خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

فیزیک دانان عزیزفرق اینا چیست؟؟

سلام دوستان من فرق این هاروازیک معلم پرسیدم به من خندیدومیگن خیلی جزیی نگری به نظرمن خیلی اتفاقا مهم هست عامل 20درصدناراحتی من ازفیزیک همین چیزهاست امیدوارم کسی اینجاپیدابشه که فرق این هاروبدونه واقعامچکرم ///فرق اینا:سطح-مساحت-مقطع-مساحت مقطع-مساحت سطح مقطع-سطح مقطع-مساحت قاعده-مساحت سطح قاعده

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      سلام دوستان من فرق این هاروازیک معلم پرسیدم به من خندیدومیگن خیلی جزیی نگری به نظرمن خیلی اتفاقا مهم هست عامل 20درصدناراحتی من ازفیزیک همین چیزهاست امیدوارم کسی اینجاپیدابشه که فرق این هاروبدونه واقعامچکرم ///فرق اینا:سطح-مساحت-مقطع-مساحت مقطع-مساحت سطح مقطع-سطح مقطع-مساحت قاعده-مساحت سطح قاعده
      ببخشید ولی یکم خنده هم داره! ولی خوبه که میخوای پایهای کار کنی ولی یکم زیادی تند گرفتی
      راستیتش مفهوم بعضی از اینها خیلی ساده و بدیهیه بطوری که توضیح دادنش رو سخت میکنه! بعضیا شونم مفاهیم هندسی اند.
      به هر حال همین الان تو گوگل اینها رو سرچ کن: مساحت - مقطع - قاعده
      بقیه رو میتونی با فهم این سه تا یاد بگیری.

ویرایش توسط jarvis : 10 آبان 1394 در ساعت 23:52

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سطح از مفاهیم اولیه هندسه هرچند گاهی توضیحی واسش ارایه میشه ولی تعریف نیست. بدون تعریف میپزیریمش

مساحت معیاری از بزرگیه سطحه.
      مقطع، برش یه شکل فضایی با یه صفحه س. این برش یه سطحه و مساحتش میشه مساحت سطح مقطع.
      مساحت مقطع، فرم خلاصه شده مساحت سطح مقطعه
      قاعده، یه واژه عامه و جاهای زیادی ازش استفاده میشه. مثلا در مثلث به ضلعی که ی ارتفاع مثلث بهش عمود شده یا بطور کل هر چیزی که یکی از ارتفاع ها بهش عمود شده.
      یا در هندسه فضایی ب یکی از دو وجهی میگیم که موازی هستن.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 11 آبان 1394 در ساعت 06:32

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      دونستن تفاوت چه کمکی میکنه؟ سطح تفاوت داره با مساحت در فیزیک؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      دونستن تفاوت چه کمکی میکنه؟ سطح تفاوت داره با مساحت در فیزیک؟
      بله تفاوت دارن. کمکم میکنه... چرا نکنه؟! نمیزاره ایهامی ایجاد بشه. ایهامی که الان واسه دوستمون وجود داره.
      رابطه سطح با مساحت مثل رابته نیرو به نیوتن ه. مساحت معیاری برای بزرگی سطحه.
      دقیق بودن توی تعاریف خیلی هم خوبه. من سوالشو ستایش میکنم.
      هر مبحثی چهار بعد داره...
      تعاریف، اصول، منطق و استدلال، قضایا.
      این ی سیستمه که پایه های حل مسله هستن.

دوست ما راجبه تعاریف سوال کرده. تعاریفی که بهش ارائه نکردن.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تقریبامشکلم حل شدمیشه گفت:سطح=مساحت اغلب اوقات بعضی اوقات مساحت سطح مطرح است مچکرم!

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط velgard نمایش پست ها
      بله تفاوت دارن. کمکم میکنه... چرا نکنه؟! نمیزاره ایهامی ایجاد بشه. ایهامی که الان واسه دوستمون وجود داره.
      رابطه سطح با مساحت مثل رابته نیرو به نیوتن ه. مساحت معیاری برای بزرگی سطحه.
      دقیق بودن توی تعاریف خیلی هم خوبه. من سوالشو ستایش میکنم.
      هر مبحثی چهار بعد داره...
      تعاریف، اصول، منطق و استدلال، قضایا.
      این ی سیستمه که پایه های حل مسله هستن.

دوست ما راجبه تعاریف سوال کرده. تعاریفی که بهش ارائه نکردن.

سر کلاس ریاضی دانشگاه هم این بحث رو داشتیم، از نظر من دونستن مفاهیم در حدی که بتونه به حل مسئلمون کمک کنه کافیه و نه بیتشر، دلیلی نداره، الان مثلا در فیزیک به شما بگن سطح یا مساحت؛ در راهبرد حل مسئلتون تاثیری میذاره؟

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      سطح یعنی یه قسمت که دارای طول و عرض باشه(البته طول و عرض مختصاتی منظورمه)
      مساحت یعنی تعداد واحد های مربع که یه سطح و اشغال کردن(واحد =سانتی متر مربع -متر مربع و...)
      مقطع یعنی قسمتی از یک جسم حجم دار که بریده و قطع شده.
      سطح مقطع و مساحت سطح مقطع و هم میتونی با این تعریفا بفهمی
      قاعده ینی قسمتی که شکل یا جسم روش استواره(قاعد ینی فرمانده و چیزی یا کسی که چیز ها یا کسانی دیگر بهش وابسته ان)
      مساحت قاعده هم میشه فهمید از تعاریف...
      ضمنا مساحت مقطع=مساحت سطح مقطع
      مساحت قاعده=مساحت قاعده
      زیادی پرسیدی
      امیدوارم درست گفته باشم چون روش فکر نکردم و فی البداهه نوشتم و مورد استفادتون قرار بگیره..
      خوشا دیدار ما در خواب ...

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سر کلاس ریاضی دانشگاه هم این بحث رو داشتیم، از نظر من دونستن مفاهیم در حدی که بتونه به حل مسئلمون کمک کنه کافیه و نه بیتشر، دلیلی نداره، الان مثلا در فیزیک به شما بگن سطح یا مساحت؛ در راهبرد حل مسئلتون تاثیری میذاره؟
      بحث ما مفاهیم نیست.... تعاریفه.
      شما نمیتونی بگی تعاریف رو نپرس. تعاریف مهمتر وز اونی هستن که شما فکر میکنی. چون در مورد واژه های سطح و مساحت ممکنه ایهامی و ابهامی به وجود نیاد رو نمیشه به عدم نیاز به تعریفشون تعمیم داد.

فرض کن عدد زوج رو تعریف نکرده باشم. و شما بدونی 2 و 4 , 6 زوج هستن. ینی بدون تعریف کردن عدد زوج، اعداد زوج رو با ی مثال کلاسیک نشونتون دادن. اگه اینجوری باشه شما هرگز قادر به تشخیص اینکه -2 عدد زوجیه نیستید چون تعریف رو نمیدونید. این عدم دونستن تعریف باعث میشه از ی جایی به بعد بین منو شما ابهاماتی وجود داشته باشه.
      ی مثال دیگه بزنم. فرض کنید شما تعریف اعداد متوالی رو ندونید. در این صورت اگه من از شما بپرسم 3.4 و 4.4 اعداد متوالی هستن قطعا جواب غلط "نه" رو ب من میدید.
      یا ی مثال دیگه... اگه تعریف عدد گویا رو ندونید و از روی انبوهی از عدد گویا یه دونمایی از عدد گویا داشته باشین در این صورت به اینکه آیا عدد رادیکال 8 تقسیم بر رادیکال 2 عدد گویایی هست یا نیست یا جواب صحیحی نمینیدن یا با ابهام جواب میدین. چون ذاتن فاقد داشتن میارهای لازم واسه تشخیص هستین.

هرگز دیده نشده تعاریف کمر کسی رو بشکنه یا کسی زیر بار انبوهی از تعاریفی که میدونه له شده باشه. مسلط شدن روی ی مبحث اینکه شما بنحو موثری بتونی با شرو از تعاریف و بکار بردن اصول و استفاده از استدلال چیزی رو نتیجه بگیری که کاربردی در حل مسایل داشته باشه، چیزی که بهش میگیم قضیه.

اگه بدونی چه تلاشهای عظمی میشه روی تعاریف به ویژه در هندسه نظرت عوض میشه. چیزی رابجه میانبودهای، betweenth، هیلبرد شنیدین؟ میانبود هایی که سعی میکنن خللهای که اقلیدس توی مقاله هاش ارایه کردو پر کنن.شما اگه بخای بخونیشون احتمالا مسخرشون میکنی، در حالی که دیگران فقط سعی کردن تا جایی ک ممکنه دقیق باشن. چطور میشه دقیق بود بدون اینکه تعاریف رو دسته کم گرفت.

من اصلا با شما موافق نیستم در مورد اینکه تعاریف فقط در حدی که کمک کنن مسله رو حل کنی. تعاریف رو باید دقیق مطالعه کرد و بکارشون بست.

شما تعر یف رو ندون گزاره های زیر رو به درستی نمیفهمین
      هر مربع یه مستطیله ولی عکسش الزاما صادق نیست.
      هر لوزی یه متوازی الضلاع. یه مربع یه لوزیه ولی لوزی الزاما مربع نیست.
      لوزی میتونه مستطیل باشه، عکسش هم امکان پذیره.

چهار ضلعی ای که اقطارش با هم برابرن مستطیله یا لوزی یا ذوزنقه؟

ججواب دادن به این سوالها مستلزم اینکه تعریفشون رو بدونین. نه اینکه اگه کسی تعریف رو ندونه نمیتونه هیچ کدوم رو جواب بده، نه، ولی بدون تعریف روشن و دقیق یا اشیای رو وارد میکنید که نباید بکنید یا اشیای دیگه ای رو در نظر نمگیرید که باید میگرفتید

چقت حرف زدم!!!
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 11 آبان 1394 در ساعت 06:53

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط velgard نمایش پست ها
      بحث ما مفاهیم نیست.... تعاریفه.
      شما نمیتونی بگی تعاریف رو نپرس. تعاریف مهمتر وز اونی هستن که شما فکر میکنی. چون در مورد واژه های سطح و مساحت ممکنه ایهامی و ابهامی به وجود نیاد رو نمیشه به عدم نیاز به تعریفشون تعمیم داد.

فرض کن عدد زوج رو تعریف نکرده باشم. و شما بدونی 2 و 4 , 6 زوج هستن. ینی بدون تعریف کردن عدد زوج، اعداد زوج رو با ی مثال کلاسیک نشونتون دادن. اگه اینجوری باشه شما هرگز قادر به تشخیص اینکه -2 عدد زوجیه نیستید چون تعریف رو نمیدونید. این عدم دونستن تعریف باعث میشه از ی جایی به بعد بین منو شما ابهاماتی وجود داشته باشه.
      ی مثال دیگه بزنم. فرض کنید شما تعریف اعداد متوالی رو ندونید. در این صورت اگه من از شما بپرسم 3.4 و 4.4 اعداد متوالی هستن قطعا جواب غلط "نه" رو ب من میدید.
      یا ی مثال دیگه... اگه تعریف عدد گویا رو ندونید و از روی انبوهی از عدد گویا یه دونمایی از عدد گویا داشته باشین در این صورت به اینکه آیا عدد رادیکال 8 تقسیم بر رادیکال 2 عدد گویایی هست یا نیست یا جواب صحیحی نمینیدن یا با ابهام جواب میدین. چون ذاتن فاقد داشتن میارهای لازم واسه تشخیص هستین.

هرگز دیده نشده تعاریف کمر کسی رو بشکنه یا کسی زیر بار انبوهی از تعاریفی که میدونه له شده باشه. مسلط شدن روی ی مبحث اینکه شما بنحو موثری بتونی با شرو از تعاریف و بکار بردن اصول و استفاده از استدلال چیزی رو نتیجه بگیری که کاربردی در حل مسایل داشته باشه، چیزی که بهش میگیم قضیه.

اگه بدونی چه تلاشهای عظمی میشه روی تعاریف به ویژه در هندسه نظرت عوض میشه. چیزی رابجه میانبودهای، betweenth، هیلبرد شنیدین؟ میانبود هایی که سعی میکنن خللهای که اقلیدس توی مقاله هاش ارایه کردو پر کنن.شما اگه بخای بخونیشون احتمالا مسخرشون میکنی، در حالی که دیگران فقط سعی کردن تا جایی ک ممکنه دقیق باشن. چطور میشه دقیق بود بدون اینکه تعاریف رو دسته کم گرفت.

من اصلا با شما موافق نیستم در مورد اینکه تعاریف فقط در حدی که کمک کنن مسله رو حل کنی. تعاریف رو باید دقیق مطالعه کرد و بکارشون بست.

شما تعر یف رو ندون گزاره های زیر رو به درستی نمیفهمین
      هر مربع یه مستطیله ولی عکسش الزاما صادق نیست.
      هر لوزی یه متوازی الضلاع. یه مربع یه لوزیه ولی لوزی الزاما مربع نیست.
      لوزی میتونه مستطیل باشه، عکسش هم امکان پذیره.

چهار ضلعی ای که اقطارش با هم برابرن مستطیله یا لوزی یا ذوزنقه؟

ججواب دادن به این سوالها مستلزم اینکه تعریفشون رو بدونین. نه اینکه اگه کسی تعریف رو ندونه نمیتونه هیچ کدوم رو جواب بده، نه، ولی بدون تعریف روشن و دقیق یا اشیای رو وارد میکنید که نباید بکنید یا اشیای دیگه ای رو در نظر نمگیرید که باید میگرفتید

چقت حرف زدم!!!
      ببخشید تو بحثتون دخالت میکنم،
      از نظر من دونستن تعریف نه تنها مفید بلکه ضروریه. همیشه در یک موضوع برای فهم دقیق ترش توجه به جزئیات موثره وبرای رسیدن از کلیت موضوع به اون جزئیات تعاریف ابزار های مهمی اند(اگر توجه کنید اکثر پیشرفت های علمی با شک کردن در اون بدیهیاتی بوده که مردم بی فکرکردن قبولش کردن)
      اما خوب نظر دوست شیمیدانمون از این نظر قابل تامله که ندونستن چندتا تفاوت که شاید در حال حاظر برای استارتر در درجه اولویت n امه زیاد مهم نیست. منظورم اینه که تفاوت قائل شدن بین سطح و مساحت (همون طور که تو پست اول گفتن)و مسائلی از این دست داره ایشونو از فیزیک دور میکنه که باعث میشه همون کلیت فیزیک رو هم نفهمن(کما اینکه ما هممون یک دید شهودی به این مفاهیم داریم که شاید خیلی عمیق هم نباشه اما کار راه بندازه)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)