟ پاسخ:دوره‌ی پیش‌دانشگاهی را تقریباً غیر‌حضوری گذراندم. تا حدودی تصمیم سختی بود، چون پیش‌بینی می‌کردم که کارم سخت‌تر شود و همین‌گونه هم شد. مراحل یادگیری درس‌هایم طولانی‌تر شد، امّا با این وجود بر تصمیم خودم ثابت قدم ماندم.این تصمیم را بنابر شرایط موجود گرفتم و شاید اگر محلّ زندگی من جزو مناطق به اصطلاح محروم نبود، قید حضور در کلاس‌های پیش‌دانشگاهی را نمی‌زدم. امّا به‌هر‌حال از تصمیم خودم پشیمان نیستم، چون با توجه به شرایط، بهترین کارِ ممکن بود.
      ۲-
      اگر قرار بود- خدای نکرده!- دوباره کنکور بدهید، در برنامه‌ی سال کنکور یا حتی سال‌های قبل‌تر، چه تغییراتی به وجود می‌آوردید؟
      پاسخ:فکر کردن در این مورد واقعاً سخته…امّا اگه قرار باشه دوباره به دوران قبل از کنکور برگردم، اوّلین کاری که انجام می‌دادم این بود که هیچ مبحثی رو کم‌اهمیت تلقی نمی‌کردم و اولویّت‌بندی مبحث‌ها رو در حدّ کمی انجام می‌دادم. در واقع سعی می‌کردم بر روی تمام مبحث‌ها به تسلّط تقریباً برابر برسم.دوّمین کاری که حتماً انجام می‌دادم این بود که به‌هیچ‌عنوان در مورد چگونگی و سطح دشواری درس‌ها و سؤال‌های کنکور پیشِ‌رو، با توجّه به کنکورهای چند سال قبل قضاوت نمی‌کردم، چون تا حدّی به‌خاطر این کار ضرر کردم.
      ۳-
      شرکت در آزمون‌های آزمایشی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ (می‌توانید از آزمون خاصی نام ببرید یا خیر)
      پاسخ:اگر این سؤال رو چهار یا پنج سال پیش جواب‌می‌دادم، حضور در کنکورهای آزمایشی رو یک امتیاز مثبت محسوب می‌کردم، امّا الآن واقعاً شرکت در این آزمون‌ها به یک ضرورت تبدیل شده وکسانی که بدون حضور در آزمون‌های آزمایشی نتیجه مطلوبی می‌گیرند، تاحدّی انگشت‌شمارند.ارزیابی جزء بسیار مهم و جدانشدنی فرآیند یادگیری است و حذف یا کم‌اهمیت تلقّی‌کردن آن، اشتباه جبران‌ناپذیریه؛ چه ارزیابیِ برنامه‌ِی درس خواندن و چه ارزیابی میزان یادگیری در مبحث‌های مطالعه شده. شخصاً حضور در آزمون‌های آزمایشی رو بسیار مفید می‌دونم.
      ۴-
      درباره‌ی ساعت‌های مطالعه و آهنگ تغییر آن در طول سال کنکور چه سفارشی دارید؟
      پاسخ:بالا بودن ساعت مطالعه برای کسب نتیجه‌ی مطلوب، یک امر بدیهی است و قبل از هرکاری به نظر من باید کمیّت ساعت‌های مطالعه به حدّ مطلوبی برسد و بعد از این مرحله بر روی کیفیت مطالعه کار کرد؛ امّا نکته اینجاست که افزایش ساعت‌های مطالعه با شیبی تند نه تنها ثمر‌بخش نیست، بلکه نتیجه‌ی عکس نیز خواهد داشت. این افزایش باید به‌صورت منطقی و منطبق بر توانایی‌های شخص انجام پذیرد .در مورد برنامه‌ی خودم، افزایش، به‌صورت هفتگی یا ماهانه نبود. من تقریباً این کار را به صورت فصلی یا به‌عبارت‌بهتر به‌صورت دوره‌ای انجام می‌دادم. به‌این‌شکل که در بازه‌های زمانی چند‌ماهه، با‌توجه‌به بودجه‌بندی آزمون‌های آزمایشی و زمان لازم برای مطالعه‌ی درس‌ها و فشردگی برنامه، برای برنامه‌ی مطالعه‌ام یک حداکثر ساعت در نظر می‌گرفتم و تلاش می‌کردم به آن حد از مطالعه برسم و بعد از آن میزان ساعت‌های مطالعه را ثابت حفظ می‌کردم.
      ۵-
      در سال کنکور، درس‌خواندن به‌تنهایی را ترجیح می‌دادید یا به‌همراه دوست و هم‌کلاسی‌ها؟ چرا؟
      پاسخ:واقعیّت این است که تا حالا در این مورد فکر نکرده‌ام؛ امّا به‌هر‌حال در جواب این پرسش باید بگویم که بیشتر تمایل دارمتنها درس بخوانم، چه دوران قبل‌از‌کنکور و چه الآن. دلیلش هم به نظرم واضح است، چون هر‌کس در شرایط مختص به خودش تمایل به درس خواندن دارد و مهیّا‌شدن شرایطِ بابِ‌طبع همه، در یک زمان و یک مکان شاید شدنی نباشد.
      ۶-
      استفاده‌کردن از اینترنت و smsبازی برای رفع خستگی را در سال کنکور درست می‌دانید؟
      پاسخ:به نظر من انجام بعضی از کارها اگر از حدّ لازم فراتر نرود، هیچ اشکالی ندارد. از اینترنت (که در طول دوران درس خواندنم همواره به آن دسترسی داشته‌ام) در حدّ لازم و معقول استفاده کرده‌ام، به‌گونه‌ای که به برنامه‌ی مطالعه‌ام لطمه‌ای وارد نکند. شاید لفظ sms‌بازی باعث دید منفی نسبت به آن می‌شود.sms ‌بازی را اصلاً تأیید نمی‌کنم و ربطی هم به درس‌خواندن ندارد. امّا استفاده از آن به عنوان یک ابزار ارتباطی با دوستان برای تجدید روحیه، تا حدّی مفید خواهد بود.
      ۷-
      آیا رفتن به مسافرت و تعطیلات را در سال کنکور سفارش می‌کنید؟
      پاسخ:باز هم حرف‌های چند‌جمله‌بالاتر را تکرار می‌کنم. بعضی از از کارها اگر تا حدّ معقول و لازم انجام گیرند، مفید خواهند بود. مسافرت هم در این دسته قرار می‌گیرد. اگر در طول سال کنکور، یک یا حداکثر دوبار مسافرت در بازه‌ی زمانی متوسّط انجام گیرد، در تقویت روحیه و تجدید انرژی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
      ۸-
      آیا کمک‌گرفتن از مشاوران را سودمند ارزیابی می‌کنید؟ به چه شکلی؟
      پاسخ:آنقدر این موضوع مهم است که واقعاً تصوّر درس خواندن بدون کمک مشاور کار سختی است. من هر هفته یا حداکثر هر دوهفته یک بار با مشاورم در مورد برنامه‌ی درسی روزهای پیش مشورت می‌کردم؛ یعنی به‌عبارتی مشاوره‌هایم کاملاً هدفمند و در جهت پاسخ‌گویی به پرسش‌‌هایم بود.
      ۹-
      آیا شرکت در اردوهای مطالعاتی (آخر تابستان، نوروز، پیش از کنکور و …) را مثبت ارزیابی می‌کنید؟
      پاسخ:چون برنامه‌ی جمع‌بندیِ خاصّ خودم را داشتم، اصلاً به این موارد فکر نکرده‌ام و نظری در‌این‌باره ندارم.
      ۱۰-
      آیا به نظر شما آموزش‌ها، بازی‌ها و سرگرمی‌های دوره‌ی کودکی‌تان در رسیدن به موفقیت کنونی تأثیرگذار بوده‌است؟ کدامشان؟
      پاسخ:تقریبا پرسش سختی است J … امّا خُب فکر می‌کنم شطرنج بازی کردنم از زمان کودکی در انجام محاسبات و تحلیل‌های لازم در درس‌های مختلف به‌صورت ذهنی موثر بوده.
      ۱۱- در درس‌های عمومی، آموزش کدام دبیران و خواندن کدام کتاب‌ها در موفقیت شما تأثیر چشم‌گیری داشته‌است؟
      زبان و ادبیات فارسی کلاس: از کلاس مجازی (کلاس‌های اینترنتی) دکتر سبطی در سایت نشر دریافت واقعاً بهره بردم.
      کتاب: قرابت معنایی ، املا و لغت و همایش زبان و ادبیات فارسی نشر دریافت
      زبان عربی کلاس: …………….
      کتاب: عربی در آزمون سراسری نشر دریافت، عربی کامل گاج، آبی کانون، زرد عمومی کانون
      دین و زندگی کلاس: ……………………
      کتاب: دین و زندگی خاکستری گاج
      زبان انگلیسی کلاس: ………………..
      کتاب: ………………….

۱۲-
      در درس‌های اختصاصی، کدام کلاس‌ها یا کتاب‌ها در موفقیت شما نقش مهمی داشته‌است؟
      زیست‌شناسی کلاس: همایش زیست دکتر عمارلو نشر دریافت**، پله آخر زیست شناسی انتشارات علمی فار، زیست‌شناسی نشر الگو
      کتاب: کلاس‌های آنلاین آقای پناهی شایق(قلمچی)
      زمین‌شناسی کلاس: ………………
      کتاب: …………………
      فیزیک کلاس: ………………
      کتاب: فیزیک رمزینه، خاکستری گاج، خیلی سبز
      شیمی کلاس: ………………
      کتاب: مبتکران در تمام پایه ها، شیمی ۳ و شیمی آزمون انتشارات علمی فار
      ریاضی تجربی کلاس: ……………………
      کتاب: ریاضی جامع مهروماه

۱۳-
      برای افزایش آمادگی ذهنی و روحی در روز کنکور چه سفارش‌هایی دارید؟
      پاسخ:حالت درونی در روز کنکور وابستگی شدیدی به دوران قبل از کنکور دارد. فرد باید تا حدّ توانش از فرصت استفاده کند تا در روزهای نزدیک کنکور و به‌ویژه روز کنکور حسرت روزهای از‌دست‌رفته را نخورد و دچار اضطراب نشود؛ امّا به‌نظرِ‌من مهم‌ترین عامل رسیدن به آمادگیِ ذهنی برای حضور در جلسه‌ی کنکور، تلاش و پشتکار زیاد در کنار توکّل به خداست که معتقدم مهم‌ترین راه درمانِ(!) استرس است.
      ۱۴-
      رشته‌ی دانشگاهی‌تان را بر چه پایه‌ای انتخاب کردید؟ (علاقه‌ی شخصی، فشار خانواده، مشورت با دیگران، کلاس اجتماعی و حرف مردم! و …)
      پاسخ:علاقه‌ی خودم اوّلین اولویّت بود، امّا در زمانِ انتخاب رشته، با افراد زیادی مشورت کردم. در درجه‌ی اوّل با خانواده و مشاورم و بعد هم با چند نفر از دانشجوهای رشته‌های مختلف به‌ویژه پزشکی
      ۱۵-
      اگر به شما یک بار دیگر فرصت انتخاب رشته داده‌شود (با همان رتبه‌ی قبلی) آیا به همان شکل عمل می‌کنید؟
      پاسخ:شکر خدا از موقعیّت و شرایطم کاملاً راضی هستم و اگر قرار باشد دوباره انتخاب رشته کنم، باز هم به‌همین‌صورت عمل خواهم‌کرد.
      ۱۶-
      بهترین تأثیرات ورود به دانشگاه در زندگی شما چه بوده‌است؟
      پاسخ:شاید پاسخ این پرسش بعد‌از مدّت‌زمان نه‌چندان‌زیادی که از حضورم در دانشگاه می‌گذرد، خیلی برایم محسوس نباشد، امّا اصلی‌ترین تغییری که در درس خواندنم حس‌کرده‌ام، پرهیز از حفظ‌کردن و حتّا یادگیری بدون دلیل مطالب بوده؛ کاری که بعضی وقت‌ها در دوران کنکور انجام می‌دادم. در کل می‌توانم بگویم با قرار گرفتن در جوّ دانشگاه، «دانش‌جو» شده‌ام!
      ۱۷-
      آیا دانشجو شدن تأثیرات بدی هم در زندگی شما داشته‌است؟
      پاسخ:زندگی دانشجویی در شهری چون تهران، بسیار هیجان‌انگیز است و هر‌روز شاهد اتفاق‌های تازه‌ای در زندگی هستم و تأثیرهای بدی تا‌کنون حس نکرده‌ام.
      ۱۸-
      آیا برای ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور برنامه‌ای دارید؟
      پاسخ:ذهنیت‌هایی برای این کار دارم و ان‌شاءالله اگر شرایط مهیّا باشد، حتماً این‌کار را خواهم کرد.
      ۱۹-
      آیا مایل هستید به کمک مدرک تحصیلی‌تان به خارج از کشور مهاجرت کنید (در آن‌جا ماندگار شوید)؟ چرا؟
      پاسخ:اگر قرار باشد به خارج از کشور مهاجرت کنم، فقط برای ادامه‌ی تحصیل خواهد بود، نه ماندگاری برای همیشه. این تصمیمی است که گرفته‌ام و امیدوارم شرایط باعث تجدیدِ‌نظرم نشود.
      ۲۰-
      و به جای‌ سؤال آخر، یک راهنمایی کوچک برای این بچه‌ها که به دنبال راز پیروزی شما تا این‌جا آمده‌اند!
      پاسخ:راز و رمز پیروزی و موفقیت خیلی پیچیده نیست و نکته‌ی خیلی ساده‌ای دارد و آن هم سپردن نتیجه به خداست…تا جایی که می‌توانید زحمت بکشید و درس بخوانید (البتّه با برنامه و کاملاً هدفمند) و پشتِ‌کار و امید خود را از دست ندهید و مطمئن باشید، خدا زحمت هیچ‌کس را بدون نتیجه نخواهد گذاشت.

ویرایش توسط pouria98 : 27 آذر 1394 در ساعت 13:30

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بابا همینجوری کپی پیست نکن
      یکمی گل منگلیش کن آدم رغبت کنه بخونه خب
      ...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      بابا همینجوری کپی پیست نکن
      یکمی گل منگلیش کن آدم رغبت کنه بخونه خب
      ميفرماييد چيكار كنم؟
      عكس گل و گوسفند بزارم ؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouria98 نمایش پست ها
      ميفرماييد چيكار كنم؟
      عكس گل و گوسفند بزارم ؟
      فونتشو درشت کن
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      یعنی دانشگاه تهران رتبه 19 منطقه سه رو هم نمی گیره؟؟؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      میانگین تراز آزموناشون چند بوده؟؟؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آن شرلی نمایش پست ها
      میانگین تراز آزموناشون چند بوده؟؟؟
      الان دارم با تبلت ميام تو سايت و نميتونم عكس بگيرم ازش اما اينم كارنامش تو سايت كانون:
      کارنامه کنکور - تخمین رتبه - انتخاب رشته
      بزنيد رشته تجربى ، منطقه ٣
      اخرين خونه ى ابى مال ايشونه ، ميانگين ترازشم ٧٢٠٠ بوده!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها کسی میکروسکوپی , لوپی نداره ؟ انگار من چشمام دیگه اعداد کارنامه رو نمیخونه.شما تونستی بخونی به من هم بگین اونجا تو کارنامه این دوستمون چه خبر بوده.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چرا تهران قبول نشده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

در ضمن منبع مصاحبه رو بگید

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahar94 نمایش پست ها
      بچه ها کسی میکروسکوپی , لوپی نداره ؟ انگار من چشمام دیگه اعداد کارنامه رو نمیخونه.شما تونستی بخونی به من هم بگین اونجا تو کارنامه این دوستمون چه خبر بوده.
      يعنى واقعا بعضيا هنوز كليك كردن رو عكس رو بلد نيستن واقعا؟
      حالا برفرض كه بلد نبودين ، من يهپست بالاى شما توضيح دادم كه ميتونيد بريد روسايت كانون ببينيد درصداشو ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Forgotten نمایش پست ها
      چرا تهران قبول نشده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

در ضمن منبع مصاحبه رو بگید
      نشر دريافت
      همون اولين خط مصاحبه رو اگه كليك ميكردين ميديدين ديگه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouria98 نمایش پست ها
      يعنى واقعا بعضيا هنوز كليك كردن رو عكس رو بلد نيستن واقعا؟
      حالا برفرض كه بلد نبودين ، من يهپست بالاى شما توضيح دادم كه ميتونيد بريد روسايت كانون ببينيد درصداشو ...

نشر دريافت
      همون اولين خط مصاحبه رو اگه كليك ميكردين ميديدين ديگه
      نشر دریافتم یکی مثل کانون

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی عجیبه آیا خود این شخص ایرانو اول زده ؟ یا اینکه بهشتی و تهران قبول نشده
      اگه دقت کنید رتبه های زیر تهران قبول شدن یعنی ایشون قضیش چیه ؟ درصد زیستش و زیرگروه یکش هم عالیه
      21 و 24 و 71 و 76 و 92 و 112
      یعنی 19 به اندازه هیچ کدوم از رتبه های بالا نبوده ؟
      بومی هم بعیده دلیل اصلی باشه چون تعدادی از رتبه های بالا بومی تهران نیستن
      مقصر همه ی اینا آل سعوده , مرگ بر آل سعود
      ویرایش توسط Forgotten : 27 آذر 1394 در ساعت 20:41

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Faghat Pezeshki نمایش پست ها
      یعنی دانشگاه تهران رتبه 19 منطقه سه رو هم نمی گیره؟؟؟

بیچاره منطقه 3 ای ها

چرا امسال اینطور بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      ؟

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اقاپوریادستت دردنگنه کلی حال دادی ب من کارنامش راعشقه.......ازفیزیک میترسیدم که خداروشکککر

علی یارت/

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن