خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشکل دارم تو تست زدن عربی کسی هست راهنماییم کنه

سلام
      من تو عربی مشکل خیلی مهم دارم اینکه عربی رو کامل یاد گرفتم یعنی درس نامه اشو راحت میتونم از حفظ بگم ولی اصلا نمیتونم تست بزنم یعنی اصلا نمیدونم تست رو چکارش کنم اثلا نمیفهممش
      تازه از سیدی افبا و کتاب های خوبی استفاده میکنم یعنی چیزی کم برای یادگیری ندارم فقط فقط نمیتونم تست بزنم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنونش میشم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام
      عربی همینطوره دیگه
      درسنامه و ترجمه متن و تمرین راحته
      اما تست زدن سخته
      شما چه کتاب های تستی استفاده میکنید ؟؟
      گاج یک کتاب داره عربی کامل.
      شما اگر تازه شروع کردید به تست زدن. برید کم کم هر مبحث رو که خوندید تست هاش رو کار کنید
      جواب تشریحی هم داره .
      فرم تست ها که دستتون اومد دیگه کار ساده میشه براتون

البته این برای قواعده
      ترجمه واقعا راحته اگر بخونید میشه زد

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من ترجمه سی دی های ماهینی و اسماعیلی خانی رو دارم که تر کوندهول تو این مبحث
      کتابم که بهترین کتابه در نوع خودش کتاب جامع انتشارات تخته سیاه جواب تشریحی هم داره ولی متاسفانه جواب تشریحی شو میخونم میفهم که چی میگه با درسنامه فقط خود درسنامه ها رو کاملا حفظم مشکلی نیست ولی مثلا باید تو جمله اول اسم پیدا کنی بعد مصاف و مضاف الیه ولی من تشخیص اسم مشکل دارم در ثورتی که نشانه های اسم رو کامل میدونم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      این مشکل شما با کار کردن بیشتر حل میشه. دقیقا من مشکل شما رو تو درس ریاضی دارم. اما هر چی بیشتر کار کنی دستت بیشتر پر میشه

کتابتون رو نمیدونم خوبه یا بد

اگر تونستید کتاب گاج عربی کامل رو هم حالا هر طور که میتونید یک نگاه کنید
      از دوستی کتاب خانه ای جایی فقط بگیرید و مقایسه کنید
      اگر دیدید به دردتون میخوره در کنار کتاب خودتون کار کنید حتما نتیجه بخشه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YAS12345678 نمایش پست ها
      سلام
      من تو عربی مشکل خیلی مهم دارم اینکه عربی رو کامل یاد گرفتم یعنی درس نامه اشو راحت میتونم از حفظ بگم ولی اصلا نمیتونم تست بزنم یعنی اصلا نمیدونم تست رو چکارش کنم اثلا نمیفهممش
      تازه از سیدی افبا و کتاب های خوبی استفاده میکنم یعنی چیزی کم برای یادگیری ندارم فقط فقط نمیتونم تست بزنم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنونش میشم
      با عرض سلام و وقت بخیر

به نظرم از تست های کنکور سراسری شروع کنین ..... یک مبحث رو خوب بفهمین و بعد تست های اون قسمت رو بزنین .... با تمرین کردن ان شا الله مشکلتون حل میشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون
      مشکلم اینطوری بگم
      درسنامه ها رو کاملا حفظم مشکلی نیست ولی مثلا باید تو جمله اول اسم پیدا کنی بعد مصاف و مضاف الیه ولی من تشخیص اسم مشکل دارم در صورتی که نشانه های اسم رو کامل میدونم تو جمله سخت پیداش کنم متاسفانه

8. Top | #8
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام عزیز
      سعی نکنید درسنامه یه موضوع را حفظ کنید بلکه اونو بدونید و تو جمله پیاده اش کنید
      از عربی خیلی سبز هم استفاده کنید
      موفق باشید.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اینجوری که هر کدومتون میاید یه کتاب رو اضافه میکنید که برا بنده خدا بدتره که
      به منبعی که داری اعتماد کن ، فکر عوض کردنش رو نکن مگه اینکه واقعا خودت بفهمی باهاش مشکل داری
      حفظ بودن درس نامه کافی نیست چون خیلی راحت میشه سوالاتی تو عربی طرح کرد که اصلا حفظ بودن توش به کارنمیاد بلکه کاربردی خوندن توش مهمه
      درس نامه رو کاربردی بلد باشید و بین مطالعه درس نامه و تست زدن حداقل یه روز فاصله بندازید .
      تست ها رو اکثر کتاب ها از آسون به سخت چیدن پس با همون روند خود کتاب جلو برید .

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تستی کار کردن و توانایی برای زدن تست های مخصوصا درسی مثل عربی باید خوندن درست و منطقی رو داشته باشه.
      بیشتر از اینکه بخوای دنبال مثلا تشریحی یاد گرفتن باشی سعی کن راحت و زود مطالب رو یاد بگیری و تست زنی رو کار کنی.
      یعنی سعی کن بیشتر روش تست زنی توی عربی رو پیدا کنی.مثلا مبحثی مثل ترجمه شاید هزاران نکته وجود داشته باشه اما دلیل نداره همشو بخونی و گیج بشی که از کدوم استفاده کنی بلکه با چند نکته میتونی ترجمه هارو جواب بدی پس سعی کن بقیه تست هایی که هم هست رو به این روشی که یاد گرفتی بزنی نه اینکه فقط بخوای نگته و روش تستی بخونی و آخر سر هم ندونی چیکار کنی و از چه چیزی شروع کنی.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)