خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56
    نمایش نتایج: از 76 به 79 از 79
    1. Top | #76
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mersede نمایش پست ها
      سلام دوستای گلم من دو تا اخلاق دارم که دوس دارم این اخلاقامو بذارم کنار.اینکه من خیلی خجالتی و کم رو هستم که این خیلی جاها باعث میشه عقب بیفتم همیشه اینجوری بودم حتی سر کلاس هم وقتی دبیر یه چیزیو درس میده یه سوالی داشته باشم خجالت میکشم بلند شم سوالمو بپرسم.و تو هر جمعی.خمع دوستا فامیلا یا هر مجلسی کلا خجالتیم یعنی خیلی آ...یه چیز دیگه م اینه که هیچوقت نمیتونم از حق خودم دفاع کنم مثلا یکی یه حرفی بهم میزنه اصلا جوابشو نمیدم و توی دلم نگهش میدارمو میام خونه گریه میکنم بعد که به مامانم بگم میگه خودت خیلی ساده ای میگه خودت باید بلد باشی از حق خودت دفاع کنی و جوابشو بدی میگه تو زندگی اگه ساده باشی همه روت شیر میشن میگه یاد بگیر جوری باشی که کسی جرئت نکنه چیزی بهت بگه.من خوشم میاد از آدمایی که وقتی یه نفر بخاد یه حرفی بهش بگه و ناراحتش کنه زود حسابشو میذارن کف دست طرف و همیشه آرزومه که خودمم مث اونا باشم.همین امروزشم سر این موضوع ناراحت شدم یکی یه حرفی گفت جوابشو ندادم ولی از صب بخاطرش ناراحت بودم.دوس ندارم اینجوری باشم ولی نمیشه.چیکار کنم که خجالتی نباشم و بتونم از حق خودم دفاع کنم؟چرا من اینجوریم بنظرتون؟شماهام اینجوری هستین؟؟
      هم من اعتماد به نفسمم خیلی ضعیفه همیشه تو مدرسه هم مثلا معلم یه درسیو میداد یه سوال که میپرسید جواب سوالو تو دلم میگفتما ولی میترسیدم غلط باشه و نمیگفتمش بعدش که معلم جوابو میگفت میدیدم درسته و میگفتم اه جوابم درس بوده ها ولی نگفتم.درکل اصن اعتماد به نفسم ندارم .و استرسی هم هستم.نمیتونم ریلکس باشم همیییییییییشه نگرانم و بی قرار دلیلیم نداره ها!
      یه چیزایی بگین چیکار کنم؟
      درست سدید؟
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

2. Top | #77
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      بری دانشگاه درست میشی.وقتی بفهمی همه اونقدرا هم که نشون میدن ساده و مظلوم نیستن و اگه پای نفعشون در میون باشه دست به هر کاری ممکنه بزنن توام یاد میگیری که خودتو قوی نشون بدی حتی اگه نباشی.

3. Top | #78
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Magenta نمایش پست ها
      بری دانشگاه درست میشی.وقتی بفهمی همه اونقدرا هم که نشون میدن ساده و مظلوم نیستن و اگه پای نفعشون در میون باشه دست به هر کاری ممکنه بزنن توام یاد میگیری که خودتو قوی نشون بدی حتی اگه نباشی.
      البته برعکسش هم میشه انصراف میدی وقتی با واقعیت جامعه روبرومیشی
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

4. Top | #79
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینارو از کجا میارید بالا

نظر شخصیم اینکه اعتماد به نفس توی جمع از بین می ره
      و توی جمع به وجود میاد ،حالا اون جمع های سازنده یا مخرب
      میتونه خانواده باشه یا دوستان و دانشگاه و...

گاهی میشه همونجایی که تخریب شدی برگردی و خودتو ثابت کنی و اعتماد به نفس از دست رفته رو تا حدودی یا کاملا جبران کنی

گاهی هم اون جمع اونقدر مخربه که باید ازش فاصله بگیری
      و یه جای دیگه با آدمهای دیگه به بازسازی خودت بپردازی

اینا جزو ابعاد اجتماعی ما آدمهاست و نمیشه فقط داخل خلوت و تنهایی بهش پرداخت ،پس بهتره جمع های مناسب خودتون رو پیدا
      کنید.
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن