خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

بررسی دو تست تفرقه انگیز در فیزیک!

دوستان سلام!
      دو سوال از فیزیک میزارم از مباحث آزمون این هفته کانون، یکی ازخازن و دیگری سینماتیک!
      لطفا حل خودتون رو بزارید تا ببینیم حق با کیه. جسارتا حل کنید وسرسری رد نشید حداقل الان که تو انجمن میچرخیم بیایید یه دو کلمه یاد بگیریم.
      @
      @fbi
      phy.jpg

ویرایش توسط jarvis : 06 آبان 1394 در ساعت 14:27

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      دوستان سلام!
      دو سوال از فیزیک میزارم از مباحث آزمون این هفته کانون، یکی ازخازن و دیگری سینماتیک!
      لطفا حل خودتون رو بزارید تا ببینیم حق با کیه. جسارتا حل کنید وسرسری رد نشید حداقل الان که تو انجمن میچرخیم بیایید یه دو کلمه یاد بگیریم.
      محمد نادری
      @fbi
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: phy.jpg
مشاهده: 120
حجم: 27.2 کیلو بایت
      دومین سوال که میشه گزینه 3
      ویرایش توسط newpath : 06 آبان 1394 در ساعت 14:45

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اولیم یک

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      دوستان سلام!
      محمد نادری
      @fbi
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: phy.jpg
مشاهده: 120
حجم: 27.2 کیلو بایت
      سوال اول: گزینه 1

سوال دوم: گزینه 4
      ویرایش توسط masood2013 : 06 آبان 1394 در ساعت 15:17

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اولی گزینه 1
      دومی گزینه 3

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سوال اول)1

U=1/2 CV2 وچون V ثابته وCطبق فرمول با مساحت رابطه ی مستقیم دارد پس چون مساحت نصف میشه اونم نصف میشه.

U=1/2 q v پس انرژی میشه 20

تغیرات انرژی نصف انرژی اولیه است یعنی 10

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      انرژی زخیره شده در خازن نصف حاصلضرب بار در ولتاژیه که تحتش شارژ شده. پس بنا ب داده های مثله 20 ژول انرژی توی خازن داریم.
      ظرفیت خازن متناسب با سطح مقطع موثر صفحاتشه. وقتی سطح مقطع موثر نصف بشه ظرفیت خازن نصف میشه. بار هم که پایسته س پس انرژی دخیره شده در خازن نصف میشه. پس ده زول انرژی از دست رفته. جا رفته؟ صرف انجام کار برای جابجایی صفحاتش شده.

بالن از سطح زمین با شناب 2 متر بر مجزور ثاینه حرکتش رو شرو کرده. و ده متر جابجا شده. مستقل از زمان رو بکار میبریم تا سرعتش رو در ارتفاع ده متری حساب کنیم. پس مربع سرعت در ارتفاع 10 متری 40 خاهد بود.
      وقتی کیسه رها میشه شتابش میشه ده متر بر مجزور ثانیه رو ب پایین. بار هم مسقا از زمان رو بکار میبریم تا سرعت رو در سطح زمین پیدا کنیم. پس مربع سرعت در سطح زمین میشه 240 پس گزینه 4 صحیحه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siavash123 نمایش پست ها
      اولیم یک
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      سوال اول: گزینه 1

سوال دوم: گزینه 4
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamadabfm نمایش پست ها
      اولی گزینه 1
      دومی گزینه 3
      نقل قول نوشته اصلی توسط velgard نمایش پست ها
      انرژی زخیره شده در خازن نصف حاصلضرب بار در ولتاژیه که تحتش شارژ شده. پس بنا ب داده های مثله 20 ژول انرژی توی خازن داریم.
      ظرفیت خازن متناسب با سطح مقطع موثر صفحاتشه. وقتی سطح مقطع موثر نصف بشه ظرفیت خازن نصف میشه. بار هم که پایسته س پس انرژی دخیره شده در خازن نصف میشه. پس ده زول انرژی از دست رفته. جا رفته؟ صرف انجام کار برای جابجایی صفحاتش شده.

بالن از سطح زمین با شناب 2 متر بر مجزور ثاینه حرکتش رو شرو کرده. و ده متر جابجا شده. مستقل از زمان رو بکار میبریم تا سرعتش رو در ارتفاع ده متری حساب کنیم. پس مربع سرعت در ارتفاع 10 متری 40 خاهد بود.
      وقتی کیسه رها میشه شتابش میشه ده متر بر مجزور ثانیه رو ب پایین. بار هم مسقا از زمان رو بکار میبریم تا سرعت رو در سطح زمین پیدا کنیم. پس مربع سرعت در سطح زمین میشه 240 پس گزینه 4 صحیحه
      ممنون از دوستان ولی:
      تفرقه ای که گفتم از اینجا شروع میشه! تو سوال اول بعضیا میگن چون مشخص نشده خازن به مولد وصله یا نه دوتا فرض داریم که تو یکیش(ولتاژ ثابت) میشه 10 جواب و تو دیگری (بار ثابت) جواب میشه 20 پس سوال غلطه!!!
      در مورد سوال دوم هم گزینه 4 میگن صحیحه در حالی که یه عده گزینه 2 رو قبول میکنن تفاوت استدلالشون هم در تاثیر شتاب بالون هنگام پایین اومدن بر g هنگام فروده!
      حالا من بیشتر از اینکه به دنبال جواب باشم دنبال اینم که کدوم استدلال ها درست تره؟(راستی من این سوال ها رو از کتب معتبری گرفتم و جواب اونها رو با جواب مردم مقایسه کردم شد اینی که بالا گفتم!)

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون از دوستان ولی:
      تفرقه ای که گفتم از اینجا شروع میشه! تو سوال اول بعضیا میگن چون مشخص نشده خازن به مولد وصله یا نه دوتا فرض داریم که تو یکیش(ولتاژ ثابت) میشه 10 جواب و تو دیگری (بار ثابت) جواب میشه 20 پس سوال غلطه!!!
      در مورد سوال دوم هم گزینه 4 میگن صحیحه در حالی که یه عده گزینه 2 رو قبول میکنن تفاوت استدلالشون هم در تاثیر شتاب بالون هنگام پایین اومدن بر g هنگام فروده!
      حالا من بیشتر از اینکه به دنبال جواب باشم دنبال اینم که کدوم استدلال ها درست تره؟(راستی من این سوال ها رو از کتب معتبری گرفتم و جواب اونها رو با جواب مردم مقایسه کردم شد اینی که بالا گفتم!)
      منظورت از کتاب معتبر کتاب مهندس جوکار دیگه ... زمان کنکورم یادمه دیدمش سوال دومو توش

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      داش ما اینجا فیزیکو اینا بلد نیسیم
      فقط بلدیم راجع به منابع و الگو و گاج و پرکاری تستی و دکتر افشار وقیمت قلمچی و ریتالین و پرپانول اینا بحث کنیم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      داش ما اینجا فیزیکو اینا بلد نیسیم
      فقط بلدیم راجع به منابع و الگو و گاج و پرکاری تستی و دکتر افشار وقیمت قلمچی و ریتالین و پرپانول اینا بحث کنیم
      مشکلی نیست قربان!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منظورت از کتاب معتبر کتاب مهندس جوکار دیگه ... زمان کنکورم یادمه دیدمش سوال دومو توش
      نه عزیز، اولی مال فیزیک 3 مبتکران چاپ 84 ! و دومی خیلی سبز پیش 94 !

13. Top | #13
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دقیقا یادم نیست تالیفی بود یا نه ... ولی گاجم این سوالو داشت ... منطقش جوابش این بود که کیسه شنی بخاطر شتابی که داره مقداری به سمت بالا میره بعد که سرعتش صفر شد با شتاب جی به سمت پایین میاد .. خیلی سبز چی گفته ؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دقیقا یادم نیست تالیفی بود یا نه ... ولی گاجم این سوالو داشت ... منطقش جوابش این بود که کیسه شنی بخاطر شتابی که داره مقداری به سمت بالا میره بعد که سرعتش صفر شد با شتاب جی به سمت پایین میاد .. خیلی سبز چی گفته ؟
      خیلی سبز میگه به خاطر شتاب اولیه اش بالون میره بالا و کیسه هم هم سرعت بالون هست در ارتفاع 10 متری بعد وقتی رها میشه سرعت اولیه اش سرعت بالون و شتابش g است.
      مشکل اینجاست که چرا شتاب حرکت به سمت پایین برایند g و شتاب اولیه نیست؟؟!

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی سبز میگه به خاطر شتاب اولیه اش بالون میره بالا و کیسه هم هم سرعت بالون هست در ارتفاع 10 متری بعد وقتی رها میشه سرعت اولیه اش سرعت بالون و شتابش g است.
      مشکل اینجاست که چرا شتاب حرکت به سمت پایین برایند g و شتاب اولیه نیست؟؟!
      اتفاقا منم اینجور حساب کردم که به گزینه 3 رسیدم .. ولی منطقیش نظر گاجه احتمالا .. خیلی سبزم پس گفته اول میره بالا بعد میاد پایین دیگه ؟

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن