خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات

فرمول های ساختار لوویس

سلام درود بر شما عزیزان راستش عزیزانی که الگو میخونن برای شیمی 2 یا دبیرشون بهشون فرمولی درس میده امکانش هست اون فرمول ها رو برا من بزراید مثل فرمول تعداد پیوند ها یا تعداد داتیو یا تعداد الکترون های ظرفیتی اگه زحمت بکشید بزارید ممنون میشم
      I LOVE BIOLOGY

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -sina- نمایش پست ها
      سلام درود بر شما عزیزان راستش عزیزانی که الگو میخونن برای شیمی 2 یا دبیرشون بهشون فرمولی درس میده امکانش هست اون فرمول ها رو برا من بزراید مثل فرمول تعداد پیوند ها یا تعداد داتیو یا تعداد الکترون های ظرفیتی اگه زحمت بکشید بزارید ممنون میشم

ب لینک زیر برو , امیدوارم کمکت کنهـ ...
      ساختار لوییس-شیمی-جزوه و تست تألیفی
      شکل هاشم خواسی میتونید ب لینک زیر مراجعه کنید
      ساختار لوئیس، پیوند داتیو و شکل هندسی-شیمی

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -sina- نمایش پست ها
      زیاد دنبال فرمول نباش چیز بدرد بخور پیدا نمیشه . فقط اینو گوشه ذهنت داشته باش :
      تعداد جفت الکترون های نا پیوندی یک مولکول : مجموع تعداد جفت های هر اتم + 1 جفت به ازای بار منفی

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها
      زیاد دنبال فرمول نباش چیز بدرد بخور پیدا نمیشه . فقط اینو گوشه ذهنت داشته باش :
      تعداد جفت الکترون های نا پیوندی یک مولکول : مجموع تعداد جفت های هر اتم + 1 جفت به ازای بار منفی
      چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      جمله دومی رو از کدوم طرف بخونم؟
      عمود به صفحه کاغز رو به داخل یا از بالا به پایین؟
      به طرز عجیبی اعقتادی به هیچ فرمولی، نه توی فیزیک ن شیمی ن ریاضی ندارم. گاهی از ی سری دستورات استفاده میکنم، ولی اون دستورات یا از تعاریف بدست اومدن یا ی قضیه هستن.
      اصلا خط دومت رو متوجه نشدم. میشه بگی از کدوم طرفی بخونمش و این فرمول چی هست و بچ درد میخوره؟

5. Top | #5
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان من تو حفظ کردن اسم یون ها خیلی مشکل دارم، کسی میتونه کمکم کنه؟ رمزی چیزی ندارین؟

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط leftbehind نمایش پست ها
      چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      جمله دومی رو از کدوم طرف بخونم؟
      عمود به صفحه کاغز رو به داخل یا از بالا به پایین؟
      به طرز عجیبی اعقتادی به هیچ فرمولی، نه توی فیزیک ن شیمی ن ریاضی ندارم. گاهی از ی سری دستورات استفاده میکنم، ولی اون دستورات یا از تعاریف بدست اومدن یا ی قضیه هستن.
      اصلا خط دومت رو متوجه نشدم. میشه بگی از کدوم طرفی بخونمش و این فرمول چی هست و بچ درد میخوره؟
      از منتها علیه سمت راست به سمت چپ صفحه x نسبت به بردار عمود بر صفحه xoz
      ببین برای پیدا کردن جفت الکترون های نا پیندی یه ترکیب لازم نیست بشینی لوییس بکشی فقط تعداد جفت های هر اتم رو با بقیه اتم ها جمع کن . اگه هم بار مولکول منفی بود یه دونه به تعداد اضافه کن . همین

مثلا co3 (-2)
      c که جفت الکترون نداره
      o دوتا داره و سه تا o داریم : 2*3=6
      دوتا بار منفی هم داره که میشه 2+6 = 8

There is enough light
      for one who wants to see

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pejman نمایش پست ها
      دوستان من تو حفظ کردن اسم یون ها خیلی مشکل دارم، کسی میتونه کمکم کنه؟ رمزی چیزی ندارین؟
      فرمولی چیزی وجود نداره باید حفظ کنید دیگه ! اول بر اساس اتم مرکزی یون ها رو دسته بندی کنید بعد بشینید حفظط کنید . اینجوری راحت تره

There is enough light
      for one who wants to see

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      از منتها علیه سمت راست به سمت چپ صفحه x نسبت به بردار عمود بر صفحه xoz
      ببین برای پیدا کردن جفت الکترون های نا پیندی یه ترکیب لازم نیست بشینی لوییس بکشی فقط تعداد جفت های هر اتم رو با بقیه اتم ها جمع کن . اگه هم بار مولکول منفی بود یه دونه به تعداد اضافه کن . همین

مثلا co3 (-2)
      c که جفت الکترون نداره
      o دوتا داره و سه تا o داریم : 2*3=6
      دوتا بار منفی هم داره که میشه 2+6 = 8
      میدونی مشکل من چیه؟ اصلا تو بگو دی کرومات، تو بگو n5 مثبت که اسمشم نمیدونم، تو بگو اورانیل سولفات، تو بگو تیوسولفات، کشیدن ساختار لویسشون تو زهنم ی ثاینه هم طول نمیکشه. این شد ک ترجیح دادم فرمول حفظ نکنم. ولی وقتی تو ی فرمول گفتی هر چی سعی کردم بخونمش نتونستم. هنوزم نفهمیدم چی نوشتی
      فرمول حفظ نمیکنم ولی باید بتونم بفهمم چطوری کار میکنه.

یون کربنات رو من اینجوری جفتهای نامیوندیشو میشمارم. میگم اکسیژن 6 الکترون والانس داره. یونم دو بار منفیه و اکسیژن بیشترین الکترونگاتیوی رو داره. پس دو اتم اکسیژن اون دو الکترون رو دریافت میکنن و با ی پیوند کولانسی ساده با کربن اوکتت میشن. پس این دو اتم اکسیزن باید 6 جفت ناپیوندی داشته باشن. اتم اکسیژن دوم با دو تا پیوند کولانسی با کربن اوکتت شده پس دو جفت ناپیوندی داره. کربن 4 تا پیوند کولانسی تشکیل داده و اوکتت شده پس جفت ناپیوندی نداره. 6 با دو 8. اینجوری مطمینم درست عمل کردم. کل فرایند فکر کردنم 3 ثاینه نیست، ولی فرمولها ممکنه به نتایج غلطی منجر بشن.
      در واقه واسه یونی مثل کربنات هگه جیزشو حفظم از بس یون مشهوریه. منطورم اینکه هر جیزی که بپرسی در مورد کربنات زهنم درگیر محاسبه نمیشه.
      با همین روشت میتونی بگی n5 مثبت چنتا جفت پیوندی چنتا ناپیوندی و چنتا پیوند داره؟ اگه تونستی فرمولتو حفظ میکنم.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 27 آذر 1394 در ساعت 16:19

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط leftbehind نمایش پست ها
      میدونی مشکل من چیه؟ اصلا تو بگو دی کرومات، تو بگو n5 مثبت که اسمشم نمیدونم، تو بگو اورانیل سولفات، تو بگو تیوسولفات، کشیدن ساختار لویسشون تو زهنم ی ثاینه هم طول نمیکشه. این شد ک ترجیح دادم فرمول حفظ نکنم. ولی وقتی تو ی فرمول گفتی هر چی سعی کردم بخونمش نتونستم. هنوزم نفهمیدم چی نوشتی
      فرمول حفظ نمیکنم ولی باید بتونم بفهمم چطوری کار میکنه.

یون کربنات رو من اینجوری جفتهای نامیوندیشو میشمارم. میگم اکسیژن 6 الکترون والانس داره. یونم دو بار منفیه و اکسیژن بیشترین الکترونگاتیوی رو داره. پس دو اتم اکسیژن اون دو الکترون رو دریافت میکنن و با ی پیوند کولانسی ساده با کربن اوکتت میشن. پس این دو اتم اکسیزن باید 6 جفت ناپیوندی داشته باشن. اتم اکسیژن دوم با دو تا پیوند کولانسی با کربن اوکتت شده پس دو جفت ناپیوندی داره. کربن 4 تا پیوند کولانسی تشکیل داده و اوکتت شده پس جفت ناپیوندی نداره. 6 با دو 8. اینجوری مطمینم درست عمل کردم. کل فرایند فکر کردنم 3 ثاینه نیست، ولی فرمولها ممکنه به نتایج غلطی منجر بشن.
      در واقه واسه یونی مثل کربنات هگه جیزشو حفظم از بس یون مشهوریه. منطورم اینکه هر جیزی که بپرسی در مورد کربنات زهنم درگیر محاسبه نمیشه.
      با همین روشت میتونی بگی n5 مثبت چنتا جفت پیوندی چنتا ناپیوندی و چنتا پیوند داره؟ اگه تونستی فرمولتو حفظ میکنم.
      اگه اون ساختار المپیاده (پنتازنیوم) رو میگی 4 تا نا پیوندی داره !!
      بعد یه سوال ! شما چه شکلی میخوای ساختار p4o10 رو بکشی ؟؟ یا مثلا ساختار گلوکز رو از کجا میخوای بیاری ؟ منم فرمول حفظ نمیکنم ولی بعضی فرمولا خیلی کار راه بندازه

There is enough light
      for one who wants to see

ویرایش توسط 0M0HamMad0 : 27 آذر 1394 در ساعت 16:47

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      بعد یه سوال ! شما چه شکلی میخوای ساختار p4o10 رو بکشی ؟؟ یا مثلا ساختار گلوکز رو از کجا میخوای بیاری ؟ منم فرمول حفظ نمیکنم ولی بعضی فرمولا خیلی کار راه بندازه
      اسمش پنتازنیمه؟ کلی هیبرید رزونانسی داره. مهم نیست هیبریداش ینی؟

در مورد ت کیباتی ک اوکتت شدن همیشه تجسم ساختار لویس ترکیب واسه من چن ثانیه. تترا فسفر دکاکسید که اوکتت نیست فسفراش. ولی گلوکوز اوکتت هستن همه اتمها. کربن و اکسیژن و هیدروژن که ی استثناس همیشه اوکتت هستن. وقتی همه اتمها اوکتت هستن و تجسم ساختارش واسم سخته ملکول رو تجسم نمیکنم. استدلالش میکنم. گلوکوز C6H12O6 ه؟ کربنها اوکتت هستن پس جفت ناپیوندی ندارن. هیدروژن ها هم نمیتونن جفت ناپیوندی داشته باشن. اکسیژنها هم داتیو ندارن. پس 6 اتم اکسیژن جمعا 12 جعت ناپیوندی دارم که کل جفتهای ناپیوندی ملکوله. شمردمشون 12 جفت ناپیوندی.

راجبه هر ملکول ی چیز کلیدی تو کله م هست. مثلا گلوکوز میدونم پیوند چند گانه نداره. میتونم سیکلو هگزان C6H12 رو تجسم کنم و ب این نتیجه برسم که پیوند دگانه ای وجود نداره. چون هر پیوند دگانه با کربن باید تعداد هیدروزنها رو کم کنه ولی کم نشده. پس دوگانه ای وجود نداره. با همین ی نکته سعی میکنم جواب هر سوالی از گلوکوز رو بدم. اکه خیلی درگیر باشم باهاش ساختار ملکولش حفظم میشم.

و اما تترافسفر دکاکسید: خب اول P2O4 رو میکشم که ساده تره. دو تا فسفره که ی پیوند ساده دارن. و هرکدوم به ی اکسیژن ی داتیو دادن و ی پیوند دوگانه با ی اکسیزن دارن. دو تا ملکول اینجوری میشه P4O8. دو تا اکسیزن باید جا بدم تو ملکول. خب دو تا اکسیزن رو پل میکنم. ینی توی هر P2O4 بین فسفرها ی اکسیژن میزارم. خب الان شد P4o10 ولی در واقه دو تا ملکول P2O5 دارم. ا.... فک کنم از P2O5 شرو میکردم بهتر بود. ینی دو تا ملکول P2O5 تجسم میکردم.
      در هر حال... وقتی دو تا ملکول اینجوری تجسم کنیم رسیدن به. P4o10 سخت نیست. وقتی این دو ملکول به هم نزدیک بشن هر پیوند داتیو اکسیزن ها میشه دو تا ساده یکی با فسفر ملکول خودش و یکی هم با فسفر ملکول دیگه. پیوندهای دوگانه تغییری نمیکنن. فقط نگو این حرفا ی لم محاسباتی بوده. وقتی دو تا ملکول P2O5 به هم برسن باید واقعن ی همچین اتفاقی بینشون بیفته. اتفاق دیگه ای بینشون میفته اینکه هر فسفر از 3 قلمرو الکترونی تبدیل میشه 4 قلمرو الکترونی. این شد ک گفتم فثفر اوکتت نشده.
      حالا ک جوابتو دادم میتونم بشینم فکر کنم چطور هر فسفر توی P4o10 در مرکز ی چهار وجهی قرار داره. در واقه چهار تا چهار وجهی هستن ک ب هم چسبیدن و اکسیزنها ب صورت یالهای مشترکن

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      اسمش پنتازنیمه؟ کلی هیبرید رزونانسی داره. مهم نیست هیبریداش ینی؟

در مورد ت کیباتی ک اوکتت شدن همیشه تجسم ساختار لویس ترکیب واسه من چن ثانیه. تترا فسفر دکاکسید که اوکتت نیست فسفراش. ولی گلوکوز اوکتت هستن همه اتمها. کربن و اکسیژن و هیدروژن که ی استثناس همیشه اوکتت هستن. وقتی همه اتمها اوکتت هستن و تجسم ساختارش واسم سخته ملکول رو تجسم نمیکنم. استدلالش میکنم. گلوکوز C6H12O6 ه؟ کربنها اوکتت هستن پس جفت ناپیوندی ندارن. هیدروژن ها هم نمیتونن جفت ناپیوندی داشته باشن. اکسیژنها هم داتیو ندارن. پس 6 اتم اکسیژن جمعا 12 جعت ناپیوندی دارم که کل جفتهای ناپیوندی ملکوله. شمردمشون 12 جفت ناپیوندی.

راجبه هر ملکول ی چیز کلیدی تو کله م هست. مثلا گلوکوز میدونم پیوند چند گانه نداره. میتونم سیکلو هگزان C6H12 رو تجسم کنم و ب این نتیجه برسم که پیوند دگانه ای وجود نداره. چون هر پیوند دگانه با کربن باید تعداد هیدروزنها رو کم کنه ولی کم نشده. پس دوگانه ای وجود نداره. با همین ی نکته سعی میکنم جواب هر سوالی از گلوکوز رو بدم. اکه خیلی درگیر باشم باهاش ساختار ملکولش حفظم میشم.

و اما تترافسفر دکاکسید: خب اول P2O4 رو میکشم که ساده تره. دو تا فسفره که ی پیوند ساده دارن. و هرکدوم به ی اکسیژن ی داتیو دادن و ی پیوند دوگانه با ی اکسیزن دارن. دو تا ملکول اینجوری میشه P4O8. دو تا اکسیزن باید جا بدم تو ملکول. خب دو تا اکسیزن رو پل میکنم. ینی توی هر P2O4 بین فسفرها ی اکسیژن میزارم. خب الان شد P4o10 ولی در واقه دو تا ملکول P2O5 دارم. ا.... فک کنم از P2O5 شرو میکردم بهتر بود. ینی دو تا ملکول P2O5 تجسم میکردم.
      در هر حال... وقتی دو تا ملکول اینجوری تجسم کنیم رسیدن به. P4o10 سخت نیست. وقتی این دو ملکول به هم نزدیک بشن هر پیوند داتیو اکسیزن ها میشه دو تا ساده یکی با فسفر ملکول خودش و یکی هم با فسفر ملکول دیگه. پیوندهای دوگانه تغییری نمیکنن. فقط نگو این حرفا ی لم محاسباتی بوده. وقتی دو تا ملکول P2O5 به هم برسن باید واقعن ی همچین اتفاقی بینشون بیفته. اتفاق دیگه ای بینشون میفته اینکه هر فسفر از 3 قلمرو الکترونی تبدیل میشه 4 قلمرو الکترونی. این شد ک گفتم فثفر اوکتت نشده.
      حالا ک جوابتو دادم میتونم بشینم فکر کنم چطور هر فسفر توی P4o10 در مرکز ی چهار وجهی قرار داره. در واقه چهار تا چهار وجهی هستن ک ب هم چسبیدن و اکسیزنها ب صورت یالهای مشترکن
      آره . هیچیش رو نمیخواد حفظ کنی اصن
      دکتر تترافسفر پنتوکسید چیه ؟ این نامگذاری مال عهد دغیانوسه ! راحت بگو فسفر پنتوکسید !
      کی گفته فسفر ها توی فسفر پنتوکسید اوکتت نیس برم اسید بخورم ؟؟؟
      منم هم روشم برای اینا همینه دیگه ! از روی نا پیوندی های هر مولکول به کل تعداد نا پیوندی ها میرسم

داش خود فسفر هم چهارتا قلمرو الکترونی داره ها !!!! فقط توی این ترکیب اون جفت ناپیوندی یه داتیو میده همین ! چرا میگی اوکتت نیست ؟؟؟؟؟؟ شوما یه اتم توی فسفر پنتوکسید به من نشون بده که اوکتت نباشه

There is enough light
      for one who wants to see

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      پنتازنیوم رو نگفتم....
      خب 5 تا نیتروژن داریم. اول دو جفت ملکول دی نیتروژن میسازم که شناخت کامل دارم ازشن. هر ملکول دی نیتروژن ی پیوند سه گانه س ک دو تا نیتروژن رو که هر کدوم ی جفت ناپیوندی دارن اوکتت کرده. خب... برای اینکه دو تا دی نیتروژن رو به هم بچسبونم از ار نیتروژن یکی از ملکولها ی الکترون بر میدارم که تا نیتروژن هر ملکول بتونن ی پیوند ساده تشکیل بدن. تا الان 4 تا نیتروژن رو وصل کردم ولی دو تا الکترون ازافه دارم. خب. این دو تا الکترون ازافه رو میدوم ب نیتروژن پنجم. این نیتروژن پنجم 7 تا الکترون داره پس ی کولانسی ساده اوکتتش میکنه. ولی میوند کولانسی امکان تشکیل نداره
      خب اشکال نداره. از یکی از اتمهای نیتروژن توی n4 ی الکترون بر میدارم تا بتونه پیوند کولانسی بر قرار کنه تا هم خودش هم نیتروزن پنجم رو اوکتت کنه. اینحوری همه اوکتت شدن و ی الکترون ازافه داریم. این الکترون ازافه میگه که n5 ی بار مثبته.
      خب الان همه چیز معلومه... همه پیوندهای و هنه حفت الکترونهای ناپیوندی. ولی این یکی از هیبریدهاست. میتونم وارد ی داستان جالب زهنی بشم، یکی پیوندهای سه گانه رو بشکنم و دو الکترونش رو بدم ب یکی از اتم ها... و کمبود الکترون نیتروژن دیگه رو با دریافت ی داتیو از نیتروژن دیگه تجسم ارزا کنم. اینجوری به همه هیبردیهای رزونانسی n5 مثبت میرسم.
      فرمول لازم نداریم... داریم؟

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      آره . هیچیش رو نمیخواد حفظ کنی اصن
      دکتر تترافسفر پنتوکسید چیه ؟ این نامگذاری مال عهد دغیانوسه ! راحت بگو فسفر پنتوکسید !
      کی گفته فسفر ها توی فسفر پنتوکسید اوکتت نیس برم اسید بخورم ؟؟؟
      منم هم روشم برای اینا همینه دیگه ! از روی نا پیوندی های هر مولکول به کل تعداد نا پیوندی ها میرسم

داش خود فسفر هم چهارتا قلمرو الکترونی داره ها !!!! فقط توی این ترکیب اون جفت ناپیوندی یه داتیو میده همین ! چرا میگی اوکتت نیست ؟؟؟؟؟؟ شوما یه اتم توی فسفر پنتوکسید به من نشون بده که اوکتت نباشه
      تترا فسفردکاکسید... من نگفتم تترا فسفرپنتاکسید. اونکه پنتاکسیده، دی فسفره نه تترافسفر.
      شمیی من شیمی زمانه شلنگستانه. اونموقه ک اسمش این بود
      توی P4o10 فسفرها اوکتت هستن؟ چهار قلمرو الکترونی جفت شده که یکیشون پیوند دوگانه س رو با هر نوع جفتی تجسمی کنی میشه 10 تا الکترون. تو به ده هم میگی اوکتت؟ اوکتت ینی 8.... 8. اوکتت، اوکتاو، اوکتان..وهمشون ریشه در 8 دارن.
      فسفرها توی دیفسفرپنتاکسید اوکتت هطتن ولی توی تترافسفردکاکسید اوکتت نیستن.

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      تترا فسفردکاکسید... من نگفتم تترا فسفرپنتاکسید. اونکه پنتاکسیده، دی فسفره نه تترافسفر.
      شمیی من شیمی زمانه شلنگستانه. اونموقه ک اسمش این بود
      توی P4o10 فسفرها اوکتت هستن؟ چهار قلمرو الکترونی جفت شده که یکیشون پیوند دوگانه س رو با هر نوع جفتی تجسمی کنی میشه 10 تا الکترون. تو به ده هم میگی اوکتت؟ اوکتت ینی 8.... 8. اوکتت، اوکتاو، اوکتان..وهمشون ریشه در 8 دارن.
      فسفرها توی دیفسفرپنتاکسید اوکتت هطتن ولی توی تترافسفردکاکسید اوکتت نیستن.
      عزیز دل داداش گلم به همون P4O10 میگن فسفر پنتاکسید !!! اصن شما همین فرمول رو سرچ کن ویکیپدیا برات مینویسه فسفر پنتاکسید ! اسم اختصاریشه
      مشکلت همینجاست دیگه ! اصن کی گفته P4O10 پیوند دوگانه داره ؟

بالاخره آپ شد ! بیا این رو نگاه کن :
      http://www30.online-convert.com/down...d-b5f0f323.mp4

همه چیز واضحه توش

There is enough light
      for one who wants to see

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      عزیز دل داداش گلم به همون p4o10 میگن فسفر پنتاکسید !!! اصن شما همین فرمول رو سرچ کن ویکیپدیا برات مینویسه فسفر پنتاکسید ! اسم اختصاریشه
      مشکلت همینجاست دیگه ! اصن کی گفته p4o10 پیوند دوگانه داره ؟

بالاخره آپ شد ! بیا این رو نگاه کن :
      http://www30.online-convert.com/down...d-b5f0f323.mp4

همه چیز واضحه توش
      من اسم ایوپاک بکار میبرم. فسفرپنتاکسید ایوپاک نیست. میتونی بهش بگی فسفر v اکسید. ولی اسم ایوپاکش دی فسفرپنتوکسیده. بعدشم بحث ما دی فسفرپنتوکسید نیست. داریم راجبه تترافسفردکاکسید حرف میزنیم... ینی p4o10. من میگم در تترافسفر دکاکسید اتمهافسفر اوکتت نیستن. در واقه هر اتم فسفر 4 قلمرو الکترونی داره و در ارایش 4 ه. از این 4 قلمره یکیشون پیوند دوگانه س با اکسیژن که میشن 10 الکترون در هر اتم فسفر. اگه میگی اینجوری نیست پس بگو ساختار تترا فسفردکاکسید چطوریه؟!
      من ساختاری واسه p4o10 نمیتونم رسم کنم که اکسیژنها اوکتت باشن ولی 4تاشون پیوند دوگانه نداشته باشه. ساختارشو بکش واسم لدفن.
      فایلی ک دادی 5 مگه... من نمیتونم دانلودش کنم. امروز به لطف نزام مغدص جمهوری اثلامی سرعت اینترنتم در حد گوسفنده....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن