خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

نحوه ی جذب ویتامین k ؟

سلام بجه ها من 2 تا بحث مبهم زیست هست تو ذهنم هر کی بلده کمک کنه مرسی :
      1- گاسترین فقط رو سلول های بالاتر از پیلور تاثیر داره؟ چون تو نت نیگا کردم گاسترین محرک ترشح پپسینوژن هست پس باید بتونه رو هر جای معده اثر کنه چون سلول های پپتیک اکثر جاها هستن..؟
      2- ویتامین k به خون جذب میشه یا لنف؟ اگه لنف باشه که تو خیلی سبزم بود اونموقع جمله ی کتاب که مویرگ های خونی لایه پلی ساکارید دارن و ویتامین های D E K A نمیتونن مستقیما جذب خون شن غلط نمیشه؟ چون یه جا هم گفته ویتامین های B و K جذب خون میشن ...
      --ممنون از دوستان--

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط payam_74 نمایش پست ها
      1- گاسترین فقط رو سلول های بالاتر از پیلور تاثیر داره؟ چون تو نت نیگا کردم گاسترین محرک ترشح پپسینوژن هست پس باید بتونه رو هر جای معده اثر کنه چون سلول های پپتیک اکثر جاها هستن..؟
      2- ویتامین k به خون جذب میشه یا لنف؟ اگه لنف باشه که تو خیلی سبزم بود اونموقع جمله ی کتاب که مویرگ های خونی لایه پلی ساکارید دارن و ویتامین های D E K A نمیتونن مستقیما جذب خون شن غلط نمیشه؟ چون یه جا هم گفته ویتامین های B و K جذب خون میشن ...
      --ممنون از دوستان--
      1- بیشتر رو سلول های بالای پیلور تاثیر داره این یعنی رو سلول های دیگه هم داره اما کمتره تاثیرش.
      2- ویتامین k در حالت عادی از لنف جذب میشه ولی در روده بزرگ این ویتامین از طریق خون جذب میشه؛این یک استثناست و هنوز هم دلیل علمی براش ارائه نشده.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      دوستان منم یه سوا داشتم
      ویتامین های محلول در چربیkedaبه بصورت انتشار در روده کوچک جذب(وارد لنف) میشوند اما ویت های k و b که در روده بزرگ توسط باکتری ها تولید میشه
      تو کتاب نوشته که جذب (خون)میشه ............ لایه پلی ساکاریدی هم هست اما یه استثنا علمییه .......اما کتاب گفته که روده بزرگ توانایی جذب نداره پس چجوری جذب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      آغا این استلالش راحته!
      ویتامین K تو روده کوچیک قاطی با چربیه!!! یعنی محلول در چربی! چربی هم نمیتونه از مویرگ خونی که لایه ی پلی ساکاریدی رد بشه!!!
      اما تو روده ی بزرگ توسط باکتری تولید میشه و چربی دورش نیست...
      البته استدلاله منو دوستمه ولی منطقیه!
      راستی :

ویتامین های Bو K رو میشه به صورت شیاف تولید کرد ، بازده شم بیشتره ^_^

بنظرتو شیافشو به مرجله ی تولید انبوه برسونم یه کسب و کاری راه بندازم
      ویرایش توسط magicboy : 26 تیر 1396 در ساعت 14:53

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      آغا این استلالش راحته!
      ویتامین K تو روده کوچیک قاطی با چربیه!!! یعنی محلول در چربی! چربی هم نمیتونه از مویرگ خونی که لایه ی پلی ساکاریدی رد بشه!!!
      اما تو روده ی بزرگ توسط باکتری تولید میشه و چربی دورش نیست...
      البته استدلاله منو دوستمه ولی منطقیه! @kahkoo @Mr.Dr @Weed Master @Parloo

راستی :

ویتامین های Bو K رو میشه به صورت شیاف تولید کرد ، بازده شم بیشتره ^_^

بنظرتو شیافشو به مرجله ی تولید انبوه برسونم یه کسب و کاری راه بندازم

آروزی موفقیت دارم برات کـــارآفرین : ))

امضات هم سنگینه ! تو حلقم
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

6. Top | #6
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      1- بیشتر رو سلول های بالای پیلور تاثیر داره این یعنی رو سلول های دیگه هم داره اما کمتره تاثیرش.
      2- ویتامین k در حالت عادی از لنف جذب میشه ولی در روده بزرگ این ویتامین از طریق خون جذب میشه؛این یک استثناست و هنوز هم دلیل علمی براش ارائه نشده.
      ممنون داداش

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط payam_74 نمایش پست ها
      --ممنون از دوستان--

اگ سوالت واس کنکوره که هر چی کتاب گفته
      ولی اگ سوالت تخصصیه باید عرض کنم که گاسترین 2 تا وظیفه داره
      1-تحریک ترشح اسید معده
      2- رشد مخاط گوارشی

منبع : فیزیولوژِی گایتون دکتر سپهری

در مورد سوال دوم هم طبق گفته دوستمون این یه مورد استثناس که ویتامین k توی روده بزرگ جذب خون میشه و هنوز دلیل علمی براش توجیه نشده
      نگـاهتـــــ کــ بــه آسمـــان هــا نیفتـــد

تـمـــام هواپیمــــا هــای جهـــــان دچــار نقص فنــــی میشونـــد

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نحوه جذب ویتامین کا در روده بزرگ هنوز مشخص نشده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن