خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      h24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question عشق به پزشکی؛ و کلی اما و اگر و سوال

سلام دوستان

اول از خودم بگم که :
      متولد 30 مهر 1375

من یک فارغ التحصیل ریاضی هستم؛اکنون دانشجو ام و در حال گذراندن ترم یک کارشناسی مهندسی هسته ای راکتور واحد علوم و تحقیقات تهران می باشم.
      تا سال سوم به رشته پزشکی هیچ علاقه ای نداشتم ولی از ترم دوم پیش دانشگاهی کم کم به پزشکی علاقه مند شدم والآن بدون هیچ شکی می توانم بگویم عاشق پزشکی هستم! اصلا انتخاب رشته دبیرستانم به کلی اشتباه بود...

امسال کنکور ریاضی دادم و به خاطر این که متاسفانه بدون هیچ برنامه ای و هدفی پیش رفتم رتبه ی خیلی بدی آوردم.و خیلی عجله ای و بازهم با بی هدفی رفتم به این رشته ای که تحصیل می کنم .الآن پشیمانم... به دلایل بسیاری که میتوانم توضیح دهم.

برای کنکور ریاضی مباحث مهم (و تقریبا بالاتر از 50 درصد مباحث کنکور) را در سطح متوسط مطالعه کردم ولی به این دلیل که وقتم را با کلاس های مزخرف و وقت تلف کن کنکور پر کرده بودم و مدرسه هم به داد ما بدبختا نمیرسید و کار خودشو میکرد به مباحث مسلط نشدم و حتی بسیاری از مباحثی که خواندم نتوانستم تست بزنم.
      همچنین باید بگویم که من دانش آموزی متوسط با معدل کتبی 16/14 (شانرده و چهارده صدم) منطقه یک بودم.

در کنار توضیحات بالا بگویم که پدرم از سال سوم دبیرستان اصرار داشت که من به رشته تجربی تغییر رشته بدم ولی من با دلایل بسیار مسخره ای این کار را نکردم.

حالا اصل مطلب:

همین طور که گفتم عاشق پزشکی شدم و انگیزه ی بسیار بالایی برای شرکت در کنکور تجربی دارم. متاسفانه باید این یک ترم را دانشگاه برم تا بهم مرخصی بدن. سه روز تو هفته دانشگاه دارم. و این هم از فرصتم کمتر میکنه. بسیاری از افراد بهم میگن که تو این مدت محدودی که داری احتمال قبولیت تو پزشکی بسیار پایین است و این یه ریسک بسیار بزرگه . البته من اگه پزشکی آزاد دورترین جا هم بیارم با کله میرم ولی باز همینم خیلی خیلی سخته...

*در ضمن پدرم از اونجایی که به پزشکی علاقه داره (به دلایل خانوادگی) گفته برات معلم خصوصی تو درس زیست میگیرم تا زیستو برسونی . میتونم بگم پدر تو این راه حمایتم میکنه چون میگه بااین کار چیز زیادی رو از دست نمیدی ولی واقعیت اینه که چند چیز رو از دست میدم از جمله این که دیگه نمیتونم تو کنکور ریاضی95 شرکت کنم و خودم رو از این رشته دانشگاهی خلاص کنم...

سوالاتم اینه که:

به نظر شما با این شرایطی که گفتم میتونم به پزشکی آزاد 95 امیدوار باشم؟(تکمیل ظرفیت آزاد پزشکی 95 چی؟)،الآن از چی شروع کنم ؟ یا اصلا برای کنکور 96 چی؟اگه کنکور 96 بیارم میتونم از رشته ای که الآن هستم انصراف بدم و از نظر قانونی مشکلی نداره؟

+بعد از انصراف چقدر وقت دارم تا سرباز نشم؟( انصراف تو همین سال /سال 95 / سال 96 )

+به نظر شما تکمیل ظرفیت ریاضی آزاد بهمن ماه برای رشته های خوب ریاضی مثل عمران یا مکانیک یا برق تهران جنوب یا تهران مرکز (در کل واحد های تهران) میاد؟اگر بیاد میشه رزرو کرد یا به روشی یک یا چند ترم نگه داشت تا نتیجه کنکور تجربی را ببینم بعد اگه تجربی خوب نشدم برم؟ (اگه بیاد برای رفتن باید انصراف بدم؟)
      +تو آزاد میشه تغییر رشته داد؟تغییر گرایش چی؟تغییر رشته نیاز به انصراف داره؟ تغییر گرایش چی نیاز به انصراف داره؟(تغییر رشته با انتقالی چی، میشه داد؟ مثلا از این رشته به برق تهران مرکز و این نیاز به انصراف داره؟)

ببخشید، پر از سوالم و سردرگم! اگه میتونید و میدونید کمکم کنید.

خیلی ممنون از همگی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      داداش رشته ای ک میخونی دولتی روزانه هس؟
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

3. Top | #3
      h24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _-Mohammad-_ نمایش پست ها
      داداش رشته ای ک میخونی دولتی روزانه هس؟
      دوست گلم؛ این رشته آزاد هست و به درد نخور!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط h24 نمایش پست ها
      سلام دوستان

اول از خودم بگم که :
      متولد 30 مهر 1375

من یک فارغ التحصیل ریاضی هستم؛اکنون دانشجو ام و در حال گذراندن ترم یک کارشناسی مهندسی هسته ای راکتور واحد علوم و تحقیقات تهران می باشم.
      تا سال سوم به رشته پزشکی هیچ علاقه ای نداشتم ولی از ترم دوم پیش دانشگاهی کم کم به پزشکی علاقه مند شدم والآن بدون هیچ شکی می توانم بگویم عاشق پزشکی هستم! اصلا انتخاب رشته دبیرستانم به کلی اشتباه بود...

امسال کنکور ریاضی دادم و به خاطر این که متاسفانه بدون هیچ برنامه ای و هدفی پیش رفتم رتبه ی خیلی بدی آوردم.و خیلی عجله ای و بازهم با بی هدفی رفتم به این رشته ای که تحصیل می کنم .الآن پشیمانم... به دلایل بسیاری که میتوانم توضیح دهم.

برای کنکور ریاضی مباحث مهم (و تقریبا بالاتر از 50 درصد مباحث کنکور) را در سطح متوسط مطالعه کردم ولی به این دلیل که وقتم را با کلاس های مزخرف و وقت تلف کن کنکور پر کرده بودم و مدرسه هم به داد ما بدبختا نمیرسید و کار خودشو میکرد به مباحث مسلط نشدم و حتی بسیاری از مباحثی که خواندم نتوانستم تست بزنم.
      همچنین باید بگویم که من دانش آموزی متوسط با معدل کتبی 16/14 (شانرده و چهارده صدم) منطقه یک بودم.

در کنار توضیحات بالا بگویم که پدرم از سال سوم دبیرستان اصرار داشت که من به رشته تجربی تغییر رشته بدم ولی من با دلایل بسیار مسخره ای این کار را نکردم.

حالا اصل مطلب:

همین طور که گفتم عاشق پزشکی شدم و انگیزه ی بسیار بالایی برای شرکت در کنکور تجربی دارم. متاسفانه باید این یک ترم را دانشگاه برم تا بهم مرخصی بدن. سه روز تو هفته دانشگاه دارم. و این هم از فرصتم کمتر میکنه. بسیاری از افراد بهم میگن که تو این مدت محدودی که داری احتمال قبولیت تو پزشکی بسیار پایین است و این یه ریسک بسیار بزرگه . البته من اگه پزشکی آزاد دورترین جا هم بیارم با کله میرم ولی باز همینم خیلی خیلی سخته...

*در ضمن پدرم از اونجایی که به پزشکی علاقه داره (به دلایل خانوادگی) گفته برات معلم خصوصی تو درس زیست میگیرم تا زیستو برسونی . میتونم بگم پدر تو این راه حمایتم میکنه چون میگه بااین کار چیز زیادی رو از دست نمیدی ولی واقعیت اینه که چند چیز رو از دست میدم از جمله این که دیگه نمیتونم تو کنکور ریاضی95 شرکت کنم و خودم رو از این رشته دانشگاهی خلاص کنم...

سوالاتم اینه که:

به نظر شما با این شرایطی که گفتم میتونم به پزشکی آزاد 95 امیدوار باشم؟(تکمیل ظرفیت آزاد پزشکی 95 چی؟)،الآن از چی شروع کنم ؟ یا اصلا برای کنکور 96 چی؟اگه کنکور 96 بیارم میتونم از رشته ای که الآن هستم انصراف بدم و از نظر قانونی مشکلی نداره؟

+بعد از انصراف چقدر وقت دارم تا سرباز نشم؟( انصراف تو همین سال /سال 95 / سال 96 )

+به نظر شما تکمیل ظرفیت ریاضی آزاد بهمن ماه برای رشته های خوب ریاضی مثل عمران یا مکانیک یا برق تهران جنوب یا تهران مرکز (در کل واحد های تهران) میاد؟اگر بیاد میشه رزرو کرد یا به روشی یک یا چند ترم نگه داشت تا نتیجه کنکور تجربی را ببینم بعد اگه تجربی خوب نشدم برم؟ (اگه بیاد برای رفتن باید انصراف بدم؟)
      +تو آزاد میشه تغییر رشته داد؟تغییر گرایش چی؟تغییر رشته نیاز به انصراف داره؟ تغییر گرایش چی نیاز به انصراف داره؟(تغییر رشته با انتقالی چی، میشه داد؟ مثلا از این رشته به برق تهران مرکز و این نیاز به انصراف داره؟)

ببخشید، پر از سوالم و سردرگم! اگه میتونید و میدونید کمکم کنید.

خیلی ممنون از همگی

با عرض سلام و وقت بخیر

به نظرم از الان درس خوندن رو شروع کنین و ترم بعد رو هم مرخصی بگیرین ...... و بعد در کنکور 95 شرکت کنین ... اگه قبول شدین انصراف بدین ..... اگه قبول نشدین باز هم دانشجو بمونین

و در کنکور 96 شرکت کنین ...... شما از روزی که انصراف بدین 1 سال فرصت دارین تا خودتون رو معرفی کنین .... اگه واقعا هم به پزشکی علاقه دارین و همچنین تحمل سختی های این رشته رو

دارین ، دیگه به عمران و مکانیک فکر نکنین

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوست گلم؛ این رشته آزاد هست و به درد نخور!
      خب پس محرومیتی هم نداری.

والا برا شما ک رشتت ریاضی بوده و اصن تا حالا زیست نخوندی خب سخته ک بتونی تو کنکور 95 ب درصد خوبی تو زیست برسی خصوصا اینکه تا بهمن هم سه روز صب تا ظهر باید بری سر کلاس
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

6. Top | #6
      h24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پویا دقتی نمایش پست ها

شما از روزی که انصراف بدین 1 سال فرصت دارین تا خودتون رو معرفی کنین ....
      دوست گلم می خوام بدونم تو هر ترمی که باشم (حتی ترم 8)میتونم انصراف بدم؟یا محدودیتی تو تعداد ترم یا زمان گذشته شده داره؟و دوباره معافیت از نو صادر میکنن؟
      ممنونم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      دوست گلم می خوام بدونم تو هر ترمی که باشم (حتی ترم 8)میتونم انصراف بدم؟یا محدودیتی تو تعداد ترم یا زمان گذشته شده داره؟و دوباره معافیت از نو صادر میکنن؟
      ممنونم

معافیت تحصیلی برای مقطع لیسانس 5 ساله و باید در این 5 سال انصراف بدین و وارد سنوات ارفاقی نشده باشین .. با انصراف معافیت تحصیلی رو از نو صادر می کنن

برای اطمینان بیشتر با شماره 096480 تماس بگیرین و سوالتون رو بپرسین

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      چرا همه الان عاشق پزشکین؟؟
      مهندسی واقعا رشته های خوبیه پزشکی ظرفیت پذیرشش محدوده و سخته
      مهندسی اپلای داره درساش سبک تره

9. Top | #9
      h24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mpaarshin نمایش پست ها
      چرا همه الان عاشق پزشکین؟؟
      مهندسی واقعا رشته های خوبیه پزشکی ظرفیت پذیرشش محدوده و سخته
      مهندسی اپلای داره درساش سبک تره
      داداش عزیزم حق با شماست،ریاضی رشته های خوبی داره ولی قبول شدن تو مهندسی های خوب دولتی تهران فکر نمیکنم از قبولی تو پزشکی آزاد آسون تر باشه.
      در کنار این که اپلای کردن هم به این راحتی ها نیست و سختی هایی داره.
      درمورد درساشم باید بگم رشته ای مثل مهنسی برق یا همین مهندسی راکتور هسته ای یا... درسای بسیار سختی دارن .
      در ضمن کشور ایران کلی مهندس بیکار داره،اما پزشکی هم زیباست هم این که آدم بیکار نمیمونه.(البته برای اکثر پزشک ها)

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بنظر من همین رشتتو ادامه بده...
      این یه کار سخته که پسر بودنتونم شرلیطو سخت تر میکنه...
      حداقل در کنار دانشگاهت بخون و هر سال کنکور بده تا درآی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      داداش عزیزم حق با شماست،ریاضی رشته های خوبی داره ولی قبول شدن تو مهندسی های خوب دولتی تهران فکر نمیکنم از قبولی تو پزشکی آزاد آسون تر باشه.
      در کنار این که اپلای کردن هم به این راحتی ها نیست و سختی هایی داره.
      درمورد درساشم باید بگم رشته ای مثل مهنسی برق یا همین مهندسی راکتور هسته ای یا... درسای بسیار سختی دارن .
      در ضمن کشور ایران کلی مهندس بیکار داره،اما پزشکی هم زیباست هم این که آدم بیکار نمیمونه.(البته برای اکثر پزشک ها)
      خب عزیزم شما نباید پزشکی آزاد با مهندسی خوب دولتی مقایسه کنی اینارو باید معادل هم مقایسه کنی
      از نظر بیکاری هم اگر مهندس خوبی باشین و کاربلد با جربزه میشه به راحتی به عرش رسید
      اپلای پزشکی در مقابل مهندسی به شدت سخته اکثر موقع ها نشدنیه

12. Top | #12
      h24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m a h s a نمایش پست ها
      بنظر من همین رشتتو ادامه بده...
      این یه کار سخته که پسر بودنتونم شرلیطو سخت تر میکنه...
      حداقل در کنار دانشگاهت بخون و هر سال کنکور بده تا درآی
      دوست عزیزم،یکی از مشکلات اینه که هر سال که میگذره تاثیر معدل بیشتر میشه و برای شخصی مثل من بدتر میشه! و شاید مثلا تا سه سال دیگه 50 درصد تاثیر معدل بدن و برا منی که زیست امتحان ندادم و در کل معدلم هم خوب نیست سخت تر از سخت میشه قبولی تو پزشکی...

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیزم،یکی از مشکلات اینه که هر سال که میگذره تاثیر معدل بیشتر میشه و برای شخصی مثل من بدتر میشه! و شاید مثلا تا سه سال دیگه 50 درصد تاثیر معدل بدن و برا منی که زیست امتحان ندادم و در کل معدلم هم خوب نیست سخت تر از سخت میشه قبولی تو پزشکی...
      خب میتونی اولین قدم دیپلم تجربی بگیری با یه معدل توووپ

14. Top | #14
      h24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m a h s a نمایش پست ها
      خب میتونی اولین قدم دیپلم تجربی بگیری با یه معدل توووپ
      دوست گلم مطمئنی که میشه دوباره دیپلم گرفت؟همون قانون ترمیم معدله که جدیدا مطرح شده؟یا چیز دیگری هست؟
      در این صورت دیپلم ریاضیم باقی میمونه؟

باید از چه راهی برای این کار اقدام کنم؟محدودیتی داره؟از کجا شروع کنم؟

بعد یه سوال دیگه اگه من بخوام دوباره کنکور بدم تا اون زمان فکر کنم نیاز به تغییر یا بهتره بگم ترمیم معدل و نمرات نهایی پیش دانشگاهی هست (چون که همینطور که میدونید این نمرات تاثیر دارن تو کنکور 95 و 96 و بعدا که بیشتر)، میشه این کار هم کرد؟

خیلی ممنونم

15. Top | #15
      h24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      و مشکل دیگه من این هست که نهایتا باید از این رشته بیام بیرون(به دلایل بسیار) و یه مهندسی بهتر برم(در صورتی که کلا از قبولی تو پزشکی نا امید بشم)؛
      اگه امسال شانسم بزنه و خدا بخواهد و مثل سال پیش باشه تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه تهران جنوب(یا واحد های تهران) رشته های مهندسی خوب مثل عمران یا برق بیاد برام دو راه میمونه یا انصراف برا مهندسی بهتر (که فقط یکبار میتونم بدم) یا ادامه خوندن برا تجربی و ماندن با این رشته به درد نخور...

به نظر شما راه دیگه ای وجود داره مثلا روشی که بتونم بدون لغو معافیت به اون دانشگاه تکمیل ظرفیت(مثلا یه مهندسی بهتر تهران جنوب) برم؟یا مثلا روشی که اون قبولی تکمیل ظرفیت را برام تا یک الی چند ترم ذخیره کنه؟
      در مورد جابجایی تو دانشگاه آزاد اطلاعاتی دارید؟

یا کلا روشی که بدون لغو معافیت (در صورت قبولی ) خودم رو از این رشته خلاص کنم؟ و با خیال راحت تر برا پزشکی بخونم؟

بسیار ممنونم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن