خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سوال از فصل 2 (دینامیک) فیزیک 4 رشته ریاضی

سلام دوستان
      دوستان این سوالی هستش که معلممون داده و من هم نتونستم بهش جواب بدم (به نظر من خیلی سخته) میخواستم ببینم دوستان انجمن میتونن این سوال رو حل کنن
      و این هم سوال :
      capture.jpg
      دوستان للطفا اگه میشه سریع جواب بدید
      با تشکر
      موفق باشید
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      دو جرم m3 و m2 رو یک جسم به جرم m فرض میکنم. چون طول تناب ثابته پس اندازه شتاب جرم m با با اندازه شتاب جرم m1 برابره. اگه کشش تناب A رو T فرض کنیم
      m1.g -T=m1.a
      T-mgSina=ma

از حل دستگاه بالا T میشه 180/7.
      اگه تناب پاره بشه خدایی نکرده، هر دو جرم m2 و m3 با شتاب یکسانی حرکت میکنن پس کشش تناب بینشون صفر میشه.

سوالت خیلی سخت بود. ی دستو ی پامو از دست دادم تا ب جواب رسیدم(جدی نگیر)
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 08 آذر 1394 در ساعت 22:11

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      دو جرم m3 و m2 رو یک جسم به جرم m فرض میکنم. چون طول تناب ثابته پس اندازه شتاب جرم m با با اندازه شتاب جرم m1 برابره. اگه کشش تناب A رو T فرض کنیم m1.g -T=m1.a T-mgSina=ma از حل دستگاه بالا T میشه 180/7. اگه تناب پاره بشه خدایی نکرده، هر دو جرم m2 و m3 با شتاب یکسانی حرکت میکنن پس کشش تناب بینشون صفر میشه
      سلام داداش فکر نکنم درست باشه چون معلم فیزیک فوق برناممون اینو حل کردو جوابش شد 5 رادیکال 2!!! مطمئنی جوابت درسته؟؟؟!!
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      سلام داداش فکر نکنم درست باشه چون معلم فیزیک فوق برناممون اینو حل کردو جوابش شد 5 رادیکال 2!!! مطمئنی جوابت درسته؟؟؟!!
      کشش کدوم نخ شد 5 رادیکال 2 ؟ منم اون نخ بین m1 و m2 رو حساب کردم میشه 180 روی 7

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط t!g3r نمایش پست ها
      شک داری امتحانش کن. با کشش تنابی ک بدیت اوردم شتاب جرمها رو بدست بیار. اگه شتابها برابر شد ک کشش رو درست حساب کردم. اگه برابر نشد دباره حساب کن چون من کشش تناب رو درست حساب کردم

کشش نخ در نقطه a رو خاسته. کشش دیگه ای نخلسته ک میگی کشش کدوم نخ.

کشش در هیچ نقطه ای عدد گنگ نیست. وقتی همه نیروها و جرمها گویا هستن کسش هم گویاس. پس هیچ مضربی گویایی از هر عدد گنگی نمیتونه جواب کشش باشه(بجز خانم صفر)
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 08 آذر 1394 در ساعت 22:44

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      یکبار نیرو هارو مشخص کنید و معادلاتش رو بنویسید
      مثلا طناب A باید Wx وزنه های یک و دو کیلو گرمی + جرمشون ضربدر شتاب کل رو تحمل کنه تا پاره نشه
      توی سوالات دینامیک اگه مولفه های نیرو رو با دقت تشخص بدید به مشکلی بر نمیخورید

در ضمن به جواب هیچکس جز جواب منطقی خودتون اعتماد نکنید
      حتی به جواب استاد هم اعتماد نکنید!
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن