خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 17 نخستنخست ... 34514 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 244
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

با ماس ؟!
      @Weed Master @kahkoo @MajnOOn

عاقل باش جوان!
      بلوغ در 16 گام (2)

در مقاله ی پیش به 4 فاکتور اجتماعی در 16 گام رسیدن به بلوغ اشاره کردیم حال به ذکر و شرح دیگر موارد می پردازیم :

خود را بشناسید

5 ) ضعف های شخصیتی خود را از بین ببرید:
      هر کدام از ما عیب و ایراداتی در شخصیت خود دارد. در شناخت عادات، ویژگی های اخلاقی و به طور کلی شخصیتتان تلاش کنید. به نظرات دوستان و اقوام در مورد صفات اخلاقی خودتان گوش کنید. ضعف های خود را به تدریج از بین ببرید و نقاط قوت خود را تقویت کنید. به عنوان مثال اگر در زمینه کاری با مشکل مواجه هستید سعی کنید هر روز بیش از روز قبل بر روی مسائل کاری تمرکز کنید.

6 ) متوجه رفتار خود باشید:
      رفتار و گفتار شما در قبال دیگران تعیین کننده برخورد آنها درقبال شما می باشد. شما یک تابلوی تبلیغاتی متحرک هستید که توجه همه را به خود جلب می کنید، پس بهتر است اخلاق خوب خود را به نمایش بگذارید. اگر این کار را نکنید مردم از شما خوششان نمی آید، شما را استخدام نمی کنند و با شما قرار ملاقات نمی گذارند. کارهای خوبی را که از والدین خود در کودکی آموخته اید در زندگی نیز به اجرا درآورید.

7 ) کار خودتان را انجام دهید:
      کاری که تصور می کنید برایتان مناسب است انجام دهید نه کاری که دیگران فکر می کنند انجام آن برایتان لازم است. به عبارت دیگر در پی رسیدن به خوشی و سعادت باشید. هیچ گاه خودتان را با کسی مقایسه نکنید، به ویژه درمورد مسائل مالی برای اینکه ممکن است احساس نارضایتی کنید. کارهایی که همیشه آرزوی انجام دادن آنها را داشته اید اما هیچ وقت انجام نداده اید را شروع کنید.

8 ) درستکار باشید:
      یک فرد درستکار همیشه برای اصول اخلاقی ارزش بیشتری نسبت به لذات و سودهای شخصی قائل است. کارمندان، همکاران و خانم ها برای افراد درستکار ارزش بسیار زیادی قائل هستند. روی حرف خود بایستید و کاری را که فکر می کنید درست است، انجام دهید.

دیدگاه خود را مشخص کنید

9 ) با اهدافتان روبرو شوید:
      افراد موفق از روسای شرکتها گرفته تا ورزشکاران همه و همه دارای یک عادت ویژه هستند: هدفمندی و تلاش برای رسیدن به مقصود. بدون داشتن هدف و نقشه مناسب برای رسیدن به آن، زندگی شما عادی شده و شادی و موفقیت ناچیزی را میتوانید به دست آورید. برای خود اهداف روزانه، هفتگی و ماهیانه تعیین کنید، سپس راه مناسب برای هر یک را طرح ریزی کنید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن به کار بندید و از آن به عنوان راهی برای رسیدن به آرزوهای نهایی خود بهره بگیرید.

10 ) عادات بد خود را ترک کنید:
      هر یک از ما به طور متفاوت دارای عادات بدی هستیم. دیر یا زود پی آمدهای منفی آن متوجه ما خواهند شد. با خودتان عهد ببندید که رفتار بد خود را کاهش داده و یا به طور کلی از میان بردارید. به عنوان نمونه یکی از عادات بد خود مثل قسم دروغ خوردن و یا تأخیر داشتن را انتخاب کنید و بعد به دوستان و خانواده خود بگویید که می خواهید چنین عادتی را برای همیشه از زندگی خود بیرون کنید. اگر آنها به عنوان یک مراقب در کنار شما باشند تمایل شما نسبت به انجام این کار افزایش پیدا خواهد کرد.

11 ) روحیه جوان و شاداب داشته باشید:
      به خاطر داشته باشید که سن شما به آن اندازه ای است که خودتان می خواهید. یک شیوه شاداب و جوان پسند را در زندگی پیش بگیرید تا بدن و ذهن شما همواره به تحرک واداشته شوند. در حالی که خودتان احساس جوانی می کنید پس چه اشکالی وجود دارد که با یک خانم یا آقای جوان هم نامزد کنید؟

12 ) از موقعیت های خود استفاده کنید:
      فرصت های بیشماری در زندگی هر فردی وجود دارد، اما سود بردن از آنها کار ساده ای نبوده و دارای ریسک بالایی می باشد. اما باید توجه داشته باشید که هیچ کار بزرگی بی خطر نمی باشد. چه این موقعیت را داشته باشید که برای خودتان شغلی راه بیندازید، چه با شخصی که به هیچ وجه در سطح شما نیست، قرار ملاقات بگذارید، به خودتان مطمئن باشید و تا تنور داغ است نان را بچسبانید. کاری نکنید که بعدا موجبات پشیمانی شما را فراهم آورد.

13 ) بردباری راتمرین کنید:
      صبر و پافشاری شما را به سمت کامیابی و موفقیت رهنمون می سازند. بیشتر انسان های بزرگ بیشتر از اینکه موفق شده باشند در زندگی خود با شکست مواجه میشدند. زمانی که بی حوصله می شوید باید یاد بگیرید که خونسردی خود را حفظ کرده و آرام باشید. برای اینکه قدری شکیبایی خود را تقویت کنید می توانید پرستاری کودک یکی از دوستان و یا آشنایان خود را برای مدت زمان کوتاهی به عهده بگیرید.

یک مرد همه جانبه

14 ) علایق خود را متنوع سازید:
      یک سرگرمی جدید برای خودتان پیدا کنید تا افق های جدید را بر روی خود باز کنید. با یاد گیری ورزش ها و مهارت های جدید خود را به چالش وادار کنید. یکی از کارهایی که می توانید در این خصوص انجام دهید، یادگیری یک زبان جدید می باشد. زمانی این کار با موفقیت انجام شد; به عنوان پاداش، سفر تفریحی به کشوری که زبان آن کشوررا یاد گرفته اید به خودتان هدیه دهید تا پیشرفت خود را محک بزنید.

15 ) ساعات مطالعه خود را بیشتر کنید:
      مطالعه یکی از راه های مناسب برای افزایش اطلاعات و دایره لغات شما می باشد. روزی یک ساعت هم که شده تلویزیون را خاموش کرده و در عوض شروع به خواندن یک کتاب کنید. بیشتر سعی کنید کتاب های الهامی درمورد ارتقای شخصیتی و یا زمینه شغلی دلخواهتان را مطالعه کنید. حتی می توانید کتاب های سرگرم کننده را به صورت تفریحی مطالعه کنید.

16 ) ورزش کنید:
      ورزش یکی از راه هایی است که از شما فرد سالم تر و جوان تری می سازد. آنقدر که کار شما ارزش دارد مدت زمانی که مشغول به انجام آن هستید مهم نیست. با خودتان تعهد کنید که در برنامه روزانه خود مقداری فعالیت فیزیکی بگنجانید.

عاقل باش جوان!

همچنان که به مسیر خود در راه رسیدن به یک فرد کامل ادامه می دهید، به خاطر داشته باشید که طرز تفکر مثبت همیشه به عنوان اساسی ترین فاکتور شناخته می شود. دید مثبت ذهنی نسبت به هر چیز در زندگی به شما اجازه می دهد در جایی که دیگران شکست خوردند، به پیروزی دست پیدا کنید. بدون توجه به اینکه شرایط تا چه حد دشوار است اگر نقطه نظر مثبتی داشته باشید و این کار را ادامه دهید، همیشه راهی برای پیروزی در مقابلتان باز خواهد شد.

2. Top | #47
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      جناب دقتی نظری ندارین ؟!
      @پویا دقتی

3. Top | #48
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parloo نمایش پست ها

با ماس ؟!
      @Weed Master @kahkoo @MajnOOn

عاقل باش جوان!
      بلوغ در 16 گام (2)

در مقاله ی پیش به 4 فاکتور اجتماعی در 16 گام رسیدن به بلوغ اشاره کردیم حال به ذکر و شرح دیگر موارد می پردازیم :

خود را بشناسید

5 ) ضعف های شخصیتی خود را از بین ببرید:
      هر کدام از ما عیب و ایراداتی در شخصیت خود دارد. در شناخت عادات، ویژگی های اخلاقی و به طور کلی شخصیتتان تلاش کنید. به نظرات دوستان و اقوام در مورد صفات اخلاقی خودتان گوش کنید. ضعف های خود را به تدریج از بین ببرید و نقاط قوت خود را تقویت کنید. به عنوان مثال اگر در زمینه کاری با مشکل مواجه هستید سعی کنید هر روز بیش از روز قبل بر روی مسائل کاری تمرکز کنید.

6 ) متوجه رفتار خود باشید:
      رفتار و گفتار شما در قبال دیگران تعیین کننده برخورد آنها درقبال شما می باشد. شما یک تابلوی تبلیغاتی متحرک هستید که توجه همه را به خود جلب می کنید، پس بهتر است اخلاق خوب خود را به نمایش بگذارید. اگر این کار را نکنید مردم از شما خوششان نمی آید، شما را استخدام نمی کنند و با شما قرار ملاقات نمی گذارند. کارهای خوبی را که از والدین خود در کودکی آموخته اید در زندگی نیز به اجرا درآورید.

7 ) کار خودتان را انجام دهید:
      کاری که تصور می کنید برایتان مناسب است انجام دهید نه کاری که دیگران فکر می کنند انجام آن برایتان لازم است. به عبارت دیگر در پی رسیدن به خوشی و سعادت باشید. هیچ گاه خودتان را با کسی مقایسه نکنید، به ویژه درمورد مسائل مالی برای اینکه ممکن است احساس نارضایتی کنید. کارهایی که همیشه آرزوی انجام دادن آنها را داشته اید اما هیچ وقت انجام نداده اید را شروع کنید.

8 ) درستکار باشید:
      یک فرد درستکار همیشه برای اصول اخلاقی ارزش بیشتری نسبت به لذات و سودهای شخصی قائل است. کارمندان، همکاران و خانم ها برای افراد درستکار ارزش بسیار زیادی قائل هستند. روی حرف خود بایستید و کاری را که فکر می کنید درست است، انجام دهید.

دیدگاه خود را مشخص کنید

9 ) با اهدافتان روبرو شوید:
      افراد موفق از روسای شرکتها گرفته تا ورزشکاران همه و همه دارای یک عادت ویژه هستند: هدفمندی و تلاش برای رسیدن به مقصود. بدون داشتن هدف و نقشه مناسب برای رسیدن به آن، زندگی شما عادی شده و شادی و موفقیت ناچیزی را میتوانید به دست آورید. برای خود اهداف روزانه، هفتگی و ماهیانه تعیین کنید، سپس راه مناسب برای هر یک را طرح ریزی کنید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن به کار بندید و از آن به عنوان راهی برای رسیدن به آرزوهای نهایی خود بهره بگیرید.

10 ) عادات بد خود را ترک کنید:
      هر یک از ما به طور متفاوت دارای عادات بدی هستیم. دیر یا زود پی آمدهای منفی آن متوجه ما خواهند شد. با خودتان عهد ببندید که رفتار بد خود را کاهش داده و یا به طور کلی از میان بردارید. به عنوان نمونه یکی از عادات بد خود مثل قسم دروغ خوردن و یا تأخیر داشتن را انتخاب کنید و بعد به دوستان و خانواده خود بگویید که می خواهید چنین عادتی را برای همیشه از زندگی خود بیرون کنید. اگر آنها به عنوان یک مراقب در کنار شما باشند تمایل شما نسبت به انجام این کار افزایش پیدا خواهد کرد.

11 ) روحیه جوان و شاداب داشته باشید:
      به خاطر داشته باشید که سن شما به آن اندازه ای است که خودتان می خواهید. یک شیوه شاداب و جوان پسند را در زندگی پیش بگیرید تا بدن و ذهن شما همواره به تحرک واداشته شوند. در حالی که خودتان احساس جوانی می کنید پس چه اشکالی وجود دارد که با یک خانم یا آقای جوان هم نامزد کنید؟

12 ) از موقعیت های خود استفاده کنید:
      فرصت های بیشماری در زندگی هر فردی وجود دارد، اما سود بردن از آنها کار ساده ای نبوده و دارای ریسک بالایی می باشد. اما باید توجه داشته باشید که هیچ کار بزرگی بی خطر نمی باشد. چه این موقعیت را داشته باشید که برای خودتان شغلی راه بیندازید، چه با شخصی که به هیچ وجه در سطح شما نیست، قرار ملاقات بگذارید، به خودتان مطمئن باشید و تا تنور داغ است نان را بچسبانید. کاری نکنید که بعدا موجبات پشیمانی شما را فراهم آورد.

13 ) بردباری راتمرین کنید:
      صبر و پافشاری شما را به سمت کامیابی و موفقیت رهنمون می سازند. بیشتر انسان های بزرگ بیشتر از اینکه موفق شده باشند در زندگی خود با شکست مواجه میشدند. زمانی که بی حوصله می شوید باید یاد بگیرید که خونسردی خود را حفظ کرده و آرام باشید. برای اینکه قدری شکیبایی خود را تقویت کنید می توانید پرستاری کودک یکی از دوستان و یا آشنایان خود را برای مدت زمان کوتاهی به عهده بگیرید.

یک مرد همه جانبه

14 ) علایق خود را متنوع سازید:
      یک سرگرمی جدید برای خودتان پیدا کنید تا افق های جدید را بر روی خود باز کنید. با یاد گیری ورزش ها و مهارت های جدید خود را به چالش وادار کنید. یکی از کارهایی که می توانید در این خصوص انجام دهید، یادگیری یک زبان جدید می باشد. زمانی این کار با موفقیت انجام شد; به عنوان پاداش، سفر تفریحی به کشوری که زبان آن کشوررا یاد گرفته اید به خودتان هدیه دهید تا پیشرفت خود را محک بزنید.

15 ) ساعات مطالعه خود را بیشتر کنید:
      مطالعه یکی از راه های مناسب برای افزایش اطلاعات و دایره لغات شما می باشد. روزی یک ساعت هم که شده تلویزیون را خاموش کرده و در عوض شروع به خواندن یک کتاب کنید. بیشتر سعی کنید کتاب های الهامی درمورد ارتقای شخصیتی و یا زمینه شغلی دلخواهتان را مطالعه کنید. حتی می توانید کتاب های سرگرم کننده را به صورت تفریحی مطالعه کنید.

16 ) ورزش کنید:
      ورزش یکی از راه هایی است که از شما فرد سالم تر و جوان تری می سازد. آنقدر که کار شما ارزش دارد مدت زمانی که مشغول به انجام آن هستید مهم نیست. با خودتان تعهد کنید که در برنامه روزانه خود مقداری فعالیت فیزیکی بگنجانید.

عاقل باش جوان!

همچنان که به مسیر خود در راه رسیدن به یک فرد کامل ادامه می دهید، به خاطر داشته باشید که طرز تفکر مثبت همیشه به عنوان اساسی ترین فاکتور شناخته می شود. دید مثبت ذهنی نسبت به هر چیز در زندگی به شما اجازه می دهد در جایی که دیگران شکست خوردند، به پیروزی دست پیدا کنید. بدون توجه به اینکه شرایط تا چه حد دشوار است اگر نقطه نظر مثبتی داشته باشید و این کار را ادامه دهید، همیشه راهی برای پیروزی در مقابلتان باز خواهد شد.

از ما گذشته

باید 4-3سال پیش میدادن اینُ

: دی

==-=--==--==--==

سلام بر میان‌سالی

سوم فروردین ۸۴ هنوز رسماً ۳۵ ساله بودم (۳۵ سال و ۷-۶ ماه) ولی گویا دچار بحرانی شده بودم که به آن «بحران چهل سالگی» یا «بحران میان‌سالی» می‌گویند. این که بحران میان‌سالی چیست، اگر به تعریف ویکی‌پدیای فارسی (که رفرنسی هم ندارد) اعتماد کنیم:
      بحران میانسالی وضعیتی احساسی از شک و اضطراب است که در آن شخص به‌دلیل درک این‌که نیمی از دوره‌ی زندگی وی گذشته است، ناآرام می‌گردد. این حالت معمولاً بازتاب‌هایی از شیوه‌ای که شخص زندگی‌اش را تا کنون بدان شیوه گذرانده است را شامل می‌شود و معمولاً با احساسی مبتنی بر این‌که به اندازه‌‌ی کافی زندگی وی به‌سامان نرسیده و نتایج قابل توجهی از آن حاصل نگردیده، همراه است. فرد در این حالت ممکن است نسبت به زندگی، پیشه یا شریک زندگی خود احساس ملالت نماید و برای ایجاد تغییر در این موارد، میل قوی‌ای را حس کند. همچنین این وضعیت «آغاز فردیت»- فرآیند تحقق نفس یا «خودشکوفایی»- که تا هنگام مرگ ادامه می‌یابد نیز هست. این وضعیت در بازه‌ی سنی ۳۵ تا ۴۵ سال معمول‌تر است و در مردان در مقایسه با زنان، بیشتر روی می‌دهد.
      اما این که چرا از ۳۵ سالگی وارد این بحران شدم، شاید به‌همان دلیل که دیگر مراحل زندگی (نوجوانی و جوانی و تاهل- البته نه به‌معنای اهلی شدن) را هم زودتر از همسالانم آغاز کردم. اما هر چه هست، حاصل آن «عمر اندیشی» و «نگاه به کرونومتر زندگی» شعری است با نام ۴۰ که در سوم فروردین ۸۴ سروده و از معدود شعرهای من است که به یکی از دوستانم (مسعود پورهادی) تقدیم شده است. (این‌که چرا به مسعود تقدیم کردم، شاید به دلیل آن باشد که مسعود چند سالی پیش‌تر از چهل سالگی گذشته بود یا شاید از آن روی که خیلی دوستش دارم! و در همین پرانتز باید اضافه کنم که یکی از آرزوهایم این است که در همین وبلاگ «تک‌نگاری»هایی درباره‌ی دوستانم بنویسم: از همین مسعود پورهادی تا مسعود شهیدی تا رضا فرحمند تا مهران قسمتی‌زاده تا محمدرضا روحانی تا جواد طواف تا شهرام رفیع‌زاده تا… دوستانی که عمری را از چند ساعت تا چندین سال با آن‌ها گذرانده و دوست دارم درباره‌شان حرف بزنم. چه پرانتز طویلی شد!) و اما شعر دو بخشیِ «۴۰»:

۱
      ـ دست‌ها بالا!
      (خودم را نشانه رفته‌ام)
      ـ دست‌ها روی سر و دیوار!
      تهِ جیب‌هایت چه دا…
      —————————- ـ …رم؟ هیچ!
      —————————- - (خاکسترِ خاطره‌هایی
      —————————-به‌جا مانده از سال‌هایی…)
      ـ هر چه می‌دا…
      —————————- ـ …نم بگویم؟ هیچ!
      (کجا می‌روم؟
      قرار
      ———— با که دارم؟
      فرار
      ———— از چه می‌کنم؟
      ————————— در چهل ‌سالگی…)۲
      در چهل ‌سالگی
      مثل پرِ کاهی سبک می‌شوی
      ———— مثل سنگ گوری سنگین
      برای رفتن زود است
      ———— برای آمدن دیر
      در گرگ‌ومیشِ چهل ‌سالگی
      چشمان خدا هم به اشتباه می‌افتد
      و نیمه‌ی بالای ساعت شنی را
      ———— ابری غلیظ پوشانده‌ست…

شعر که البته توضیح‌دادنی نیست، اما احتمالاً در نیمه‌ی اول آن سرگشتگی مردی که در نیمه‌ی عمر نه چیزی تهِ جیبش دارد و نه می‌داند کجا می‌رود و حتی از چه فرار می‌کند، و در نیمه‌ی دوم این پرسش بی پاسخ که تا پایان بازی چقدر مانده، درآمده است.
      اما چرا امروز یاد آن شعر افتادم؟ بله، امروز ۱۴ شهریور است و رسماً ۴۱ ساله شده‌ام.
      راستش را بخواهید، سال گذشته چهل سالگی اصلاً حالی‌ام نشد! اوضاع مملکت چنان بود که حتی احساس جوانی هم می‌کردم، یا درست‌تر بگویم، اصلاً شاید به خودم فکر نمی‌کردم، چه رسد به سن و سال و این‌که چه احساسی دارم و ساعت شنی تا کجا شن‌هایش را ریخته است و در این سن که سن نبوت پیامبران است و دست‌کم سن «عقل» است، اصلاً عقلی به سر دارم یا نه. شاید از بخت من بود که چهل سالگی این‌طور بی‌سروصدا و بی فلسفه و «بحران» گذشت… به‌هرحال نسل ویژه‌ای هستیم ما، در ۹ سالگی کودکی‌مان تمام شد، در ۱۵-۱۴ سالگی همسالان‌مان در جبهه بودند و شهید می‌شدند و… بگذریم. زمان هم این‌جا سرگیجه گرفته است.

این هم منِ ۴۱ ساله!
      خب، با این ورود بی‌سروصدا به میان‌سالی، اعتراف می‌کنم اوضاع آن‌طور که پیش‌تر تصور می‌کردم نیست. احساس نمی‌کنم از دروازه‌ی خاصی گذشته‌ام. درگیری فلسفی‌ام با «مرگ» و گذشت زمان بیشتر از پیش نیست. احساس پختگی و بلوغ خاصی نمی‌کنم. از آن طرف هم ملالم از زندگی و ملامتم بر خود بیشتر از گذشته نیست. (البته آن «افسردگی طبیعی» و غیرپاتولوژیک که یک بار درباره‌اش نوشتم، جای خود دارد!) طبیعی است که از زندگی و جایگاه امروزم چندان راضی نیستم، ولی این نارضایی هم «فردی» و «شخصی» نیست (و البته «خانوادگی»، با ادای احترام ویژه به همسر گرامی!)، مثل بیشتر شما که این چند خط را می‌خوانید و ربطی به سن و سال هم ندارد. در یک کلام احساس می‌کنم اگرچه به آن‌جا که می‌باید نرسیده‌ام و این نوعی کفران نعمت (استعدادهای خدادادی) بوده، ولی با توجه به شرایط پیرامونی، خیلی از خودم، «خود»ی که شاید بیشترین شکل‌گیری‌اش دور و بر ۱۰ سالگی‌ام بوده، دور نیافتاده‌ام. از این احساس راضی‌ام که به خودم خیانت نکرده‌ام و بیشتر از این‌که خوشبختانه در شرایطی نبوده‌ام که مجبور به خیانت شوم.
      شاید یکی از مهم‌ترین دلایل این احساس خوب (یا نه‌چندان بد) تصمیمی است که سه ماه پیش گرفتم: شروع ورزش، کم کردن سیگار تا حداقل «ممکن» و کمی هم رژیم غذایی که در مجموع باعث شده از آن چیزی که چند ماه پیش بودم چند سالی جوان‌تر به‌نظر برسم یا دست‌کم حس جوان‌تری داشته باشم. (این سه رفتار نیک را به شما هم توصیه می‌کنم!) مخصوصاً خوبی ورزش این است که آن‌جا «پیرمرد»های ۷۰ ساله‌ای را می‌بینم که «بزنم به تخته» خیلی بهتر از من می‌دوند و به‌جایش خوب هم تنه می‌زنند و چنان شیطنت می‌کنند که باور می‌کنی می‌توان تا همان «آستانه» که شاملوی بزرگ گفته با همین سرزندگی و شوخ و شنگی گاه‌به‌گاه (که خدا در فواصل «افسردگی طبیعی‌»مان از ما نگیرد) رفت و از آن «شادمانه» گذر کرد.
      و کلام را با محسنات میان‌سالی به پایان برم که گمانم یکی از مهم‌ترین آن‌ها شکل گرفتن شناخت و سلیقه‌ای است که جز با گذشت زمان به‌دست نمی‌آید: این‌که از موسیقی‌ای لذت ببری که پیش از آن نمی‌برده‌ای و کتابی به‌دست بگیری که در جوانی شاید از آن فراری بوده‌ای. و دیگر اغتنام لحظه است با وقوف نسبی به کوتاهی عمر: هوای خوش را با لذتی بیشتر به سینه کشیدن و چشم را با فراخی بیشتر بر مناظر نیکو گشودن و قدر دوست دانستن. همین…
      ویرایش توسط Egotist : 27 آذر 1394 در ساعت 01:19

4. Top | #49
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب از مشکلاتتون بگید دیگه

5. Top | #50
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      ناموسن چرا ملت ما انقد بی عار شدن...یکی بیاد پاسخگو باشه
      یک روز رسد غمی به اندازه کوه
      یک روز رسد نشاط اندازه دشت
      افسانه زندگی چنین است گلم
      در سایه کوه باید از دشت گذشت

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

اینم یه مشکل

7. Top | #52
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

اینم یه مشکل

راهکار مقابله چیه به نظرت؟

8. Top | #53
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Weed Master نمایش پست ها
      راهکار مقابله چیه به نظرت؟
      راهکار که بزار آقایون دکتر بیان باهاشون مشورت کنیم !
      @kahkoo @MajnOOn

=-=-=
      یه بازی خوب معرفی کن غروب میخوام برم بازی بگیرم

9. Top | #54
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      راهکار که بزار آقایون دکتر بیان باهاشون مشورت کنیم !
      @kahkoo @MajnOOn

=-=-=
      یه بازی خوب معرفی کن غروب میخوام برم بازی بگیرم
      این بازیُ کردی؟

یکی از نوستالژیای منه

maxresdefault.jpg

10. Top | #55
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این بازیُ کردی؟

یکی از نوستالژیای منه

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: maxresdefault.jpg
مشاهده: 47
حجم: 59.5 کیلو بایت
      صدای مرغااا

11. Top | #56
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      صدای مرغااا

هرکی صدای مرغا نشنیده باشه جوونی نکرده : دی !!

=-=-=-=--=-=-

سونیک ! یادش به خیر . ی دوره ای تو سگا ، یه دوره با پی سی : دی

3.jpg

sonic-hedgehog-2.jpg

neighbours-hell-pc-game-download.jpg

=-=-=-=

اینم یه بازی ماله سگا هس

آخ ! چه دوره ای بودا

هرکی اینُ بازی نکرده ، اصلاً بچگی نکرده

streets-rage.jpg
      street1b.png

12. Top | #57
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هرکی صدای مرغا نشنیده باشه جوونی نکرده : دی !!

=-=-=-=--=-=-

سونیک ! یادش به خیر . ی دوره ای تو سگا ، یه دوره با پی سی : دی

نام: 3.jpg
مشاهده: 45
حجم: 86.7 کیلو بایت

نام: Sonic-The-Hedgehog-2.jpg
حجم: 84.8 کیلو بایت

نام: Neighbours-from-Hell-pc-game-download.jpg
حجم: 122.0 کیلو بایت

=-=-=-=

اینم یه بازی ماله سگا هس

آخ ! چه دوره ای بودا

هرکی اینُ بازی نکرده ، اصلاً بچگی نکرده

نام: Streets-of-Rage.jpg
مشاهده: 47
حجم: 50.3 کیلو بایت

نام: street1b.png
حجم: 8.4 کیلو بایت
      اشک در چشمانم حلقه زد یادش بخیر
      سوم دبستانبعد از گرفتن کارنامه پلی استیشن گرفتم ، 45 تومن

فوتبال 98 یادته

13. Top | #58
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اشک در چشمانم حلقه زد یادش بخیر
      سوم دبستانبعد از گرفتن کارنامه پلی استیشن گرفتم ، 45 تومن

فوتبال 98 یادته

ultimate-mortal-kombat-3-20061023041450311.jpg

mortalkombatarcadekollection3.jpg

14. Top | #59
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      قضیه 13 چیه ؟
      یکی به منم بگه از دنیا عقبم فغلا
      run forrest runnn

15. Top | #60
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

نام: ultimate-mortal-kombat-3-20061023041450311.jpg
مشاهده: 43
حجم: 72.8 کیلو بایت

نام: MortalKombatArcadeKollection3.jpg
مشاهده: 43
حجم: 38.5 کیلو بایت

صفحه 4 از 17 نخستنخست ... 34514 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن