خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 51
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammir نمایش پست ها
      مفت خور فش نیست
      مفت خور کسی ست که بدون هزینه چیزی رو به دست میاره

ولی زر اضافی نزن فکر کنم فحشه البته شاید تو تربیت خانوادگی شما این چیزا حرف بدی حساب نشه

گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل
      بدون هزینه؟ این که طرف رفته دست و پاش رو از دست داده هزینه نیست؟ بخاطر چی , بخاطر افرادی مثل ما که الان توی آرامش زندگی کنیم .... اما حالا باید اینجوری جواب زحمت هاشون بدیم؟

ضمنا این ضرب المثلی که گفتی به اینجا هیچ ربطی نداره ... این ضرب المثل زمانی به کار میره که فردی به خاطر جاه و مقام یکی از نزدیکانش پز بده و بخاطر اون شخصیت خودش رو بالا ببره.

آفرین , تعریف مفت خور رو بلدی اما مصداقش رو نمیدونی چیه ... این که طرف میره درس میخونه و برای نتیجه اون از حق خودش ( یعنی همون سهمیه ) استفاده میکنه , اینو بهش نمیگن مفت خوری.

2. Top | #32
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      هرینه تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس رو هم از بیت المال میدن
      اگه هر کدومشون سالی بالای 30 میلیارد خرج کنن (که بیشتر از اینا خرج میکنن)
      مثلا بدهی 70 میلیاردی پرسپولیس که یادتونه... یا بدهی 45 میلیاردی استقلال(همین سال پیش بود )

اعلام میزان بدهی استقلال و پرسپولیس

اگه بودجه دولتی این باشگاها رو سالانه 30 (واسه هرکدوم) میلیارد در نظر بگیریم واسه هر ایرانی میشه سالی 857 تومن
      واسه تحصیل 1000 نفر پزشکی سهمیه با نرخ سالی 15 میلیون میشه واسه هر ایرانی 214 تومن
      کدومش سنگین تره ؟ چرا به اونیکی هیچ اعتراضی نمیشه ؟

60000000000 /70000000 = 857
      15000000000 /70000000=214

*یه عده میخوان بگن اسپانسر و... دارن
      باید عرض کنم شرکتای صنعتی طبق قانون قسمتی از مالیاتشون (همون بیت المال) رو واسه
      ورزش و فرهنگ و فضای سبز و... هزینه کنن و باشگاه ها واسه ترغیب بیشتر شرکتا رو پیرهنشون برند اونارو تبلیغ میکنن
      پس پولی که اسپانسر میده عین بیت الماله

این حرف شما مثل این میمونه که من بیام دزدی کنم بعد بگم عههه چرا جلوی اون دزد بزرگ تر رو نمیگیرید .... بله اون فوتبالی که شما میگی از بیخ و بن مشکل داره ... ولی خب سهمیه هم مشکلیه برا خودش ...

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Weed Master نمایش پست ها
      ب شوخی ی تیکه انداختم

حالا چرا تراکتوریا گریه میکنن
      شما خودت اول زخمت باز شد!! حسادت طبیعیه

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bl4Ck_96 نمایش پست ها
      بدون هزینه؟ این که طرف رفته دست و پاش رو از دست داده هزینه نیست؟ بخاطر چی , بخاطر افرادی مثل ما که الان توی آرامش زندگی کنیم .... اما حالا باید اینجوری جواب زحمت هاشون بدیم؟

ضمنا این ضرب المثلی که گفتی به اینجا هیچ ربطی نداره ... این ضرب المثل زمانی به کار میره که فردی به خاطر جاه و مقام یکی از نزدیکانش پز بده و بخاطر اون شخصیت خودش رو بالا ببره.

آفرین , تعریف مفت خور رو بلدی اما مصداقش رو نمیدونی چیه ... این که طرف میره درس میخونه و برای نتیجه اون از حق خودش ( یعنی همون سهمیه ) استفاده میکنه , اینو بهش نمیگن مفت خوری.

دستشون درد نکنه اجرشون با خدا...همون طور که خود قران هم میگه این جور افراد پاداششون با خداست
      اما اینکه بیایم برای یه عملی که اختیاری بوده و طرف انقدر مرد بوده که این کار بکنه منت بذاریم و طلبکار باشیم و ... اره مفت خوریه کاش فقط این بود سهمیه استخدام و واردات خودرو و طرح ترافیک و کلا کوچیک تا بزرگ برای این افراد مهیاست .... این عدالت نیست
      بعدم مگه جنگ فقط سرباز تو خط مقدم می خواد؟ پدر من جبهه نرفته ولی کارش کم از جبهه رفتن نبوده و تو اون شرایط سخت نذاشته کشور و جبهه ها بدون برق بمونن و تو بدترین شرایط تو نیروگاه ها کار می کرده و جون می کنده اونم پاش ننداخته بود رو پاش ...
      وارد بازی با کلمات نشواصل حرف ضرب المثل اینه که بخاطر زحمت دیگران و خوبی اونا یه فرده دیگه ارزش نمی گیره که دقیقا سر این بحث سهمیه داره این اتفاق می افته

چرا دقیقا مفت خوریه چون شما فرض کن پزشکی رو تقریبا از ۹۴۰۰ میگیره ۷۰ درصدش میشه تراز ۶-۷ هزار که عملا برای به دست اوردنش زحمت خاصی نمی خواد کشید.... این میشه مفت خوری یعنی بدون این که در حد اون چیزی که به دست اوردی تلاش کنی یا هزینه پرداخت کنی اون چیز به دست بیاری ...
      نوش جونت بخور حق رو که سال هاست نشیتین سر این سفره ها و سیربشو هم نیستید....

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bl4Ck_96 نمایش پست ها
      اولا که تیم ملی هم مثل بقیه تیم ها اسپانسر داره ....
      دوما زمانی که تیم ملی فوتبال داشته تشکیل میشد مسلما یک اساسنامه ای داشته که هزینه های این از کجا پرداخت بشه ... مثلا همین که بخشی از اون از بودجه های دولت پرداخت بشه ...

بعدشم سودهای زیادی میتونه اونو جبران کنه ... مثلا همین که حق پخش بازی تیم ملی به کشور های دیگه داده میشه یا فرض اینکه تیم ملی داره نتیجه میگیره مسلما هزینه ای که اسپانسر باید بپردازه بیشتر میشه و همین از هزینه های دولتی کم میکنه.
      ضمنا لزومی نداره که همه ی راه های کسب سود توسط دولت رو ما بدونیم... لزومی داره؟

ضمنا اگر شما کمی تحقیق کنید از رشته حقوق ... یک سری هزینه هایی وجود داره که دولت هر چند براش سود زیادی وجود نداشته باشه اما باید اونا رو انجام بده چون نفع عمومی داره ... حالا من نمیتونم بیام نفع عمومی رو اینجا براتون تعریف کنم.

حالا من یک سوال ازشما دارم :
      اون زمان که آقای دادکان رو برکنار کردن و فدراسیون فوتبال ایران داشت تعلیق میشد ... با این حساب فوتبال ایران کلا میخوبید و بخش زیادی از هزینه های دولت کاهش پیدا میکرد ... چرا دوباره کاری کردن که تعلیق نشه؟ وقتی دولت میتونست از هزینه های زیادی که فوتبال براش ایجاد میکنه شونه خالی کنه چرا نباید اینکارو کنه؟

جوابش همون نفع عمومی هست که گفتم ...

پ ن : نفع عمومی اصلا ربطی به کسب سود نداره.
      اولا من فوتبالی نیستم و اون قسمت آخر رو اصن نفهمیدم چی گفتید
      ثانیا این همون چیزیه که من میخواستم بگم ! بعضی چیزها هست برای دولت به صورت مستقیم سودی نداره ولی در عمل اگر نباشه مشکلات زیادی رو بوجود میاره !

یکیش همین سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران ! دولت ها در تمام دنیا مجبورن برای مجروهین جنگی بودجه کنار بزارن تا حداقل در آینده کسی که میخواد در جنگ شرکت کنه خیالش از بابت خونوادش راحت باشه که در غیاب اون در سلامت زندگی میکنن ! شاید یکی حاظر باشه در راه کشورش جون بده ولی این خیلی غیر عقلانیه که در عین حال بیاد خونواده خودش رو بی سرپرست کنه !

اما در مورد اینکه این بودجه خرج افزایش ظرفیت دانشگاه ها مختص خانواده ایثارگران میشه من هم مخالفم ! چون کسی که در حد یه دانشگاه سطح بالا نیست نباید توی اون دانشگاه باشه چون ممکنه نتونه از اون دانشگاه مدرک بگیره و در آخر عمرش تلف بشه !
      ولی افزایش ظرفیت برای اینها هیچی از بقیه کم نمیکنه ! اگه اون بوجه خرج افزایش ظرفیت دانشگاه نمیشد باز هم چیزیش به ما نمیرسید یا چیزی از ما کم نمیشد.

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HellishBoy نمایش پست ها

این حرف شما مثل این میمونه که من بیام دزدی کنم بعد بگم عههه چرا جلوی اون دزد بزرگ تر رو نمیگیرید .... بله اون فوتبالی که شما میگی از بیخ و بن مشکل داره ... ولی خب سهمیه هم مشکلیه برا خودش ...
      حرف شما متینه ، هردوش نباید باشه اما چرا به یکی بی توجهی میشه ؟

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مثلا بدهی 70 میلیاردی پرسپولیس که یادتونه... یا بدهی 45 میلیاردی استقلال(همین سال پیش بود )

اگه بودجه دولتی این باشگاها رو سالانه 30 (واسه هرکدوم) میلیارد در نظر بگیریم واسه هر ایرانی میشه سالی 857 تومن
      واسه تحصیل 1000 نفر پزشکی سهمیه با نرخ سالی 15 میلیون میشه واسه هر ایرانی 214 تومن

ورزش و فرهنگ و فضای سبز و... هزینه کنن و باشگاه ها واسه ترغیب بیشتر شرکتا رو پیرهنشون برند اونارو تبلیغ میکنن
      کلا در جریان نیستی مثل اینکه...قبلا هم گفتم پدر من عضو هیئت علمی و معاونت دانشگاه محقق اردبیلیه...این هزینه ای که شما حساب کردی به اندازه هزینه وسایل ورزشی ۱ سال یه دانشگاهم نیست چه برسه به هزینه تحصیل ۱۰۰۰پزشک در کل ایران..!!!خنده داره اصلا...البته تقصیر نداریا چون در جریان هزینه ها نیستی برا خودت جمع و ضرب میکنی...
      مرد مومن میخوان ورزشگاهو ابزار آزمایشگاهیو و برا ترم جدید آماده و تکمیل و بروز کنن 2-3 میلیارد هزینه ورمیداره حداقل...
      برا همینه میگم این سهمیه توجیه شدنی نیست دیگه...

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      کلا در جریان نیستی مثل اینکه...قبلا هم گفتم پدر من عضو هیئت علمی و معاونت دانشگاه محقق اردبیلیه...این هزینه ای که شما حساب کردی به اندازه هزینه وسایل ورزشی ۱ سال یه دانشگاهم نیست چه برسه به هزینه تحصیل ۱۰۰۰پزشک در کل ایران..!!!خنده داره اصلا...البته تقصیر نداریا چون در جریان هزینه ها نیستی برا خودت جمع و ضرب میکنی...
      مرد مومن میخوان ورزشگاهو ابزار آزمایشگاهیو و برا ترم جدید آماده و تکمیل و بروز کنن 2-3 میلیارد هزینه ورمیداره حداقل...
      برا همینه میگم این سهمیه توجیه شدنی نیست دیگه...
      هرسال 15 میلیارد لوازم ورزشی واسه یه سال یه دانشگاه ؟
      احتمالا تو اون دانشگاهی که شما میگی از توپای جام جهانی استفاده میکنن
      یابه جای فوتسال میرن موتور ریس سواری ، یا هرسال 2 تا سالن ورزشی جدید میزنن ؟
      چن نفری از اشنا ها توی پردیس هستن
      مثلا یکیشون فرشاد از بچه های همین فروم که الان دندانپزشکی روزانه تبریز میخونه قبلا پردیس ارس بود
      سالی 15 میداد ، یا دخترای همکار مامانم که هر ترم متوسط 6تا 8 میلیون میدن
      همه وسایل کل دانشگاهای علوم پزشکی واسه اون 1000 نفره ؟

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هرسال 15 میلیارد لوازم ورزشی واسه یه سال یه دانشگاه ؟
      احتمالا تو اون دانشگاهی که شما میگی از توپای جام جهانی استفاده میکنن
      یابه جای فوتسال میرن موتور ریس سواری ، یا هرسال 2 تا سالن ورزشی جدید میزنن ؟
      چن نفری از اشنا ها توی پردیس هستن
      مثلا یکیشون فرشاد از بچه های همین فروم که الان دندانپزشکی روزانه تبریز میخونه قبلا پردیس ارس بود
      سالی 15 میداد ، یا دخترای همکار مامانم که هر ترم متوسط 6تا 8 میلیون میدن
      همه وسایل کل دانشگاهای علوم پزشکی واسه اون 1000 نفره ؟
      همون سطر اول متنتو خوندم...
      هرجور راحتی فک کن...وقتی مخاطب خودش ارزش خودشو بیاره پایینه من باهاش کاری ندارم...تو فک کن کل دانشگاهای علوم پزشکی ایران با سالی 15 میلیارد همه بدجه هاشون تامینه...
      تو بگو امثالهم تایید کنن...
      خوش باشی...

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

اگر قرار بود همه طرز فکر شما رو داشتن که حال روز ما این نبود داداش گلم

11. Top | #41
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حرف شما متینه ، هردوش نباید باشه اما چرا به یکی بی توجهی میشه ؟

بله حرف شما هم کاملا منطقیه ... در ضمن به اونیکی خیلییییی بیشتر باید توجه شه ... چون هزاران برابر پولا اونجا به باد میره ... فوتبالی که نه سودی برا مملکت داره نه ...

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مفت خور فش نیست
      مفت خور کسی ست که بدون هزینه چیزی رو به دست میاره

ولی زر اضافی نزن فکر کنم فحشه البته شاید تو تربیت خانوادگی شما این چیزا حرف بدی حساب نشه

گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل
      حق حلالشونه چون قانونه برو به اونی که قانون رو گذاشته بگو نه به من

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها
      اولا من فوتبالی نیستم و اون قسمت آخر رو اصن نفهمیدم چی گفتید
      ثانیا این همون چیزیه که من میخواستم بگم ! بعضی چیزها هست برای دولت به صورت مستقیم سودی نداره ولی در عمل اگر نباشه مشکلات زیادی رو بوجود میاره !

یکیش همین سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران ! دولت ها در تمام دنیا مجبورن برای مجروهین جنگی بودجه کنار بزارن تا حداقل در آینده کسی که میخواد در جنگ شرکت کنه خیالش از بابت خونوادش راحت باشه که در غیاب اون در سلامت زندگی میکنن ! شاید یکی حاظر باشه در راه کشورش جون بده ولی این خیلی غیر عقلانیه که در عین حال بیاد خونواده خودش رو بی سرپرست کنه !

اما در مورد اینکه این بودجه خرج افزایش ظرفیت دانشگاه ها مختص خانواده ایثارگران میشه من هم مخالفم ! چون کسی که در حد یه دانشگاه سطح بالا نیست نباید توی اون دانشگاه باشه چون ممکنه نتونه از اون دانشگاه مدرک بگیره و در آخر عمرش تلف بشه !
      ولی افزایش ظرفیت برای اینها هیچی از بقیه کم نمیکنه ! اگه اون بوجه خرج افزایش ظرفیت دانشگاه نمیشد باز هم چیزیش به ما نمیرسید یا چیزی از ما کم نمیشد.
      هدف حرف من و شما یکیه

اما درمورد پاراگراف یکی مونده به آخر اینکه : خود دانشگاه ها از چنین افرادی میخوان که اگر توانایی اش رو ندارن انصراف بدن و ضمنا اینکه این افراد یا انصراف میدن (اگر توانایی اش رو نداشته باشن) یا اصن نمره قبولی رو کسب نمیکنن.مسلمه که کسی وقتی مغزش به چیزی نکشه یا سراغش نمیره یا اگر هم بره چیزی ازش سر در نمیاره.
      اما به هر حال سهمیه ایه که باید بهشون داده بشه.

14. Top | #44
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دستشون درد نکنه اجرشون با خدا...همون طور که خود قران هم میگه این جور افراد پاداششون با خداست
      اما اینکه بیایم برای یه عملی که اختیاری بوده و طرف انقدر مرد بوده که این کار بکنه منت بذاریم و طلبکار باشیم و ... اره مفت خوریه کاش فقط این بود سهمیه استخدام و واردات خودرو و طرح ترافیک و کلا کوچیک تا بزرگ برای این افراد مهیاست .... این عدالت نیست
      بعدم مگه جنگ فقط سرباز تو خط مقدم می خواد؟ پدر من جبهه نرفته ولی کارش کم از جبهه رفتن نبوده و تو اون شرایط سخت نذاشته کشور و جبهه ها بدون برق بمونن و تو بدترین شرایط تو نیروگاه ها کار می کرده و جون می کنده اونم پاش ننداخته بود رو پاش ...
      وارد بازی با کلمات نشواصل حرف ضرب المثل اینه که بخاطر زحمت دیگران و خوبی اونا یه فرده دیگه ارزش نمی گیره که دقیقا سر این بحث سهمیه داره این اتفاق می افته

چرا دقیقا مفت خوریه چون شما فرض کن پزشکی رو تقریبا از ۹۴۰۰ میگیره ۷۰ درصدش میشه تراز ۶-۷ هزار که عملا برای به دست اوردنش زحمت خاصی نمی خواد کشید.... این میشه مفت خوری یعنی بدون این که در حد اون چیزی که به دست اوردی تلاش کنی یا هزینه پرداخت کنی اون چیز به دست بیاری ...
      نوش جونت بخور حق رو که سال هاست نشیتین سر این سفره ها و سیربشو هم نیستید....
      وقتی طرز تفکرت اینه بحث کردن بی فایده ست.
      همه چیز رو با منطق و استدلال نمیشه جواب داد.
      جواب دارم واست .... خواستی بیا pv بهت اندازه 2 صفحه جواب بدم اما اینجا بحث کش پیدا میکنه و وقت بچه ها گرفته میشه.

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اعتراض به سهمیه ی کنکور به خاطر مخارجش نیست
      به خاطر اینه که کسی که جمعاً 200 ساعت درس نخونده در سال کنکور ، میاد میره بهترین دانشگاه و اونی که لب مرزیه میمونه پشت کنکور !
      هیچ دلیل قانع کننده ای پیدا نمیکنم برای زدن این پست ، مگر اینکه خودتون سهمیه داشته باشید . چون ظاهراً خیلی نگران حقوق تضییع شده ی فرزندان ایثارگران هستید !
      Moonlight Shines Upon The Guilty And The Innocent Alike

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن