خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

تست شیمی سراسری چطور ساده میکنی مهمه ؟تفاوت رتبه برتر و بقیه اینجا معلوم میشه

image043.jpg

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      واقعا کسی نمیتونه ساده کنه

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      زمان حل این سوال 1 دقیقه هست کسی حالا راه حل رو بلد باشه به جوابی مشابه بالا میرسی یا باید ضرب و تقسیم کنه و زمان از دست بده یا ساده کنه یا بی خیال سوال بشه که باز هم زمان از دست داده چون تا اینجا سوال رو حل کرده فقط به خاطر ضرب و تقسیم سوال رو ول کرده
      در ضمن سوال سراسری 93 هست محاسبات مثل این داره زیاد تکرار میشه احتمال تکرار دوباره چنین محاسباتی زیاده

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط drmoslem نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Image043.jpg
مشاهده: 333
حجم: 20.7 کیلو بایت
      جواب

2015-12-08_155259.jpg
      ویرایش توسط محمد نادری : 17 آذر 1394 در ساعت 16:52

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      واقعا کسی نمیتونه ساده کنه
      داداش فهمیدیم بلدی اینقد خودت رو اذیت نکن خو

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها
      داداش فهمیدیم بلدی اینقد خودت رو اذیت نکن خو
      چرا ناراحت میشی برادر گل
      من خواستم تا با دام های طراح ها آشنا بشی یه سوال در ظاهر ممکنه زیبا بیاد با نگاه اول ولی در باطن یه چیز دیگه داره
      دیگه به قول معروف هرکه یار خواهد جور هندستان کشد ...اگه پزشکی میخوای باید با راه و چاه آشنا باشی

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      چرا ناراحت میشی برادر گل
      من خواستم تا با دام های طراح ها آشنا بشی یه سوال در ظاهر ممکنه زیبا بیاد با نگاه اول ولی در باطن یه چیز دیگه داره
      دیگه به قول معروف هرکه یار خواهد جور هندستان کشد ...اگه پزشکی میخوای باید با راه و چاه آشنا باشی
      ناراحت نمیشم دوست گلم . ولی یه لطف بکن همه دام ها رو توی یه تاپیک بذار تا هم این دامه های آموزشی دسته بندی بشه هم بچه ها اذیت نشن . ممنون

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      ببین، واقعا ساده کردن یه چیز آموزشی نیس!
      تلاشت قابل تحسینه ولی نتیجه نداره

هر کسی خودش باید در اثر کثرت حل سوال به یه قواعدی برسه که قطعا با بقیه متفاوته

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      سلام داداش 40ثانیه تازه زیاد گرفتم البته اگه درست در بیاد که درست در اومده (توجه داشته باش که اعداد کوچیکو زودتر گرد کن و اعداد کوچیک رو 2بار گرد نکن بزرگا رو 2بار گرد کن چون اشتباه در نمیاد ، این سوالا که تا 3اعشار احتمال گرفته راحت هرجور خواستی گرد کن چون تو اعشار چهارم یا پنجم با تقسیم اصلی فرق می کنه (تقسیم اعداد گرد شده) که اونم مهم نیست {نکته های سمپادی بهتون گفتم،اگه بدردتون خورد خواهشا از این به بعد فارسی رو پاس بدارید }
      راستی من زمانا رو خیلی زیاد گرفتم واسه هر خط زدن 2ثانیه گرفتم ینی مثلا 2 رو با 2 ساده کنی 2ثانیه که بعید می دونم انقدر وقت بزارید تقسیم آخرشم که فوق العاده ساده است
      http://bayanbox.ir/view/590057618558...208-202002.jpg

* دیدم مهمان تو تاپیک زیاده کسایی که عضو نیستند شاید نتونند لینک رو ببینند ، تو لینک زیر فاصله ی بین bayanbox . ir رو بردارید
      bayanbox .ir/view/5900576185588127610/20151208-202002.jpg
      ایران ، فدای اشک و خنده ی تو ، دل پر و تپنده ی تو ، فدای حسرت و امیدت ، رهایی رونده ی تو ، رهایی رمنده ی تو ...
      ایران ، اگر دل تورا شکستند ، تو را به بند کینه بستند ، چه عاشقان بی نشانی ،که پای درد تو نشســتند ...
      کلام شد گلوله باران ، به خون کشیده شد خیابان ، ولی کلام آخر این شد : که جان من فدای ایران ... تو ماندی و زمانه نو شد ، خیال عاشقانه نو شد ، هزار دل شکست و آخر ، هزار و یک بهانه نو شد ...
      ویرایش توسط Am7r : 17 آذر 1394 در ساعت 21:51

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام مهندس

تمام نکته اش اینه که 111 رو که توی صورت می یاد با 35.5 که توی مخرج میاد با هم ساده کنیم ، یعنی بگیم که 111 تقریبا 3 برابر 35.5 هست ،
      اگه مطابق با فرض بالا پیش بریم ، در ادامه به تقسیم 3/78 هم می رسیم که برابر با 1/26 میشه ،
      1/26 رو هم به 1/25 گرد می کنیم که در واقع همان 4/100 هست .......

بعد این،حل کردن باقی عبارت دیگه کاری نداره......

(راستش حوصله ام نمیشه که همه عملیات رو از روی کاغذ عکس بگیرم و آپلود کنم....)

موفق باشی ....
      ویرایش توسط ehsan7777777 : 18 آذر 1394 در ساعت 03:58

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      عنوان تاپیک رو که دیدم قشنگ آواتار استارتر اومد تو نظرم
      اگه نکته تستی ای قلقی ترفندی چیزی میدونی برا حل این کسرا خوب بگو ما ام یاد بگیریم دیگه اینقد کش و قوس برا چیه ؟
      وگرنه دام های تستی محاسبات اینجوریو خودمون اینقد تست میزنیم یاد میگیریم
      اگه نکته جدیدی هست بگو اگه ام نه دیگه این تاپیک فایده ای نداره

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

به دلایل شخصی ک دیروز بهش رسیدم دوست ندارم جنبه های عملی روشم رو توضیح بدم. روشی ک من ب کار میبرم حجم محاسبات شیمی رو 75 درصد کم میکنه.

با دقت ریاضی صحبت میکنم. اگه فهمیدی چی میگم از شر خیلی از محاسبات شیمی خلاص میشی... البته اگه بدونی چطور ایده ای که میگم رو عملی کنی. من واسه عملی شدنش هیچ چیزی نمیگم.

انتشار خطادر ضرب:
      خب. تابع f (x) = x رو در نظر بگیر. اگه خطا اندازه گیر x که میتونه خطای ناشی از گرد کردن باشه مقدار dx باشه درصد خطا انتشار یافته میشه 100dx/x. هرچقدر ایکس بزگتر باشه درصد خطا کمتره. چون محاسبات شیمی رو تا دور رقم با معنی انجام میدیم اگه ایکس رو بین 1 و صد در نظر بگیرم خطای متوسطی انتشار یافته توی کل بازه میشه 1.01dx درصد که کمی بزرگتر از یک درصد به ازای هر واحد خطای ناشی از اندازه گیری x باشه. توی کنکور توی درس شیمی، نه همیشه ولی توی اکثر مواقع، انتشار خطای 10 درصدی نمیتونه مانع از کشف گزینه صحیح بشه. البته اگه بدونی چطور باید عمل کنی.

انتشار خطا در تقسیم:
      خب. تابع f (x) = 1/x رو در نظر بگیر. اگه خطای ناشی از اندازه گیری x که میتونه خطای ناشی از گرد کردن هم باشه dx باشه. درصد خطای انتشار یافته میشه 100dx/x-. فقط ی علامت منفی با حالت قبل فرق داره.

خطای ناشی از محاسبه تابع حاصلضرب
      تابع h = f.g رو در نظر بگیر. فرص کن f و g توابعی یر حسب x هستن. اگه خطای ناشی در اندازه گیری متغییر x مقدار dx باشه، درصد خطای ایجاد شده در h میشه (dx(f'/f + g'/g. چون 99.9 درصد مسایل شیمی مربوط میشن به توابع خطی f و g پس ماکسیمم خطای انتشار یافته وقتی ایکس بین یک و صده همیشه میشه 2.02dx که کمی بیشتر از دو درصد به ازای هر واحد خطا در اندازه گیری x ه. میتونستیم تابع f = x^2 در نظر بگیرم و باز ب همین نتیجه برسیم.

اگه ایده های عملی چیزی ک گفتم رو بکار ببریم فهمیدن گزینه صحیح از بین 4 گزینه از روی دستور محاسباتی پیچیده ای که سر جلسه کنکور باید باهاش سروکله بزنی تا محاسبه ش کنی کمتر از 3 ثاینه طول میکشه در حالی محاسبه دقیق اون دستور علاوه بر اینکه کلی استرس وارد میکنه، من یکی که اقلا 50 ثاینه واسه محاسبه ش زمان لازم دارم.

من به روشم عملیم میگم "محاسبه پشت پاکتی تعمیم یافته". توی محاسبه پشت پاکتی حدود تقریبی جواب رو تجسم میکنیم قبل از حل مسله. چون نمیخایم ی محاسبه پشت پاکتی احمقانه ما رو به گزینه غلطی برسونه من با ی سری ایده محاسبه پشت پاکتی رو تعمیم دادم به گزینه ناصحیحی منجر نشه و انتشار خطا رو محدود کنه. واسه امین خودم بهش میگم محاسبه پشت پاکتی تعمیم یافته.

قطعا خیلی موثر تر از روشیه که جناب دکتر @afshar توی جزوات محاسبه سریعشون اموزشش میدن. بعد از اینکه کنکور دادم روشم رو توضیح میدم ب دکتر که به بقیه منتقلش کنه. کل تمرینی که لازم داری روی این روش مسلط بشی هم ده دقیقس.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 18 آذر 1394 در ساعت 09:11

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan7777777 نمایش پست ها
      سلام مهندس

تمام نکته اش اینه که 111 رو که توی صورت می یاد با 35.5 که توی مخرج میاد با هم ساده کنیم ، یعنی بگیم که 111 تقریبا 3 برابر 35.5 هست ،
      اگه مطابق با فرض بالا پیش بریم ، در ادامه به تقسیم 3/78 هم می رسیم که برابر با 1/26 میشه ،
      1/26 رو هم به 1/25 گرد می کنیم که در واقع همان 4/100 هست .......

بعد این،حل کردن باقی عبارت دیگه کاری نداره......

(راستش حوصله ام نمیشه که همه عملیات رو از روی کاغذ عکس بگیرم و آپلود کنم....)

موفق باشی ....
      احسان تضمین میدم رتبه خوبی میاری
      روشت به دلم نشست

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      image045.jpgدیگه از این سرعتی تر میخوای

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات

عاشق تایپیکاتم مسلم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن