خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 52
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Am7r نمایش پست ها
      اول اینو بگم که تا وقتی حجت درونی (عقل) شما آزادی نداشته باشه حجت بیرونی (یعنی سخنان بقیه) رو شما اثری نمی کنه این متن قرآنه
      در اون مورد که مشخصه اگه ژن ها همگی مثل هم باشند تفاوت بین انسان ها معنا نداره ولی این دیگه خیلی بدیهی هست بنظرم و همه می دونند همه صفات ژنتیکی هستند و بیشتر اونا از پدر و مادر منتقل می شن
      درمورد مطلب آخرتون هم که بنظرم کاملا چرت هست چون با منطق عینی سازگاری نداره (هم تجربه خودم و هم اینکه خیلی از کشور هایی که آدماشون هرروز کلی آدم دیگه رو می بینند بدون پوشش خیلی از شما و من جلوترند)
      بابت تاخیر هم پوزش وقت استراحتم تموم شده بود

اصلاح ژنتیکی روی انسان هم 100% جواب می ده ما هم یه حیوونی مثل سگ هستیم که الان سگای آمریکا همه اصلاح شده اند و عالی یا میوه ها
      تنها مشکل پیچیدگی ژن انسان هست بنظرم اونم حل می کنند (100%) در آینده و شاهد جامعه ای متعالی خواهیم بود.
      دقت کنی همونجا نوشتم که به سطح پوشش جوامع بستگی داره ( سطح تحریک فرق میکنه)
      اندازه بدن رو میشه با ژنتیک تعیین کرد ؛ اما اصل عقل و هوشه وگرنه گوریل از انسان قویتره
      تا حالا ندیدم جایی نوشته بشه iq یا صفات رفتاری با ژنتیک ارتباط مستقیم داره
      آیا عوامل ژنتیکی در میزان هوش افراد مؤثر است ؟ : سایت پزشکان بدون مرز
      iq رو میشه با اموزش بالا و پایین برد مخصوصا تو دوران کودکی (اینو خودم تست کردم)
      نمونه ش افرادی که با نرم افزار دکتر کاواشیما کار کردن توی تست های هوش عملکرد بهتری داشتن

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      دقت کنی همونجا نوشتم که به سطح پوشش جوامع بستگی داره ( سطح تحریک فرق میکنه)
      اندازه بدن رو میشه با ژنتیک تعیین کرد ؛ اما اصل عقل و هوشه وگرنه گوریل از انسان قویتره
      تا حالا ندیدم جایی نوشته بشه iq یا صفات رفتاری با ژنتیک ارتباط مستقیم داره
      آیا عوامل ژنتیکی در میزان هوش افراد مؤثر است ؟ : سایت پزشکان بدون مرز
      iq رو میشه با اموزش بالا و پایین برد مخصوصا تو دوران کودکی (اینو خودم تست کردم)
      نمونه ش افرادی که با نرم افزار دکتر کاواشیما کار کردن توی تست های هوش عملکرد بهتری داشتن
      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Heritability_of_IQ

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Am7r نمایش پست ها
      اول اینو بگم که تا وقتی حجت درونی (عقل) شما آزادی نداشته باشه حجت بیرونی (یعنی سخنان بقیه) رو شما اثری نمی کنه این متن قرآنه
      در اون مورد که مشخصه اگه ژن ها همگی مثل هم باشند تفاوت بین انسان ها معنا نداره ولی این دیگه خیلی بدیهی هست بنظرم و همه می دونند همه صفات ژنتیکی هستند و بیشتر اونا از پدر و مادر منتقل می شن
      درمورد مطلب آخرتون هم که بنظرم کاملا چرت هست چون با منطق عینی سازگاری نداره (هم تجربه خودم و هم اینکه خیلی از کشور هایی که آدماشون هرروز کلی آدم دیگه رو می بینند بدون پوشش خیلی از شما و من جلوترند)
      بابت تاخیر هم پوزش وقت استراحتم تموم شده بود

اصلاح ژنتیکی روی انسان هم 100% جواب می ده ما هم یه حیوونی مثل سگ هستیم که الان سگای آمریکا همه اصلاح شده اند و عالی یا میوه ها
      تنها مشکل پیچیدگی ژن انسان هست بنظرم اونم حل می کنند (100%) در آینده و شاهد جامعه ای متعالی خواهیم بود.
      حتی یه ژنوتیپ خاص چنتا فنوتیپ ایجاد میکنه چه برسه به وراثت

بیولوژی کمپبل ، صفحه 502 جلد 3 جاپ 2011 خانه زیست شناسی زیر شکل(همین شکل ) 20-20 :

copycat-am3.jpg

CC اولین گربه کلون شده و تنها والد آن .
      Rabinbow (چپ) در فرایند کلون کردن هسته ای اهدا کرد که نتیجه آن CC (راست) است.
      به هر حال دو گربه یکسان نیستند . Rabinbow یک گربه کالیکو متداول با لکه های نارنجی روی بدنش است
      که یک شخصیت منزوی دارد درحالی که CC پوشش خاکستری و سفید دارد و بازیگوش تر است

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Nokhbe نمایش پست ها
      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Heritability_of_IQ

جوابتون رو تو پست قبلی دادم
      ویکیپدیا منبع قابل ویرایش توسط کاربرانه و امکان اشتباه زیادی داره

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      جوابتون رو تو پست قبلی دادم
      ویکیپدیا منبع قابل ویرایش توسط کاربرانه و امکان اشتباه زیادی داره
      هر ویرایشی که صورت می گیره اولا باید تایید شه توسط یه سری اشخاص.بعدشم هر پاراگراف رفرنس داره عزیزم.می تونی روی پیوستش کلیک کنی می برتت به منبعش.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هر ویرایشی که صورت می گیره اولا باید تایید شه توسط یه سری اشخاص.بعدشم هر پاراگراف رفرنس داره عزیزم.می تونی روی پیوستش کلیک کنی می برتت به منبعش.

پس جوابتون رو با همون ویکیپدیا میدم
      https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9%88%D8%B4
      پاراگراف الگوی جهانی ضریب هوشی

دلیل این تفاوت برای مدت زمانی طولانی مورد توجه دانشمندان قرار داشت و پرسش اصلی نیز اینجا است که آیا دلیل این تفاوت در ریشه‌های ژنتیکی انسانها نهفته است یا شرایط محیطی. بر اساس نتایج پژوهش‌ها، تنوع در ضریب هوشی دلیل تکاملی دارد و نه ژنتیکی.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط broslee نمایش پست ها
      اگه تقوی منتقل میشه چه طور پسر حضرت نوح میشه نماد کارهای بد.

یا برعکسش حضرت ابراهیم پدرش یه بت پرست خودش میشه بزرگترین دعوت کننده به توحید.

(تقوی به معنی ترس از خداست.یعنی انجام دادن یا دست برداشتن از کاری به خاطر خداست.)

وَنَادَىٰ نُوحٌ رَّ‌بَّهُ فَقَالَ رَ‌بِّ إِنَّ ابْنِي مِنْ أَهْلِي وَإِنَّ وَعْدَكَ الْحَقُّ وَأَنتَ أَحْكَمُ الْحَاكِمِينَ ﴿٤٥

نوح پروردگار خود را به فریاد خواند و گفت: پروردگارا! پسرم (کنعان که امواج او را فرو بلعیده است) از خاندان من است و (تو هنگامی که به من دستور فرمودی، خاندان خود را سوار کشتی کنم، در اصل وعده‌ی حفظ خاندان مرا داده‌ای) و وعده‌ی تو راست است (و خلافی در آن نیست) و تو داورترین داوران و دادگرترین دادگرانی (و درددل مرا می‌دانی. پروردگارا! لطفی و مرحمتی).

قَالَ يَا نُوحُ إِنَّهُ لَيْسَ مِنْ أَهْلِكَ ۖ إِنَّهُ عَمَلٌ غَيْرُ‌ صَالِحٍ ۖ فَلَا تَسْأَلْنِ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ ۖ إِنِّي أَعِظُكَ أَن تَكُونَ مِنَ الْجَاهِلِينَ ﴿٤٦

فرمود: «ای نوح! او از اهل تو نیست! او عمل غیر صالحی است [= فرد ناشایسته‌ای است‌]! پس، آنچه را از آن آگاه نیستی، از من مخواه! من به تو اندرز می‌دهم تا از جاهلان نباشی!!»

قَالَ رَ‌بِّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ أَنْ أَسْأَلَكَ مَا لَيْسَ لِي بِهِ عِلْمٌ ۖ وَإِلَّا تَغْفِرْ‌ لِي وَتَرْ‌حَمْنِي أَكُن مِّنَ الْخَاسِرِ‌ينَ ﴿٤٧﴾هود
      عرض کرد: «پروردگارا! من به تو پناه می‌برم که از تو چیزی بخواهم که از آن آگاهی ندارم! و اگر مرا نبخشی، و بر من رحم نکنی، از زیانکاران خواهم بود!»

حرفت درسته اما مثالت ایراد داره
      آذر ولی و سرپرست حضرت ابراهیم در دوران کودکی بوده (احتمالا عموش ) اما پدرش نبوده
      انگار دوستان میگن نباید لینک داد... یه سرچی بکن حل میشه

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پس جوابتون رو با همون ویکیپدیا میدم
      https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9%88%D8%B4
      پاراگراف الگوی جهانی ضریب هوشی

دلیل این تفاوت برای مدت زمانی طولانی مورد توجه دانشمندان قرار داشت و پرسش اصلی نیز اینجا است که آیا دلیل این تفاوت در ریشه‌های ژنتیکی انسانها نهفته است یا شرایط محیطی. بر اساس نتایج پژوهش‌ها، تنوع در ضریب هوشی دلیل تکاملی دارد و نه ژنتیکی.
      مثل اینکه بخش منبع رو یادت رفت "خبر گذاری مهر"

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مثل اینکه بخش منبع رو یادت رفت "خبر گذاری مهر"

همون سایتیه که شما میفرمایین تحت نظر یه سری افراده که نمیزارن مطلب غلط توش ثبت بشه

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همون سایتیه که شما میفرمایین تحت نظر یه سری افراده که نمیزارن مطلب غلط توش ثبت بشه
      من عربی حرف می زنم؟یا شما نمی گیری؟آقا قبل اینکه نتیجه گیری کنی ببین منبعت چیه اون رفرنس واسه همینه.همین که شما تقوی رو ژنتیکی می دونی نشون از درکت از ژنتیک داره.

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من عربی حرف می زنم؟یا شما نمی گیری؟آقا قبل اینکه نتیجه گیری کنی ببین منبعت چیه اون رفرنس واسه همینه.همین که شما تقوی رو ژنتیکی می دونی نشون از درکت از ژنتیک داره.

من کجا گفتم تقوی ژنتیکیه ؟

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من کجا گفتم تقوی ژنتیکیه ؟
      من با صحبت یه صفحه قبل قاطی کردم به هر حال بابت این پوزش می خوام ولی اون تیکه که گفتید یه پسر با تحریک شدن تا ۲۱ روز نمی تونه درست فکر کنه و این که هوش که اینجا منظور توانایی ذهن هست ژنتیکی نیست با منطق جور در نمی آد به هیچ وجه و باعث می شه آدم به کل صحبتتون دیدش عوض شه.

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من با صحبت یه صفحه قبل قاطی کردم به هر حال بابت این پوزش می خوام ولی اون تیکه که گفتید یه پسر با تحریک شدن تا ۲۱ روز نمی تونه درست فکر کنه و این که هوش که اینجا منظور توانایی ذهن هست ژنتیکی نیست با منطق جور در نمی آد به هیچ وجه و باعث می شه آدم به کل صحبتتون دیدش عوض شه.

گفتم که اون رو از دکتر انوشه شنیدم 8 اسفند 92 توی سنما 29 بهمن تبریز
      حالا دی وی دی اون جلسه تو بازار هست میتونی بخری ببینی
      فرض کن یکی یه چیزیو خیلی دوست داره یا ازش خیلی میترسه
      اغلب اوقات به اون فکر میکنه ، طبیعی م هست ، هر چقدرم بیشتر ببینتش بیشتر فکرش درگیر اون میشه

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اصلاح ژنتیکی انسان یه کار غیر اخلاقیه
      و ممکنه بشر رو به مشکلات زیادی دچار کنه...

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gign نمایش پست ها
      اصلاح ژنتیکی انسان یه کار غیر اخلاقیه
      و ممکنه بشر رو به مشکلات زیادی دچار کنه...
      اصلاح ژنتیکی،به طور کل کارِ غیر اخلاقیه؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن