خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 27 از 27
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo3654 نمایش پست ها
      میشه لطفا بگید این سوال از رشته ی تجربی هست یا ریاضی؟
      هردو و البته هیچکدوم! خود استارتر گفته برای کنکور نیست شما ذهنتو درگیرش نکن.

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط velgard نمایش پست ها
      من اصلا نمیفهمم شما چی میگی! ولی اگه دوست داشته باشی بگم تاپیک رو حذف کنن. تا همین الانشم دل هممونو زده.
      ببخشید سوال پارامتری پرسیدم.

ولی ی چیزی زهنمو درگیر کرده. شما اگه سر جلسه کنکور ب ی سوال سخت برسی مث الان بهش گیر میدی؟ بابا برو بعدی.... مسایل ساده ترم هست... ارزش همه سوالا هم یکسانه.

سیاوش جان ممنون که انرژی گزاشتی.
      اگه یکی از دوستان پست های 2 تا این پست رو ادغام کنه ممنون میشم
      جواب من چی درست بود یا غلط؟

3. Top | #18
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من اصلا نمیفهمم شما چی میگی! ولی اگه دوست داشته باشی بگم تاپیک رو حذف کنن. تا همین الانشم دل هممونو زده.
      ببخشید سوال پارامتری پرسیدم.

ولی ی چیزی زهنمو درگیر کرده. شما اگه سر جلسه کنکور ب ی سوال سخت برسی مث الان بهش گیر میدی؟ بابا برو بعدی.... مسایل ساده ترم هست... ارزش همه سوالا هم یکسانه.

سیاوش جان ممنون که انرژی گزاشتی.
      اگه یکی از دوستان پست های 2 تا این پست رو ادغام کنه ممنون میشم
      این سوالو خودت طرح کردی ؟ آفرین خوبه که سعی میکنی مسایلو مفهومی یاد بگیری ... ولی سعی کن سوالتو از پارامتر به عدد تبدیل کنی تا واست واضح تر شه .. مسلما پارامتریشو بهتر درک میکنی اونموقع ... راهنمایی خواستی همینجا مطرح کن .. جایه یه تایپیک ده تا تایپیک بذار هر کس بتونه جوابتو میده در مورد اون سوالم که گذاشتی هر چقدر دوست داشتی بحث میکنیم تا واست جا بیفته ...

4. Top | #19
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      جواب من چی درست بود یا غلط؟
      درسته.

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ذره های ساکن با شتاب ثابت a به راه میفته و فاصله H رو طی میکنه. اگه m/nام اخر مسیرش رو در t1 ثاینه طی کرده باشه، H رو بر حسب m, n, a, t1 پیدا کنید. n بزرگتر از mه.
      اصلا کنکوری نیست. پس اگه نتونستین حلش کنید نا امید نشین.

ویرایش: همینکه رابطه ای پیدا کنید بر حسب پارامترهای مسله کافیه. لازم نیست H رو بر حسب بقیه حساب کنید. هر چند محاسبه H بر حسب بقیه پارامترهای مسله هم امکان پذیره.
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اول بگم m/n اخر مسیر ینی چی. دقت کنید که m صورت و n مخرج کسره و طبیعیه که مخرج بیشتر از صورت باشه همونطور که صورت مسله هم گفته. وقتی توی m/n اخر مسیری هستین ینی اگه کل مسیر رو n قسمت کنید در این صورت شما m قسمت دیگه رو باید برید تا به انتها برسید. پس نسبت مسافتی که طی کردین به کل مسیر سفرتون میشه n-m / n

حالا برگردیم به مسله. فرض کنید t زمان رسیدن ب m/n اخر مسیر باشه. هدف ما پیدا کردن tه. کل هندسه حرکت رو میشه بر اساس مقدار t تحلیل کرد. پس t رو پیدا میکنیم.

بیان ریاضی m/n اخر مسیر رو توی t1 ثاینه طی کرده با فرض اینکه t زمان لازم برای رسیدن به m/n اخر مسیر باشه اینه:
      0.5at² / 0.5a(t + t1)² = (n - m) / n

حل مسله تمام شد. (چرا؟)معادله بالا تنها یه مجهول داره، t. تمام داده های مسله توشن و حل کردنش میدار t رو میده.
      بعد از پیدا کردن t، کل زمان حرکت t+t1 میدار معلومی خاهد بود و H میشه مخرج طرف چپ معادله بالا.

معادله بالا رو واسه پیدا کردن t یا شایدم t + t1 حل میکنم
      اول 0.5a رو از طرف چپ ساده کنید. طرف راست مقدار معلومیه، پس از طرفین برابری جذر بگیرید. خاهیم داشت
      t / (t + t1) = √(n -m) / √n
      اینکه این رابطه مستقل از شتاب حرکت متحرک ماست خودش داستان جالبه دیگه ایه ولی من قصدم این نیست ک بگمش.
      خب حالا یه تفضیل درصورت، نه در مخرج چون ما در واقه دمبال t + t1 هستیم نه t، انجام بدید(هندسه 1 فصل تناسب) خاهیم داشت:
      t1 / (t + t1) = (√n - √(n - m)) / √n

حل رو ی بار دیگه مرور کنیم؟ من پارمتر t رو وارد کردن و هدف رو محاسبه t قرار دادم. بعدش صورت ریاضی بیان " m/n اخر مسیر مسیر رو توی t1 ثاینه رفته" رو نوشتم. این معادله ریاضی تنها یه مجهول داشت، t
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 10 آبان 1394 در ساعت 15:18

7. Top | #22
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      راه حلشم بزار
      من ی سری من درآوردی نوشتم!ذهنم مشغول شد!
      وی صفر ابتدای ام انوم رو چطور درآوردی؟

8. Top | #23
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      فایل پیوست 43315

البته h در دو طرف هست ولی اگه بقیه معلوم باشن که مشکلی نیست! هست؟
      اینو چطور درآوردی؟

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.alv نمایش پست ها
      اینو چطور درآوردی؟
      شکل کلیش معلومه که معادلهاصلی حرکت رو با مستقل از زمان ترکیب کردم شد این! باور کن توضیحش یعنی نوشتنش خیلی ملال آوره!
      امیدوارم فهمیده باشی اگه نه دوباره نقل کن اونوقت یه فکری میکنیم!

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اول بگم m/n اخر مسیر ینی چی. دقت کنید که m صورت و n مخرج کسره و طبیعیه که مخرج بیشتر از صورت باشه همونطور که صورت مسله هم گفته. وقتی توی m/n اخر مسیری هستین ینی اگه کل مسیر رو n قسمت کنید در این صورت شما m قسمت دیگه رو باید برید تا به انتها برسید. پس نسبت مسافتی که طی کردین به کل مسیر سفرتون میشه n-m / n

حالا برگردیم به مسله. فرض کنید t زمان رسیدن ب m/n اخر مسیر باشه. هدف ما پیدا کردن tه. کل هندسه حرکت رو میشه بر اساس مقدار t تحلیل کرد. پس t رو پیدا میکنیم.

بیان ریاضی m/n اخر مسیر رو توی t1 ثاینه طی کرده با فرض اینکه t زمان لازم برای رسیدن به m/n اخر مسیر باشه اینه:
      0.5at² / 0.5a(t + t1)² = (n - m) / n

حل مسله تمام شد. (چرا؟)معادله بالا تنها یه مجهول داره، t. تمام داده های مسله توشن و حل کردنش میدار t رو میده.
      بعد از پیدا کردن t، کل زمان حرکت t+t1 میدار معلومی خاهد بود و H میشه مخرج طرف چپ معادله بالا.

معادله بالا رو واسه پیدا کردن t یا شایدم t + t1 حل میکنم
      اول 0.5a رو از طرف چپ ساده کنید. طرف راست مقدار معلومیه، پس از طرفین برابری جذر بگیرید. خاهیم داشت
      t / (t + t1) = √(n -m) / √n
      اینکه این رابطه مستقل از شتاب حرکت متحرک ماست خودش داستان جالبه دیگه ایه ولی من قصدم این نیست ک بگمش.
      خب حالا یه تفضیل درصورت، نه در مخرج چون ما در واقه دمبال t + t1 هستیم نه t، انجام بدید(هندسه 1 فصل تناسب) خاهیم داشت:
      t1 / (t + t1) = (√(n - m) - √n) / √n

حل رو ی بار دیگه مرور کنیم؟ من پارمتر t رو وارد کردن و هدف رو محاسبه t قرار دادم. بعدش صورت ریاضی بیان " m/n اخر مسیر مسیر رو توی t1 ثاینه رفته" رو نوشتم. این معادله ریاضی تنها یه مجهول داشت، t
      سلام
      داداش جون من با زبان ریاضی بنویس به قران این متنتو خوندم مغزم هنگ کردم الان نمیدونم باید چیکارکنم
      حداقل روی یه کاغذ بنویس بعد از روش عکس بنداز متوجه بشیم چی نوشتی ممنونتم
      موفق باشی
      بای
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      سلام
      داداش جون من با زبان ریاضی بنویس به قران این متنتو خوندم مغزم هنگ کردم الان نمیدونم باید چیکارکنم
      حداقل روی یه کاغذ بنویس بعد از روش عکس بنداز متوجه بشیم چی نوشتی ممنونتم
      موفق باشی
      بای
      سلام داداش
      بیان ریاضیشو میخای بدون توضیح؟ درست متوجه شدم؟
      خوب تمام جملات فارسی و توضیحی از تو حرفام حزف کن. چیز که میمونه همونیه که دمبالش میگری.

باور کن من مسله رو همینجوری حل کردم.
      کل حل من و محاسبات ریاضیم همین سه خطی بود ک ب زبان ریاضی نوشتم. اولیش فرم ریاضی صورت مسله س. دو تا بعدی هم ی ساده کردن های مهمولی.

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      t1 / (t + t1) = (√n - √(n - m)) / √n

فرض کنید جسمی سه چهارم اخر مسیر رو در 1 ثاینه طی کنه. پس m میشه 3, مقدار n میشه 4 و t1 میشه 1. فرص کن جسم در حال سقوطه پس اندازه شتاب حرکت میشه 10.

اگر m n t1 رو بزارین تو دستور بالا، مقدار t ینی کل زمان حرکت رو در میارین 2.

ینی جسمی که سقوط آزاد میکنه اگه 2 ثاینه حرکت کنه سه چهارم اخر مسیر رو توی 1 ثاینه رفته.

جسمی که 2 ثاینه سقط آزاد کنه 20 متر سقوط کرده. سه چهارم اخر مسیر ینی وقتی 5 متر سقط کرده. اما 5 متر سقوط آزاد 1 ثاینه زمان میبره.
      روی هم رفته میشه گفت ثاینه اول رو 5 متر و ثاینه دوم رو 15 متر رفته. پس سه چهارم اخر مسیر رو توی 1 ثاینه رفته.

این موضع سازگاری فرمولی ک پیدا کردیم رو نشون میشه. یکی از بچه هه ی دستور بازگشتی پیدا کرده بود. واسه اینکه متوجه بشه دستورش غلطه میتونه مث کاری ک من کردم انجام بده

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن