خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobin9898 نمایش پست ها
      گفتم که هر کدوم که میتونین یا دوست دارین حل کنین دوست عزیز
      چشم

2. Top | #17
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      untitled.png

untitled.png

95
      untitled.png

ویرایش توسط amir.h : 30 آبان 1394 در ساعت 00:08

3. Top | #18
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      گفتم که هر کدوم که میتونین یا دوست دارین حل کنین دوست عزیز
      داداش واسه کی میخوای؟
      خیلی خستم فردا باشه عیب نداره بقیه؟

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.h نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 28
حجم: 13.1 کیلو بایت

مشاهده: 27
حجم: 10.6 کیلو بایت

95

مشاهده: 25
حجم: 11.5 کیلو بایت
      سوال 92 رو درست حل نکردین.
      زاویه ای که برایند در نقاط a و b با افق درست میکنه متمم هم هستن. پس گزینه 2 درسته ن گزینه 1.

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اکه ظرفیت معادل بخش a از مداری که بطور سری با بخش b بسته شده کمتر باشه چون هر دو بخش a و b بار یکسانی دارن(بخشهای a و b سری هستن) پس ولتاژ بخش a بشتر از بخش b ه.

ادعا میکنم باید حد اقل 5 بخش سری توی مدار باشه. فرض کنیم اینجوری نباشه. فرض کنیم بخش x کمترین ظرفیت معادل رو بین بخشهای دیگه داره.پس بخش x بیشترین ولتاژ رو داره. پس ولتاژ بخش x باید 250 ولت باشه وگرنه جمع ولتاژ بخشهای مدار به 1000 نمیرسه. اما ولتاژ 250 ولت تمام خازنها بخش x رو میسوزنه. پس اقلا 5 بخش سری با منبع باید داشته باشیم. اضافه کردن هر بخش سری با این 5 بخش ظرفیت معادل رو کاهش میده، پس در این صورت به ظرفیت معادل بیست نمیرسیم. پس برای رسیدن به ظرفیت 20 باید ظرفیت این 5 بخش سری رو افزایش بدیم. دو جز x1 و x2 از این 5 جز سری در نطر بگیرید. چون معکوس ظرفیت معادل این دو بخش برابر با مجموع معکوس ظرفیت این دو بخشه و پس اضافه کردنی ی بخش موازی به بخشی که ظرفیت کمتری داره طرفیت معادل بین x1 و x2 ب مقدار بیشتری افزایش میده. پس اول باید همه بخش های ساده سری رو به دو بخش موازی تبدیل کنیم تا ظرفیت معادل رو با بکار بردن خازنهای کمتری افزایش بدیم تا به 20 برسم. دو شاخه موازی در هر پنج بخش سری طرفیت معادل رو به 2 میرسونه. سه شاخه موازی در هر 5 بخش سری ظرفیت معادل رو به 3 میرسونه. پس برای داشتن ظرفیت معادل 20، به 20 شاخه موازی در هر 5 بخش سری نیاز داریم. مس جواب میشه 100 خازن.

با این مجموعه از خازنها نه خازنها میسوزنه چون ولتاژ هر خازن میشه 200 ن ظرفیت معادل 20 نیست

میدونی چرا انقت جواب عجیب ب نظر میرسه؟ واسه اینکه خازنها رو حورب ببندی که طرفیت معادل سریع رشد کنه باید موازی ببندیشون. ولی موازی بستن خازنها با 20 تا خازن 5 که موازی بسته شدن به طرفیت 100 میرسی ولی همه میسوزن. به محزه اینکه ی خازن سری میبندی با این 20 خازن موازی که ولتاژ روی20 خازن موازی رو کم کنی طرفیت معادلت یهو از 100 به زیر 5 افت میکنه. توی صورت مسلهدو تا جیز هست که شدید همدیگه رو محکوم میکنن.
      1. برای افزایش طرفیت باید موازی ببندی
      2. برای جلوگیری از سوختن باید سری ببندی و سری بستن سریع طرفیت معادل رو سقوط میده.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 30 آبان 1394 در ساعت 12:12

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش واسه کی میخوای؟
      باشه مشکلی نیست تا دوشنبه میخوام

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      مگه نمیگی ظرفیت خارن با فاصله صفحاتش نسبت عکس داره؟ فاصله یک سوم شده پس ضرفیت سه برابر میشه. دو خارن سری که ظرفیتشون برابره که ظرفیت معادلشون نصف هر کدومه نه دو برابر... پس تو جرا جمعشون کردی؟ باید نصف میکردی ظرفیت خازن رو.

جواب میشه 9. نه 2
      دو خارن سری داریم که. کاهش فاصله به یک سوم ظرفیت هر دوم رو سه برابر میکنه و دی الکتریک با ضریب 6 شیش برابرش. پسظرفیت هر کدوم از خازنها 18 برابر ظرفیت خازن اولیه ن قبل از اینکه با دو تا دی الکتریک و ی رسانا تو دردسر بیفته. پس ضرفیت میشه 9.

تسلطت توی الکتریسیته مثال نزدنیه پسر.
      آفرین پسر.
      می خواستم دقت تون رو بسنجم.
      یه + برات گذاشتم بعدا یادم بنداز وارد دفتر نمرش کنم.
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      من برم فرمولشو تو فیزیک 3 چک کنم.

8. Top | #23
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      سوال 92 رو درست حل نکردین.
      زاویه ای که برایند در نقاط a و b با افق درست میکنه متمم هم هستن. پس گزینه 2 درسته ن گزینه 1.
      داداش این سوال اصلا ربطی به زاویه و این حرفا نداره
      باید بار رو تشخیص بدی
      اگه دارم اشتباه میکنم با دلیل کامل مطرح کنین لطفا

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      داداش این سوال اصلا ربطی به زاویه و این حرفا نداره
      باید بار رو تشخیص بدی
      اگه دارم اشتباه میکنم با دلیل کامل مطرح کنین لطفا
      من که از خودت صورت سوال فهمیدم به زاویه مربوط میشه. شما اگه نفهمیدید گزینه 1و2 رو نگاه کن. یا 3و4 رو. این دو جفت نشون میدن که زاویه مهمه... وگرنه چ دلیلی داره بین 1 و 2 گزینه 1 درست باشه و 2 غلط؟

بزار رسما بگم چ ربطی به زاویه داره.

طول اضلاع مربع برابره. بنابراین دو بار q1 و q2 شدت میدانهای یکسانی در A و B ایجاد میکنن. اگه دقت کنی میبینی بردار میدونهای ناشی از q1 و q2 در نقاط A و B جابجا شدن. ینی بردار میدان q1 در A عمودی و در B افقیه. بردار میدان ناشی از q2 در A و B هم همینط. پس زوایای بردار برایند نسبت ب افق در A و B متمم هم هستن.

این باعث میشه گزینه دو درست باشه ن یک. بعدشم شما از روی گزینه ها هم ک شده باید شک کنی به ربط نداشتن ب زاویه. چ چیز باعث شد 1 رو صحیح بدونین و دو رو غلط؟
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 30 آبان 1394 در ساعت 17:04

10. Top | #25
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      من که از خودت صورت سوال فهمیدم به زاویه مربوط میشه. شما اگه نفهمیدید گزینه 1و2 رو نگاه کن. یا 3و4 رو. این دو جفت نشون میدن که زاویه مهمه... وگرنه چ دلیلی داره بین 1 و 2 گزینه 1 درست باشه و 2 غلط؟

بزار رسما بگم چ ربطی به زاویه داره.

طول اضلاع مربع برابره. بنابراین دو بار q1 و q2 با اندازه های برابر شدت میدانهای یکسانی در A و B ایجاد میکنن. اگه دقت کنی میبینی بردار میدونهای ناشی از q1 و q2 در نقاط A و B جابجا شدن. ینی بردار میدان q1 در A عمودی و در B افقیه. بردار میدان ناشی از q2 در A و B هم همینط. پس زوایای بردار برایند نسبت ب افق در A و B متمم هم هستن.

این باعث میشه گزینه دو درست باشه ن یک. بعدشم شما از روی گزینه ها هم ک شده باید شک کنی به ربط نداشتن ب زاویه. چ چیز باعث شد 1 رو صحیح بدونین و دو رو غلط؟
      داداش به من بگو این استدلال کجاش غلطه؟
      untitled.png

untitled.png

ویرایش توسط amir.h : 30 آبان 1394 در ساعت 16:51

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      داداش به من بگو این استدلال کجاش غلطه؟

حجم: 11.9 کیلو بایت

حجم: 7.8 کیلو بایت
      اونجایش علطه ک شما بیشتر به اندازه میدان برایند توجه میکنی ن ب راستاش.

فرض کن بردار برایند q1 و q2 در A با افق زاویه a میسازه. حالا بگو بردار میدان برایندq1 و q2 در نقطه B با افق چه زاویه ای میسازه.

من چند بار گفتم واسه چی... ولی شما با میگی ی بار دیگه بگو.
      اقا زاویه برداری که میدان برایند در آ ایجاد کرده اگه آلفا باشه، زاویه بردار میدان برابند در ر میشه 90 منهای الفا. رو شکلایی که میکشی واضعه. اصلا میدونی چیه؟ یکی از بردار ها 10 سانتی بکش یکی رو 1 سانتی تا بفهمی چی میگم.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 30 آبان 1394 در ساعت 17:06

12. Top | #27
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      اونجایش علطه ک شما بیشتر به اندازه میدان برایند توجه میکنی ن ب راستاش.

فرض کن بردار برایند q1 و q2 در A با افق زاویه a میسازه. حالا بگو بردار میدان برایندq1 و q2 در نقطه B با افق چه زاویه ای میسازه.

من چند بار گفتم واسه چی... ولی شما با میگی ی بار دیگه بگو.
      اقا زاویه برداری که میدان برایند در آ ایجاد کرده اگه آلفا باشه، زاویه بردار میدان برابند در ر میشه 90 منهای الفا. رو شکلایی که میکشی واضعه. اصلا میدونی چیه؟ یکی از بردار ها 10 سانتی بکش یکی رو 1 سانتی تا بفهمی چی میگم.
      آقا بهترین راه اینه که استارتر جزوه رو به معلم نشون بده و بعد جواب ما رو بده
      @mobin9898

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقا بهترین راه اینه که استارتر جزوه رو به معلم نشون بده و بعد جواب ما رو بده
      @mobin9898
      داداش این سواله 92 جوابش گزینه 2 هست اون راحته و بدیهی اگه توجه کنین بردار به سومت q2 بیشتر منجرف شده پس در اون راس مربع هم باید به سمت q2 بیشتر منحرف بشه

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش واسه کی میخوای؟
      امیر داداش چیکار کردی؟

15. Top | #30
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      امیر داداش چیکار کردی؟
      شرمنده داداش داشتم زیست میخوندم
      الآن بقیه رو میزارم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن