خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 21 از 44 نخستنخست ... 1120212231 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 301 به 315 از 656
    1. Top | #301
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

سرعت رو گفتم 22 متر بر ثانیه ! نه 22 دور بر ثانیه !
      در شرایط بدون جاذبه برای حرکت دادن یک جسم 400 کیلویی یه نیروی ناچیز هم کافیه ، البته برای اینکه شتاب به مقدار محسوسی برسه باید نیروی زیادی بهش وارد بشه .
      گفتم طرف ب سختی حرکتش میده... چطور میگی نیروی نا چیزی لازمه؟
      فضای پیمای پرتابی رو مریخه. بی وزن نیست. چطور 400 کیلو رو جابجا کرده؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

2. Top | #302
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SUBZERO نمایش پست ها
      گفتم طرف ب سختی حرکتش میده... چطور میگی نیروی نا چیزی لازمه؟
      فضای پیمای پرتابی رو مریخه. بی وزن نیست. چطور 400 کیلو رو جابجا کرده؟
      عاها تو مریخ ؟ فک کردم تو بی وزنیه. نمیدونم ، البته جاذبه مریخ پایینه ولی بازم 400 کیلو کم نیس ، به نسبت زمین میشه در حد 150 کیلو ...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

3. Top | #303
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      مطمین نیستم ولی فک کنم قبلا ی مسله شبیه این حل کردیم اینجا.

فرض کنید گرانش زمین غیر عمود نسبت ب زمین و با سطح زمین در محل ازمایش زاویه 45 درجه بسازه. دو جسم رو هم زمان از ی نقطه در صفحه شامل بردار وزنها یکی با تندی 12 متر بر ثاینه به زاویه 30 درجه بالای افق رو ب راست و دیگری با تندی 5 متر بر ثاینه با زاویه 60 بالای افق رو ب چپ پرتاب میکنیم. فرض کنید گرانش دو جسم در مسیر حرکتشون ثابت بمونه. 4 ثاینه بعد از پرتاب فاصله دو جسم از هم چقده؟
      اگه نیروی گرانشی بجای جازبه از نوع دافعه میبود (البته شکل گیری همچین سیاره ای بر اساس نیروهای گرانشی غیر ممکنه) فاصله دو جسم بعد 4 ثاینه چن برابر حالت قبل میشد؟

4. Top | #304
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      با سلام خدمت دوستان...
      واسه تعادل گرمایی،آسون ترین راه چیه؟؟که خیلی بصورت فرمولی نباشه...؟
      فرق من با اونا اینه که ،وقتی سخت میشه من ادامه میدم

5. Top | #305
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dan_Gh نمایش پست ها
      با سلام خدمت دوستان...
      واسه تعادل گرمایی،آسون ترین راه چیه؟؟که خیلی بصورت فرمولی نباشه...؟
      screenshot_2016-06-01-20-05-59.jpg
      توی رابطه بالا T1 رو دمای جسم داقتر فرض کن
      ساده ترین راه واسه تعیین دمای تعادل نوشتن قانون پایستگی انرژی (رابطه اول) ب صورت ی تناسب(تساوی اول رابطه دوم) و استفاده خواص تناسب(تساوی دوم رابطه دوم) ه. با این کار ی تناسب بدست میاری(رابطه سوم) ک تنها مجهولش T در صورت گسر سمت چپه. مخرچ کسر سمت چپ، و همینطور صورت و مخرج کسر سمت راست از داده های مسله معلوما. این رابطه رو ب صورت رابطه 4 باز نویسی میکنیم. طرف راست دو پرانتز داری. اولی اختلاف دماست. اسم دومی رو میزاریم ضریب یا ضریب تصحیح. اگه به mc هر جسم بگیم وزن میتونیم ضرب تصحیح رو وزن جسم سرتر به مجموع وزن دو جسم تعریف کنیم. ضریب تصحیح عددی کوچکتر از واحده.

ضریب تصحیح رو در اختلاف دما ضرب کن. عددی ک بدست میاری رو از دمای جسم داقتر کم کن. عددی ک الان پیش روته دمای تعادلی دو جسمه.

اکه n جسم در حال تعادل گرمایی بود n-1 بار هیمن روش رو بکار ببر. ب این صورت که دو جسم انتخاب کن و دمای تعدلی اول رو حساب کن. این دمای تعادلی اول رو با جسم سوم ب روشی ک بلدیم ب تعادل دمایی برسون تا دمای تعادلی دوم رو حساب کرده باشی. با n-1 با ارستفاده از این روش میتونی دمای تعادلی n جسم رو حساب کنی.

سوالت همین بود؟
      اون خاصیت تناسب رو هم بگم. فرض کن ی تناسب داری. تناسب بنا ب تعریف تساوی دو کسره. این خاصیت تتاسب میگه صورت دو کسر و با هم جمع کن و بنویس تو صورت ی کسر جدید. مخرج ها رو هم با هم جمع کن و بنویس تو مخرج همون کسر جدید. کسر جدیدی ک بدست اوردی با دو کسر اولیه برابره. و میتونی با ی علامت مساوی جدید ب تناسب اولیه ازافه ش کنی تا بشه تساوی بین سه کسر.

اثبات این خاصیت و چندین خاصیت مهم دیگه از تناسب توی کتاب هندسه دو هست. توی فیزیک زیاد بکار میان این خواص. کتاب هندسه دو ی دوست رو بگیر. میتونی دانلودش کنی کتاب رو. گوگلش کن هندسه دو رو راحت میدا میشه. بعدش برو توی فصل تناسب. همه این خواص توی نیم صفحه توضیح داده شدن و همه در واقه یکی هستن.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 12 خرداد 1395 در ساعت 21:36

6. Top | #306
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام .ببخشید بررسی سقوط ازاد دو تا گلوله همزمان برای کنکور امسال حذف شده؟اخه تو زرد جمع بندی مهروماه درموردش بحث نکرده و توی کتاب درسی پیشم تا اونجایی که من دیدم ازش مثالی نیومده لطفا کمک کنید روی کامل بود جمع بندی مهروماه شک کردم اخه. توی93تجربی ام ازش سوال اومده بود مهمه پس.

7. Top | #307
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NEwrinshidger نمایش پست ها
      سلام
      از این ب بعد تا جایی ک وقت اجازه بده سوالاتی رو از درس فیزیک اینجا قرار میدم تلاش کنید واسه حلش در صورت نرسیدن ب جواب خودم جواب رو قرار میدم

با سوالی از دینامیک شروع میکنیم

فایل پیوست 44015

راهنمایی:
      زاویه بین راستای نیروی عمودی تکیه گاه کل و نیروی وزن تتا هستش.
      آقا یه سوال دارم سوالای فیزیک سخته یا من ضعیفم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

8. Top | #308
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SUBZERO نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_2016-06-01-20-05-59.jpg
مشاهده: 25
حجم: 55.4 کیلو بایت
      توی رابطه بالا T1 رو دمای جسم داقتر فرض کن
      ساده ترین راه واسه تعیین دمای تعادل نوشتن قانون پایستگی انرژی (رابطه اول) ب صورت ی تناسب(تساوی اول رابطه دوم) و استفاده خواص تناسب(تساوی دوم رابطه دوم) ه. با این کار ی تناسب بدست میاری(رابطه سوم) ک تنها مجهولش T در صورت گسر سمت چپه. مخرچ کسر سمت چپ، و همینطور صورت و مخرج کسر سمت راست از داده های مسله معلوما. این رابطه رو ب صورت رابطه 4 باز نویسی میکنیم. طرف راست دو پرانتز داری. اولی اختلاف دماست. اسم دومی رو میزاریم ضریب یا ضریب تصحیح. اگه به mc هر جسم بگیم وزن میتونیم ضرب تصحیح رو وزن جسم سرتر به مجموع وزن دو جسم تعریف کنیم. ضریب تصحیح عددی کوچکتر از واحده.

ضریب تصحیح رو در اختلاف دما ضرب کن. عددی ک بدست میاری رو از دمای جسم داقتر کم کن. عددی ک الان پیش روته دمای تعادلی دو جسمه.

اکه n جسم در حال تعادل گرمایی بود n-1 بار هیمن روش رو بکار ببر. ب این صورت که دو جسم انتخاب کن و دمای تعدلی اول رو حساب کن. این دمای تعادلی اول رو با جسم سوم ب روشی ک بلدیم ب تعادل دمایی برسون تا دمای تعادلی دوم رو حساب کرده باشی. با n-1 با ارستفاده از این روش میتونی دمای تعادلی n جسم رو حساب کنی.

سوالت همین بود؟
      بله مچکرم....ولی یکم ریاضی ای بودا....

9. Top | #309
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dan_gh نمایش پست ها

ن... اثباتش کردم. میتونی ب اثباتش توجه نکنی و فقط اون خط پرنگه(bold) رو بکار ببری. بازم ریاضی گونه میبینیش؟

10. Top | #310
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام .ببخشید بررسی سقوط ازاد دو تا گلوله همزمان برای کنکور امسال حذف شده؟اخه تو زرد جمع بندی مهروماه درموردش بحث نکرده و توی کتاب درسی پیشم تا اونجایی که من دیدم ازش مثالی نیومده لطفا کمک کنید روی کامل بود جمع بندی مهروماه شک کردم اخه. توی93تجربی ام ازش سوال اومده بود مهمه پس.

11. Top | #311
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _saeed_ نمایش پست ها

hazfiat-physic.png
      سلام

12. Top | #312
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: hazfiat physic.PNG
مشاهده: 26
حجم: 29.5 کیلو بایت
      سلام
      حذف شده یا نه؟

13. Top | #313
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      حذف شده یا نه؟
      نه دیگه.....نیس جزو حذفیات

14. Top | #314
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نه دیگه.....نیس جزو حذفیات
      پس چرا هیچ تمرینی از این تیپ تو مسائل کتاب نیومده ولی تو ازمون قلمچی سوال دادن

15. Top | #315
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      پس چرا هیچ تمرینی از این تیپ تو مسائل کتاب نیومده ولی تو ازمون قلمچی سوال دادن
      نمیدونم والا!!!نظری ندارم....همون نمونه ی قلم چی رو حل کنید...

صفحه 21 از 44 نخستنخست ... 1120212231 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن