خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

استرس در تست زدن

من وقتی میبینم که تو برنامه ی امروزم کلی باید تست بزنم استرس میگیرم و نمیتونم دیگه ادامه بدم کلا میترسم تستا ازم زیاد وقت بگیره نمیدونم چرا اینقد استرس میگیرم میخوام تند تند حل کنم و برم ی درس دیگه روبخونم وقتی میبینم زیاد غلط دارم روحیم خراب میشه...لطفا کمک کنین مرسی

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط K0nkurii1111 نمایش پست ها
      من وقتی میبینم که تو برنامه ی امروزم کلی باید تست بزنم استرس میگیرم و نمیتونم دیگه ادامه بدم کلا میترسم تستا ازم زیاد وقت بگیره نمیدونم چرا اینقد استرس میگیرم میخوام تند تند حل کنم و برم ی درس دیگه روبخونم وقتی میبینم زیاد غلط دارم روحیم خراب میشه...لطفا کمک کنین مرسی
      سلام!

در واقع مشکل تو میدونی ناشی از چیه؟ همین تست نزدن! ببین چه من چه شما و چه رتبه ی یک کنکور اینجوری نیست که هر تستی گذاشتن جلوش بتونه سریع حل کنه. شما باید اول کامل درس رو بخونی و بعد بری سراغ تست!

طبیعیه که اولش یکم کند باشید و نتونید تست بزنید! خوب برید پاسخ نامه رو خونید و روش حلش رو بفهفمید بعد بیاید دوباره تست و تست های مشابهش رو حل کنید.

راستش رو بخوای راهکاری نیست که من بگم الان برو صبح ها این کار رو بکن تا بتونی تست بزنی. واسه از بین بردن این ترس باس تست بزنی.

حالا مگه تو برنامه ات چند تا تست هست؟ خوب مثلا روزی 10 تا تست از هر درس بزن. از تست های کم شروع کن. اصلا مهم نیست الان نتونی تست بزنی. الان باید تمرین کنی تا سر کنکور بتونی تست بزنی.

همه همین جورین. تو فکر نکن الان مثلا من تا هر تستی رو ببینم شروع می کنم به حل! شاید یه مبحثی باشه که من فول باشم توش اما بالاخره تست هایی هست که منم که مثلا تو اون مبحث فولم نتونم. میرم پاسخ نامه رو میبینم روش رو یاد میگیرم و خودم تست ها رو حل می کنم.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من تو استرس تجربه دارم ! درمان استرس اگر از کمبود مواد مورد نیاز بدن یا اختلال سیستم بدن نباشه فقط تسلطه !
      اصلا هم تو برنامت شلوغ کاری نکن . اینکه بگی باید مثلا 200 تا تست از فلان درس رو امروز بزنم خودش استرسه ! چون هرچی به پایان روز نزدیک میشی بیشتر از دست خودت عصبانی هستی ! اول آموزش رو تکمیل کن بعد مفهوم بعدش تسلط و برای اینکه داشته هات رو تثبیت کنی و نواقصت رو رفع با تست های اول آموزشی بعد کمکم سخت و بدون زمان بعد تازه تو یه زمان خاص برو سراغ زمان دار .
      تست آموزشی یعنی تو یه مبحثی رو خوندی چندبار حالا میخوای ببینی نواقصت چیه و برطرف کنی ! برای اینکار برو تست بزن ممکنه تست آموزشیت خیلی سخت باشه ! طبیعیه که هم زمان زیاد و هم تسلط بالایی نیاز هست و تو فقط میخوای آموزشت رو کامل کنی اگه از پس اون تست بر نیومدی بجای استرس با خیال راحت با توجه به اول پاسخنامه ببین میتونی به جواب برسی یا نه ؛ اگر نشد اون قسمت رو کاملا خوب یاد نگرفتی پس برو هم تو کتاب دوباره بخونش هم این تست رو مارکدار کن برای مطالعات بعدیت ازش استفاده کن ک ببینی مشکلت توش رفع شده یا نه ! خلاصه استرس اونم تو تست آموزشی ب نظر من اینه که یا برنامه شدیدا شلوغی داری یا زمان دار تست آموزشی میزنی که به نظر من کار درستی نیست !
      ویرایش توسط AmiR.R-0017 : 10 آذر 1394 در ساعت 00:24

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.M.B نمایش پست ها
      سلام!

در واقع مشکل تو میدونی ناشی از چیه؟ همین تست نزدن! ببین چه من چه شما و چه رتبه ی یک کنکور اینجوری نیست که هر تستی گذاشتن جلوش بتونه سریع حل کنه. شما باید اول کامل درس رو بخونی و بعد بری سراغ تست!

طبیعیه که اولش یکم کند باشید و نتونید تست بزنید! خوب برید پاسخ نامه رو خونید و روش حلش رو بفهفمید بعد بیاید دوباره تست و تست های مشابهش رو حل کنید.

راستش رو بخوای راهکاری نیست که من بگم الان برو صبح ها این کار رو بکن تا بتونی تست بزنی. واسه از بین بردن این ترس باس تست بزنی.

حالا مگه تو برنامه ات چند تا تست هست؟ خوب مثلا روزی 10 تا تست از هر درس بزن. از تست های کم شروع کن. اصلا مهم نیست الان نتونی تست بزنی. الان باید تمرین کنی تا سر کنکور بتونی تست بزنی.

همه همین جورین. تو فکر نکن الان مثلا من تا هر تستی رو ببینم شروع می کنم به حل! شاید یه مبحثی باشه که من فول باشم توش اما بالاخره تست هایی هست که منم که مثلا تو اون مبحث فولم نتونم. میرم پاسخ نامه رو میبینم روش رو یاد میگیرم و خودم تست ها رو حل می کنم.
      خیلی ممنون من از اولشم میخواستم تست زیاد حل کنم مثلا میبینم بعضی تستارو زدم و بعضیشون مونده کلی اعصابم میریزه یهم یعنی بطور ناخودآگاه میخوام وقت کمتری واسه هر تست صرف کنمنم و همشو بزنم ووقتی اشتباه ج دادم مجبور میشم پاسخنامرو ببینم که وقتم میره و اعصابم خرد میشه...اگه هرروز ده تست بزنم آحه کلیش میمونه اونارو چیکار کنم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون من از اولشم میخواستم تست زیاد حل کنم مثلا میبینم بعضی تستارو زدم و بعضیشون مونده کلی اعصابم میریزه یهم یعنی بطور ناخودآگاه میخوام وقت کمتری واسه هر تست صرف کنمنم و همشو بزنم ووقتی اشتباه ج دادم مجبور میشم پاسخنامرو ببینم که وقتم میره و اعصابم خرد میشه...اگه هرروز ده تست بزنم آحه کلیش میمونه اونارو چیکار کنم
      چون دیدم ج خوبی ندادم پستم رو ویرایش کردم دوباره بخونش !

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست من
      پیشرفت در تست زنی به یکباره رخ نمیده
      شاید اوایلش برات سخت و وقت گیر باشه و تعداد غلطات بالا باشه اما به تدریج بهتر میشی
      تو تست نمیزنی که خودتو بسنجی تست میزنی که یاد بگیری و رفع اشکال کنی
      پس این استرس رو بگذار کنار
      تست زدن یکی از شیرین ترین بخش های کنکوره چون نسبت به مطالعه بسیار فعال تر هستش

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      به نظر من اینطوری درس خوندن به درد نمیخوره
      چون هیچی یاد نمیگیری فقط شما استرس داری و میخوای زود درسای توی روزتو تموم کنی
      به نظر من به خودت استرس نده و بگو تا هر جا که تونستم میرم جلو و اصلا هم نگران نباش
      به نظر من اینجوری بیشتر هم یاد میگیری
      موفق باشی
      بای
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن