خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Unhappy افزایش سرعت محاسبات

سلام دوستان من توی محاسبه مخصوصا شیمی مشکل دارم واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم سرعتم کمه !! هر مساله ای 4 5 دقیقه وقتمو میگیره
      چیکار کنم؟؟؟؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soofia نمایش پست ها
      سلام دوستان من توی محاسبه مخصوصا شیمی مشکل دارم واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم سرعتم کمه !! هر مساله ای 4 5 دقیقه وقتمو میگیره
      چیکار کنم؟؟؟؟
      سلام
      روش حلتون چجوریه ؟ تناسب یا راه حل تشریحی ؟
      عجب معضلی شده این سرعت محاسبات !

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مال من تناسبه
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      توی مسائل شیمی اول به گزینه ها نگاه کن اگ اعداد فاصلشون زیاد بود ! از ساده سازی به روش تقریب استفاده کن !! اگ جوابا نزدیک بود ! اول از ساده کردن اعداد زوج بالا و پایین کسر حساب کن !!

اعداد اعشاری مثلا 0/034 رو 34 رو بالای کسر بنویس ! ی هزار پایین کسر بزرگ بنویس ( منظورم خود کسری کردن عدد نیس !!بلکه در آموردن از حالت کسری و اعشاری)

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soofia نمایش پست ها
      چیکار کنم؟؟؟؟
      منم مشکلم مث شماست.سر جلسه ازمون نمیرسیدم کامل حل کنم.توی ۴٠ثانیه فرمولو همه چی مینویسم بعدش زمان تقسیم و ضرب که میشه کم میارم.هنگ میکنم.نمیدونم چیکار کنم واقعا.خیلی از مسله هارو همین جور ولش کردم
      از نشانه های یک ذهن فرهیخته، آن است که در عین مخالفت با عقیده ای!به آن احترام بگذارد...

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      توی مسائل شیمی اول به گزینه ها نگاه کن اگ اعداد فاصلشون زیاد بود ! از ساده سازی به روش تقریب استفاده کن !! اگ جوابا نزدیک بود ! اول از ساده کردن اعداد زوج بالا و پایین کسر حساب کن !!

اعداد اعشاری مثلا 0/034 رو 34 رو بالای کسر بنویس ! ی هزار پایین کسر بزرگ بنویس ( منظورم خود کسری کردن عدد نیس !!بلکه در آموردن از حالت کسری و اعشاری)
      من خودم هم از روش کسری کردن استفاده میکنم، زیاد تاثیر داره، یعنی در واقع باعث میشه آدم اون ترسی که نسبت به یه عدد ممیز دار داره رو دیگه نداشته باشه و استرس نگیره.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      من خودم هم از روش کسری کردن استفاده میکنم، زیاد تاثیر داره، یعنی در واقع باعث میشه آدم اون ترسی که نسبت به یه عدد ممیز دار داره رو دیگه نداشته باشه و استرس نگیره.
      آره ! هم راحت تر ساده میشه هم درصد اشتباهو میاره پایین ! البته کسی ک ی کم تست حل کنه خودش میفهمه باید چیکار کنه !!
      خود من اول با همون اعشاری برخورد میکردم دیگ تستو حل نمیکردم تازه وقتی محاسباتم اشتباه میشد دیگ کتابو میبستم!

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این لقمه مهروماهم کتاب خوبیه ها !! الان خیلی ها هستن که محاسبات ساده رو هم دیگ نمیتونن حساب کنن!!

لقمه مهروماه از همون اول بسم الله گفته تا روشای حل سریع محاسبات !

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      خوب شد این تاپیکو دیدم خدای امروز هیچی نخوندم اصن با خودم فکر میکنم وقتی اینجا یه مثله اینقدر طول می کشه اونجا چیکار کنم البته مشکل از ضربو تقسیمه !!!!!
      اما راحل !!!!!!! هنو دارم دنبالش میگرم
      ولی درجه ول می تونی از کتاب مصطفی باقری استفاده کنی 5 تومه انتشارات مهرو ماه خیلی عالی یه من داشتم الان سرعت ضربم واقعا عالی یه ولی برا ساده کردن کثر ها کم میارم ولی به نتیجه های رسیدم مث اینکه موقع ک رپ خوندنو شروع کردم یه دفتر داشتم همشا کلمات هم اوار نوشته بودم (راستی نگفتم ک بگم رپرم ها !!!! ) اینجا هم همون کارو باید بکنی مثلا 144 میشه 12*12 باید علمت توی این مساعل بره بالا

موفق باشی

21

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza69 نمایش پست ها
      خوب شد این تاپیکو دیدم خدای امروز هیچی نخوندم اصن با خودم فکر میکنم وقتی اینجا یه مثله اینقدر طول می کشه اونجا چیکار کنم البته مشکل از ضربو تقسیمه !!!!!
      اما راحل !!!!!!! هنو دارم دنبالش میگرم
      ولی درجه ول می تونی از کتاب مصطفی باقری استفاده کنی 5 تومه انتشارات مهرو ماه خیلی عالی یه من داشتم الان سرعت ضربم واقعا عالی یه ولی برا ساده کردن کثر ها کم میارم ولی به نتیجه های رسیدم مث اینکه موقع ک رپ خوندنو شروع کردم یه دفتر داشتم همشا کلمات هم اوار نوشته بودم (راستی نگفتم ک بگم رپرم ها !!!! ) اینجا هم همون کارو باید بکنی مثلا 144 میشه 12*12 باید علمت توی این مساعل بره بالا

موفق باشی

21

الان شده 6500

سال دیگه میشه 8

این کتاب واقعا عالیه

اصلن هم سراغ جلدای جداش نرید خیلی چرت تالیف شده اضافه گویی هم کرده

دوستان عزيزم فعلا خداحافظ !

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه اول اعداد رو با هم ساده کنی خیلی راحت میشه!و فکر کنم بیشتر تستای کنکور جوری طرح شدن که بشه با هم اعدادو ساده کردن
      و تو آهسته آهسته بلند میشوی
      و راه می افتی و می روی
      و در این راه رفتن دست و بالت بارها زخمی می شود
      اما آبدیده می شوی
      و می آموزی که از جاده های ناشناس نهراسی
      از مقصد بی انتها...از نرسیدن نهراسی
      و تنها بروی و بروی و بروی...

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من مشکل محاسبات داشتم و اینطوری مشکلم حل شد:
      1- مرور نکات ساده محاسباتی سال های قبل مثل: قوانین رادیکال ها و توان ها! و ...
      2- خواندن هفت تیر محاسبات از کتاب خط ویژه شیمی مسائل
      3- محاسبات باید با قلم و کاغذ انجام بشه نه توی ذهن
      4- وقتی محاسباتتون خوب شد می تونید پک محاسبات حرف آخر را بگیرید که تو 4 روش جدید و میانبر گفته شده
      5- از محاسبات نترسید! کم کم با حل کردن مسائل محاسباتی بیشتر، یکسری نکات جدید یاد می گیرید و دستتون میاد چیکار کنید
      ***البته کتاب ریاضیات سریع مهر و ماه را من فقط دو فصل اولش که مرور نکات محاسباتی ساده است را پیشنهاد می کنم. چون بی معنیه شما بشینی هزار تا قاعده محاسباتی یاد بگیری...

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarve نمایش پست ها
      من مشکل محاسبات داشتم و اینطوری مشکلم حل شد:
      1- مرور نکات ساده محاسباتی سال های قبل مثل: قوانین رادیکال ها و توان ها! و ...
      2- خواندن هفت تیر محاسبات از کتاب خط ویژه شیمی مسائل
      3- محاسبات باید با قلم و کاغذ انجام بشه نه توی ذهن
      4- وقتی محاسباتتون خوب شد می تونید پک محاسبات حرف آخر را بگیرید که تو 4 روش جدید و میانبر گفته شده
      5- از محاسبات نترسید! کم کم با حل کردن مسائل محاسباتی بیشتر، یکسری نکات جدید یاد می گیرید و دستتون میاد چیکار کنید
      ***البته کتاب ریاضیات سریع مهر و ماه را من فقط دو فصل اولش که مرور نکات محاسباتی ساده است را پیشنهاد می کنم. چون بی معنیه شما بشینی هزار تا قاعده محاسباتی یاد بگیری...
      البته اینم بگم تست های کنکور تو زمینه محاسبات استاندارد هستن و تست هایی که از نظر محاسبات چالشی بودن زیاد نیست

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اونایی ک میگن شیمی تقریب گزینه هاس :/ اقو ب حرفشون گوش نکنین.شیمی گرمی کار میکنه عین فیزیک نیست کیلویی باشه.شیمی خود محاسباتش خیلی طول میکشه.والا منم محاسباتم کند بود.بس که میدان کلونی ساده کردم یکم برای توانا راه افتادم.هر روز بشین کلی عبارت توان دار چرتو پرت از خودت در بیار شرو کن ساده سازی.همه چیزوب توان برسون.اتحادا رو دقت کن خیلی ب درد میخورن.
      tell me about phyyyyyyysiiiiiiiicsssssssss
      ^_^

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      محاسبات فقط و فقط با سروکار داشتن با اعداد درست میشه
      به قول معلم گسسته مون باید اعداد رو بشناسید ! همین مثالی که دوستمون زدن بتونید مثلا 144 رو سریع بنویسید 12 * 12
      توی سال کنکور صد در صد با محاسبات توی درس های اختصاصی سروکار دارید پس فرصت خوبیه برای تمرین ! پس ماشین حساب ها رو شکسته و شروع به محاسبات کنید
      اولش کند پیش میره ولی بعد یه مدت سعی کنید بازدهیش رو ببرید بالا مثلا با روش تقریب یا محاسبه یکان جواب و ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن