خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

روش‌های مطالعه‌ی شیمی رتبه‌ی 18 منطقه 2 کنکور 94

آستیاژ باقری رتبه 18 منطقه 2 کنکور 94 (از زنجان) 3 سال دانش‌آموز کانون بوده‌ و شیمی را در کنکور 80% زده‌ است. او هم‌اکنون دانشجوی رشته‌ی پزشکی دانشگاه تهران است و با کانون هم به عنوان پشتیبان ویژه همکاری می‌کند. گفتگوی زیر را که با او در زمینه‌ی روش‌های مطالعه‌‌اش در این درس انجام داده‌ایم بخوانید

.یکی از مهمترین ویژگی‌های خودتان را بیان کنید که در موفقیت شما نقش مثبتی داشته است:احساس مسئولیت و جدیت

آیا در این درس المپیادی بودید؟خیر.

روش مطالعه‌ی شما در این درس چگونه بود؟
      مطالعه‌ی دقیق کتاب درسی و کتاب تست از جمله شیمی آبی و درس‌نامه‌های آن‌ها

یک برنامه‌ای بودن را در منابع و برنامه‌ی مطالعاتی این درس چقدر موثر می‌دانید؟
      خوب است و باعث تنظیم وقت می‌شود.

چقدر ذهن شما در مورد روش‌های مطالعه‌تان شفاف و واضح بود در این درس؟ در واقع فراشناخت داشتید.خیلی

از کدام منبع کانونی در این درس استفاده کردید:شیمی آبی پیش

کتاب درسی چه جایگاهی در منابع شما داشت؟ کتاب درسی شما احتمالا پر از نوشته و نکته است؟کتاب درسی مرجع اولیه است ولی کتاب بهتر است تمیز باشد و نکته‌ها در دفتر نوشته شود مگر در بعضی از موارد.

کتاب آبی چه جایگاهی در منابع شما داشت؟
      بعد از کتاب درسی منبع خوبی بود.

لزوما دبیر خصوصی داشتید و آیا لزوما باید دبیر خصوصی داشت؟خیر

آیا از سایت کانون و خدمات آن برای این درس خود استفاده می‌کردید؟ خلاصه درس، فیلم 3 دقیقه‌ای، کلکسیون روش‌ها، کلاسور ارزیابیبله آزمون‌های ده‌ سوالی بعد نوروز که هر روز در سایت گذاشته می‌شد را استفاده می‌کردم

.از چه زمانی به صورت جدی مطالعه‌ی این درس را برای کنکور آغاز کردید؟سال سوم دبیرستان

از چه زمانی دقیقا روش مطالعه و تست زدن خودتان را در این درس پیدا کرده بودید؟سوم به وسیله‌ی معلم مدرسه

چگونه هدف‌گذاری می‌کردید؟ مثلا آیا در این درس از همان ابتدا عالی بودید یا چگونه افزایش تراز دادید؟سعی می‌کردم درس هر روز را همان روز بخوانم سال دوم را تابستان پیش با جزئیات خواندم. سال چهارم فقط به مطالعه‌ سال چهارم و مرور گذرای پایه می‌گذشت و در مجموع سطح خوبی در شیمی داشتم

.اولویت شما در تست زدن چه بوده است؟ سوال‌های کنکور سراسری یا سوالات تالیفیچون می‌خواستم سوال‌های کنکور برایم تازگی داشته باشد به علاوه‌ی سوال‌های تالیفی را برای آموزش خوب می‌دانستم

.بعد از تست زدن چه کار می‌کردید؟باز هم تست! مطالعه‌ی مجدد جداول جمع‌بندی

شما 3 سال دانش‌آموز کانون بودید، آیا در آزمون‌های کانون همیشه این درس را 100 درصد می‌زدید؟اکثر اوقات

بعد از آزمون در این درس چه کار می‌کردید؟ آیا روش خاصی برای تحلیل و بررسی این درس داشتید؟چک کردن جواب‌ها چون در شیمی سطح نسبتا خوبی داشتم به مطالعه‌ی پاسخ تشریحی اکتفا می‌کردم

.چقدر در هفته برای مطالعه و تست زدن این درس زمان می‌گذاشتید؟به اندازه‌ی نیاز با توجه به مبحث تدریس شده در آن هفته

تعادل تستی- تشریحی را در این درس چگونه رعایت می‌کردید؟ آیا برای این درس ابتدا تشریحی بعد تستی کار می کردید؟متعادل بودم اول تستی

تعادل پیش و پایه را در این درس چگونه رعایت می‌کردید؟دروس پیش را در طی سال چهارم و پایه را تابستان خواندم و پایه را در سال چهارم فقط از روی کتاب درسی مرور می‌کردم

.تعادل بین مطالعه شخصی و کلاس رفتن یا داشتن دبیر خصوصی در مورد شما چگونه بود؟فقط کلاس مدرسه می‌رفتم که خوب بود.

پیشروی آزمون‌های کانون در این درس چگونه بود؟ و چقدر برنامه راهبردی شما را در کسب این درصد کمک کرد؟به نظرم خوب بود برنامه راهبردی به مرور پایه و مطالعه‌ی پیش من نظم می‌داد.

چقدر سوالات آزمون‌های کانون در این درس از نظر شما مشابه کنکور بود و به شما در شبیه‌سازی شرایط کنکور کمک کرد؟
      خیر شبیه نبود ولی به دلیل محاسبات برای تنظیم وقت در کنکور نسبتا مناسب بود.

تلفیق برنامه مدرسه و کانون در این درس برای شما چگونه بود؟مشکلی نداشتم ولی حقیقتا اولویت را به مدرسه می‌دادم.

نقش برتری بازیابی به بازخوانی را در این درس برای خودتان چگونه می‌دانید؟سطح بازیابی خود را خوب می‌دانستم البته در ضمن بازیابی گویی بازخوانی هم صورت می‌گیرد مثلا وقتی زمان مطالعه کامل و بازخوانی نداشته باشید. خیلی‌ها بازخوانی می‌کنند ولی در بازیابی موفق نیستند.

آیا کتاب خودآموزی برای این درس داشتید؟ سوالاتی که اشتباه می‌زدید یا مهم بودند را کجا یادداشت می‌کردید؟
      سوالاتم کم بود معمولا نمی‌نوشتم و در دفترچه علامت می‌زدم.

با توجه به این‌که درصد شما در دروس دیگر هم بالا بوده است چگونه غرق مطالعه‌ی این درس نمی‌شدید و به دروس دیگر هم توجه می‌کردید؟ چقدر تعادل داشتید. درصد‌های شما در دیگر دروس چگونه بود؟
      با برنامه‌ریزی صحیح که با برنامه‌ی مدرسه تنظیم باشد در ضمن در دروس پایه‌ی اختصاصی طی سال چهارم صرفا مرور می‌کردم.

آْیا اولیا یا دوستان شما در کسب این درصد نقشی داشتند؟خیرنقش دبیران خودتان را در علاقمندی و موفقیت خودتان در این درس چگونه ارزیابی می‌کنید؟دبیر شیمی سوم و چهارم دبیرستان خانم دیبا که از تدریس دقیق او سپاسگزارم

.از کدام روش‌های یادگیری برای فهم بیشتر استفاده می‌کردید؟ مثلا یاد دادن به دیگران، رسم درخت دانش و ...از جدول‌های جمع‌بندی و رسم درخت دانش استفاده کردم

.آیا نکته‌ای هست که دوست داشته باشید به دانش‌آموزان کنکوری دیگر بگویید؟در درس شیمی تمرکز بالا و دقت در محاسبات ضروری است درنتیجه شب کنکور خواب کافی داشته باشند و به صحبت‌های دیگران که باعث تضعیف روحیه آن‌ها می‌شود بها ندهند. فقط تلاش خود را برای موفقیت بیشتر کنند نه رضایت دیگران.
      ویرایش توسط pouria98 : 28 آبان 1394 در ساعت 15:02

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      از کتاب ابی قلمچی استفاده کرده کلاس خصوصی هم نرفته80هم زده!!
      من دیگ حرفی ندارم;-)

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هم تبلیغ زیاد هم اغراق!!!

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کلا همه ی مصاحبه های کانون همینه.

اونی ک میخوان رو طرف باید بگه و نوشته شه.

خب این دیگه اسمش مصاحبه نیس مقاله خوانیه
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      چقدر سوالات آزمون‌های کانون در این درس از نظر شما مشابه کنکور بود و به شما در شبیه‌سازی شرایط کنکور کمک کرد؟خیر شبیه نبود ولی به دلیل محاسبات برای تنظیم وقت در کنکور نسبتا مناسب بود.
      تعجب میکنم کانون چطور این قسمتو حذف نکرده از مصاحبه !
      مرسی از ازادی بیان

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouria98 نمایش پست ها
      تعجب میکنم کانون چطور این قسمتو حذف نکرده از مصاحبه !
      مرسی از ازادی بیان
      اینم برا اینکه بگن بدون دخل و تصرف و القا بوده:-p
      اگ بگه شبیه بوده ابرو خودشون میره خو;-)

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دلفین ها هم پرواز میکنند ؟؟؟

با آبی کانون 80 زده ؟؟؟

عجب !!!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      شیمی آبی کانون؟؟؟
      [SIGPIC][/SIGPIC]

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط setareh60 نمایش پست ها
      هم تبلیغ زیاد هم اغراق!!!

از کانون انتظار دیگه ای داری؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moez نمایش پست ها
      شیمی آبی کانون؟؟؟

مزاح نمودند
      مگه الکیه !!!!!
      ^______________________^

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینجا ک روش مطالعشو نگفته ک ....فقط جواب هر سئوالو گفته آبی کانون

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Taha19 نمایش پست ها
      اینجا ک روش مطالعشو نگفته ک ....فقط جواب هر سئوالو گفته آبی کانون

مگه از کانون انتظار دیگه ای داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بابا من پارسال قلم چی بودم....یه کلمه هم شبیه نبود.....یه کلمه.....
      کتاباش هم دیگه گفتن نداره.......واقعا نابوووووووووووووووووووووو ود......
      لطف کردن فقط دقت کنید فقط لطف کردن سوالای سراسری رو جمع کردن......
      لابد اینا رو هم گفته ریا نشه........
      حالا اگه برید واقعا تحقیق کنید.....میبینید 100%هیچ کدوم ار کتابای کانون رو نخونده.....
      امسال سوالای شیمی طوری بود که به کتاب خاصی نزدیک نبود.....
      فک کردن ما هم نمیفهمیم....
      کتاب درسی رو بخونی فقط بهتر از ابی کانونه....والا.....

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      از کانون انتظار دیگه ای داری؟
      واقعا نه، ولی دیگه خیلی دارن فهم مردم رو زیر سوال میبرن!!!!

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن