خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Exclamation تغییر رشته در این موقع از سال!

عاغا سلام خوبین؟
      فارغ ریاضی ام. بعد امروز عصر به صورت کاملا انتحاری!!! تصمیم گرفتم کنکور تجربی بدم.
      چند تا سوال

1) بهترین منبع واسه کسی ک تاحالا جلد کتابای زیست رو هم ندیده(زیست اول دبیرستان رو دیدم البته)
      2) آقای پازوکی(دبیر زیست) رو میشناسید؟؟؟؟چطوره ب نظر شما؟
      3) آیا سوالات زیستِ امسالِ قلم چی، در سطحی بوده ک بتونم ب نتیجه اش اعتماد کنم؟
      4) با 3 ساعت مطالعه در روز میشه زیست رو در حد 50-60 (اگه سطح سوالات در حد 94 باشه) بست؟؟؟؟
      5)چرا میانگین درصد تجربیا انقدر بالاست؟؟؟
      ممنون میشم جواب بدین <3
      با تچکر )

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فکر کنم شما هم ازا ون دسته افرادی هستین که انتحاری به پزشکی علاقه مند شدین (دلایلش هم معلوم)
      1-خیلی سبز
      2-نمیشناسم
      3-سوالات زیست قلمچی در سطح کنکوره شایدم یکم بالاتر -اعتمادی به نتیجه هست ولی نه زیاد بستگی داره به سطح سوالات
      4-زهی خیال باطل!
      5- بالاترین ضریب و مالکه ...

3. Top | #3
      A.Z
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      به صورت کاملا انتحاری شاید تحت تاثیر جوزدگی دوران شکوفایی قرار گرفتید! الا حی حال
      1.خیلی سبز
      2.نمیشناسم
      3.بله ولی خیلی هم روش حساب باز نکن! کلا روی آزمونا خیلی حساب باز نکن!! به ویژه مرحله ای ها...فرقی هم نمیکنه کدوم موسسه باشه!
      4.خیلی تند نرو! اینا بیشتر بستگی داره به تو داره و این که چجوری میخونی و کیفیت و از این جور بحثا...
      ولی به طور کلی 3 ساعت مستمر تایم خوبیه!
      5.چی؟! نفهمیدم...پیک سنجش رو بگیر بخون ببین اطلاعات کاملی داره! مثلا میگه میانگین شیمی امسال برای بچه های زیر هزار تجربی انقده و...
      خیلی هم بالا نیستن!؟
      معمولا ریاضی و فیزیک پایین میزن! زیست رو خیلی خوب میزنن که اینم منطقیه دیگه...
      6.قربانت

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقای پازوکی دبیر بسار خوبی هستن برای زیست حتما فیلماشون رو از سایت صنعتی شریف دانلود کن

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام بر دوست عزیز
      به صورت انتحاری تر جوابتو میدم :d

1: چون تا حالا کتابو ندیدی...خود کتاب!+دی وی دی کرامت+خیلی سبز
      2:خوبه...!(هم راضی هم ناراضی داشته فیلم های ایشون تو دبیرستان شریف)
      3:امسال سوال های قلمچی واقعا با کیفیت هستن...میتونم بگم هیچ کتاب تستی حتی الگو مثلش نیست...اما این که قرار باشه نتیجه مشابه بگیرید نه...تضمینی نیست...!!!(البته کسی که درصد هاش بالاس که بالاس...سوالا براش فرقی نمیکنه...)
      4: 50درصد فقط اسمش درصد 50 هست...!!!هر کسی نمیتونه چنین درصدی رو تو کنکور بزنه...واقعا مشکله...
      5:امسال که میانگین ها پایین بود...!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      به صورت انتحاری میگم همه چی پول نیست

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر واقعا" دوست داری و بقیه رشته هاش رو هم می ری، خب این کار رو بکن...
      ببین علوم آزمایشگاهی، پرتوشناسی، فیزیوتراپی، دامپزشکی و ... رو هم دوست داری و برات شرایطش قابل قبوله؟
      بعد این رو هم باید در نظر بگیری که ممکنه با آرزوی پزشکی کنکور بدی و شوربختانه مثلا یه رشته مرتبط با پزشکی (پرستاری و ...) رو قبول بشی... ولی اینقدر احساس حقارت کنی یا پزشکا برات طاقچه بالا بذارن که تازه بعد از ارشد بخوای دوباره کنکور بدی برای پزشکی!
      همونطور که اصلی به نام اصل عدم قطعیت در ایران وجود داره! هیچ تضمینی هم نیست که همونی رو که می خوای قبول بشی...
      یه مدت مهندسی خیلی معروف بود و کم و بیش مثل وضعیت امروز پزشکی تو ایران بود... ولی الان هجوم شدیدی به سمت تجربی هست.
      من خودم مثل شما البته خیلی زودتر یعنی از فردای آخرین روز امتحانات نهایی معلم خصوصی زیست گرفتم و تغییررشته دادم بصورت رسمی... دو سال هم خوندم ولی فایده ای نداشت تو این نظام آموزشی.
      چند نفر از آشناهام رو هم میشناسم که حتی خواهر و برادراشون چند سال پیش دندانپزشکی قبول شدن و خودشون هم تو مدرسه خیلی درسشون خوب بود و همه ازشون انتظار داشتن... ولی آخرش چی شد؟ یکیشون که با رتبه 4-5 هزار شیمی محض داره می خونه (پیراپزشکی ها و پرستاری رو دوست نداشت و فقط پزشکی و دندانپزشکی رو می خواست) و دیگری هم با رتبه حدود 3هزار اونم سال دوم از مشهد پاشده رفته بابل و پرتوشناسی می خونه که تا فوق هم بیشتر نداره.

من اون زمانی که تغییررشته دادم (سال 91) هنوز کنکور دانشگاه آزاد رو حذف نکرده بودن و تجربی هم اینقدر مثل امروز گاو پیشونی سفید نبود که هر جا بری همه تجربی باشن و همه کتاب زیست بخرن تو کتابفروشی ها و کلی لیسانس و فوق لیسانس و عیالدار و ... برن کنکور تجربی بدن.

همون زمان هم خیلیا همین حرف رو میزدن و می گفتن دیره و... ولی من به حرفاشون گوش نکردم و فکر می کردم بد منو می خوان...

خلاصه که کار خیلی خطرناکیه... ولی خب احتمال قبولی هم هست... بستگی به خودت داره... خودت بهتر از همه می دونی.

الان هم بعد از دو بار کنکور، دوباره برگشتم سمت رشته ریاضی و می خوام امسال به امید خدا همون ریاضی رو کنکور بدم... چون مهندسی توی دانشگاه آزاد خیلی سطحش پایینه و عذاب آوره جو کلاساش!

اینا تجربیات من بود که عرض کردم. امیدوارم برات مفید باشه.
      موفق باشی.

+ یه چیز دیگه ای هم که یادم رفت بگم این بود که ببین چجور آدمی هستی؟
      یعنی به عنوان مثال بعضیا مثل طوطی هرچی که تو کتاب درسی مخصوصا" زیست هست رو حفظ می کنن و کاری به درست و غلط بودنش ندارن، ولی این برای من مثل یک شکنجه بود و هر چیزی رو می خواستم علمی و دقیق و به روز یاد بگیرم... که این تو کنکور فایده نداره...
      ببین این مدلی هستی و هرچی به خوردت دادن رو قبول می کنی یا نه مثل من کنجکاوی و فکرت به اصطلاح نقادانه است؟

+ اگر تواناییش رو داری (از نظر مالی، زبان و ...) می تونی مثل خیلی از ایرانی ها (NaKayama@) بری ترکیه و اونجا هر رشته که ای خواستی رو بخونی... البته یه آزمون داره ولی خب مثل ایران چرت و مزخرف نیست و فقط از هوش و ریاضی هست.
      ویرایش توسط Coyote : 16 آذر 1394 در ساعت 13:14

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این موقع از سال تصمیم به تغیر رشته گرفتن از تجربی به ریاضی زیاد بد نیست میشه موفق هم شد ولی از ریاضی به تجربی خیلی تصمیم سختیه مگه اینکه از الان مطمعن باشی شیمی و فیزیک و عمومی هات توی کنکور درصدبالای 75 میاری که امسال خیلی سخت بود ای کار.
      شما باید زیست رو نهایتا تا آخر اردیبهشت تموم کنی و خرداد و 20 روز از تیر رو به جمع بندی اختصاص بدی. برای این کار از الان حداقل روزی 4-5 ساعت زیست لازمه تا درصد کنکورتون به بالای 45 درصد برسه ( چارک پایین درصد قبولی های پزشکی و دارو امسال سراسری روزانه ) تازه فرض رو بر این گذاشتم که شما ژنتیک مندلی و ژنتیک جمعیت مسایلش رو کنار گذاشته باشین و از 8 الی 10 درصد زیست چشم پوشی کنین.

به هر حال اگر تصمیمتون جدی هست قدر مسلم از الان نباید هیچ وقتی برای هندسه تحلیلی و گسسته و دیفرانسیل و ... بزارین و اگه پیش دانشگاهی هستین این درس ها رو نگه دارین برای پاس کردن در شهریور.

نحوه مطالعه زیست برای شما بهترین روش اینه:

ابتدا کتاب سال دوم رو بخونین وهر فصل رو که تموم کردین انیمیشن های مهروماه ( تو سایتشون رایگان هست)رو برای اون فصل ببینین. سپس این کار رو برای سال سوم هم تکرار کنین. فقط کاری به مساله های ژنتیک نداشته باشین.
      سپس دوم و سوم رو که تموم کردین پیش دانشگاهی رو شروع کنین و هر فصل رو ابتدا از روی کتاب به صورت سریع سپس از روی فیلم های آموزشی استاد کرامت ( موسسه رهپویان) یاد بگیرین در این مرحله روزی 2 ساعت پیش و 2 ساعت پایه بخونین کافی هست پایه ها رو هم مثل پیش دانشگاهی از روی کتاب درسی و کتاب استاد کرامت برین جلوو هر فصل رو که تموم کردین تست های گاج خاکستری رو بزنین فقط تست های غیر ترکیبیش رو البته.
      تا اینجا اگه اینکارا رو خوب انجام داده باشین تا آخر اردیبهشت پایه و پیش رو خوب تموم میکنن و خرداد حتما باید جمع بندی رو شروع کنین و همینطور تست های ترکیبی که از گاج نزدین رو بزنین.

اگه از تابستون شروع کرده بودین و فیلم های استاد کرامت و کتاب درسی و کتاب گاج رو خوب مسلط شده بودین و ژنتیک رو هم کار میکردین موفق میشدین ولی الان فرصت کم هست قطعا درس های دیگتون هم با این روش افت میکنن

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir76hossein نمایش پست ها
      عاغا سلام خوبین؟
      فارغ ریاضی ام. بعد امروز عصر به صورت کاملا انتحاری!!! تصمیم گرفتم کنکور تجربی بدم.
      چند تا سوال

1) بهترین منبع واسه کسی ک تاحالا جلد کتابای زیست رو هم ندیده(زیست اول دبیرستان رو دیدم البته)
      4) با 3 ساعت مطالعه در روز میشه زیست رو در حد 50-60 (اگه سطح سوالات در حد 94 باشه) بست؟؟؟؟
      ممنون میشم جواب بدین <3
      با تچکر )
      1-زیست اول دبیرستان اصلا نیاز نیست در پست قبلی هم همه چیو راجع به زیست توضیح دادم.
      2-آقای پازوکی برای تجربی هایی که میرن سر کلاسش خوبه. فیلم هایی که در سایت صنعتی شریف هست ارزش ندارن هرچند کارشون خیلی خوبه و دبیر خوبی رو گذاشتن ولی فیلم های موسسه رهپویان استاد کرامت بهتری هست.
      3-آره من سوالاتشون رو دیدم ولی الزامی نیست که از همون نکته هایی که قلمچی سوال داده در کنکور استفاده بشه
      4-به درصد 60 اصلا فکر نکن ماها که سال ها زیست خوندیم به زور بتونیم این درصد رو بیاریم. البته اگه سوالات در حد 94 باشن منظورمه ها. اگه سال هاهی قبل بود راحت تر میشد این درصد رو آورد. امسال به جرات میتونم بگم نصف قبولی های پزشکی شهرستان ها( به جز تهران) درصدشون زیر 50 بود کارنامه های کانون رو نگاه کنین کلی درصد بین 40و50 داریم که پزشکی آوردن. اکثرا بین 50 و 55 هستن و درصدای بالاتر هم خیلی کمتره.
      5-تجربی ها نیم میلیون نفر هستن یعنی حدود سه برابر ریاضی ها. پس طبیعیه که تعداد دانش آموزای قویشون هم سه برابر ریاضی ها باشه و درصدای بالاشونم سه برابر بیشتر از ریاضی ها باشه. اکثرا هم در دبیرستان این روحیه بهشون القا شده درساتون حفظی هستن و باید ساعات مطالعتون بالا باشه.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      داداش چرا تصمیم گرفتی بری تجربی؟ناموسن راس بوگو

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir76hossein نمایش پست ها
      عاغا سلام خوبین؟
      چند تا سوال

ممنون میشم جواب بدین <3
      با تچکر )
      جالبه منم تجربی ام کاملا یوهویی تصمیم گرفتم کنکور ریاضی بدم
      1)زیست دوم خیلی سبز بقیش به پایتون ربط داره
      2)بله خوب درس میدن ولی نه برای شما که مباحث دون و سوم رو هنوز بلد نیستید ! پیشنهاد من اینه که اول ویدیو های آقای امینی راد و دکتر ارشی رو برای دوم و سوم ببینید .
      3)سوالات قلمچی سخت هست ولی همچین هم استاندارد نیست . همون مفهوم رو یاد بگیرید برای کنکور کافیه ! شما تستای اسون و متوسط (فک کنم 50 درصد )کنکور رو بزن سختها پیشکش
      4)از الان کمی سخته شاید نتونید کاملا به چیزی که میخواید برسید
      5)خرخونن لابد

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)