خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 52
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      ان شالله که چیزی نیست و خوب میشن....آمین

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ما رو هم در جریان بزار
      ایشالا که با خبر خوش برگردی

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      وای عزیزم نترسیا داداش امینم...توکل ب خدا...چقد حال بدی داری تو عزیزم...خ سخته میدونم...عزیزم غصه نخوریا...دکترا خ وقتا پیش بینیاشون اشتباهه...خیلیییییییییییا
      خودتم خیلی دیدی تاحالا...منم خیلی دیدم...خیلی ازین موارد دیدم ک فهمیدن ی بیماری ساده س و با چن خشاب قرص برگشتن ب زندگی عادیشون...غصه نخوریا داداشم...خیلی ناراحت شدم...من ب جای تو تنم لرزید ولی منفی نگا نکنیا...با اطمینان بگو ک هیچی نیس...تهش میبینی ک هیچی نیس...کاش میمردم امین این تاپیکو نمیدیدم...خدا کمکت کنه داداش...خدا همه مریضارو شفا بده انشالاه...یا خدا توکلتُ الیک

و اینجایی که ایران است

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون از همه دوستان امیدوارم بتونم این همه محبت رو تک تک جبران کنم

دیروز با یکی از آشناهای دورمون که تو انستیتو کانسر بیمارستان امام فوق تخصص خون و آنکولوژی هستن صحبت کردیم و ازمایشهای مادرم رو براش ارسال کردیم البته به مامانم چیزی نگفتیم. متاسفانه اونم خیلی بد و مبهم حرف میزنه به بابام گفته بوده نگران نباشید چیزی نیست اما در ادامه صحبتا هم گفته سرطان سن نمیشناسه ما اینجا از بچه 10 ماهه و جوون 18 ساله و پیرمرد 90 ساله مورد سرطانی داریم. خب اگه چیزی نیست این حرفا دیگه برا چی تازه من مطمئنم بابام همه چی رو نمیگه و از همون دیروز خودشم بیشتر بهم ریخته شده

والا بخدا سخته تو این شرایط قرار بگیری

از حدود 40 روز پیش تا الان یه روز فکر راحت نداشتم

دکترا هم جواب درست و حسابی نمیدن همین بیشتر ادم رو اذیت میکنه

خود مادرمم انگار میدونه واقعا یه چیزی هست

حرفایی میزنه که بغض میخواد گلوی منو از چند طرف پاره کنه

امیدوارم هیچکسی تو این شرایط قرار نگیره...

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -AMIN- نمایش پست ها

دیروز با یکی از آشناهای دورمون که تو انستیتو کانسر بیمارستان امام فوق تخصص خون و آنکولوژی هستن صحبت کردیم و ازمایشهای مادرم رو براش ارسال کردیم البته به مامانم چیزی نگفتیم. متاسفانه اونم خیلی بد و مبهم حرف میزنه به بابام گفته بوده نگران نباشید چیزی نیست اما در ادامه صحبتا هم گفته سرطان سن نمیشناسه ما اینجا از بچه 10 ماهه و جوون 18 ساله و پیرمرد 90 ساله مورد سرطانی داریم. خب اگه چیزی نیست این حرفا دیگه برا چی تازه من مطمئنم بابام همه چی رو نمیگه و از همون دیروز خودشم بیشتر بهم ریخته شده

شما یه حور میگی من بغضم میگیره بخدا
      شما اصلا فکرای منفی نکن
      فقط توکل کن به خدا و صبر کن

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

دعا و امید

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      انشالاه که چیزی نیست..

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

باور کن چیزی نیست...
      این نکتش مهمه که آزمایش تو ایران نتیجش 80 درصد غلطه...! دیدی چجوری تست میگیرن..؟!! شاید بر اساس اون نتایج بشه
      احتمال داد فرد بیماری خاصی رو داره اما وقتی نتایج قابل اعتماد نیست اصلا نباید خودتو ناراحت کنی...

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امیدت به خدا باشه همه چی دست اونه اون می تونه هر کاری بکنه انشاالله که خوب میشه
      در مسیر دستیابی به اهدافتان زندگی شما را حتما می ازماید
      یکی از اولین ازمون ها این است که شما را با درد و رنج مواجه می کند .
      به قدری سخت خواهد بود که گریه خواهید کرد این بخشی از مسیر موفقیت است

اگر نمی توانید درد و رنج را تحمل کنتید همین الان کنار بکشید .....

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یا من اسمه دوا و ذکره شفا اشف کل مریض
      ان شا الله که چیز خاصی نیست و ارامش ان شا الله دوباره برمیگرده
      توکلتون به خدای رحیم و رحمن باشه

به چند تا سایت رفتم البته ان شا الله که اصلا سرطانی در کار نباشه
      از جمله ویکی پدیا در مورد سرطان خون نوشته بودن که:
      سرطان خون یا چنگار خون یا لوسمی یا لوکمیا (به انگلیسی: Leukemia یا Leukaemia) گروهی از انواع سرطان است که معمولاً از مغز استخوان شروع می‌شود و باعث شکل‌گیری تعداد زیادی گلبول سفید غیرطبیعی می‌گردد.[۱] این گلبول‌های سفید خونی به صورت کامل تشکیل نشده‌اند و به آنها بلاست یا سلول‌های لوکمی یا سرطان خون گفته می‌شود.[۲] نشانه‌های این بیماری شامل مشکلات خونریزی و کبودشدگی، احساس خستگی شدید، تب و خطر افزایش عفونت می‌شود.[۲] این نشانه‌ها به دلیل نبودِ سلول‌های خونی نورمال ایجاد می‌شوند.[۲] تشخیص این بیماری با استفاده از آزمایش خون و بیوپسی مغز استخوان صورت می‌گیرد.[۲]

در سالهای اخیر، با به کارگیری داروهای ضد سرطان موثرتر، طول عمر بیماران مبتلا به لوکمی افزایش پیدا کرده است. این داروها موجب فروکش کردن نشانه‌های بیماری می‌گردند به طوریکه نشانه‌ها در جریان درمان بیماری بدتر نمی‌شود و حتی بیماران تا اندازه‌ای درمان می‌شوند. درمان لوسمی بستگی به نوع لوسمی، وضعیت بیماری در شروع درمان، سن، سلامت عمومی و چگونگی واکنش بیمار به نوع درمان دارد که گاهی منجر به سلامت کامل این بیماران می‌شود . از مهمترین عوامل در بهبود بیماری برخوردار بودن بیمار از روحیه بالا جهت مقابله با این بیماری است .
      شیوه درمان این بیماری می‌تواند شامل موارد زیر نیز باشد:

یافته های اخیر محققان دانشگاه کرنل نشان داد که با استفاده ازفناوری نانولوله می توان سلول های سرطانی موجود در جریان خون را به دام انداخت. آزمایشگاه مایل کینگ این دانشگاه روی سلول های سرطانی تحقیق می کند و اخیرا از نانولوله های هالویسایت (HNT) به عنوان نانوساختاری برای به دام اندازی سلول های تومور موجود در خون استفاده کرده است، این سلول ها موجب گسترش سرطان در بدن می شوند.[۱۲] این دستاورد علمی موجب شده است تا امیدهای زیادی برای درمان انواع مختلف سرطان ایجاد شود.
      نشریه نیچر نتایج یک مطالعه پزشکی در مورد لوسمی میلوئید مزمن (CML) که از نادرترین انواع سرطان خون است را منتشر و اعلام کرد که ترکیب یکی از داروهای دیابت با داروهای استاندارد درمان سرطان خون، در درمان بهتر بیماران موثر است. در این مطالعه 24 بیمار مبتلا به CML که به درمان های رایج پاسخ نداده بودند، با ترکیب داروی ضد دیابت پیوگلیتازون و داروهای رایج شیمی درمانی، مجددا درمان شدند. پس از 12 ماه بیش از 50 درصد داوطلبان بهبود یافتند و بیماری 3 نفر پس از گذشت 5 سال عود مجدد نداشت و ظاهرا درمان شده بود.[۱۳]

خوشبختانه سرطانخون مزمن نوع CML با دارویی که 9-8 سال است وارد ایران شده، درمان می‌شود. قرص باید طولانی‌مدت (حداقل 5 سال) و روزی 4 عدد مصرف شود و بیماران با این درمان دارویی زندگی طبیعی را از سر می‌گیرند. نوع CLL در افراد بالای 40 سال دیده می‌شود و درمان آن پیچیده‌تر است. البته خیلی از بیماران بعد از کشف و تشخیص بیماری به درمان خاصی نیاز ندارند. CLL بیماری کم‌ضرری برای بدن محسوب می‌شود و بدن واکنش خاصی به آن نشان نمی‌دهد ولی به ندرت افزایش گلبول‌های سفید، کم‌خونی و ضعف در فرد مبتلا دیده می‌شود.

گاه فقط لازم است بیمار 6-5 سال تحت‌نظر بماند و به درمان سریع نیاز نیست. فقط نام این نوع از سرطان خشن و نگران‌کننده است. اقدام پزشکی زمانی ضرورت می‌یابد که بیماری کمی فعال شود و علایم ژنتیکی خاص خود را نشان دهد.

الا بذکر الله تطمئن القلوب
      ویرایش توسط amin278 : 03 آذر 1394 در ساعت 00:51

11. Top | #41
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.
      انشالله که مادرتون خوب میشن و چیزی نیست.

....از اشتباهات دیگران درس بیاموزیم، چون زندگی آنقدر طولانی نیست تا همه آنها
      را خودمان تجربه کنیم....

Let’s learn sth from
      others mistakes, because life is not too long for us to experience all thing

12. Top | #42
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام

یادمه یه معلم دینی تو دبیرستان داشتیم میگفت همیشه برای دیگران دعا کنید تا دعای خودتونم مستجاب بشه چون دعای دیگران درحق هم زودتر مستجاب میشه. بخاطر همین تاپیک زدم که دوستان برای سلامتی و بهبودی حال مادرم دعا کنن

متاسفانه مادرم مشکوک به سرطان خونه و تقریبا 80 درصد علائم سرطان خون رو هم داره

امروز رفته دکتر یکسری دارو بهش داده مصرف کنه و 2 هفته دیگه مجددا ازمایش بده. اگر مجددا همه چی بالا باشه باید تو بیمارستان از مغز استخون کمرش نمونه گیری کنن تا ببینن سرطان در چه حد پیشرفته شده

دوستان خواهشا دعا کنید چیزی نباشه

باور کنید من از وقتی شنیدم انگار یه اب سرد ریختن رو تمام وجودم

همتون مادر دارین میدونین عشق واقعی عشق بین مادر و فرزنده...

سلام
      انشالله که چیزی نیست.....توکلتون به خدا باشه.....منتظر خبرهای خوشتون هستم.
      سعی کنین سوره حمد به نیت شفا زیاد بخونین.خیلی موثره.

13. Top | #43
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      حتما براش دعا میکنم
      ایشالله که چیزی نیست بد به دلت راه نده.

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام...انشالله که چیزی نیست.
      حتما دعا میکنم.

15. Top | #45
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میدونم چه حسی داری ....................

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن