خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

٣ سوال نسبتا خارج از كتاب زيست دوم و سوم پايه

چند سوال من كه شايد كمي خارج از كتاب باشه ولي برام مهمه ( لطفا اشاره نكنيد كه مطالب خارج از كتابه چون صرفا اسپم داديد و گزارش مي شود !!! )

١- اعصاب محيطي مغزي { ١٢ جفت } به بخش خاكستري مغز ( قشر مخ ) متصلند يا به بخش سفيد مغز !؟

٢- در زردپي زير زانو ٥ سيناپس داريم ( البته بين علما بين ٤ يا ٥ سيناپس اختلاف است ) ولي بنظر ٥ تا است
      حالا سوالم اينه كه آيا ٣ سيناپس تحريكي داريم يا ٤ سيناپس تحريكي ؟ ( در اصل اگر ريز تر شويم مي دانيم كه يك سيناپس ( بين رابط و حركتي ٢ سر ران ) را تحريكي خاموش مي گويند حالا ايا منظور از تحريكي خاموش ، مهاري است يا تحريكي ؟ )

٣- حين دم ، وقتي co2 هم همراه o2 وارد كيسه هاي هوايي مي شود ، در كيسه هاي هوايي ايا Co2 مانند وقتي كه مي خواهد از بافت ها وارد خون با درصد هاي ٢٣ و ٧٠ و ٧ شود ، در انجا ( يعني كيسه هاي هواي ) هم با همين درصد ها وارد خون مي شود ؟؟ ( كه البته به نظر خودم به احتمال زياد با درصد هاي ديگر وارد خون مي شود ، حالا اين درصد ها چي مي توانند باشند ، يا حداقل در مورد سوال سومم به اين پرسش پاسخ دهيد كه ايا : co2 مي تواند در كيسه هاي هوايي حين دم وارد گلبول قرمز و همچنين متصل به هموگلبين شود يا خير )

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خارج از کتابه که

اولی رو مطمون نیستم اما فردا بهت میگم اگه خعلی برات مهمه

دومی : شک نکن که 5 تاست و 3 تا تحریکی و دوتا مهارکننده داره
      یکی نورونی که انعکاس رو شروع میکنه و دوتا توی نخاع
      دوتای مهارکننده هم یکی بالای ماهیچه یکی پایینشه
      ماهیچه ها عکس هم عمل میکنن

سومی : میزان مواد در حمل و نقل بطور کلی به این شکله با چه چیزی میگی متفاوته؟؟
      وقتی اکسیژن وارد میشه 97 درصدش با هموگلوبینی که فقط 19 درصد میزان اشباع مصرف شده داره ترکیب میشه 3 درصدش با پلاسما میره چون فشار توی سطوح تنفسی 40 میلیمتره

بعد از مبادله و تولید کربن دی اکسید حالا 93 درصد حمل با گلبول قرمز و 7 تا با پلاسما هستش
      70 درصد با انزیم انیدراز و بصورت بی کربنات که یون هیدروژن بنا به دلایلی میمونه و 23 درصد هم همراه گلبول میره به سطوح تنفسی نه بصورت ترکیب با هموگلوبین

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط POlyhYmNia نمایش پست ها
      خارج از کتابه که

وقتی اکسیژن وارد میشه 97 درصدش با هموگلوبینی که فقط 19 درصد میزان اشباع مصرف شده داره ترکیب میشه 3 درصدش با پلاسما میره چون فشار توی سطوح تنفسی 40 میلیمتره

بعد از مبادله و تولید کربن دی اکسید حالا 93 درصد حمل با گلبول قرمز و 7 تا با پلاسما هستش
      70 درصد با انزیم انیدراز و بصورت بی کربنات که یون هیدروژن بنا به دلایلی میمونه و 23 درصد هم همراه گلبول میره به سطوح تنفسی نه بصورت ترکیب با هموگلوبین
      تشكر ولي قشنگ معلومه سوال سوم را متوجه نشديد
      سوال چيز ديگري است ...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب واضح بگو شاید بدونم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب واضح بگو شاید بدونم
      ديگه والا واضح تر از اين !؟

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amires نمایش پست ها
      چند سوال من كه شايد كمي خارج از كتاب باشه ولي برام مهمه ( لطفا اشاره نكنيد كه مطالب خارج از كتابه چون صرفا اسپم داديد و گزارش مي شود !!! )

١- اعصاب محيطي مغزي { ١٢ جفت } به بخش خاكستري مغز ( قشر مخ ) متصلند يا به بخش سفيد مغز !؟

٢- در زردپي زير زانو ٥ سيناپس داريم ( البته بين علما بين ٤ يا ٥ سيناپس اختلاف است ) ولي بنظر ٥ تا است
      حالا سوالم اينه كه آيا ٣ سيناپس تحريكي داريم يا ٤ سيناپس تحريكي ؟ ( در اصل اگر ريز تر شويم مي دانيم كه يك سيناپس ( بين رابط و حركتي ٢ سر ران ) را تحريكي خاموش مي گويند حالا ايا منظور از تحريكي خاموش ، مهاري است يا تحريكي ؟ )

٣- حين دم ، وقتي co2 هم همراه o2 وارد كيسه هاي هوايي مي شود ، در كيسه هاي هوايي ايا Co2 مانند وقتي كه مي خواهد از بافت ها وارد خون با درصد هاي ٢٣ و ٧٠ و ٧ شود ، در انجا ( يعني كيسه هاي هواي ) هم با همين درصد ها وارد خون مي شود ؟؟ ( كه البته به نظر خودم به احتمال زياد با درصد هاي ديگر وارد خون مي شود ، حالا اين درصد ها چي مي توانند باشند ، يا حداقل در مورد سوال سومم به اين پرسش پاسخ دهيد كه ايا : co2 مي تواند در كيسه هاي هوايي حين دم وارد گلبول قرمز و همچنين متصل به هموگلبين شود يا خير )
      1,فکر میکنم چندان سوال درستی نیس.چون عصب از هر دو بخش تشکیل شده و نمیشه گف وصل میشه.
      2,دو مهاری.یعنی سیناپس نورون رابط ب نورون حرکتی عقب مهاریه
      3,اما من فکر میکنم با همون درصدها باشه.فرقی کلا انتقال همون انتقاله.
      ویرایش توسط ...zahra... : 24 آبان 1394 در ساعت 16:12

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.alv نمایش پست ها
      1,چندان سوال درستی نیس.چون بالاخره باید اول ب بخش سفید وصل بشه و بعد داخل بره و داخلم ک بخش سفیده.
      2,دو مهاری.یعنی سیناپس حسی ب رابط مهاریه
      3,اما من فکر میکنم با همون درصدها باشه.فرقی کلا انتقال همون انتقاله.
      نه جونم حسی به رابط تحریکیه

8. Top | #8
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خارج از کتابه که

جواب دومت ی اشتباهی داری.
      نورونی ک انعکاس رو شروع میکنه با ماهیچه اش اصلا سیناپسی تشکیل نمیده ک تحریکی باشه.فقط محل ایجاد پیامه.

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام راجب سوال دومتون ما 5 تا سیناپس داریم 4 تا فعال یک دونه غیر فعال و باز هم اگه بر حسب مهاری تحریکی بخوایم طبقه بندی کنیم 3 سیناپس تحریکی{که میشه بین حسی و حرکتی جلو/حسی و رابط/حرکتی و ماهیچه 4 سر ران} و 2 سیناپس مهاری که این دو سیناپس مهاری یدونش که میشه بین رابط و حرکتی عقب ران میشه فعال و یدونش که میشه بین حرکتی عقب و ماهیچه دو سر ران میشه غیر فعال این چیزی بود که بر حسب چندین کتاب مختلف در نهاییت بهش پی بردم

بازم حالا دکترا هم نظر بدن...

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      يعني ما فقط دكترين نظامي داريم ؟! :/

اقا فقط اين سوال مونده كسي مي داند ؟

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      يعني ما فقط دكترين نظامي داريم ؟! :/

اقا فقط اين سوال مونده كسي مي داند ؟

در مورد سوال اول هنوز به پاسخ قانع کننده ای نرسیدم

اما در مورد قسمت آخر باید بگم فرقی نمی کنه مقداری از co2 خون به هموگلوبین متصل شده و توسط اریتروسیت ها حمل میشه حالا این اتفاق می تونه در هر قسمتی از بدن بیفته چه در اطراف بافت ها باشه چه در هنگام دم و در محل مویرگ های کیسه هوایی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kahkoo نمایش پست ها
      در مورد سوال اول هنوز به پاسخ قانع کننده ای نرسیدم

اما در مورد قسمت آخر باید بگم فرقی نمی کنه مقداری از co2 خون به هموگلوبین متصل شده و توسط اریتروسیت ها حمل میشه حالا این اتفاق می تونه در هر قسمتی از بدن بیفته چه در اطراف بافت ها باشه چه در هنگام دم و در محل مویرگ های کیسه هوایی
      تشكر در مورد سوال يك در تاپيك ديگري گفتيد خاكستري

لطفا اگر نظرتون تغيير كرد يا متوجه شديد كه جواب ديگري در رابطه با سوال يك وجود دارد علاوه بر اينجا به من هم پي ام خصوصي دهيد
      مرسي كلي

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تشكر در مورد سوال يك در تاپيك ديگري گفتيد خاكستري

لطفا اگر نظرتون تغيير كرد يا متوجه شديد كه جواب ديگري در رابطه با سوال يك وجود دارد علاوه بر اينجا به من هم پي ام خصوصي دهيد
      مرسي كلي
      منظورم قسمت اول سوال سوم بود
      اشتباه نوشتم

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منظورم از شروع سیناپس داخل نخاع بود وگرنه خودمم میدونم عصب ماهیچه چهارسر اصن سیناپس نداره

در مورد سوال اول منم از معلمم پرسیدم گفت اینکه به کجا وصل میشن متنوعه هم توی نخاع هست هم مغز هم اندام ها... اما همه و همه به بخش خاکستری متصل میشن

سوال دومم گفت نورون رابط مهار کننده است

آخریم ترکیب با هموگلوبین نداره اما درصداش فرق دارن حالا اینکه درصد های گاز های موجود در دم و بازدم اینه :

اکسیژن دم : 21% بازدم : 14.4%

کربن دی اکسید دم : 78% و بازدم : 75.5%

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط درسا20 نمایش پست ها
      نه جونم حسی به رابط تحریکیه
      بله اشتباه نوشتاری از من بود
      ویرایش شد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن