خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

Unhappy نظر شما در مورد رشته حسابداری دانشگاه پیام نور چیه؟

سلام بچه ها الان که نگاه کردم رشته حسابداری پیام نور دومین دانشگاه استان فارس از نظر امتیاز قبول شدم( بعد شیراز)
      من رشته حسابداری رو خیلی دوست دارم ولی حقیقتا هدفم دانشگاه سراسری بود
      حالا نظرتون چیه بخونم واسه دانشگاه سراسری یا قشنگ برم همین حسابداری پیام نور ثبت نام کنم و فکر بالا اوردن معدل بالا در این رشته باشم
      ممنونم میشم راهنماییم کنید و نظراتتونو بهم بگید
      ....

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هیشکی نیست راهنمایی کنه؟
      ....

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز

بی شک کسیکه مهندسی کامپیوتر رو توی یه دانشگاه صنعتی دولتی میخونه خیلی سطحش از کسیکه همین رشته رو توی پیام نور میخونه بالاتره......(واقعا تفاوت فاحشی وجود داره از لحاظ سطح آموزش، سختگیری اساتید، تجهیزات کارگاه و ....)

ولی به نظر من رشته های علوم انسانی مثل حسابداری، شبیه رشته های مهندسی ریاضی نیست ، که سطح دانشگاه ، داخلش خیلی اثر گذار باشه.....
      بیشتر بر میگرده به اراده و پشتکار خود فرد در طی زمان تحصیل.....

اگه من بودم به جای اینکه یه سال از عمرمو صرف درس خوندن واسه حسابداری دانشگاه دولتی کنم ، می رفتم و همین پیام نور رو ثبت نام می کردم(البته اگه از لحاظ مالی مشکلی نداری)، و توی چهار سال کارشناسی ، با پشتکار زیاد هم معدلم رو بالا می آوردم و هم واسه ارشد درست و درمون میخوندم.....
      بعد ارشدو می رفتم یه دانشگاه خوب.....

از طرف دیگه ، گمون میکنم موقع آزمون استخدام توی دستگاه های مختلف اونم واسه رشته ای مثل حسابداری زیاد واسشون مهم نیست که مدرکت مال چه دانشگاهیه.....
      فقط باید نمره کتبی خوبی توی آزمون استخدامی اون دستگاه آورده باشی..... مصاحبه رو هم خوب بگذرونی....

نصیحت دوستانه: دوست من اگر وارد این رشته شدی (حالا چه دانشگاه دولتی و چه دانشگاه پیام نور)،حتما برو و همون ابتدای کار چنتا نرم افزار حسابداری مثل هلو و .... رو یاد بگیر و حتما حتما حتما برو و یه جایی مشغول بکار شو (موسسه مالی ای ، شرکت های حسابداری، بانکای قرض الحسنه و شرکتای اقتصادی و .........)

(حتی اگه هیچ دستمزدی بهت ندن....اصلا خودت پیش قدم شو و بگو که اومدم مفتی کار کنم ....)
      باور کن اگه این کار رو بکنی بعد از 4 سال کارشناسی واسه خودت یه پا حرفه ای می شی ، دیگه مثل خیلی از فارغ التحصیلا ی این رشته دنبال کار نمی گردی ، بلکه کار میاد دنبال تو......

راستی یاد شعر پایین افتادم :

اگر ممالک روی زمین به دست آری / بهای مدت یک روز زندگانی نیست....

(یعنی برو همین پیام نور....)
      ویرایش توسط ehsan7777777 : 09 آذر 1394 در ساعت 08:12

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan7777777 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز

بی شک کسیکه مهندسی کامپیوتر رو توی یه دانشگاه صنعتی دولتی میخونه خیلی سطحش از کسیکه همین رشته رو توی پیام نور میخونه بالاتره......(واقعا تفاوت فاحشی وجود داره از لحاظ سطح آموزش، سختگیری اساتید، تجهیزات کارگاه و ....)

ولی به نظر من رشته های علوم انسانی مثل حسابداری، شبیه رشته های مهندسی ریاضی نیست ، که سطح دانشگاه ، داخلش خیلی اثر گذار باشه.....
      بیشتر بر میگرده به اراده و پشتکار خود فرد در طی زمان تحصیل.....

اگه من بودم به جای اینکه یه سال از عمرمو صرف درس خوندن واسه حسابداری دانشگاه دولتی کنم ، می رفتم و همین پیام نور رو ثبت نام می کردم(البته اگه از لحاظ مالی مشکلی نداری)، و توی چهار سال کارشناسی ، با پشتکار زیاد هم معدلم رو بالا می آوردم و هم واسه ارشد درست و درمون میخوندم.....
      بعد ارشدو می رفتم یه دانشگاه خوب.....

از طرف دیگه ، گمون میکنم موقع آزمون استخدام توی دستگاه های مختلف اونم واسه رشته ای مثل حسابداری زیاد واسشون مهم نیست که مدرکت مال چه دانشگاهیه.....
      فقط باید نمره کتبی خوبی توی آزمون استخدامی اون دستگاه آورده باشی..... مصاحبه رو هم خوب بگذرونی....

نصیحت دوستانه: دوست من اگر وارد این رشته شدی (حالا چه دانشگاه دولتی و چه دانشگاه پیام نور)،حتما برو و همون ابتدای کار چنتا نرم افزار حسابداری مثل هلو و .... رو یاد بگیر و حتما حتما حتما برو و یه جایی مشغول بکار شو (موسسه مالی ای ، شرکت های حسابداری، بانکای قرض الحسنه و شرکتای اقتصادی و .........)

(حتی اگه هیچ دستمزدی بهت ندن....اصلا خودت پیش قدم شو و بگو که اومدم مفتی کار کنم ....)
      باور کن اگه این کار رو بکنی بعد از 4 سال کارشناسی واسه خودت یه پا حرفه ای می شی ، دیگه مثل خیلی از فارغ التحصیلا ی این رشته دنبال کار نمی گردی ، بلکه کار میاد دنبال تو......

راستی یاد شعر پایین افتادم :

اگر ممالک روی زمین به دست آری / بهای مدت یک روز زندگانی نیست....

(یعنی برو همین پیام نور....)
      سلام واقعا مرسی دوست عزیز ممنون از راهنماییت
      خیلی حرفات برام مفید بود ایشالا که همیشه موفق باشی
      ....

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستی اگه به این نتیجه رسیدی که یه سال دیگه ، بخونی و پشت کنکور باشی،
      حتما برو و داخل آموزشگاه های آزاد ، دیپلم آزاد حسابداری رو بگیر،
      بعد می ری داخل مدرسه بزرگسالان و مدرک دیپ آزاد حسابداریتو هم با خودت می بری اونجا،
      و می گی که میخوام دیپلم فنی و حرفه ای حسابداری مورد تایید آموزش و پرورش بگیرم...
      علاوه بر داشتن اون مدرک دیپلم آزاد حسابدرای، چهار تا درس عمومی آبکی مثل بهداشت کار و دینی و.... رو پاس می کنی و نهایتا دیپلم حسابداری مورد تایید آموزش و پرورش رو می گیری.....

خوب تمام اینا واسه چیه ...... ؟؟؟؟؟

واسه اینه که بتونی علاوه بر کنکور سراسری مثلا تجربی ، بری و همرا ه با بچه های فنی کنکور کاردانی رشته حسابداری رو هم که گمون می کنم توی مرداد برگزار می شه ثبت نام کنی و امتحان بدی....
      چرا..........؟؟؟؟؟؟

چون باور کن اون درسایی که داخل کاردانی یه دانشگاه دولتی خوب بهت یاد می دن ، واقعا کاربردیه و حتی با مدرک کاردانی یه دانشگاه فنی خوب، شما تو رشته ی خودت شاید خیلی ماهر تر از یه لیسانس فارغ التحصیل از یه دانشگاه غیر انتفایی باشی/ دوم اینکه قبول شدن داخل یه دانشگاه دولتی خوب از طریق امتحان کاردانی خیلی راحت تر از کنکور نظریه....

ولی اگه خواستی دیپ فنی حسابداریتو بگیری، ابتدا از اون آموزشگاه آزاد بپرس ببین مدرکت کی آماده میشه ، و ضمن رفتن به کلاس اون آموزشگاه آزاد و قبل از گرفتن مدرک آزادت ، برو و اون چهار تا درس رو پاس بکن تا از لحاظ زمانی مشکلی واست پیش نیاد و بتونی کنکور کاردانی 95 که توی مرداد هست را ثبت نام کنی.....

اینم بگم که من هیچ تجربه ای داخل این راه ندارم، و فقط با دیدن حال واحوال کسایی که اطرافمن به این نتیجه رسیدم........
      شاید هم کلا اشتباه می کنم .........ولی شما قبل از هر کاری خوب فکر و تحقیق کن و با توجه به بودجه زمانی و نوع هدفی که داری ، یه انتخاب خوب داشته باش......

موفق باشی دوست عزیز....
      یا علی ....
      ویرایش توسط ehsan7777777 : 09 آذر 1394 در ساعت 13:45

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan7777777 نمایش پست ها
      راستی اگه به این نتیجه رسیدی که یه سال دیگه ، بخونی و پشت کنکور باشی،
      حتما برو و داخل آموزشگاه های آزاد ، دیپلم آزاد حسابداری رو بگیر،
      بعد می ری داخل مدرسه بزرگسالان و مدرک دیپ آزاد حسابداریتو هم با خودت می بری اونجا،
      و می گی که میخوام دیپلم فنی و حرفه ای حسابداری مورد تایید آموزش و پرورش بگیرم...
      علاوه بر داشتن اون مدرک دیپلم آزاد حسابدرای، چهار تا درس عمومی آبکی مثل بهداشت کار و دینی و.... رو پاس می کنی و نهایتا دیپلم حسابداری مورد تایید آموزش و پرورش رو می گیری.....

خوب تمام اینا واسه چیه ...... ؟؟؟؟؟

واسه اینه که بتونی علاوه بر کنکور سراسری مثلا تجربی ، بری و همرا ه با بچه های فنی کنکور کاردانی رشته حسابداری رو هم که گمون می کنم توی مرداد برگزار می شه ثبت نام کنی و امتحان بدی....
      چرا..........؟؟؟؟؟؟

چون باور کن اون درسایی که داخل کاردانی یه دانشگاه دولتی خوب بهت یاد می دن ، واقعا کاربردیه و حتی با مدرک کاردانی یه دانشگاه فنی خوب، شما تو رشته ی خودت شاید خیلی ماهر تر از یه لیسانس فارغ التحصیل از یه دانشگاه غیر انتفایی باشی/ دوم اینکه قبول شدن داخل یه دانشگاه دولتی خوب از طریق امتحان کاردانی خیلی راحت تر از کنکور نظریه....

ولی اگه خواستی دیپ فنی حسابداریتو بگیری، ابتدا از اون آموزشگاه آزاد بپرس ببین مدرکت کی آماده میشه ، و ضمن رفتن به کلاس اون آموزشگاه آزاد و قبل از گرفتن مدرک آزادت ، برو و اون چهار تا درس رو پاس بکن تا از لحاظ زمانی مشکلی واست پیش نیاد و بتونی کنکور کاردانی 95 که توی مرداد هست را ثبت نام کنی.....

اینم بگم که من هیچ تجربه ای داخل این راه ندارم، و فقط با دیدن حال واحوال کسایی که اطرافمن به این نتیجه رسیدم........
      شاید هم کلا اشتباه می کنم .........ولی شما قبل از هر کاری خوب فکر و تحقیق کن و با توجه به بودجه زمانی و نوع هدفی که داری ، یه انتخاب خوب داشته باش......

موفق باشی دوست عزیز....
      یا علی ....
      بازم ممنون
      تصمیم گرفتم برم همین پیام نور و تا جایی که میتونم معدلمو بیارم بالا و بعد اگه شد ایشالا ارشد برم دولتی
      همینجور که گفتید سعی میکنم تو این مدت ضمن تحصیل کارای حسابداری رو یاد بگیرم
      خیلی ممون از شما دوست عزیز
      ....

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط omiid نمایش پست ها
      بازم ممنون
      تصمیم گرفتم برم همین پیام نور و تا جایی که میتونم معدلمو بیارم بالا و بعد اگه شد ایشالا ارشد برم دولتی
      همینجور که گفتید سعی میکنم تو این مدت ضمن تحصیل کارای حسابداری رو یاد بگیرم
      خیلی ممون از شما دوست عزیز

سلام دوست عزیز حسابداری کدوم شهر رو قبول شدی ؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کلا پیام نور رو بیخیال شو....

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      دوستان درست راهنمایی کردن شما رو.
      در رشته های علوم انسانی بیشتر مهم این هست که رشته خوب و مناسب رو پیدا کنید
      حالا این که کجا درس بخونید زیاد مهم نیست
      و موفقیت بر میگرده به تلاش شما
      البته در این شکی نیست دانشگاه های دولتی تاپ به خاطر امکانات بالایی که دارن حتما سطح بالاتری رو ارائه میدن . اما ارزش نداره شما یک سال بخواید براش بخونید
      اما من چند نکته رو اشاره بکنم مد نظر داشته باشید

در رشته ای مثل حسابداری این که اولا شما باید خوب کار رو یاد بگیرید این یک مسئله
      زیاد مهم نیست از کدام دانشگاه یا چه جور دانشگاهی مدرک گرفته اید .. خوب هیچی
      و سوم این که نیاز به یک معدل بالا دارید.
      معدل خوب در دانشگاه دولتی که به سادگی به دست نمیاد. دانشگاه پیام نور امتحاناتش یک مقدار مشکل ساز هست البته من شنیدم مثلا همه سوالات از تهران میاد به سایر نقاط. و دوباره برمیگرده تهران و نمرات همون جا مشخص میشه.
      که دیگه هر چی بگیرید دقیقا منظور میشه
      ولی دانشگاه آزاد یک خوبی داره معدل بهتری میشه به دست آورد . در کنارش اگر تلاش هم بکنید موفق تر خواهید بود

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن