خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 51
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      حضرت یوسف اولوالعزم نبود ، به خاطر یه اشتباه کوچیک (درنگ در دیدار با پدرش)نبوت از نسل اون گرفته شد و به نسل برادر که توبه کرده بود (نه خود برادرش) منتقل شد
      فرض کن یه پیامبر اولوالعزم همچین اشتباهی بکنه... قطعا مجازات میشه ولی حضرت محمد گناهی نکرد و مجازات نشد
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      « وَ لَقَدْ هَمَّتْ بِهِ وَ هَمَّ بِها لَوْ لا أَنْ رَأى‏ بُرْهانَ رَبِّهِ كَذلِكَ لِنَصْرِفَ عَنْهُ السُّوءَ وَ الْفَحْشاءَ إِنَّهُ مِنْ عِبادِنَا الْمُخْلَصينَ »

ترجمه :
      آن زن قصد او (یوسف) كرد؛ و او نيز اگر برهان پروردگار را نمى‏ديد قصد وى مى‏نمود. اينچنين كرديم تا بدى و فحشا را از او (یوسف) دور سازيم ؛ چرا كه او از بندگان مخلَص ما بود.»( سوره مبارکه یوسف ، آیه شریفه 24 )

در این آیه ی شریفه سه بار بر عصمت حضرت یوسف (ع) تاکید شده است.

اوّل اینکه فرمود اگر یوسف شاهد برهان پروردگارش نبود اقدام به گناه می نمود. پس یوسف(ع) شاهد چیزی است که آن چیز مانع از گناه نمودن او می شود.

دوم اینکه فرمود: اينچنين كرديم تا بدى و فحشا را از او (یوسف) دور سازيم. یعنی خدا تصریح نموده که گناه را از یوسف (ع) دور می سازد.

سوم اینکه فرمود یوسف از بندگان مخلَص است. مخلَص با فتحه ی لام ، اسم مفعول بوده به معنی خالص کرده شده می باشد ؛ یعنی کسی که به دست دیگری خالص شده است. بنا بر این یوسف(ع) به دست خدا خالص شده است و هیچ امر غیر الهی در وجود او راه ندارد.

یکی از شواهدی که مناقشه گران در عصمت انبیاء به آن تمسّک می جویند جریان حضرت یوسف (ع) در زندان می باشد ؛

آنجا که به هم سلولی خود سفارش نمود که شرح بی گناهی او را به گوش سلطان مصر برساند و خداوند متعال به خاطر این عمل یوسف (ع) را با هفت سال زندانی بیشتر مجازات نمود.
      ( سوره مبارکه یوسف ، آیه شریفه 42 )

در حالی که جریان یوسف (ع) با زن عزیز و دیگر زنان مصر ، قبل از این واقعه بوده و خداوند متعال در همان جریان زنان ، سه بار بر عصمت یوسف تأکید نموده و او را خالص شده ی خود خوانده است. پس چگونه می توان فعل اخیر حضرت یوسف را حمل بر گناه شرعی نمود!!!!؟

بالاخره حضرت یوسف معصوم بوده یا نبوده؟

دوست عزیز شما پاک بودن رو برابر عصمت داشتن میدونین

همه اینایی که شما نوشتی درست ولی میتونی بگی پرا پیامبر در قبال فرد نابینا خطا کرده ؟

نکنه بین ایات قران تناقض قائلین ؟
      طمع به خاک فرو می برد حریصان را

ز حرص بر سر قارون رسید آنچه رسید

درود بر دل من باد کز ستم کیشان

ستم کشید ولی بار منتی نکشید

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

عالم دین و جمع اوری کننده نهج البلاغه سید رضی شاگرد مرحوم شیخ مفید میگه این سوره برای پیامبر نیست
      مدرک بیار

تفسیری که بگه این ایات درمورد چه کسی توی قران با اون عظمت وجود داره

تا پنجاه سال پیش مفسر های شیعه به سوره عبس که میرسیدن تفسیر رو میپیچوندن
      تفسیر این ایه چند سالیه که علمای شیعه مینویسن

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Adam Hart نمایش پست ها
      مدرک بیار

تفسیری که بگه این ایات درمورد چه کسی توی قران با اون عظمت وجود داره

تا پنجاه سال پیش مفسر های شیعه به سوره عبس که میرسیدن تفسیر رو میپیچوندن
      تفسیر این ایه چند سالیه که علمای شیعه مینویسن
      اولا شما بخش اول این پست رو دو دره نکن
      ادرس داستان حضرت موسی و چوپان رو تو قرآن بده

دوما منبع این رو توی اون پستی که گفتی کپیش کردم دادم ، میتونی بخونیش (میدونم نخوندیش)

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      برادر من شما اگه پست اول رو میخوندید میفهمیدید که توی تفسیر ایه چی اومده

تفسیر آیه : اى پيامبر به ايشان بگو من بشرى هستم مانند شما كه در بين شما معاشرت مى‏كنم، آن طور كه خود شما با يكديگر معاشرت مى‏كنيد و با شما سخن مى‏گويم، آن طور كه خود شما با يكديگر گفتگو مى‏كنيد، پس من جنس ديگرى مخالف جنس شما از قبيل فرشته نيستم، تا بين من و شما حايل و حجابى باشد و يا سخنم به گوش شما نرسد و يا كلامم به دلهاى شما وارد نشود. تنها تفاوت من با شما اين است كه به من وحى مى‏شود و آنچه من به شما مى‏گويم و شما را به سوى آن دعوت مى‏نمايم، وحيى است كه به من مى‏شود و آن اين است كه معبود شما آن معبودى كه سزاوار پرستش باشد يكى است، نه آلهه متفرق و گوناگون.[1]

از همین ایه میشه استنباط کرد پیامبر هم ویژگی انسان های دیگه رو داشته

ولی به حدی پاک بوده و اعتقاد به خدا داشته که نیازی به کم و زیاد کردن قرآن نداشته باشه
      عزیز من همه حرف شما درست ، حتی ما در نماز هم میگم

« اشهد ان محمداً عبده و رسوله » یعنی شهادت میدیم محمد (ص) عبد (بنده) و فرستاده خداست

خب پیامبر (ص) هم مثل ما بشر بودند و همه ما می دونیم که دلیل گناه و اشتباهاتمون اغوا و فریب و وسوسه های شیطان است و انسان به خودی خود گناه نمیکند

پیامبران و شخص پیامبر گرامی اسلام حضرت رسول (ص) و اهل بیت (ع) ایشان به چنان درجه ای از تقوا و ایمان رسیده بودند که شیطان نمی توانست اون بزرگواران رو فریب بده ، چنانچه در آیه قرآن هم میخوانیم ؛

« قالَ رَبِّ بِما أَغْوَيْتَني‏ لَأُزَيِّنَنَّ لَهُمْ فِي الْأَرْضِ وَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعينَ ــ إِلاَّ عِبادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصينَ »

ترجمه :
      (ابلیس) گفت: «پروردگارا! چون مرا گمراه ساختى ، من(نعمتهاى مادّى را) در زمين در نظر آنها زينت مى‏دهم، و همگى را گمراه خواهم ساخت ؛ مگر بندگان مخلَص تو را »
      ( سوره مبارکه احجر ، آیات شریفه 39 و 40 )

که ابلیس (شیطان) قسم خورده است که همه را میتونه گمراه کنه و میکنه مگر بندکان مخلص خداوند رو

خب وقتی آیات قرآن صراحتاً دارن داد و فریاد میزنن که بابا این بزرگواران (پیامبران و ائمه معصومین(ع)) رو ما مخلص کردیم ؛

« إِنَّما يُريدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكُمْ تَطْهيراً »
      ( سوره مبارکه الأحزاب ، آیه شریفه 33 )

ترجمه :
      « خداوند فقط مى‏خواهد پليدى و گناه را از شما اهل بيت دور كند و كاملاً شما را پاك سازد »

یعنی خدا خودش میفرماد ؛

اینا (پیامبران و رسول اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع)) به دست خودم پاک و منزّه شدن و از کوچک ترین گناه و آلودگی به دور هستند و شیطان علیه لعنه نمیتونه اون بزرگواران رو فریب بده

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم و شبهه شما هم رفع شده باشه
      یاعلی(ع)

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اولا شما بخش اول این پست رو دو دره نکن
      ادرس داستان حضرت موسی و چوپان رو تو قرآن بده

دوما منبع این رو توی اون پستی که گفتی کپیش کردم دادم ، میتونی بخونیش (میدونم نخوندیش)
      درسته من در مورد اون داستان اشتباه کردم ولی ایه دیگه هم توی قران وجود داره که با عصمت حضرت موسی در تناقضه
      که سر اون ایه قصد ندارم دوباره ی بحث دیگه راه بندازم

توی همون پستی که خودت دادی 3 مفسر رو خودت نام بردی که این ایه رو به پیامبر نسبت دادن

شما به من بگو این ایه برای چه کسی نازل شده ( در حالی که همه بزرگای دین این ایه رو به پیامبر نسبت میدن میخوام بدونم شما به چه کسی نسبت میدی )

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      عزیز من همه حرف شما درست ، حتی ما در نماز هم میگم

« اشهد ان محمداً عبده و رسوله » یعنی شهادت میدیم محمد (ص) عبد (بنده) و فرستاده خداست

خب پیامبر (ص) هم مثل ما بشر بودند و همه ما می دونیم که دلیل گناه و اشتباهاتمون اغوا و فریب و وسوسه های شیطان است و انسان به خودی خود گناه نمیکند

پیامبران و شخص پیامبر گرامی اسلام حضرت رسول (ص) و اهل بیت (ع) ایشان به چنان درجه ای از تقوا و ایمان رسیده بودند که شیطان نمی توانست اون بزرگواران رو فریب بده ، چنانچه در آیه قرآن هم میخوانیم ؛

« قالَ رَبِّ بِما أَغْوَيْتَني‏ لَأُزَيِّنَنَّ لَهُمْ فِي الْأَرْضِ وَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعينَ ــ إِلاَّ عِبادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصينَ »

ترجمه :
      (ابلیس) گفت: «پروردگارا! چون مرا گمراه ساختى ، من(نعمتهاى مادّى را) در زمين در نظر آنها زينت مى‏دهم، و همگى را گمراه خواهم ساخت ؛ مگر بندگان مخلَص تو را »
      ( سوره مبارکه احجر ، آیات شریفه 39 و 40 )

که ابلیس (شیطان) قسم خورده است که همه را میتونه گمراه کنه و میکنه مگر بندکان مخلص خداوند رو

خب وقتی آیات قرآن صراحتاً دارن داد و فریاد میزنن که بابا این بزرگواران (پیامبران و ائمه معصومین(ع)) رو ما مخلص کردیم ؛

« إِنَّما يُريدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكُمْ تَطْهيراً »
      ( سوره مبارکه الأحزاب ، آیه شریفه 33 )

ترجمه :
      « خداوند فقط مى‏خواهد پليدى و گناه را از شما اهل بيت دور كند و كاملاً شما را پاك سازد »

یعنی خدا خودش میفرماد ؛

اینا (پیامبران و رسول اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع)) به دست خودم پاک و منزّه شدن و از کوچک ترین گناه و آلودگی به دور هستند و شیطان علیه لعنه نمیتونه اون بزرگواران رو فریب بده

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم و شبهه شما هم رفع شده باشه
      یاعلی(ع)
      درسته دقیقا من هم همین اعتقاد رو دارم

منتها ...

ویرایش توسط Adam Hart : 04 آبان 1394 در ساعت 23:21

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      درسته من در مورد اون داستان اشتباه کردم ولی ایه دیگه هم توی قران وجود داره که با عصمت حضرت موسی در تناقضه
      که سر اون ایه قصد ندارم دوباره ی بحث دیگه راه بندازم

توی همون پستی که خودت دادی 3 مفسر رو خودت نام بردی که این ایه رو به پیامبر نسبت دادن

شما به من بگو این ایه برای چه کسی نازل شده ( در حالی که همه بزرگای دین این ایه رو به پیامبر نسبت میدن میخوام بدونم شما به چه کسی نسبت میدی )
      خودت گفتی این باور سنی هاست و مفسران سنی
      بخونی نوشته فردی از.... اسم نبرده
      اینجور چیزام کم نیست ،
      اگه اونیکی تاپیک رو میخوندین متوجه میشدین اسم واقعی فرزند امام علی که کنیه (لغب ) ابوبکر داشته مشخص نیست چه برسه به..(که این رو علمای شیعه و سنی تایید کردن)

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

همه اینایی که شما نوشتی درست ولی میتونی بگی پرا پیامبر در قبال فرد نابینا خطا کرده ؟

از کجا عصمت حضرت یوسف رو توی این ایه اثبات میکنی ؟ به مام بگو
      اگه میتونی که هیچ ، جواب سوال اول تاپیک رو دادی
      اگه نتونی این ایه رو دوباره بخون
      آن زن قصد او (یوسف) كرد؛ و او نيز اگر برهان پروردگار را نمى‏ديد قصد وى مى‏نمود. اينچنين كرديم تا بدى و فحشا را از او (یوسف) دور سازيم ؛ چرا كه او از بندگان مخلَص ما بود.»
      گفته حضرت یوسف به خاطر دیدن برهان پروردگار گناه نکره
      حضرت محمد ص هم که پیامبر الوالعزم بودن با دیدن برهان های خدا گناه نمی کردم

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

داداشی گلم ، شما اگه قرآن رو قبول داری خود خداوند صراحتاً میفرماد :

« وَ لَقَدْ هَمَّتْ بِهِ وَ هَمَّ بِها لَوْ لا أَنْ رَأى‏ بُرْهانَ رَبِّهِ كَذلِكَ لِنَصْرِفَ عَنْهُ السُّوءَ وَ الْفَحْشاءَ إِنَّهُ مِنْ عِبادِنَا الْمُخْلَصينَ »

ترجمه :
      آن زن قصد او (یوسف) كرد؛ و او نيز اگر برهان پروردگار را نمى‏ديد قصد وى مى‏نمود. اينچنين كرديم تا بدى و فحشا را از او (یوسف) دور سازيم ؛ چرا كه او از بندگان مخلَص ما بود.» ( سوره مبارکه یوسف ، آیه شریفه 24 )

داداش من ترجمه اظهر من الشمسه ، خدا میفرماد ، بدی و فحشا را از یوسف دور ساختیم (دور کردیم) ، چرا چون او از بندگان مخلص ما بود

از طرفی مطلب داره میگه پاکی و عصمت شرط لازمه امامت ونبوّت است

و امامت و نبوّت به اهل گناه و پلیدی و فحشا نمی رسد

پس از این موضوع نتیجه میگیریم رسول الله (ص) و اهل بیت (ع) ایشان پاک و معصوم بودند از هر گونه گناه و پلیدی
      چون اگر غیر این بود ، به نبوّت نمی رسید طبق آیه صریح قرآن که خداوند می فرماید ؛

« پیمان من به ستمکاران نمی رسد »

« وَ إِذِ ابْتَلى‏ إِبْراهيمَ رَبُّهُ بِكَلِماتٍ فَأَتَمَّهُنَّ قالَ إِنِّي جاعِلُكَ لِلنَّاسِ إِماماً قالَ وَ مِنْ ذُرِّيَّتي‏ قالَ لا يَنالُ عَهْدِي الظَّالِمينَ »

ترجمه :
      (به خاطر آوريد) هنگامى را كه خداوند، ابراهيم را با وسايل گوناگونى آزمود و او به خوبى از عهده ی اين آزمايشها برآمد. خداوند به او فرمود: من تو را امام و پيشواى مردم قرار دادم. ابراهيم عرض كرد: از دودمان من (نيز امامانى قرار بده!) خداوند فرمود:پيمان من، به ستمكاران نمى‏رسد.»
      ( سوره مبارکه البقرة ، آیه شریفه 124 )

موفق باشی دوست عزیز

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خودت گفتی این باور سنی هاست و مفسران سنی
      بخونی نوشته فردی از.... اسم نبرده
      اینجور چیزام کم نیست ،
      اگه اونیکی تاپیک رو میخوندین متوجه میشدین اسم واقعی فرزند امام علی که کنیه (لغب ) ابوبکر داشته مشخص نیست چه برسه به..(که این رو علمای شیعه و سنی تایید کردن)
      برادر من مفسر های شیعه هم این ایه رو به پیامبر منسوب کردن
      خود شما تو پستتون توی این صفحه
      یک شبهه نسبت به تشیع
      این مدرک رو اوردین که
      البته مرحوم علامه طباطبائي در تفسير الميزان بعد از نقل رواياتي که مي گويد: شخص مورد عتاب آيه، پيامبر بوده
      که میدونین که علامه طباطبایی از علمای شیعه هستن

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من هم جواب امیر عزیز رو بدم
      به نظر من هم در دین اسلام خدا گفته پیامبر و فقط پیامبر معصوم هست البته زنان و خانواده پیامبر رو هم گفته از گناه دور میکنم که خب تاریخ میگه اشتباهات زیادی داشتند

در مورد سوره عبس که نوشتی پاسخ این هست که چند تفسیر بزرگ شیعه و سنی این پاسخ رو دادند

اما نکته ای که.وجود داره اگر در این آیات پیامبر مقصود خدا بود
      آیات باید به این صورت نازل می شدند
      عبست و تولیت
      و به جای
      ان جا العمی میومد ان جائک العمی
      یعنی مثله اکثر جاهای قرآن پیامبر مستقمیا خطاب میشد

حالا دوستانیم هستن البته میرن اسم کسانی رو به زور از قران خارج کنند ها

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برادر من مفسر های شیعه هم این ایه رو به پیامبر منسوب کردن
      خود شما تو پستتون توی این صفحه
      یک شبهه نسبت به تشیع
      این مدرک رو اوردین که
      البته مرحوم علامه طباطبائي در تفسير الميزان بعد از نقل رواياتي که مي گويد: شخص مورد عتاب آيه، پيامبر بوده
      که میدونین که علامه طباطبایی از علمای شیعه هستن

روایاتی از چه کسی ؟ از راویان شیعه یا سنی ؟
      معمولا نظرات مخالف رو هم میارن و نقضش میکنن

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها
      من هم جواب امیر عزیز رو بدم
      به نظر من هم در دین اسلام خدا گفته پیامبر و فقط پیامبر معصوم هست البته زنان و خانواده پیامبر رو هم گفته از گناه دور میکنم که خب تاریخ میگه اشتباهات زیادی داشتند

در مورد سوره عبس که نوشتی پاسخ این هست که چند تفسیر بزرگ شیعه و سنی این پاسخ رو دادند

اما نکته ای که.وجود داره اگر در این آیات پیامبر مقصود خدا بود
      آیات باید به این صورت نازل می شدند
      عبست و تولیت
      و به جای
      ان جا العمی میومد ان جائک العمی
      یعنی مثله اکثر جاهای قرآن پیامبر مستقمیا خطاب میشد

حالا دوستانیم هستن البته میرن اسم کسانی رو به زور از قران خارج کنند ها
      نقل قول نوشته اصلی توسط adam hart نمایش پست ها
      سلام دوستان همون طور که میدونید ( شاید هم نمیدونین ) من خودم شیعه 12 امامی هستم و ارادت خاصی هم نسبت به حضرت علی دارم

و احترام خاصی نسبت به عقاید اهل سنت دارم

اما من یکی اعتقاد های تشیع رو به هیچ عنوان نمیتونم قبول کنم اون هم اینکه پیامبر عاری از هرگونه گناه و اشتباه بوده است

و توی این قسمت اعتقاد اهل تسنن رو نسبت به اینکه پیامبر هم توی زندگیش اشتباه کرده رو قبول دارم

بیا ، اهل سنت هم اومده میگیه پیامبر عصمت داشته

-----------------------------------------------------------
      البته ما هنوز هم درمورد این که اهل بیت چه کسایی بودن با شما اختلاف داریم
      خدا هرگز چیز نادرستی نمیگه ، زنان پیامبر بعضا اشتباه کردن(به گفته خود شما ) پس اهل بیت شامل زنان پیامبر نیست
      خود عایشه و ام سلمه گفتن که اهل بیت چه کسانی بودن(توی اون تاپیک بحث کردیم)

پ.ن. نمیدونم چرا همه به جای امین به من میگن امیر
      از وقتی یادم میاد اینطوری بوده

یا اسم adam امیر هست من نمیدونم...

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بیا ، اهل سنت هم اومده میگیه پیامبر عصمت داشته

-----------------------------------------------------------
      البته ما هنوز هم درمورد این که اهل بیت چه کسایی بودن با شما اختلاف داریم
      خدا هرگز چیز نادرستی نمیگه ، زنان پیامبر بعضا اشتباه کردن(به گفته خود شما ) پس اهل بیت شامل زنان پیامبر نیست
      خود عایشه و ام سلمه گفتن که اهل بیت چه کسانی بودن(توی اون تاپیک بحث کردیم)

پ.ن. نمیدونم چرا همه به جای امین به من میگن امیر
      از وقتی یادم میاد اینطوری بوده

یا اسم adam امیر هست من نمیدونم...
      من اهل سنتم؟؟چرا حرف مفت میزنی اخه؟ نکنه تو این همه وقت فکر کردی من سنی ام؟

من دیگه باهات حرفی ندارم

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها
      من اهل سنتم؟؟چرا حرف مفت میزنی اخه؟ نکنه تو این همه وقت فکر کردی من سنی ام؟

من دیگه باهات حرفی ندارم
      sorry
      ما طوری احادیث رو از بیخ و بن زدی و عقاید اهل سنت رو بیان کردی که فک کردم سنی هستی (مثل کافی و...)
      بازم معذرت میخوام

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن