خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

چند سوال خفن شیمی

سلام دوستان.
      چند تا سوال خفن هست که حریف میطلبن!
      1-در ظرفی در بسته تعادل
      2NaHCO3(S)--H2O(G)+NA2CO3(s)+CO2(g برقرار شده است.اگر فشار را افزایش دهیم کچه تعداد از موارد زیر ممکن است روی دهد؟(ظرف عایق و دمای ان ثابت است)
      1-تعادل جابه جا نشود.
      2-تعادل به سمت راست جابه جا شود
      3-تعادل به سمت چب جابه جاشود.
      الف)0 ب)1 ج)2 د) 3
      2-اگر انتالپی تشکیل بخار آب300کیلوزول بر مول باشد،و در ظرفی عایق 1مول H2 و 0.5مول O2 وارد کنیم و انرزی فعالسازی تعدادی از ذرات آن را تامین کنیم،با فرض کامل بودن واکنش،مقدار گرمای ازاد شده چقدر است؟
      1-بیشتر از 300کیلوزول
      2-کمتر از 300کیلوزول
      3-برابر 300کیلوزول
      4-بسته به شرایط هر 3 مورد.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

ویرایش توسط ali761 : 19 آذر 1394 در ساعت 20:02

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      گزینه ب:1مورد

تعادل در جهت افزایش NaHco3 پیش میره

3. Top | #3
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_S نمایش پست ها
      گزینه ب:1مورد

تعادل در جهت افزایش NaHco3 پیش میره
      دقت کنید.با وجود سادگی اینقدر ها هم ساده نیست!

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      سلام دوستان.
      1-در ظرفی در بسته تعادل
      2NaHCO3(S)--H2O(G)+NA2CO3(s)+CO2(g برقرار شده است.اگر فشار را افزایش دهیم کچه تعداد از موارد زیر ممکن است روی دهد؟(ظرف عایق و دمای ان ثابت است)
      1-تعادل جابه جا نشود.
      الف)0 ب)1 ج)2 د) 3
      2-اگر انتالپی تشکیل بخار آب300کیلوزول بر مول باشد،و در ظرفی عایق 1مول H2 و 0.5مول O2 وارد کنیم و انرزی فعالسازی تعدادی از ذرات آن را تامین کنیم،با فرض کامل بودن واکنش،مقدار گرمای ازاد شده چقدر است؟
      1-بیشتر از 300کیلوزول
      2-کمتر از 300کیلوزول
      3-برابر 300کیلوزول
      اب ب حالت بخار؟ این واکنش اصلا انجام میشه؟
      بگزریم. فشار رو زیاد کنی "احتمالا" بخشی از اب میعان پیدا میکنه. والا می بگم؟ شرایط عجیبی هست. اب، ن بخار اب، با کربنات هیدروژن سدیمه توی شرایط واکنش میمونه؟ تعادلشون چی شکلیه؟ فک کنم باید اینجوری بگم ک بخار اب علظتش کم میشه و تعادل ب سمت چپ جابجا میشه. البته با توحه به اینکه ظایب مولی گازها در طرفین واکنش برابرن ب این نتیجه رسیدم بشار بطور مستقیم اثر نمیزاره ولی میعان ب واکنش رو مابجا میکنه ب سمت چپ.
      البته اینا به شرطیه که فشار ب حدی باشه که دمای میعان تا بالای دمای ظرف افزایش پیدا کنه. اکه فشار اونقدر نباشه اب میعیان میدا نمیکنه و فشار اثری روی تعادل نداره.

انتالپی، گرمای جابجا شده در فشار ثابته. در ظرف بسته باشه فشار ثابت نمیمونه. چون گازهای واکنش دیگه کار انجام نمیدن باید گرما بیشتری از سیستم بدست بیارم. بیشتر از 300 کیلو زهرمار فک کنم جواب باشه.

واقعا خفن بودن سوالاتت
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 19 آذر 1394 در ساعت 20:46

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      اب ب حالت بخار؟ این واکنش اصلا انجام میشه؟
      بگزریم. فشار رو زیاد کنی "احتمالا" بخشی از اب میعان پیدا میکنه. والا می بگم؟ شرایط عجیبی هست. اب، ن بخار اب، با کربنات هیدروژن سدیمه توی شرایط واکنش میمونه؟ تعادلشون چی شکلیه؟ فک کنم باید اینجوری بگم ک بخار اب علظتش کم میشه و تعادل ب سمت چپ جابجا میشه. البته با توحه به اینکه ظایب مولی گازها در طرفین واکنش برابرن ب این نتیجه رسیدم بشار بطور مستقیم اثر نمیزاره ولی میعان ب واکنش رو مابجا میکنه ب سمت چپ

انتالپی، گرمای جابجا شده در فشار ثابته. در ظرف بسته باشه فشار ثابت نمیمونه. چون گازهای واکنش دیگه کار انجام نمیدن باید گرما بیشتری از سیستم بدست بیارم. بیشتر از 300 کیلو زهرمار فک کنم جواب باشه.

واقعا خفن بودن سوالاتت
      سوال اول فک کنم فرض کردید که اب در سمت واکنش دهنده هاست در حالی که درسمت فراورده هاست درواقع واکنش تجزیه ی سدیم هیدروزن کربنات هست.
      بله سوال اول یکی از شرایطی که میتونه ایجاد بشه اینکه اب مایع بشه و واکنش به راست بره.اما درمورد 2 مورد دیگه نطرتون چیه؟

سوال دوم هم تاثیر کار انجام گرفته رو نادیده گرفته بودم.شما هم نادیده بگیرید و فرض کنید گرمای آزاد شده فقط در اثر انتالپی واکنشه و بس.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان.
      1-در ظرفی در بسته تعادل
      1-تعادل جابه جا نشود.
      الف)0 ب)1 ج)2 د) 3
      1-بیشتر از 300کیلوزول
      2-کمتر از 300کیلوزول
      3-برابر 300کیلوزول
      1 - ج )2حالت
      2 - 3

این تست منبعش کجاست ؟ اصلا استاندارد نیست . آدم یاد تستای مسعود جعفری میوفته

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها
      1 - ج )2حالت
      2 - 3

این تست منبعش کجاست ؟ اصلا استاندارد نیست
      دلایلتون رو بگید.
      ذهن خودم.البته از سطح کنکور بالاتره.

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دلایلتون رو بگید.
      ذهن خودم.البته از سطح کنکور بالاتره.
      1 - هنگام تغییر فشار تعادل به چپ راست میره و بعد از اینکه مقداری از آب میعان شد فشار به حالت اول برمیگرده و انگار مقداری از فراورده از ظرف خارج شده و تعادل میره به سمت راست

2- تغییرات سطح انرژی فراورده نسبت به واکنش دهنده ها یه مقدار ثابته (با فرض اینکه واکنش کامل انجام بشه)

از سطح کنکور بالاتر نیست ! اصلا توی کتاب این مفاهیم نیومده . انفجار در سامانه ایزوله حالات مختلفی داره

There is enough light
      for one who wants to see

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سوال اول فک کنم فرض کردید که اب در سمت واکنش دهنده هاست در حالی که درسمت فراورده هاست درواقع واکنش تجزیه ی سدیم هیدروزن کربنات هست.
      بله سوال اول یکی از شرایطی که میتونه ایجاد بشه اینکه اب مایع بشه و واکنش به راست بره.اما درمورد 2 مورد دیگه نطرتون چیه؟

سوال دوم هم تاثیر کار انجام گرفته رو نادیده گرفته بودم.شما هم نادیده بگیرید و فرض کنید گرمای آزاد شده فقط در اثر انتالپی واکنشه و بس.
      ی مورد دیگه ازافه کردم به پست اولم
      توی سوال دوم ظرف عایق احتمالا بسته هم هست. ظرف بسته نمیتونه کار انجام بده چون تغییر حجم نداره. توی انتالپی تشکیل 300 کیلوژول بخشی از گرمای واکنش صرف انجام کار شده بوده چون انتالپی تشکیل در شرایط فشار ثابت انجام داده شده

اها فهمیدم... توی این واکنشی ک تو گفتی کار منفی ای انجام مشده توی اندازه گیری انتالپی ینی محیط هم روی سیستم کار انجام داده و انتالپی که اندازی گرفتیم 300 کیلو ژول شده. اگه ظرف بسته باشه سیستم انرژی ای از محیط نمیتونه بگیره چون محیط نمیتونه روش کار انجام بده. پس گرممائ ک اندازه میگیریم کمتر از 300 ژوله توی ظرف در بسته. این استدلال درسته. توی قبلی اشتباه کردم.

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      1 - هنگام تغییر فشار تعادل به چپ راست میره و بعد از اینکه مقداری از آب میعان شد فشار به حالت اول برمیگرده و انگار مقداری از فراورده از ظرف خارج شده و تعادل میره به سمت راست

2- تغییرات سطح انرژی فراورده نسبت به واکنش دهنده ها یه مقدار ثابته (با فرض اینکه واکنش کامل انجام بشه)

از سطح کنکور بالاتر نیست ! اصلا توی کتاب این مفاهیم نیومده . انفجار در سامانه ایزوله حالات مختلفی داره
      در سوال اول در یه حالت تعادل جابه جا نمیشه.کدوم حالت؟

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      ی مورد دیگه ازافه کردم به پست اولم
      توی سوال دوم ظرف عایق احتمالا بسته هم هست. ظرف بسته نمیتونه کار انجام بده چون تغییر حجم نداره. توی انتالپی تشکیل 300 کیلوژول بخشی از گرمای واکنش صرف انجام کار شده بوده چون انتالپی تشکیل در شرایط فشار ثابت انجام داده شده

اها فهمیدم... توی این واکنشی ک تو گفتی کار منفی ای انجام مشده توی اندازه گیری انتالپی ینی محیط هم روی سیستم کار انجام داده و انتالپی که اندازی گرفتیم 300 کیلو ژول شده. اگه ظرف بسته باشه سیستم انرژی ای از محیط نمیتونه بگیره چون محیط نمیتونه روش کار انجام بده. پس گرممائ ک اندازه میگیریم کمتر از 300 ژوله توی ظرف در بسته. این استدلال درسته. توی قبلی اشتباه کردم.
      چرا پیچیدش میکنید.گرمای ازاد شده در کل کمتره چون مقداری از این گرما صرف انرزی فعالسازی واکنش میشه(تو صورت سوال گفته انرزی فعالسازی تعدادی از ذرات فراهم میشه نه کل ذرات).همین .

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مثلا فشار رو با آرگون زیاد کنیم !!!
      هه

There is enough light
      for one who wants to see

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مثلا فشار رو با آرگون زیاد کنیم !!!
      هه
      دقیقا

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      چرا پیچیدش میکنید.گرمای ازاد شده در کل کمتره چون مقداری از این گرما صرف انرزی فعالسازی واکنش میشه(تو صورت سوال گفته انرزی فعالسازی تعدادی از ذرات فراهم میشه نه کل ذرات).همین .
      داداش گلم یه نگا به نمودار انرژی فعال سازی بنداز ! اون انرژی داده شده دوباره برمیگرده به سامانه ! شما یک مول از هر ماده ای رو واکنش بدی حتی اگه انرژی فعال سازیش رو خودش تامین کنه باز هم آنتالپیش همون آنتالپیه استاندارده ! (شیمی 3 نحوه محاسبه آنتالپی توسط گرماسنج بمبی رو برگرد بخون)

دقیقا
      داداش برا همین میگم سوالت مشکل داره دیگه !

There is enough light
      for one who wants to see

ویرایش توسط 0M0HamMad0 : 19 آذر 1394 در ساعت 20:49

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      تو مست اولمو بخون. گفتم حالتشو. حالتی ک دمای میعان توی اون فشار بالاتر از دمای ظرف باشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن