خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 30 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 436
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kharkhan نمایش پست ها
      یاسلام یک سوال داشتم موندم کجا مطرح کنم پس با اجازه اومدم اینجا

داشتم فصل دوم ریاضی سوم تجربی ینی تابع رو میخوندم یه سوالی پیش اومد اونم اینه تو برخی از سوالات دو مجهول m , X میدن که اینو نمیدونم اونوقت ما از کجا بفهمیم که در نامساوی ها و نا معادلات و ... دلتا چه علامتی داره ؟ مثلا میگن حدود m را تعیین کنید اونوقت من چطوری باید بدونم دلتا چه علامتی داره تا بتونم m رو پیدا کنم؟؟؟
      از من به تو نصیحت اینا که میگمو حفظ نکن فقط برو مساله هاتو باهاش تحلیل کن
      توی معادله درجه 2 ضریب x به توان دو رو میگن a , ضریب x میگن b و عبارت ثابت (عدد خالی ) میگن c
      دلتا که میدونی میشه b به توان دو منهای 4 ac طبق ریاضی اول دبیرستان
      حالا شرط این که عبارت ریشه نداشته باشه (یعنی هیچ وقت صفر نشه) اینه که دلتا متفی شه
      دقت کن وقتی هیچ وقت صفر نشه یا همیشه مثبته یا همیشه منفی (چرا ؟ )
      حالا علامت a ( همون ضریب ایکس به توان دو ) مشخص میکنه که همواره مثبته یا منفی اگه مثبت باشه همواره مثبته اکه منفی باشه عبارت همیشه منفیه
      خالا فزض کن سوال میگه m رو طوری بیابید که عبارت همیشه منفی باشه (یا میتونه بگه همواره ریر محور x ها که همون معنیو میده )
      تو باید فرمول دلتا رو با m بنویسی و کوچکنر از صفر قرار بدی و a رو هم کوچک تر صفر قرار بدی
      از حل این دو نامعادله حدود m بدست میاد
      اگه میخوای درست یاد بگیری رو نمودار اینا که گفتم رو تحلیل کن که مثلا چطور میشه وقتی ریشه نداره همیشه مثبته یا منفی
      run forrest runnn

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یاسلام یک سوال داشتم موندم کجا مطرح کنم پس با اجازه اومدم اینجا

داشتم فصل دوم ریاضی سوم تجربی ینی تابع رو میخوندم یه سوالی پیش اومد اونم اینه تو برخی از سوالات دو مجهول m , X میدن که اینو نمیدونم اونوقت ما از کجا بفهمیم که در نامساوی ها و نا معادلات و ... دلتا چه علامتی داره ؟ مثلا میگن حدود m را تعیین کنید اونوقت من چطوری باید بدونم دلتا چه علامتی داره تا بتونم m رو پیدا کنم؟؟؟
      dsc_0061.jpg

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC_0061.jpg
مشاهده: 75
حجم: 35.7 کیلو بایت
      تا وقتی دلتا رو تعیین علامت نکردی نمیتونیاز منفی یا مثبت بودن مجموع یا حاصلضرب ریشه ها، منفی یا مثبت بودن ریشه ها رو نتیجه بگیری.
      فرض کن دلتا منفیه و ریشه معادله یک بعلاوه i و یک منهای i باشه. در این صورت مجموع ریشه ها میشه 2 و حاصلضرب ریشه ها میشه 2. این اتفاق برای معادله x² + x + 2 = 0 میفته. طبق چیزی ک تو گفتی از مثبت بودن حاصلضرب و حاصلجمع ریشه ها میشه مثبت بودن هر دو ریشه رو نتیجه گرفت. اصطلاح مثبت یا منفی بودن اعداد فقط برای اعداد حقیقی تعریف شده و اعداد مختلط مثبت یا منفی نداریم. بند اخر توی عکس نوشتی منجر به نتایج غلطی میشه، مگر اینکه دلتای مثبت رو به اون بند ازافه کنی.

ویرایش پست: الان ک نگاه کردم انگار ی بند 2 ازافه کردی... افرین افرین... کارت حرف نداشت موقه نوشتن اون متن، برعکس نشستی ما رو هم توی درد سر انداختی. گردنم شکست، خدا ازت نگزره.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 04 دی 1394 در ساعت 21:53

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط leftbehind نمایش پست ها
      تا وقتی دلتا رو تعیین علامت نکردی نمیتونیاز منفی یا مثبت بودن مجموع یا حاصلضرب ریشه ها، منفی یا مثبت بودن ریشه ها رو نتیجه بگیری.
      فرض کن دلتا منفیه و ریشه معادله یک بعلاوه i و یک منهای i باشه. در این صورت مجموع ریشه ها میشه 2 و حاصلضرب ریشه ها میشه 2. این اتفاق برای معادله x² + x + 2 = 0 میفته. طبق چیزی ک تو گفتی از مثبت بودن حاصلضرب و حاصلجمع ریشه ها میشه مثبت بودن هر دو ریشه رو نتیجه گرفت. اصطلاح مثبت یا منفی بودن اعداد فقط برای اعداد حقیقی تعریف شده و اعداد مختلط مثبت یا منفی نداریم. بند اخر توی عکس نوشتی منجر به نتایج غلطی میشه، مگر اینکه دلتای مثبت رو به اون بند ازافه کنی.

ویرایش پست: الان ک نگاه کردم انگار ی بند 2 ازافه کردی... افرین افرین... کارت حرف نداشت موقه نوشتن اون متن، برعکس نشستی ما رو هم توی درد سر انداختی. گردنم شکست، خدا ازت نگزره.
      بند2 بود اما عکسه نگرفته تش توی سومی نوشتم 2a منظورم همونه! خودمم داشتم فکر میکردم چه حوصله داری اینهمه میتایپی!

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      بند2 بود اما عکسه نگرفته تش توی سومی نوشتم 2a منظورم همونه! خودمم داشتم فکر میکردم چه حوصله داری اینهمه میتایپی!
      تو فک میکنی واسه چی انقت غلط قلوت مینویسم؟ واسه اینکه نوشتن اون متن واسه من 10 ثاینه هم طول نمیکشه.با مبایع غلط زیاد مینویسم ولی با کامپیوتر اصلا... وقتی ده انگشتی با سرعت نوروتایپ کنی اینجوری میشه. با کامپیوتر ب ندرت علط مینویسم.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      تو فک میکنی واسه چی انقت غلط قلوت مینویسم؟ واسه اینکه نوشتن اون متن واسه من 10 ثاینه هم طول نمیکشه.با مبایع غلط زیاد مینویسم ولی با کامپیوتر اصلا... وقتی ده انگشتی با سرعت نوروتایپ کنی اینجوری میشه. با کامپیوتر ب ندرت علط مینویسم.
      من یه لاکپشتم

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      لطفا روش پیداکردن برد رو با این سوال توضیح بدید
      برد تابع fog راپیداکنید؟

22.png
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad17 نمایش پست ها
      لطفا روش پیداکردن برد رو با این سوال توضیح بدید
      برد تابع fog راپیداکنید؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 22.PNG
مشاهده: 98
حجم: 2.5 کیلو بایت
      برده ااف-او-ژ همون برد افه. پس اجازه بده بگم برد اف رو چطور میشه بدست اورده.
      راههای زیادی هست. میتونی از مشتق استفاده کنی.
      میتونی از نامعادلات بدیهی استفاده کنی.
      میتونی مربع کامل کنی زیر رادیکال.
      میتونی ب شکل نمودار خابع نگاه کنی یا کلی کار دیگه
      روش اول: زیر رادیکال رو اگه مربع کامل کنی به این نتیجه میرسی که زیر رادیکال کوچکتر از 1/4. از طرفی باید بزگتر از صفر هم باشه. چون رادیکال ی تابع یکنواس پس برد میشه بین صفر و ویک دوم.
      روش دوم: رادیکال داده شده رو برابر y قرار بده و طرفین رو مجزور کن. چون دمبال y هستی، y زمانی موجوده که دلتا معادله درجه بر حسب x نا منفی باشه(y به توان دو عدد ثابت معادله درجه دومه). پس حدود y رو میشه از نا منفی قرار دادن دلتا بدست اورد.
      روش سرم: ریشه مشتق نقاط اکسترمم نسبی رو بهت میده. پس ی اکسترمم نسبی به ازای هیکس مساوی یک دوم هست. چون میدونیم تابع ی سهمی بر حسب ایکس و y² ه پس اکسترمم نسبی تو، اکسترمم مطلق تابعه.

مفهومه؟!
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 05 دی 1394 در ساعت 12:27

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان امروز ما امتحان ریاضی دادیم میخوام یه زحمتی واستون داشته باشم سوالارو میزارم اگه کسی حل کرد لطف کنه پاسخ تشریحیش رو بزاره ببینم تقریبا چند میگیرم واسه این درس خیلی اظطراب دارم ممنون میشم کمکم کنم.
      این ها هم سوالات هستند. خیلی ممنونم
      1-001.jpg

2-001.jpg

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از این همه نفر کنکوری کسی نیست که جواب این سوالارو بنویسه ؟؟؟؟

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از این همه نفر کنکوری کسی نیست که جواب این سوالارو بنویسه ؟؟؟؟
      آخه زیاده...........
      اینا سوالای امتحان نهایی یا کتابن راحت میتونی جواباشو خودت پیدا کنی
      گیرم که باخته ام

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      برده ااف-او-ژ همون برد افه. پس اجازه بده بگم برد اف رو چطور میشه بدست اورده.
      راههای زیادی هست. میتونی از مشتق استفاده کنی.
      میتونی از نامعادلات بدیهی استفاده کنی.
      میتونی مربع کامل کنی زیر رادیکال.
      میتونی ب شکل نمودار خابع نگاه کنی یا کلی کار دیگه
      روش اول: زیر رادیکال رو اگه مربع کامل کنی به این نتیجه میرسی که زیر رادیکال کوچکتر از 1/4. از طرفی باید بزگتر از صفر هم باشه. چون رادیکال ی تابع یکنواس پس برد میشه بین صفر و ویک دوم.
      روش دوم: رادیکال داده شده رو برابر y قرار بده و طرفین رو مجزور کن. چون دمبال y هستی، y زمانی موجوده که دلتا معادله درجه بر حسب x نا منفی باشه(y به توان دو عدد ثابت معادله درجه دومه). پس حدود y رو میشه از نا منفی قرار دادن دلتا بدست اورد.
      روش سرم: ریشه مشتق نقاط اکسترمم نسبی رو بهت میده. پس ی اکسترمم نسبی به ازای هیکس مساوی یک دوم هست. چون میدونیم تابع ی سهمی بر حسب ایکس و y² ه پس اکسترمم نسبی تو، اکسترمم مطلق تابعه.

مفهومه؟!
      بله گل پسر
      گیرم که باخته ام

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آخه زیاده...........
      اینا سوالای امتحان نهایی یا کتابن راحت میتونی جواباشو خودت پیدا کنی
      پیدا نکردم

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تعداد باکتری ها در یک نوع کشت بعد از t دقیقه به صورتcapture.png است.اگر تعداد این باکتری ها در شروع کشت800 و در دقیقه ی بیستم برابر 3200 باشد،در دقیقه ی سی ام تعداد آنها کدام است؟
      1- 4800
      2- 5600
      3- 6400
      4- 7200
      تجربی91
      در خیلی سبز باتوان 1/5 حل کرده ،اینو چجوری باید حساب کرد؟

گیرم که باخته ام

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      تعداد باکتری ها در یک نوع کشت بعد از t دقیقه به صورتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.PNG
مشاهده: 60
حجم: 1.1 کیلو بایت است.اگر تعداد این باکتری ها در شروع کشت800 و در دقیقه ی بیستم برابر 3200 باشد،در دقیقه ی سی ام تعداد آنها کدام است؟
      1- 4800
      2- 5600
      3- 6400
      4- 7200
      تجربی91
      در خیلی سبز باتوان 1/5 حل کرده ،اینو چجوری باید حساب کرد؟

F (0) = 800
      F(20) = 3200
      شرط اول نشون میده k میشه 800 و شرط دوم نشون میده e بتوان 20a مشه 4
      حالا F (30 رو میخاد. که میشه 800 در 4 بتوان 3/2. خب... 4 ب توان 3/2 که میشه 8 پس جواب 800 در 8 میشه.

صفحه 2 از 30 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 44 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 44 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن