خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تایپیک جامع شیمی 2 کنکور

خیلی از بچه های ریاضی، متاسفانه شیمی رو درس اختصاصی خودشون نمیدونن. در حالی که شیمی خیلی میتونه موثر باشه توی رتبه. و ضریبش هم اصلا کم نیست! من خودم تاثیر این درسو تو خرداد فهمیدم که کنکور میدادم و با نرم افزار تخمین رتبه کانون کارنامه هارو بررسی می کردم. به هرحال من هم از اون دسته آدمهایی بودم که شیمی خوندن برام سخت بود و فکر میکردم نمیتونم این درسو بفهمم.اما از اسفند تا اردیبهشت اونقدر شیمی خوندم که کاملا فول شدم.شما هم از همین تابستون که برای بار اول دارید مباحث پایه رو می خونید سعی کنید خوب بفهمید و خوب نکته برداری کنید. اینجا میخواهیم یه نگاه گذرا به فصلهای مختلف شیمی۲ داشته باشیم
      شیمی ۲

فصل اول: ساختار اتم
      از دو بخش تشکیل شده.یک بخش که تاریخچه اتمهو خب خیلی حفظیه!
      تاریخچه ساختار اتم رو میشه توی یه جدول خلاصه کرد که اینکارو کتاب مبتکران خودش انجام داده. اما اگر خودتون همینطور که دارید می خونید، جدول رو برای خودتون درست کنید و به مرور تکمیلش کنید، خیلی مفیدتره و همه ش به ذهنتون سپرده می شه.
      بخش دیگه ش آرایش الکترونیه. رسم آرایش الکترونی رو خیلی تمرین کنید. اونقدر که یه سری اتمها رو از حفظ بشید مثل اتم مس. به خاطر آرایش خاصش که قبل از پر شدن زیرلایه S، زیر لایه d از لایه قبل پر میشه.

برای این فصل به خلاصه نویسی اهمیت ویژه ای بدید!

فصل دوم: جدول تناوبی عناصر
      من به این فصل میگم فصل استثناها!
      این فصل هم مثل بقیه فصلهای شیمی۲ نیاز مبرمی به خلاصه نویسی داره.
      روندهای تناوبی رو خلاصه کنید.از فلشها و نمادها استفاده کنید.سعی کنید درساتونو تصویری بخونید و بفهمید.تصویرها توی ذهن بیشتر میمونن.مثلا روندهای تناوبی رو با فلش حفظ کنین.مثال می زنم: فلش در جهت افزایش مثلا الکترونگاتیوی.یعنی فلش از سمت چپ به راست و از پایین به بالا.یعنی دو تا فلش پشت سر هم.
      استثناهای این فصل رو با دلیل خلاصه نویسی کنید.دلایلو کاملا خوب بفهمید.استثناهارو با خودکارهای رنگی بنویسید. که برجست هبشن تو ذهنتون.

فصل سوم: ترکیبهای یونی
      این فصل به نظر من فصل راحتیه.حجمش هم کمه.
      فقط باید مفهوم انرژی شبکه رو یاد بگیرن. به اسم یونها در جدول صفحه ۶۴ مسلط باشید، مفهوم فرمول تجربی رو بدونید و فرمول حل مسائل آب تبلور رو بلد باشید که همه ش خیلی ساده ست.

فصل چهارم: ترکیبهای کووالانسی
      این فصل سخت ترین فصل شیمی۲ و حتی هب نظر من سخت ترین فصل شیمی پایه ست.
      تو این فصل باید به مفاهیم متفاوتی مسلط بشید.
      نام گذاری ترکیبهای کووالانسی، ساختار لوئیس، مفهوم قلمرو الکترونی،شکل هندسی مولکولها،مفهوم انرژی پیوند. قطبیت پیوند، قطبیت مولکول، مفهوم پیوند داتیو، هیبرید رزونانسی و شرایط تشکیلش،عدد اکسایش، جدول صفحه ۸۹ و ۹۰، انواع نیروهای بین مولکولی، و یه سری مباحث جزئی تر.
      این فصلو خیلی عمیق بخونید.حتی اگه لازم بود چند بار بخونید و حتما خلاصه برداری کنید و هر اشکالی هم که بود بپرسید.چون خیلی مهمه.

فصل پنجم: کربن و ترکیبهای آلی
      این فصل ساده ست تقریبا.
      شیمی آلی که تو پیش ۲ میخونید خیلی سخته.ولی اینجا آسونه.
      قسمت اولش که درمورد گرافیت و الماسه.باید تفاوتشونو بدونید.که خیلی راحت با خلاصه برداری حل میشه.
      قسمت بعدیش هم انواع مواد آلیه که باید گروه عاملیهاشونو بلد باشین و نام گذاریشونو خوب بدونین.
      فرمول ساختاری آسپیرینو هم حتما حفظ باشین.اصلا هم سخت نیست. یه حلقه بنزنیه که روی یکی از کربنهاش یه گروه کربوکسیله و روی کربن کناریش یه عامل استریه متصل به متیله!

توی شیمی۲ ، مهمترین فصلش، همون فصل۴ هست که باید بخورینش تقریبا! و اصلا هم نگران نباشین!من این فصلو تو تابستون ۲ بار خوندم.از مهر تا عید ۲ بار و تو عید ۱ بار خوندم! و آخرین باری که خوندم تاره مسلط شدم بهش! هرقدر لازمه براش وقت بذارید.
      شیمی میتونه تبدیل به نقظه قوت شم ابشه.هرچند اگه مثل من پایینترین نمره نهاییتون شیمی بوده باشه!

هرگونه سوالی که از شیمی۲ دارید بپرسید!در حد توانمون جوابگو خواهیم بود

منبع:سمپادیا
      تو هستی من شدی از آنی همه من

من نیست شدم در تو از آنم همه تو

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      ممنون عالی بود روش درس خوندن مهمتر از همه موارد است
      ویرایش توسط استاد مشمولی : 10 خرداد 1392 در ساعت 18:06

3. Top | #3
      sbm

نمایش مشخصات
      سلام
      کسی واسه شیمی آلی پیش 2 و فصل پنج شیمی 2
      نکته یا رمزهای مخصوصی نداره که قشنگ تو ذهن آآدم جا بیفته ؟؟؟؟
      فصل پنج شیمی 2 رو تقریبا بلدم چون خیلی خوندمش اما فصل سه پیشو همش قاطی میکنم وبعد از 2 روز یادم میره 0(فقط بخش ترکیبات آلیش)!!!!!
      لطفا کمک کنید خسته شدم اینقد خوندمو یادم رفت
      .
      از خدا بخواین بهم آرامش بده چون واقعا بهش نیاز دارم
      واقعا....

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SaRa.b.m نمایش پست ها
      سلام
      کسی واسه شیمی آلی پیش 2 و فصل پنج شیمی 2
      نکته یا رمزهای مخصوصی نداره که قشنگ تو ذهن آآدم جا بیفته ؟؟؟؟
      فصل پنج شیمی 2 رو تقریبا بلدم چون خیلی خوندمش اما فصل سه پیشو همش قاطی میکنم وبعد از 2 روز یادم میره 0(فقط بخش ترکیبات آلیش)!!!!!
      لطفا کمک کنید خسته شدم اینقد خوندمو یادم رفت
      همیشه مفاهیم را از روی آسانترین ها تحلیل کنید

5. Top | #5
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات

تغییرات شیمی 2

سلام
      کتاب شیمی 2 چاپ 90-91 چه تغییری نسب به چاپ 91-92 دارد؟
      برای کنکور 93 کدومو بخونم؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط design46 نمایش پست ها
      سلام
      کتاب شیمی 2 چاپ 90-91 چه تغییری نسب به چاپ 91-92 دارد؟
      برای کنکور 93 کدومو بخونم؟
      شاید تغییر خاصی که به چشم بیاد نکرده باشه.چون یکی لازمه سطر به سطر کتاب رو بررسی کنه.که معمولا پیدا نمیشه!!!! پس بهتره همین کتابی که برای کنکور93 منبع هست رو تهیه کنی.

برای کنکور93 شیمی 2 باید چاپ 1390 باشه.

اگر پیدا نکردی برو آدرسی که توی امضام دارم.میتونی پیداش کنی.
      وبلاگ مطالب و نکات کنکوری : دانلود برنامه های فرصت برابر ، جزوه کنکوری و...

http://4konkur92.blogfa.com

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن