خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نحوه تحلیل آزمون و فواید آن

سلام
      بی مقدمه شروع میکنم.
      خب من تا حالا تقریبا هیچکدوم از ازمون هایی که دادمو بررسی نکردم و چیز زیادیم در مورد تحلیل بعد از ازمون نمیدونم!
      میخواستم در مورد همین تحلیل و چطور تحلیل کردنش و فوایدش و ... اینا بگین
      ممنون

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid97 نمایش پست ها
      سلام
      بی مقدمه شروع میکنم.
      خب من تا حالا تقریبا هیچکدوم از ازمون هایی که دادمو بررسی نکردم و چیز زیادیم در مورد تحلیل بعد از ازمون نمیدونم!
      میخواستم در مورد همین تحلیل و چطور تحلیل کردنش و فوایدش و ... اینا بگین
      ممنون
      از سوالات غلطی که زدین تحلیل آزمونُ شروع کنید .بررسی کنید چرا غلط زدینش-شک داشتین بین دو گزینه؟خوب درسو یاد نگرفتین و...

بهتره هر سوالو تو بخش مربوطه توی کتاب یا جزوه درسیتون وارد کنید

بعدش سراغ سوال های نزده برید که دو دسته میشن 1-سوالای سخت که اصن نمیتونستین حل کنین 2-سوالایی که چون نخوندین نتونستین بزنین
      باتوجه به ضعف و قوت خودتون تو اون درس بررسیش کنید.
      واسه این قسمت میتونین یه دفتر ارزیابی یاهمون کلاسور ارزیابی داشته باشین مث کلاسور ارزیابی قلمچی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Defne نمایش پست ها
      از سوالات غلطی که زدین تحلیل آزمونُ شروع کنید .بررسی کنید چرا غلط زدینش-شک داشتین بین دو گزینه؟خوب درسو یاد نگرفتین و...

بهتره هر سوالو تو بخش مربوطه توی کتاب یا جزوه درسیتون وارد کنید

بعدش سراغ سوال های نزده برید که دو دسته میشن 1-سوالای سخت که اصن نمیتونستین حل کنین 2-سوالایی که چون نخوندین نتونستین بزنین
      باتوجه به ضعف و قوت خودتون تو اون درس بررسیش کنید.
      واسه این قسمت میتونین یه دفتر ارزیابی یاهمون کلاسور ارزیابی داشته باشین مث کلاسور ارزیابی قلمچی
      خب بالفرض به این نتیجه رسیدم مال یادگیری ناقص یا فراموش کردن و ... بود
      بعدش چیکار کنم؟
      تو بازه ازمون بعدی حل کنم مشکلارو؟نگهش دارم واسه دورانای جمع بندی؟تست واسش زیادتر کار کنم یا چی؟

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid97 نمایش پست ها
      خب بالفرض به این نتیجه رسیدم مال یادگیری ناقص یا فراموش کردن و ... بود
      بعدش چیکار کنم؟
      تو بازه ازمون بعدی حل کنم مشکلارو؟نگهش دارم واسه دورانای جمع بندی؟تست واسش زیادتر کار کنم یا چی؟
      بستگی داره چه مبحثی باشه
      مثلا اگه مبحث پیشنیاز بود مسلمه که باید اول یاد بگیری تا بتونی مبحث مرتبط بااونو بخونی

اگه تو بودجه بندی آزمون بعدی بود که چه بهتر میخونی و یاد میگیریش
      اگه نبود باید واسه این قسمتا یه تایمی رو تو برنامت خالی کنی و خودتو برسونی..تو دوران جمع بندی باید جمع بندی و مرور کنی وقت یادگیری مجدد نیست.
      واینکه چجوری یادبگیری باز بستگی داره چه مبحثی باشه اگه از دروس تحلیلی باشه خب باتست زیاد میتونی برطرف کنی اگه خوندنی و حفظی باشه باید بیشتر بخونیش
      اگه ترکیبی از هردو باشه باید اول خوب بخونی و بعدم تست بزنی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Exclamation مشکل در تحلیل آزمون

سلام
      امیدوارم درساتون تویه تابستون خوب پیشرفته باشه
      دوستان مشکلی من دارم خیلی سادس:
      نمیدونم چجوری باید آزمون تحلیل کنم؟!
      میشه کمکم کنید
      مرسی

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      خوب اول از همه مشخصا سوالای درست و غلط و نزده رو مشخص کن. بعد برا هر درس اول سوالای درستتو چک کن ببین که آیا راه اسونتری داره یا مثلا شانسی به جواب رسیدی یا نه. دوم اینکه سوالات غلط رو روشون وقت بزار تا بفهمی مشکلت چی بوده بی دقتی بوده یا راه غلط ، بی دقتی هات رو در هر درس نوعشو رو یه کاغذ بنویس و قبل هر آزمون مرور کن و بعد از اون سوالات نزده ات رو بشین حل کن و با پاسخنامه چک کن در تمامی مراحل نکاتی که مهمن و در هر آزمون داری در اون اشتباه می کنی یادداشت کن. شاید من یکم کلی گفته باشم احتمال زیاد در سایت قلم چی و... مقاله مشاوره ای در این مورد هست و میتونی اونا رو هم بخونی ..موفق باشی
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirfull نمایش پست ها
      سلام
      میشه کمکم کنید
      مرسی
      سلام نمیدونم لینک زیر ظاهر بشه یا نه ولی مربوط به کانال مشاوره ای دکتر افشار هستش
      https://t.me/Alirezaafsharofficial/2626

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      میشه کمکم کنید
      مرسی
      سلام دوباره
      اینم مربوط به آقای پور دستمالچی

سوال: سلام من هر کاری میکنم نمیتونم دروس تخصصی رو بالای 15 درصد بزنم لطفا کمک کنید؟
      پاسخ:

داوطلب گرامي، سلام و وقت بخير

اولین و مهمترین وظیفه شما تحلیل آزمون هایی است که در آن ها شرکت کرده اید.
      بررسی دقیق نتایج آزمون به شما کمک می کند شناخت دقیقی از شرایط خود داشته باشید و بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. بنابراین حتما آزمون خود را تحلیل کنید.

با استفاده از نتایج تحلیل آزمون خود می توانید علل عدم نتیجه گیری را دقیق تر بررسی کنید.
      این علل می توانند ناشی از مشکلات علمی یا مشکلات مهارتی باشد.
      با بررسی دقیق نتیجه آزمون خود می توانید این علل را پیدا کرده و راه حل مناسب را بیابید.

اگر علت عدم پیشرفت شما معلومات است، پیشنهاد می شود از ابزاهای کمک آموزشی مناسب (نظیر کتاب تست و یا کلاس) استفاده نمایید تا مدت زمان یادگیری مباحث کاهش یابد و بتوانید برای تکمیل آموخته های خود از تست زنی به شیوه آموزشی استفاده کنید.

همچنین پیدا کردن علل عدم پاسخگویی به سوالات نیز بسیار مهم است.
      برای مثال درصورتيكه به دليل كمبود وقت نتوانسته ايد به سوالات پاسخ دهيد، بايد با افزايش تعداد تست آموزشي و ايجاد تسلط روي مباحث اين مشكل را رفع نماييد.

همچنين اگر علت عدم پاسخگويي شما مفهومي بودن سوالات يا متوجه نشدن دروس باشد، مي توانيد با مطالعه دقيق و مجدد مطالب و زدن تست هاي آموزشي فراوان، مطالب را به صورت عمقي در ذهن خود تثبيت نماييد.

⛔️بنابراین بررسی نتایج آزمون های آزمایشی خود را جدب گرفته زیرا تحلیل آزمون اهمیتی برابر با آزمون دارد و شما می توانید با استفاده از نتایج به دست آمده از تحلیل آزمون، تصمیم های راهبردی دقیقی گرفته و با انجام این تصمیم ها به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      میشه کمکم کنید
      مرسی
      سوال: تحليل آزمون چطوريه و چه فايده هايي دارد؟

پاسخ:

داوطلب گرامي، سلام و وقت بخير

تحليل آزمون هاي آزمايشي اهميتي برابر با آزمون خواهد داشت و در صورتيكه شما آزمون خود را تحليل نكنيد، شركت شما در آزمون بي فايده خواهد شد. بهتر است تحلیل آزمون را پس از آزمون و استراحت چند ساعته در همان روز آزمون انجام دهید.
      زيرا با گذشت زمان،راه حل هايی که در جلسه آزمون انجام ده اید، از ياد خواهيد برد و تحليل آزمون شما دقيق نخواهد بود.

همچنين در تحليل آزمون شما مي توانيد نقاط قوت و ضعف خود را به درستي شناسايي كرده و براي رفع نقاط ضعف خود بكوشيد تا در آزمون هاي بعدي پيشرفت كنيد.

در تحليل آزمون،تمامي سوالات اعم از غلط،نرده و صحيح را بررسي كنيد.
      حتما سوالاتی که در آزمون درست پاسخ صحيح داده اید را نیز بررسی کنید، زیرا ممکن است راه حلی ساده تر از راه حل فعلی شما ارائه شده باشد و شما بتوانید در مدت زمان کمتری به پاسخ دست پیدا کنید.
      همچنین سوالاتی که نکته دار هستند علامتدار کرده و نکات آن ها را وارد خلاصه نویسی های خود کنید و سعی کنید آن ها را مرور کنید.

اگر علت عدم پاسخگويي به سؤالات در آزمون، معلومات است، پیشنهاد می شود از ابزاهای کمک آموزشی مناسب (نظیر کتاب تست و یا کلاس) استفاده نمایید تا مدت زمان یادگیری مباحث کاهش یابد و بتوانید در مدت زمان بیشتری ربه تکمیل آموخته های خود با استفاده از تست زنی به شیوه آموزشی بپردازید.

در صورتيكه علت عدم نتیجه گیری، بی دقتی در آزمون های آزمایشی است، توصیه می شود لیست بی دقتی های خود را یادداشت کرده و روز قبل از آزمون آزمایشی،این لیست را مرور کنید تا میزان بی دقتی های شما کاهش یابد.

علت پاسخ ندادن به سوالات را نيز بيابيد.
      درصورتيكه به دليل كمبود وقت نتوانسته ايد به سوالات پاسخ دهيد، بايد با افزايش تعداد تست آموزشي و ايجاد تسلط روي مباحث اين مشكل را رفع نماييد.

همچنين اگر علت عدم پاسخگويي شما مفهومي بودن سوالات يا متوجه نشدن دروس باشد، مي توانيد با مطالعه دقيق و مجدد مطالب و زدن تست هاي آموزشي فراوان، مطالب را به صورت عمقي در ذهن خود تثبيت نماييد.
      البته بسياري از راه كارها در كارنامه هاي مشاوره اي پس از هر آزمون در اختيار شما قرار خواهند گرفت.

⛔️بنابراین تحلیل آزمون های آزمایشی را جدی گرفته وسعی کنید پس از آزمون اين روند را به درستی انجام داده و تمامی سوالات را بررسی کنید، تا بتوانید با تصمیمات راهبردی دقیق در آزمون های آزمایشی پیشرفت نمایید

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال در مورد تحلیل آزمون

سلام دوستان
      من نمی تونم تحلیل آزمون کنم
      یعنی دفترچه رو میزارم جلوم بعد همین جور نگاهش می کنم
      آغا اینجا هرکی بقه چجوری تحلیل آزمون می کنه بلکه مفید واقه شه
      "A Smooth Sea Never Made a Skillful Sailor"

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن