خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      پشیمون میشیا
      ول کن حرفارو

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lily7 نمایش پست ها
      سلام
      ببین کنکور یه رقابته و اونها دنبال بهترین ها هستند !
      ببین الان کسی که میخواد اپلای کنه باید یه ازمون gre جنرال بده که کلماتی رو باید حفظ کنه که کاربری نداره !!!! یه بار که داشتم درباره این مسئله حرف میزدم یکی از دوستان حرف خوبی زد ! گفت اونها خودشونم میدونن که شاید این مباحث به درد نخوره ولی میخوان ببینن ایا پشتکار یادگیری این کلمات رو داری ؟ ایا براش وقت میذاری ؟

به این مسائل فکر نکن و بخون
      اتفاقا کنکور راه بسیار عادلانه ای برای ورود به دانشگاه هستش .

با احترام به نظرتون ولی من کاملا مخالفم با حرفتون . کنکور دقیقا مثال بی عدالتیه . اگه هر چیزی عادلانه باشه کنکور عادلانه نیست . کنکور هنر تست زنیه . یعنی شما با اطلاعات نسبی میتونین درصد خوب بگیرین . مگه چند نفر میتونن ریاضیو بالای 60 بزنن ؟ شاید فوقش 200 نفر . اونم تو کل کشور . من نمونه دارم که این بنده خدا ( واقعا هم درس خون بود ) با درصد 46 ریاضی ، 36 زیست و 31 فیزیک و 61 شیمی پزشکی گیلان قبول شد . شیمی رو که کلاس میرفت . پس ازش صرف نظر کنیم . ولی با عمومی که میانگینش بالای 80 بود قبول شد . ما کلی نابغه داریم تو جامعه ولی پون بضاعت مالی ندارن کتاب و آزمون و اینا رو نمیتونن تهیه کنن . همین بندگان خدا اگه میتونستن کنکور آزمایشی شرکت کنن و هنر تست زدن رو دربیارن از بین آزمون ها ، اونوقت خیلی ها میان حرف منو میزنن که کنکور ناعادلانه است . ولی متاسفانه کاریش نمیشه کرد و باید خوند . چه با کتاب و چه بی کتاب . در خطاب به S.mj بگم که دوست عزیز توانایی مالی نداری قبول . ولی یه خورده سختی بکش . درسته حرفم یه جوری ناجوره . راه دیگه ای برای گفتنش نمیدونم . ولی سعی کن تو کتابخونه عضو شی و از کتاب های اون استفاده کنی . زندگی اینجا همینه . یا باید کنکور قبول شی ( تازه اونم باید رشته ای رو انتخاب کنی که میدونی آینده داره ) یا اونقدر توانایی داشته باشی که بری تو بازار یا حالا هر جای دیگه و از پایه خودت و آیندت رو بکشی بالا و بیخیال درس و کنکور شی . متاسفانه کاریش نمیشه کرد
      شرمنده سرتون رو درد آوردم . اینم بگم که قصد هیچ گونه بی احترامی به هیچ کس رو نداشتم .

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ای کاش واسه اون کسی که میخواد فرضا پزشکی قبول بشه، میومدن و ازش مثلا سوالای علوم پایه پزشکی روامتحان می گرفتن.....

شاید بگین که این کار خیلی سخته و داخل دبیرستان هیچ کدوم از اون درسا رو نخونده .....
      ولی کسی که واقعا میخواد پزشکی ، دندون و .... بخونه به هر سختی که باشه میره و اون مطالبو میخونه و مثلا اگه حتی یک سال هم وقتشو خرج کنه، حداقل انتهای کار ، دروس خونده شده ، داخل دانشگاه دقیقا به کارش می یاد......

نه مثل الان که طرف باید بره عربی و زمین شناسی و فیزیک و ریاضی و .... بخونه تا بتونه تو کنکور پزشکی رو قبول شه ..... یعنی اگه بخوایم کلان نگاه کنیم این فرد حتی اگه پزشکی هم قبول شه ، یک سالش رو رفته و درسایی رو خونده که درآینده ممکنه که اصلا به کارش نیاد (در واقع یک سال از عمرش هدر رفته) ......

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه نفری رو می شناختم رتبه 14 کنکور شده بود .......
      ایشون مهر ماه بعد از کنکورش، اومد داخل یکی از کلاسای پیش دانشگاهی تجربی مدرسشون ، تا احتمالا اگه بچه ها سوالی در رابطه مسائل پیرامون کنکور داشته باشن ، جواب بده....
      به صورت خیلی اتفاقی یکی از بچه ها ، یه سوال از درس عربی (که سوال سختی هم نبود)، از ایشون پرسید،
      خیلیا فکر می کردن که کسی باهمچین رتبه ای باید راحت به این سوال جواب بده....
      ولی در کمال ناباوری ایشون گفت که به یاد نمی یارم.....
      تازه ایشون رتبه برتر بود و مطلب خونده شده چند ماه قبلشو به یاد نمی آورد.....
      اینه که می گم بیشترمطالب این دروس واقعا از یادمون می ره و ممکنه که در آینده هیچ استفاده ای ازشون نکنیم......در واقع انگاری این یه سال زحمت (به غیر از چنتا درس)، تلف می شه.....

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تنها پاسخ مناسب...

اینجا ایران است...

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.mj Nabavi نمایش پست ها
      سلام این موضوع رو پیش کشیدم تا به جوری خودم رو خالی کنم ... . کجای دنیا تست محاسبه دانش استانداردیه ؟ . کجای دنیا سرعت پایین نشون کند ذهنیه ؟ . اصلا بذارید یه جور دیگه بگم ؛ اصلا کار کتاب درسی چیه وقتی هیچ سوالی ( منظور خیلی کمه ) ازش نمیاد و باید حتما کتاب کمک آموزشی داشته باشیم و همراه اون خدا تومان پول خرج کلاس و آزمونا کنیم و به جرئت می گم کسی که پول نداشته باشه حالا مخ هر چیزی هم که باشه به جایی نمیرسه . . اصلا ما چرا باید وقتمون رو سر ریز ترین مواردی رو که تو بعضی درسای بی ربط با رشتمون وجود داره آشنا باشیم ؟ بعد از این که دانشگاه قبول شدیم چند تا از اون درسا رو می خوایم به کار بگیریم ؟ .... فقط انرژی تلف کردنه ... یه جا دیدم : فرض کنید 2 نفر می خوان 50 تست فیزیک رو توی 50 دقیقه حل کنن و ببینن کی نمره بیشتری میاره . یکیشون ایزاک نیوتون خودمون و یکی هم غضنفر . غضنفر کلاس رفته و سرعتش توی حل تست زیاده ولی نیوتون خان پول این چیزا رو نداره اما مغز فعالی داره . حالا شروع می کنن به حل کردن ... غضنفر با سرعتی که داره همه ی سوالات رو می خونه و می تونه 20 تا رو توی 50 دقیقه جواب درست بده ولی نیوتون فقط میرسه توی این 50 دقیقه 15 تا سوال اول رو بخونه و همه ی اونا رو جواب بده . خوب اینجا برنده غضنفره . اینطور میشه که ایران فقط دانش رو کپی می کنه و هیچ دانشی ایجاد نمیکنه . . یکی از معلمام می گفت رفیقش بعد از دبیرستان ، چون پول داشته میره آمریکا درس بخونه اما بعد از دو سال بر میگرده میگه نمیکشم اونجا ادامه بدم .... این موضوع این رو میرسونه که درس باید از ساده و آسون شروع بشه و کم کم سخت بشه و اوج اون تو دانشگاه تجربه بشه . اما تو ایران سخت ترین کار قبل از دانشگاست و بعد از اون خیلی ساده میشه ... برای همینه که پزشکای الآن اکثرا کیفیت ندارن ( ! ) ............. اصلا از یه زاویه دیگه بهش نگاه می کنیم : من الان سوم تجربی ام . تو این سن چقدر باید بخونم که کنکور نتیجه بیارم با تمام امکانات ؟ بالای 8 ساعت در روز ... خوب یه نوجوون باید دقیقا تو این دوره که باید از زندگی لذت ببره باید مثل *** بشینه تو خونه یا کتابخونه درس بخونه ؟ همونطور که می دونید چنین افرادی زیادن ( البته از ترس آینده مجبور میشن ) و حالا فکر کنید چنین فردی قبول نشه ( به خاطر زیاد بودن خر خون ها ) ... این فرد از زندگی ناامید نمیشه ؟ تا کی باید از این جا و اونجا بشنویم که فلانی چون تو کنکور رتبه ای که لازم بود رو نیاورده خودکشی کرده ( البته کارشون نا بخشودنیه ) . .... رشته تجربی معمولا کسی که رتبه بیاره کارش جوره اما رشته های دیگه : طرف 27 سالش شده بعد از 20 سال درس خوندن الان شده مهندس ... الانن میاد تازه تو جامعه میبینه وای کار برای من نیست که ... آخه اون مسئولای **** نباید یه چیزی بگن که ما تا مثلا 15 سال آبنده به این رشته نیازی نداریم ؟ و در آخر باید بگم چون همه به اجبار با این موضوع کنار اومدن من هم باید کنار بیام و بخونم . ببخشید سرتون رو درد آوردم اما دلم می خواست این موضوع رو با شما در میون بذارم ...
      مشکل میدونی چیه اون کسایی برنامه تحصیلی دستشون هست که یا به راحتی به این مقام رسیدن (قوم و خویش گرایی و ...) اکثرا هم پول دار هستن بیکاری نکشیدن تا درد جوان تحصیل کرده بیکار رو بفهمن به قول معرف سیر از گرسنه خبر نداره
      بعد من خودم اینطور فکر میکنم چون ایران از لحاظ صنعت و رشته های انسانی ضعیفه این مسولین سیاسی و تحصیلات دانشگاهی برای قوی شدن تو این زمینه به احتمال قوی قبلا اینطور برنامه ریختن و بودجه خرج کردن در هر شهری و شهرستان دانشگاه پیام نور ،دولتی ،غیر انتفاعی ،ازاد ،مجازی ،بین الملل ،و...ساختن تا با اون نیروی جوان زیاد همه برن این رشته ها اول هزینه ساخت و ...اگه بگذریم همه میتونن برن دانشگاه حتی اگه نفرهای اخر کنکور باشن با هر سطح سوادی (اصلا جمع و تفریق هم بلد نباشن فقط دیپلم داشته باشن ) الان همون جوان ها فارغ التحصیل شدن علاوه بر اینکه حق اونهایی که لیاقت داشته ضایع شد چون با پارتی و پول اونی که در دانشگاه پیام نور ناکجاآباد یا آزاد درس خونده با پارتی و ..میتونه بره سر کار ولی کسی پول و پارتی و آشنا نداشته باشه دانشگاه تاپ هم درس خونده باشه مجبوره بیکار باشه چون یه بی لیاقتی سر کاره یه مهندس فارغ التحصیل غیر انتفاعی میشناسم به خاطر دامادشون رفت سر کار تازه ایشون بعد از 5 سال فارغ التحصیل شد یه روز از من پرسید انتگرال در ریاضی استاتیک و مقاومت که ما خوندیم من اصلا نفهمیدم چیه دوستام هم پرسیدم نمی دونن من کلی براش توضیح دادم پیش خودم گفتم حتی اگه یه دانش آموز پیش دانشگاهی ریاضی اگه خوب خونده باشه میدونه شما که مهندسی این بحث هم خیلی کاربردی میشه در مهندسی این هم نتیجه برنامه ریزی مسوولین بی فکر (بی لیاقت میره سر کار بالیاقت بیکار میشه ) اگه اینها همین هزینه رو خرج دانشگاه های برتر میکردن و ورودی به اندازه نیاز و افراد با لیاقت طبق آزمون اصولی میگرفتن این طور نمیشد یه مسئله دیگه اینه که خیلی ها از این آب گل الود دارن ماهی میگرن اونها باعث این همه مشکل میشن ولی مشکل اصلی مدیرت و نفهم بودن مسولین سیاسی و ...است امید وارم این نوشته ها خذف نشه چون واقعیت هست ممکنه واسه خیلی ها تلخ باشه اگه اینها ایده ای داشتن جلوی بیکاری میگرفتن اینها چیزی واسه اجرا ندارن چون سوادش هم ندارن و بی لیاقت هستن (قبلا این جمله نوشتم حذف شد چون واقعیت بود):troll (4):
      ویرایش توسط drmoslem : 22 آذر 1394 در ساعت 11:47

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      باز میگم ما که حالا دانش آموزیم
      اون دانشجوهایی هم که خیلی واسه این چیزا معترض شدن هیچ جا نرسیدن

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_reza_sbt نمایش پست ها
      باز میگم ما که حالا دانش آموزیم
      اون دانشجوهایی هم که خیلی واسه این چیزا معترض شدن هیچ جا نرسیدن
      علیرضا جان شما مطمئن باش اگه من به دانشگاه خوبی که صدام شنیده بشه ، برسم سخت این مورد رو دنبال می کنم تا به نتیجه برسه

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ایران اگه بخواد این روش رو تغییر بده، بدترش میکنه!
      توی اکثر کشورها وارد دانشگاه شدن کار سختی نیست و قسمت سخت تحصیل خود دانشگاهه!
      درحالی که توی ایران اگه بتونی وارد دانشگاه بشی دیگه بقیه اش نسبتا راحت میشه!
      این درست نیست، چون اصل کاری همون تحصیلات دانشگاهیه.. نه درس های دبیرستان!
      که متاسفانه نمیشه کاریش کرد..

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa vp نمایش پست ها
      ایران اگه بخواد این روش رو تغییر بده، بدترش میکنه!
      توی اکثر کشورها وارد دانشگاه شدن کار سختی نیست و قسمت سخت تحصیل خود دانشگاهه!
      درحالی که توی ایران اگه بتونی وارد دانشگاه بشی دیگه بقیه اش نسبتا راحت میشه!
      این درست نیست، چون اصل کاری همون تحصیلات دانشگاهیه.. نه درس های دبیرستان!
      که متاسفانه نمیشه کاریش کرد..
      بله . متاسفانه توی ایران همینطوره
      اما این که میگید بدترش می کنن ، نه ! اگه یه آدم کار بلد مسئول باشه و همچنین به فکر ؛ این موضوع درست میشه ...

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام

این موضوع رو پیش کشیدم تا به جوری خودم رو خالی کنم ...

. کجای دنیا تست محاسبه دانش استانداردیه ؟
      . کجای دنیا سرعت پایین نشون کند ذهنیه ؟
      . اصلا بذارید یه جور دیگه بگم ؛ اصلا کار کتاب درسی چیه وقتی هیچ سوالی ( منظور خیلی کمه ) ازش نمیاد و باید حتما کتاب کمک آموزشی داشته باشیم و همراه اون خدا تومان پول خرج کلاس و آزمونا کنیم و به جرئت می گم کسی که پول نداشته باشه حالا مخ هر چیزی هم که باشه به جایی نمیرسه .
      . اصلا ما چرا باید وقتمون رو سر ریز ترین مواردی رو که تو بعضی درسای بی ربط با رشتمون وجود داره آشنا باشیم ؟ بعد از این که دانشگاه قبول شدیم چند تا از اون درسا رو می خوایم به کار بگیریم ؟ .... فقط انرژی تلف کردنه ...
      یه جا دیدم : فرض کنید 2 نفر می خوان 50 تست فیزیک رو توی 50 دقیقه حل کنن و ببینن کی نمره بیشتری میاره . یکیشون ایزاک نیوتون خودمون و یکی هم غضنفر . غضنفر کلاس رفته و سرعتش توی حل تست زیاده ولی نیوتون خان پول این چیزا رو نداره اما مغز فعالی داره . حالا شروع می کنن به حل کردن ...
      غضنفر با سرعتی که داره همه ی سوالات رو می خونه و می تونه 20 تا رو توی 50 دقیقه جواب درست بده ولی نیوتون فقط میرسه توی این 50 دقیقه 15 تا سوال اول رو بخونه و همه ی اونا رو جواب بده .
      خوب اینجا برنده غضنفره .
      اینطور میشه که ایران فقط دانش رو کپی می کنه و هیچ دانشی ایجاد نمیکنه .
      . یکی از معلمام می گفت رفیقش بعد از دبیرستان ، چون پول داشته میره آمریکا درس بخونه اما بعد از دو سال بر میگرده میگه نمیکشم اونجا ادامه بدم .... این موضوع این رو میرسونه که درس باید از ساده و آسون شروع بشه و کم کم سخت بشه و اوج اون تو دانشگاه تجربه بشه . اما تو ایران سخت ترین کار قبل از دانشگاست و بعد از اون خیلی ساده میشه ... برای همینه که پزشکای الآن اکثرا کیفیت ندارن ( ! )
      ............. اصلا از یه زاویه دیگه بهش نگاه می کنیم : من الان سوم تجربی ام . تو این سن چقدر باید بخونم که کنکور نتیجه بیارم با تمام امکانات ؟ بالای 8 ساعت در روز ... خوب یه نوجوون باید دقیقا تو این دوره که باید از زندگی لذت ببره باید مثل *** بشینه تو خونه یا کتابخونه درس بخونه ؟
      همونطور که می دونید چنین افرادی زیادن ( البته از ترس آینده مجبور میشن ) و حالا فکر کنید چنین فردی قبول نشه ( به خاطر زیاد بودن خر خون ها ) ... این فرد از زندگی ناامید نمیشه ؟
      تا کی باید از این جا و اونجا بشنویم که فلانی چون تو کنکور رتبه ای که لازم بود رو نیاورده خودکشی کرده ( البته کارشون نا بخشودنیه ) .
      .... رشته تجربی معمولا کسی که رتبه بیاره کارش جوره اما رشته های دیگه : طرف 27 سالش شده بعد از 20 سال درس خوندن الان شده مهندس ... الانن میاد تازه تو جامعه میبینه وای کار برای من نیست که ... آخه اون مسئولای **** نباید یه چیزی بگن که ما تا مثلا 15 سال آبنده به این رشته نیازی نداریم ؟

و در آخر باید بگم چون همه به اجبار با این موضوع کنار اومدن من هم باید کنار بیام و بخونم .

ببخشید سرتون رو درد آوردم اما دلم می خواست این موضوع رو با شما در میون بذارم ...
      واقعا حق با شماست.خود منم همین دیروز داشتم با مامانم بخاطر همین موضوع گله میکردمو میگفتم چرا قبول شدن واسه دانشگا انقد سخته؟اینا چرا کاری نمیکنن که هرکی با علاقه خودش به هر رشته ای بره دانشگاه بجاش درسای دانشگا رو سخت کنن که هرکی نتونه قبول شه و اونایی که واقعا لیاقتشو دارن قبول شن و برن ترمای بالاتر
      میدونم همه از این موضوع گله دارن
      با این کتابای کمک آموزشی که خیییییییییلی فراوونن هم واقعا مخالفم.اونا اصن نباید لازم باشن و کتابای درسی باید اونقد غنی و کامل باشن که نیازی به کتابای دیگه که کلی هم هزینشه نباشه.
      ولی کاری از دستمون برنمباد.مجبوریم
      دلت که گرفت ، دیگر منت زمین را نکش
      راه آسمان باز است ، پر بکش
      او همیشه آغوشش باز است ، نگفته تو را میخواند ؟
      اگر هیچکس نیست ، خدا که هست . . .

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کنکور گزینشی از مجموع هوش های درسی اجتماعی و احساسی و... است.کسی که نمیتونه با iq بالا سر آزمون وقتشو کنترل کنه یا شخصی که نمیفهمه وقتی نمره یکسانه باید بره سر سوالات آسون تر یعنی نشون داده هوش نداره لاقل سایر هوش ها رو. کنکور شاید ایرادات زیادی داشته باشه ولی بهترین نوع گزینشیه که وجود داره و کسایی که موفق اند که بتونن حداکثر کارایی خودشو نشون بده.شاید یکی هوش پایینی داشته باشه ولی با تلاش خودشو بیاره بالا شایدم یکی هوش بالایی داره و کارایی پایینی پس فقط هوش درسی مهم نیست.تو همه جای دنیا هم برای انتخاب رشته های تاپ همچین آزمون ها و گزینش هایی دارن.تازه تو دانشگاه های بزرگ و معتبر علاوه بر اون مصاحبه هم دارن که اونجا هوش درسیتو نمی سنجن پس خواهشا با این حرفا فکر بقیه رو مشغول نکن یا دوست داری به هدفت برسی یا نه ((خودتو اثبات کن نه توجیه))

ببخشید یکمی طولانی شد

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mersede نمایش پست ها
      واقعا حق با شماست.خود منم همین دیروز داشتم با مامانم بخاطر همین موضوع گله میکردمو میگفتم چرا قبول شدن واسه دانشگا انقد سخته؟اینا چرا کاری نمیکنن که هرکی با علاقه خودش به هر رشته ای بره دانشگاه بجاش درسای دانشگا رو سخت کنن که هرکی نتونه قبول شه و اونایی که واقعا لیاقتشو دارن قبول شن و برن ترمای بالاتر
      میدونم همه از این موضوع گله دارن
      با این کتابای کمک آموزشی که خیییییییییلی فراوونن هم واقعا مخالفم.اونا اصن نباید لازم باشن و کتابای درسی باید اونقد غنی و کامل باشن که نیازی به کتابای دیگه که کلی هم هزینشه نباشه.
      ولی کاری از دستمون برنمباد.مجبوریم

با عرض سلام و وقت بخیر

فرمایشون تا حد زیادی درسته ..... نمیدونم اینکه کسی بتونه در 48 ثانیه مشخص کنه که در کدام گزینه صاحب حال مرفوعه ، چه ارتباطی با صلاحیت این شخص برای پزشک شدن داره ؟

چرا کسی که میخواد رشته مهندسی برق بره که حتی 1 واحد هم شیمی نداره ، باید بتونه در 35 دقیقه 35 تست سخت رو حل کنه ( جالب اینکه مثلا 15 سال پیش هم که سوالات شیمی

خیلی آسون تر بودن ، برای 35 تست 35 دقیقه وقت میدادن ! )

البته به نظرم هر کسی هم نباید بتونه وارد دانشگاه بشه ..... مثلا رشته های مهندسی که سراسر به ریاضی نیاز داره ، نباید اجازه داد کسی که ریاضی رو کم میزنه وارد اون رشته بشه

الان من کارنامه شخصی رو میذارم که مهندسی پزشکی دانشگاه غیر انتفاعی قبول شده : ( اطلاعات رو از سایت کانون برداشتم )

ادبیات : منفی 2 ...... عربی : منفی 4 ....... معارف : منفی 1 ...... زبان : منفی 4 ...... ریاضی : منفی شش دهم ..... فیزیک : منفی 2 ...... شیمی : صفر

یعنی کسی که بهترین درصدش ، درصد صفر در شیمی بوده ، به نظر شما صلاحیت خوندن رشته مهندسی پزشکی رو داره ؟

ضمنا در مورد کتاب های کمک آموزشی هم با شما موافقم ...... اصلا چه نیازی باید به کتاب کمک آموزشی باشه ....... خب کتاب شیمی رو 200 صفحه کنین ، عوضش سوالات رو از داخل کتاب

بیارین ..... متاسفانه روز به روز هم انتشارات بی خود و سودجو نیاز کاذب رو ایجاد می کنند تا پول بیشتری به دست بیارن و خانواده ها رو بیچاره تر کنن

بنده و سایر دوستان تا جایی که خدا توفیق بده ، فریاد میزنیم بلکه بچه ها آگاه بشن و جیب های به اصلاح انتشارات آموزشی رو چاق تر نکنن

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

این موضوع رو پیش کشیدم تا به جوری خودم رو خالی کنم ...

. کجای دنیا تست محاسبه دانش استانداردیه ؟
      . کجای دنیا سرعت پایین نشون کند ذهنیه ؟
      . اصلا بذارید یه جور دیگه بگم ؛ اصلا کار کتاب درسی چیه وقتی هیچ سوالی ( منظور خیلی کمه ) ازش نمیاد و باید حتما کتاب کمک آموزشی داشته باشیم و همراه اون خدا تومان پول خرج کلاس و آزمونا کنیم و به جرئت می گم کسی که پول نداشته باشه حالا مخ هر چیزی هم که باشه به جایی نمیرسه .
      . اصلا ما چرا باید وقتمون رو سر ریز ترین مواردی رو که تو بعضی درسای بی ربط با رشتمون وجود داره آشنا باشیم ؟ بعد از این که دانشگاه قبول شدیم چند تا از اون درسا رو می خوایم به کار بگیریم ؟ .... فقط انرژی تلف کردنه ...
      یه جا دیدم : فرض کنید 2 نفر می خوان 50 تست فیزیک رو توی 50 دقیقه حل کنن و ببینن کی نمره بیشتری میاره . یکیشون ایزاک نیوتون خودمون و یکی هم غضنفر . غضنفر کلاس رفته و سرعتش توی حل تست زیاده ولی نیوتون خان پول این چیزا رو نداره اما مغز فعالی داره . حالا شروع می کنن به حل کردن ...
      غضنفر با سرعتی که داره همه ی سوالات رو می خونه و می تونه 20 تا رو توی 50 دقیقه جواب درست بده ولی نیوتون فقط میرسه توی این 50 دقیقه 15 تا سوال اول رو بخونه و همه ی اونا رو جواب بده .
      خوب اینجا برنده غضنفره .
      اینطور میشه که ایران فقط دانش رو کپی می کنه و هیچ دانشی ایجاد نمیکنه .
      . یکی از معلمام می گفت رفیقش بعد از دبیرستان ، چون پول داشته میره آمریکا درس بخونه اما بعد از دو سال بر میگرده میگه نمیکشم اونجا ادامه بدم .... این موضوع این رو میرسونه که درس باید از ساده و آسون شروع بشه و کم کم سخت بشه و اوج اون تو دانشگاه تجربه بشه . اما تو ایران سخت ترین کار قبل از دانشگاست و بعد از اون خیلی ساده میشه ... برای همینه که پزشکای الآن اکثرا کیفیت ندارن ( ! )
      ............. اصلا از یه زاویه دیگه بهش نگاه می کنیم : من الان سوم تجربی ام . تو این سن چقدر باید بخونم که کنکور نتیجه بیارم با تمام امکانات ؟ بالای 8 ساعت در روز ... خوب یه نوجوون باید دقیقا تو این دوره که باید از زندگی لذت ببره باید مثل *** بشینه تو خونه یا کتابخونه درس بخونه ؟
      همونطور که می دونید چنین افرادی زیادن ( البته از ترس آینده مجبور میشن ) و حالا فکر کنید چنین فردی قبول نشه ( به خاطر زیاد بودن خر خون ها ) ... این فرد از زندگی ناامید نمیشه ؟
      تا کی باید از این جا و اونجا بشنویم که فلانی چون تو کنکور رتبه ای که لازم بود رو نیاورده خودکشی کرده ( البته کارشون نا بخشودنیه ) .
      .... رشته تجربی معمولا کسی که رتبه بیاره کارش جوره اما رشته های دیگه : طرف 27 سالش شده بعد از 20 سال درس خوندن الان شده مهندس ... الانن میاد تازه تو جامعه میبینه وای کار برای من نیست که ... آخه اون مسئولای **** نباید یه چیزی بگن که ما تا مثلا 15 سال آبنده به این رشته نیازی نداریم ؟

و در آخر باید بگم چون همه به اجبار با این موضوع کنار اومدن من هم باید کنار بیام و بخونم .

ببخشید سرتون رو درد آوردم اما دلم می خواست این موضوع رو با شما در میون بذارم ...
      منم قبلانا اونطوری فک میکردن ولی فایده نداشت اینجا درست بشو نیست

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نه تنها اولش ... بلکه وسطاش و اخرش هم لازمه ...
      شاعر میفرماید
      الا یا ایها الساقی ادر کاسا و ناولها
      که درس آسان نمود اول نمود آخر نمود کلا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن