خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question یک سوال مشکل دار فیزیک 3 کانون (البته از نظر من ... بیاین ببینید سوال رو لطفا )

سلام بچه ها این سوال رو ببینید
      سوال های دامدار و پر گفتگو
      به نظرم غلطه گفته گزینه 3 چون اگه دقت کنید وسط راه نزدیک محور x ها خطوط به هم رسیدن که طبق قانون خطوط میدان نباید همدیگه رو قطع کنن خطوط (اونم وسط راه ) گزینه 2 هم که به همین دلیل حذف میشه 1 و 4 هم که دیگه تابلو غلطه چون میدان یکنواخت نیست که خطوط صاف باشن
      اگه اشتباه می کنم بگین ... نظرتون چیه ؟

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ...

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یا ایها الفیزیکدانان

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به هم نزدیک شدن ولی قطع که نکردن

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قطع کردن برادر ... زوم کن رو تصویر

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2015 نمایش پست ها
      مومن این شکله...خطوط واقعی میدان که نیست ...طراح شکل نمیتونه که خطوط واقعی رو بکشه
      والا بیشتر از این دیگه نمیدونم...موفق باشی

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط the END نمایش پست ها
      مومن این شکله...خطوط واقعی میدان که نیست ...طراح شکل نمیتونه که خطوط واقعی رو بکشه
      والا بیشتر از این دیگه نمیدونم...موفق باشی
      طراح سوال که مجبور نیست این همه خط بکشه چطور توی کتاب این همه خط کشیده ولی به هم نخوردن میتونسته دیگه ... به هر حال ممنون بابت پاسختون ...

8. Top | #8
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها این سوال رو ببینید
      سوال های دامدار و پر گفتگو
      به نظرم غلطه گفته گزینه 3 چون اگه دقت کنید وسط راه نزدیک محور x ها خطوط به هم رسیدن که طبق قانون خطوط میدان نباید همدیگه رو قطع کنن خطوط (اونم وسط راه ) گزینه 2 هم که به همین دلیل حذف میشه 1 و 4 هم که دیگه تابلو غلطه چون میدان یکنواخت نیست که خطوط صاف باشن
      اگه اشتباه می کنم بگین ... نظرتون چیه ؟
      سوال رو دقیق نخوندیدن!
      اون خطوط، خطوط میدان الکتریکی نیستند.
      بردار میدان الکتریکی برایند هستند.

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط the END نمایش پست ها
      به هم نزدیک شدن ولی قطع که نکردن

عصبی نشو. نقاطی وجود داره که "امتداد خطواط" میدان همدیگه رو قطع میکنه. امتدادشون، نه خودشون در یک نقطه. به هر نقطه در فضا که اون بار منبع موجود نداره فقط ی میدان میشه نسبت داد واسه همین خطوط میدان حاصل از یک بار همدیگه رو قطع نمیکنن. توی گزینه 2 اینا امتداد خطوط میدان هستن که به نظر میرسه روی نقطه ای روی محور y همدیگه رو قطع کردن نه خط میدان در یک نقطه. خطوط میدان رو توی چندیدن نقطه در یه نقطه همرس شدن نه اینکه اینا خطوط میدان در یک نقطه باشن. توی گزینه سه هم به نظر میرسه امتدا ها همدیگه رو قطه میکنن. در این مورد هم مخالفم بات. توی بیشتر موارد توی کتابهای فیزیکی که دستته امتداد خطوط میدان همدیگه رو قطه میکنن. اینکه چیز عجیبی نباید واسط باشه. میدان حاصل از بار های نقطه ای همیشه در نقطه منبع همدیگه رو قطع میکنن. اینها امتداد هان که همدیگه رو قطع میکنن نه اینکه دو خط میدان در یک نقطه وجود دارشته باشه.

0.طبق تعریف میدان الکتریکی، میدان در هر نقطه نیروی وارد بر بار واحد مثبت نقطه ای یه.
      1. میدان حاصل از بار نقطه ای در هر نقطه با بار میدان رابطه مستقیم و با فاصله از نقطه میدان رابطه عکس داره که از قانون کولون نتیجه میشه
      2. میدان حاصل از بار نقطه ای میدانهای شعاعی هستن. ینی در هر نقطه در اطراف بار نقطه ای، میدان در راستای خطیه که نقطه میدان رو به بار وصل میکنه که از 0 و 1 نتیجه میشه. بنابر این خطوط میدان حاصل از باب نقطه ای در نقطه ای که بار وجود داره همدیگه رو قطع میکنن.
      2. هر نقطه P روی محور طولهال به فاصله یکسانی از دو بار مسله که در نقطه A و B قرار داده شدن قرار داره. پس میدان E1 حاصل از بار 4q چهار برابر E2 میدان حاصل از باز q ه. جهت میدان بار 4q روی خط AP و به سمت خارج از A ه. جهت میدان حاصل از بار q هم در راستای خط BP به سمت Bه. اگه این میدانها رو برای نقطه فرضی P رسم کنی و بعدش میدان برایند رو بکشی میبینی که امتداد میدان برایند محور y ها رو در نقطه ای بالاتر از نقطه A قطع میکنه که فقط در گزینه سه این اتفاق افتاده. تنها ی نکته دیگه میمونه. با دور شدن نقطه P از مبدا مختصات فاصله هر دو بار از نقطه میدان P کمتر میشه. بنابری این هر دو میدان حاصل از بارهای 4q و q در نقطه P حال کاهشن که کاهش میدان برایند رو ایجاب میکنه چیزی ک گزینه سه ب درستی نشونش میده.این موضوع در 4 گزینه به درستی نمایش داده شده
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 21 آذر 1394 در ساعت 22:55

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اینکه زیرش جواب رو نوشته که!. گرفتی ما رو!!؟ رفتم ببینم دومی چیه، دیدیم دومی جواب اولیه س. واقعا که!
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 21 آذر 1394 در ساعت 23:41

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      اینکه زیرش جواب رو نوشته که!. گرفتی ما رو!!؟ رفتم ببینم دومی چیه، دیدیم دومی جواب اولیه س. واقعا که!
      داداش مرسی از جوابت من منظور سوال رو نگرفته بودم سوال برایند میدان ها رو خواسته من فک کردم خود خطوط رو خواسته که جواب گزینه 3 هست و درسته
      تشکر بابت پاسخ

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درسته که...

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeedkh76 نمایش پست ها
      درسته که...
      بله درسته ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن