خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

حتما ببینید «سوالات استخدامی اپل»

ه گزارش پایگاه خبری فن‌آوری bgr، با توجه به این مسئولیت سنگین، تعجبی ندارد که استخدام در این کمپانی آسان نباشد. فرآیند استخدامی و گزینشی این کمپانی اطمینان می‌دهد که تنها بهترین‌ها و باهوش‌ترین‌ها از دروازه این حلقه بی‌پایان عبور کنند. درحالی که بسیاری از سوالاتی که مسئولان اپل از کارمندان احتمالی خود می‌پرسد به صورت طبیعی حول محورهایی نظیر مهندسی، ریاضیات، فیزیک و علوم کامپیوتر طراحی شده‌اند، این کمپانی‌ هم مانند کمپانی‌هایی نظیر مایکروسافت سوالاتی را با هدف تعیین سطح خلاقیت، مهارت‌های ارتباطی و توانایی حل مسأله از داوطلبان خود می‌پرسد.

بد نیست بدانید که کمپانی مایکروسافت، نخستین کمپانی اصلی در عرصه تکنولوژی بود که سوالات پیش‌بینی نشده را در خلال مصاحبه‌های شغلی باب کرد که این اقدام مایکروسافت بعدها توسط سایر کمپانی‌های فعال در زمینه تکنولوژی دنبال شد. از برخی از عجیب‌ترین سوالاتی که مایکروسافت در خلال مصاحبه شغلی پرسیده می‌توان به این دو سوال اشاره کرد: «چگونه می‌توان یک دستگاه خودپرداز مخصوص کودکان طراحی کرد؟» یا «فرض کنید من مادر بزرگتان هستم؛ matlab را چگونه برای من توضیح می‌دهید؟» (متلب یک محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌نویسی نسل چهارم است.)

در ادامه این گزارش، به برخی از سوالات عجیبی که در طول مصاحبه شغلی توسط کمپانی اپل پرسیده می‌شود، اشاره می‌کنیم.

سوالات مربوط به مهندسی
      سه جعبه داریم که تنها در یکی از آنها فقط سیب، در یکی دیگر فقط پرتقال و در دیگری سیب و پرتقال قرار دارد؛ روی این جعبه‌ها برچسب‌های اشتباهی چسبانده‌اند که این برچسب‌ها در واقع محتوای صحیح داخل جعبه را نشان نمی‌دهد. با گشودن یکی از جعبه‌ها و بدون نگاه کردن به جعبه، یکی از میوه‌ها را خارج می‌کنید. با مشاهده آن میوه، چگونه تشخیص می‌دهید که برچسب درست جعبه‌ها چه باید باشد؟

اما سوال بعدی کمی جالب‌تر از سوال قبلی است و پاسخ به آن نیاز به خلاقیت بیشتری دارد. این سوال برای شفافیت بیشتر خلاصه شده است: چگونه می‌توانید الگوی داخلی یک ماشین خودپرداز را تشخیص دهید. مثلا درصورتی‌که بقیه پول شما را ندهد، چگونه می‌فهمید مشکل از کجاست؟ نکته اینکه شما هیچ دسترسی به تشکیلات داخلی دستگاه ندارید.

سوالات مربوط به مدیر تولید
      چگونه الزامات تجاری را برای یک دستگاه توستر می‌نویسید؟ این چهار آیتم را از نظر اهمیت به ترتیب مرتب کنید: هزینه، طراحی، کیفیت، زمان؛ وقتی ندانید مشکل دقیقا از کجاست، آن را چگونه حل می‌کنید؟

سوالات مربوط به مهندس طراحی
      مهندسان طراح در کمپانی اپل باید در برخی مهارت‌ها بسیار زبده باشند که این مهارتها شامل: طراحی، مهندسی، علوم مواد و سایر موارد می‌شود. درنتیجه، سوالاتی که برای استخدام یک مهندس طراح در کمپانی اپل پرسیده می‌شود اندکی متفاوت‌تر است. مثلا، فرد مصاحبه‌کننده گوشی آیفون خود را روی میز می‌گذارد و می‌پرسد: چگونه دکمه قطع و وصل صدا را طراحی کرده یا آن دکمه را در کجای گوشی قرار می‌دهید؟ چرا؟

یا 20 روش مختلف برای حذف بادکنک‌ها از یک آپارتمان ارائه کنید!
      در سوال دیگری، مصاحبه کننده، کاور پشت یک دستگاه آی‌پاد تاچ قدیمی را روی میز گذاشته و از داوطلب استخدام می‌خواهد که جنس آن را تشخیص دهد. سپس از وی می‌پرسد که اگر شما این در پشت آی‌پاد را طراحی کرده بودید، 5 تستی که آزمایش این کاور پشت و کارآیی آن انجام می‌دادید چه بود و چرا؟

اگر در یک قایق داخل تالابی باشید و لنگری را داخل آب بیندازید، اختلاف سطح آب در آنجا با ساحل چقدر تفاوت دارد؟

کدام خاصیت مواد به انعطاف پذیری و خمش فلزات مربوط است؟
      توضیح دهید که چگونه مواد به‌کار رفته در ساخت ریموت کنترل اپل‌تی‌وی را امتحان می‌کنید؟

سوالات مربوط به مهندسی نرم‌افزار
      مهندسان نرم‌افزار در کمپانی اپل درآمد بالایی دارند؛ اما این افراد در عین‌حال طوری آموزش دیده و به کار گماشته شده‌اند تا اطمینان دهند محصولات این کمپانی همچنان در بهترین سطح خود تولید می‌شوند. طبیعتا، سوالاتی که از یک مهندس نرم‌افزار پرسیده می‌شوند حول محور مشکلات طراحی مهندسی می‌چرخند که برخی از جالب‌ترین این سوالات را در ادامه مشاهده می‌کنید:

اگر دو تخم‌مرغ داشته باشید و بخواهید بفهمید بالاترین ارتفاعی که می‌توانید از آن تخم مرغ را بدون اینکه بشکند پرتاب کنید چقدر است، چگونه این کار را می‌کنید؟

شما 100 سکه روی میز دارید که 10 تای آنها شیر و 90 تا آنها خط هستند. شما نه می‌توانید آنهارا لمس کنید و نه ببینید. حالا باید سکه‌های روی میز را به دو قسمت تقسیم کنید که در دو سمت تعداد شیر و خط برابر باشد.

مدیر بخش تامین کالای جهانی
      هرروز چند کودک در جهان متولد می‌شود؟ چگونه می‌توانید هزینه‌های تولید یک مداد را پایین بیاورید؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کی جواب سوالا رو میدونه؟؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها
      کی جواب سوالا رو میدونه؟؟
      نکته اش همینجاست خب

اگر جواب سوالات رو بدونم که بیکار تو این انجمن درگیر کنکور نبودم

الان پشت میز کارم بودم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ultra نمایش پست ها
      نکته اش همینجاست خب

اگر جواب سوالات رو بدونم که بیکار تو این انجمن درگیر کنکور نبودم

الان پشت میز کارم بودم
      شما که ریاضی فیزیک میخونید
      از میون اونا ، اینو فکر گنم بتونید حل کنید
      اگر دو تخم‌مرغ داشته باشید و بخواهید بفهمید بالاترین ارتفاعی که می‌توانید از آن تخم مرغ را بدون اینکه بشکند پرتاب کنید چقدر است، چگونه این کار را می‌کنید؟
      اینم بگم که خودم نمیدونم نگید اگه بلدی خودت بگو

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      هوم؟سوالاتـــ کنکور راحت تره

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bit نمایش پست ها
      هوم؟سوالاتـــ کنکور راحت تره
      پس نا شکری نکنید که کنکور چیه

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      پس نا شکری نکنید که کنکور چیه
      من غلط بکنم ناشکری کنم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شما که ریاضی فیزیک میخونید
      از میون اونا ، اینو فکر گنم بتونید حل کنید
      اینم بگم که خودم نمیدونم نگید اگه بلدی خودت بگو

از ارتفاع صفر شروع میکنیم و تخم مرغ را پرتاب میکنیم.هر دفعه یک سانت بالاتر میرویم.در هر ارتفاعی که بشکند آن جواب است.

سوالات کنکور بیشترش مهارت و قلقه نه هوش و علم.

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط broslee نمایش پست ها
      از ارتفاع صفر شروع میکنیم و تخم مرغ را پرتاب میکنیم.هر دفعه یک سانت بالاتر میرویم.در هر ارتفاعی که بشکند آن جواب است.

سوالات کنکور بیشترش مهارت و قلقه نه هوش و علم.
      عزیزم 2 تا تخم مرغ داریما😉😉

Sent from my LG G3
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اون نکته ی انحرافیه.شما صد تا تخم مرغ هم داشته باشی فقط یکیش برای جواب دادن کافیه.

با اون یکی هم میشه یک بار دیگه آزمایش رو انجام داد و میانگین جواب اول و دوم دقیق تر است.چون تخم مرغ ها کمی تفاوت دارند و خطاهای اندازه گیری نیز هست پس تکرار آزمایش و میانگین گرفتن جواب دقیق تری میدهد

کسی حق کپی نداره ها. خودم اول برم پشت میز بعدا اگه خواستید از جوابم استفاده کنید.

ویرایش توسط broslee : 02 آذر 1394 در ساعت 20:54

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگر در یک قایق داخل تالابی باشید و لنگری را داخل آب بیندازید، اختلاف سطح آب در آنجا با ساحل چقدر تفاوت دارد؟

قایق مگر لنگر داره.این سوال برای کسایی که فقط حفظ میکنند خوبه.اشتباه پاسخ دادن یه احساس تحمق(احمق بودن<من در آوردی>)به فرد میده.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

قایق مگر لنگر داره.این سوال برای کسایی که فقط حفظ میکنند خوبه.اشتباه پاسخ دادن یه احساس تحمق(احمق بودن<من در آوردی>)به فرد میده.
      داداش شما به فکر بلیط باش بری امریکا
      فقط بی زحمت جواب اینم بده :
      شما 100 سکه روی میز دارید که 10 تای آنها شیر و 90 تا آنها خط هستند. شما نه می‌توانید آنهارا لمس کنید و نه ببینید. حالا باید سکه‌های روی میز را به دو قسمت تقسیم کنید که در دو سمت تعداد شیر و خط برابر باشد.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اینو بیل گیتس طرح کرده جوابشم بعدا میگم
      معما:

در اين معما دو اتاق در مجاورت هم داريم که هيچکدام پنجره ندارند ولي هر کدام يک در ورود و خروج دارند. در يکي از اتاقها سه چراغ برق و در اتاق ديگر سه کليد برق مثل هم وجود دارند. ما نميدانيم کدام کليد کدام چراغ را روشن ميکند.

الف: ميتوانيد هر چند مرتبه که بخواهيد کليدها را روشن و خاموش کنيد.

ب: نبايد بيش از يک بار وارد اتاقي که چراغها در آن قرار دارند شويد. فقط يک بار مي توانيد وارد اتاق چراغها شويد و وقتي بيرون آمديد ديگر نمي توانيد به اتاق چراغها برگرديد.

ج: نبايد از کسي کمک بگيريد و هيچ وسيله اي هم در اختيار نداريد.

سوال: معلوم کنيد که هر کليد کدام چراغ را روشن مي کند؟ (مثلا: کليد وسطي لامپ وسط را روشن مي کند يا يکي از دو چراغ کناري را ؟ ، بايد معلوم کنيد که هر سه کليد مربوط به کدام چراغها هستند.)

راهنمائي: بايد از اتاقي که کليدها در آن قرار دارند شروع کنيد.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      معمای سکه دو چیز به ذهنم میرسه
      اول راه حل ساده
      زنگ میزنم @Parloo بیاد برام سکه ها رو ببینه بهم بگه سکه توی مختصات (x,y,z) شیره یا ...
      روش دو
      یه شیت آف پیپر (همون کاغذ خودمون ) میزارم رو سکه ها و با یه مداد طراحی روشو خاکستری میکنم و معلوم میشه کی شیره کی ...
      run forrest runnn

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      اگر در یک قایق داخل تالابی باشید و لنگری را داخل آب بیندازید، اختلاف سطح آب در آنجا با ساحل چقدر تفاوت دارد؟ قایق مگر لنگر داره.این سوال برای کسایی که فقط حفظ میکنند خوبه.اشتباه پاسخ دادن یه احساس تحمق(احمق بودن)به فرد میده.
      بله قایقم لنگر داره ... من خودم دیدم تو قایق...مگه میشه نداشته باشه؟پ چجوری وایسه؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن