خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 195
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

هشدار + پزشکی بخونیم تو روسیه!!!

راستش غرض از نوشتن این متن فقط یه توضیح راجع به مسئله ای هست که ممکنه گریبان گیر خیلیها بشه در زمان انتخاب رشته و منتها من چیزی که هست اینه که تازه اینو مشاهده کردم اونم برای یک چند روز صرفا و طبیعتا قبلا شناختی در بارش نداشتم . گفتم شاید بدرد کسی بخوره اینجا مینویسم شایدم نخوره ولی به هر حال من چیزیو تشخیص بدم درسته مینویسم شاید بدرد حتی یک نفر بخوره و کمک کنه.
      همیشه زمان انتخاب رشته که میرسه راههای مختلفی رو پیش روی داوطلبان میبینیم برای ادامه تحصیل مخصوصا با بالا گرفتن تب رشته پزشکی و دندانپزشکی و دارو سازی در سالهای اخیرو
      فارغ از بحث های تکراری و طولانی که قبلا شده صرفا میخوام چیزی رو که در مشاهدات شخصی خودم در مورد یکی از این راهها دیدم بنویسم.
      یکی از راههای معمول بعد از اعلام نتایج و قبول نشدن رفتن به خارج از کشور و مخصوصا کشورهایی که هست که پذیرششون صرفا بر اسا پول هست و شهریه یعنی ریختن شهریه به جساب همان و ورود و نشستن به روی صندلی پزشکی همان
      کشوری که یکی از بیشتری مراجهان ایرانی رو داره هم بلاروس و روسیه هستن.
      در مورد وضعیت وخیم بلاروس که همگی اطلاع دارند و فکر نمیکنم نیازی به بیان باشه. کشوری که 50 سال دیگه شاید به حد دانشگاه های درجه 10 ایران بتونه خودشو برسونه . اما واقعیتش در باره روسیه من اصلا انتظار دیدن چنین وضعیتی رو نداشتم
      برای راهی کردن یکی از آشناها ی نزدیک به همراه برادر ایشون راهی این کشور شدیم و چند روزی هم موندیم در اونجا بنا به علل شخصی هم کار خودمم داشتم من و باید میرفتم و سریع هم بر میکشتم
      این بنده خدا با شور و شوق تمام خودشو اماده کرده بود برای رفتن به کشوری متمدن و زیبا به نام روسیه جهت ادامه تحصیل و دکتر شدن
      اما فارغ از اینکه اونها فقط داخل عکس هستند و چیزی که در انتظارش هست یک محیط متعفن و در حد مسافرخناه های بین راهی ایران البته 10 برابر بدتر و کثیف تر و بد بو تر به نام خوابگاه دانشگاه پزشکی هست.
      محیطی که ما در این کشور دیدیم واقعا فاقد هرگونه استاندارد اموزشی و رفاهی و بهداشتی برای تحصیل بود
      محیط خوابگاه پر از افراد لا ابالی اهل کشورهایی مثل ازبکستان و تاجیکستان و برونئی و قرقیز و کشورهایی از این قبیل.
      به شهادت خود این آشنای ما که همین یدشبم با هم صحبت میکردیم هیچ گونه خبری هم از درس خوندن در این خواگباه نبود و خدا خودش عالمه با چه روشی این افراد نمره کسب میکنند و واحد پاس میکنند. که البته هممون میدونیم! با خرید یک شیشه.............. و هدیه به استاد و خدمه دانشگاه تمامی مشکلات خود به خودی رفع خواهند شد.
      از اون داغون تر محیط دانشگاه که شبیه ساختمان خرابه های چند صد سال پیش بود. دیوارهایی که رطوبت و کثافت تا نیمه اونها بالا اومده بود و بوی گندی که حقیقتا من موندم چه چیزی میتونه این بو رو از خودش ساطع کنه.
      چیزی هم که ما در حیاط این به اصطلاح دانشکده پزشکی مشاهده میکردیم اکیپ های دختران و پسرانی بود که به سرعت پس از خروج از دانشگاه و گلاس مشغول کشیدن سیگار و سرو انواع ............ بودند و سایر مسایلی که محیط عمومی و سایر مسایل اجازه نمیده اینجا نوشته بشه.
      از وضعیت زبان این کشور براتون بگم
      دکتر متخصصی که در آزمایشگاه این دوستمون رو برده بودیم تا آزمایشهای سلامت رو بگیره از گفتن یک جمله انگلیسی لباستاتو در بیار عاجز بود و با دست اشاره میکرد از فاصله دو قدمی!
      بعضا حتی نمیفهمیدن هاو ماچ ایز ایت )!!! هم چیه اصلا و شونه بالا مینداختند وقت خرید کردن در جاهای دیگه
      همینقدر براتون بگم که وضعیت این کشور در زمینه رشته پزشکی اینقدر داغون هست که رسما میفروشه صندلی هاشو یعنی بدون کوچکتریم فیلتری برای تحصیل شما با هر معدل و هر نوع دیپلم حتی انسانی و کاردانش! و خیاطی!!! و حتی معدل زیر 10!!!!!!!!!!!!!! میتونید پذیرش بگیرید.
      همکلاسهای عزیز هم 100% از ملیت هایی ذکر شده بودند! که من وقتی با کورسهای بالاترشون صحبت میکردم اونم دست پا شکسته به انگلیسی که بلد هم نبودن و به ناچار از اسپیک اند ترنسلیت بهره میگرفتیم. وقتی در مورد ساده ترین مسایل اناتومی ازشون سوال میشد از جواب دادن عاجز بودن.
      از محیط فرهنگی داخل خوابگاه که نگم بهتره
      به قول این برادر دوستمون که خیلی بچه آرام و ساکت و سالمی بود فقط من و چند نفر دیگه اتاقمون سفره مهمونی مختلط و ..................... و............ برپا نبود.
      ممکنه البته اینا برای یه عده تحریک کننده هم باشه ولی شنیدن کی بود مانند دیدن!
      من خودم در پستی منقد واحدهای بین الملل داخلی بودم ولی واقعا جا داره بگم واحد های بین الملل خودمون صدهاااااااااااااااااااااا اااااا برابر شرف دارند. حداقل یک تلاشی انجام شده براشون حداقل یه چیزی به نام رفرنس استاندارد علوم پزشکی تدریس میشه حداقل جدیدا جزوی از دانشگاهای اصلی شده و نظارتی روشون هست.
      وای به حال ما که سلامت جامعمون داره در دست کسانی قرار داده میشه البته برفض محال قبولی این دست افراد البته بیشترشون در آزمون ارزشیابی . افرادی که حتی توان آوردن رتبه ای در حد دانشگاهای دور افتاده خودمون که به صراحت میگم دانشگاه علوم پزشکی ایلام و زاهدان سالها جلوتر از دانشگاههای کشور روسیه بودن طبق مشاهدات من در همه چیز از دربان و در دانشگاه و محیط گرفته تا اساتاد و وضعیت علمی و دانشگاه و خوابگاه.
      وقتی آدم یاد سختی بچه ها میفته با چه مشکلاتی درس میخونن . شب نخوابی میکشن . زمت میکشن آخر سرم میبینی با چند نمره اختلاف به رشته بابا میلشون ممکنه نرسن فقط غصش میشه . و اون وقت یک مشت خوشگذران ودرس نخوان با دادن شهریه وپول و بدون هیچ گونه فیلتر خاصی ............................
      فقط میتونم بگم از وزارتخونه ای که دکتر عسکری درش نفوذ داره و توان اجرایی انتظار خیلی بیشتر از اینهاست
      دکتر خودش بارها بر وضعیت خوب پزشکی کشور خودمون اذعان داره و بارها اعلام کرد توی منطقه در وضعیت واقعا خوبی هستیم. شاید نسبت به آمریکا عقب باشیم شیاد نسبت به فرانسه ولی واقعا توی منطقه و نسبت به کشورهایی که فقط با پول میشه وارد شد مثل این روسیه و بلاروس و .... سالها جلو هستیم و این ظلمه در حق همه بچه ها چه اونهایی که قبلو میشن چه اونهایی که نمیشن اینکه این افراد رو به سیستم آموزش و هداشت کشور راه بدیم.
      امیدواریم عدالت ایشون توی حوزه های آموزشی و رفاهی که واقعا برای هممون مخصوصا دانشجوهای پزشکی در تهران که سنگ صبور هممون هست وقت مشکلات و مثل پدر مهربون و بزرگوار حرفامون گوش میده و با هامون درد و دل میکنه شامل این مسئله هم بشه
      امیدورام تونسته باشم چیزی رو که دیدم به درستی شرح بدم حداقل دید بازی رو به همه دوستان داده باشم
      بخدا همین دانشگاههای بین الملل خودمون صدها و بلکه هزاران برابر بهتر هستند از این کشورهای درب و اغون که در دوران تحصیل همه چی یاد میگیرید غیر از پزشکی!
      نکته جالب اینه که این دوستمون میگفت بچه ها به خانواده هاشون میگن دقت کنید پیش دکتری که میرید فارغ التحصیل این کشورها نباشه یا ایران یا جای خوب. حتما بپرسید ایران خونده یا نه
      .با وضعیتی که دیدم میشه گفت بخش عمده ای از انتقادات به واحدهای بین الملل رو کلا باید ندید گرفت کلا ها. بلکه باید حلوا حلوا هم بکنیم این دانشگهای خودمونو با این وضعیت واقعا مفتضیح این کشورها.
      همگی موفق باشید و بتویند مزد زحماتتونو بگیرید.
      ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خب من اطلاعات زیادی ندارم ولی چیزی که هست روسیه هم چندین دانشگاه در زمینه پزشکی دار مثل همین ایران و دانشگاه آزاد شما به کدوم دانشگاهش رفتید اسم دانشگاه رو بگید بد نیست چون چنتا از دوستای خودم امسال رفتن روسیه تازه همین هفته تا الان که از وضعیتش تعریف می کردن می گفتن ی خوابگاه 40 طبقه هستن و..... اگه اطلاعات دقیق تری از اسم دانشگاه. و شهرش بدی ممنون میشیم

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات

توضیح کامل تر

خب من اطلاعات زیادی ندارم ولی چیزی که هست روسیه هم چندین دانشگاه در زمینه پزشکی دار مثل همین ایران و دانشگاه آزاد شما به کدوم دانشگاهش رفتید اسم دانشگاه رو بگید بد نیست چون چنتا از دوستای خودم امسال رفتن روسیه تازه همین هفته تا الان که از وضعیتش تعریف می کردن می گفتن ی خوابگاه 40 طبقه هستن و..... اگه اطلاعات دقیق تری از اسم دانشگاه. و شهرش بدی ممنون میشیم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شهر سنت پترزبورگ
      دو دانشگاه مورد تایید البته به صورت مشروط نه قطعی داره
      پاولف و مچنیکوف
      یکی از اون یکی متعفن تر
      هردو رو دیدم ما
      در مسکو هم من دانشگاهی دیدم به نام سچنوا که اصلی ترینشون بود ظاهرا یک مقدار اوضاعش از نظر ظارهی بهتر بود که البته اونجا پزشکیش مورد تایید نیست.
      روشون نمیشه بهتون بگن )))
      بگید بوی تعفن طبقات چطوریه خودشون قضیه رو میگیرن
      دانشگاه آزاد قشم شرف داره به اینها تا نبینید م نمیدونید کامل بگیرید چی میگم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی وقت بود پست های رائفی پوری تورو ندیده بودیم داینامیک جان

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      خیلی وقت بود پست های رائفی پوری تورو ندیده بودیم داینامیک جان
      آقا شما هنوز از ما دلخوری؟
      باور کن اینا حقیقت بود اصلا وضعیتشونو تا نبینی .....
      اون گوشه چرا نوشتی انصرافی از پزشکی؟ مگه نرفتی؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      حرفای اقای دکتر کاملا تایید میشه و به عینه خودم دیدم.تنها کشور هایی که در اروپا ارزش خوندن پزشکی رو دارن المان و بریتانیا و فرانسه و ایتالیا هستند و در امریکای شمالی کانادا و ایالات متحده.بقیه مفت نمی ارزن.اگر اطلاعاتی در زمینه این کشورها خواستید تو همین تاپیک از بنده بپرسید تا حد امکان جواب میدم.البته با اجازه اقای دکتر.
      in September 2014:Electrical Engineering in Ferdowsi University of Mashhad,,,,,passed and left
      in September 2015:Veterinary Medicine in Ferdowsi university of Mashhad,,,,passed and left without registration
      in September 2016:Medical student In Mashhad University of Medical Science.....passed and accepted it.....
      september 2017 ????Only God Knows....

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad96 نمایش پست ها
      حرفای اقای دکتر کاملا تایید میشه و به عینه خودم دیدم.تنها کشور هایی که در اروپا ارزش خوندن پزشکی رو دارن المان و بریتانیا و فرانسه و ایتالیا هستند و در امریکای شمالی کانادا و ایالات متحده.بقیه مفت نمی ارزن.اگر اطلاعاتی در زمینه این کشورها خواستید تو همین تاپیک از بنده بپرسید تا حد امکان جواب میدم.البته با اجازه اقای دکتر.
      اختیار داری.خیلی هم لطف میکنی بنویسی.
      به نظرم آدم اطلاعاتشو وقتی داره باید share کنه شاید بدرد یکی خورد.
      من تا ندیده بودم باور نمیکردم وقتی مسئولان وزارت بهداشت میگفتن
      استفاده میکنیم از اطلاعاتتون.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      اختیار داری.خیلی هم لطف میکنی بنویسی.
      به نظرم آدم اطلاعاتشو وقتی داره باید share کنه شاید بدرد یکی خورد.
      من تا ندیده بودم باور نمیکردم وقتی مسئولان وزارت بهداشت میگفتن
      استفاده میکنیم از اطلاعاتتون.
      خواهش میکنم دکتر.سعی میکنم پست به پست بگم.
      اول المان:دو حالت داره گرفتن پذیرش واسه پزشکی.حالت یک:معدلتون در هر مقطعی هستین چه پیش دانشگاهی چه لیسانس چه دکتری حرفه ای بالای 19 باشه.لطف میکنید تشریف میبرید موسسه گوته توی تهران و یا اکادمی ایران اتریش که ایران اتریش بهتره ولی هزینه بالاتری هم داره یک سالو نیمه یا دو ساله مدرک c1 زبان المانی رو میگیرید.بعد اخرین مدرک و اینارو ترجمه شده میفرستید ا
      دارة امور دانشجویان خارجی هر دانشگاهی که در المان خواستید.البته باید یه رشته ای رو در ازمون سراسری قبول شده باشید.بعد که پذیرشو گرفتید لطف میکنید میرید سفارت و ویزای دانشجویی رو میگیرید.البته این پروسه یه سال تقریبا طول میکشه.بعد میرید المان و مراحل بعدی و گرفتن خوابگاه و اینا.ضمنا با ویزای دانشجویی حق دارید فقط هفته ای ده ساعت کار کنید.و در یه شهر بزرگ مثل مونیخ هزینه زندگی ماهانه 600 یورو به بالاست ولی المان یه خوبی داره که هزینه تحصیل واسه همه یا رایگانه یا ترمی نهایتا 100 یورو.
      حالا حالت دوم:معدلتون زیر 19 هست.لطف میکنید میرید سفارت البته بعد مدرک زبان گرفتن درخواست کالج میکنید.بعد که صادر شد میرید یه سال اونجا کالج میخونید اخر دوره کالج یه امتحان شبه کنکور ولی خیلی اسونتر و تشریحی ازتون میگیرن و با بچه های المانی سنجیده میشید.اگر خوب بدید و معدلتون یک بشه(یک در المان مثل 20 ایرانه)به راحتی میرید هایدلبرگ و مونستر که از بهترین دانشکده های پزشکی اروپا هستن.بیشتر از یک بشید میرید فرانکفورت و بقیه جاها.بقیه مراحل عین حالت اوله.فقط یه حسنی که این روش کالج داره اینه که یه شانس انتخاب رشته عالی بهتون داده میشه و میتونید در بهترین دانشگاهای المان درس بخونید.ضمنا اینو بگم که تقاضای پزشکی در المان خیلی بالاست بدلیل شرایط عالیش و هرساله 8 درصد دانشگاها واسه دانشجوی خارجی اختصاص داده میشه.احتمالا اگه خوب بخونید قبول میشید ولی قبولیتون رزرو میشه مثلا سه سال دیگه بدلیل ظرفیت کم.مثلا شما 2016 قبولید میگن 2019 بیاید واسه شروع کلاسها.
      in September 2014:Electrical Engineering in Ferdowsi University of Mashhad,,,,,passed and left
      in September 2015:Veterinary Medicine in Ferdowsi university of Mashhad,,,,passed and left without registration
      in September 2016:Medical student In Mashhad University of Medical Science.....passed and accepted it.....
      september 2017 ????Only God Knows....

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اولا که روسیه یه کشور درجه 2 اروپاست طبیعیه در حد دانشگاههای درجه یک نباشه ولی هرچی باشه دانشگاهاش از ایران خیلی بهتره دیگه حداقل شهید دفن نمیکنن توش .برید میراث البرتو ببینید یه مستنده که خود حکومت ساخته خوابگاه دانشگاه شریفو ببینید بعد بیاید اظهار فضل کنید .انقد وضع بده که 90 درصد دانشجوهای شریف بورس میشن میرن.خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی تهرانو ببینی فرار میکنی انقد افسرده کنندس .اگه روسیه داغونه ایران نایوده.
      ?

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      اولا که روسیه یه کشور درجه 2 اروپاست طبیعیه در حد دانشگاههای درجه یک نباشه ولی هرچی باشه دانشگاهاش از ایران خیلی بهتره دیگه حداقل شهید دفن نمیکنن توش .برید میراث البرتو ببینید یه مستنده که خود حکومت ساخته خوابگاه دانشگاه شریفو ببینید بعد بیاید اظهار فضل کنید .انقد وضع بده که 90 درصد دانشجوهای شریف بورس میشن میرن.خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی تهرانو ببینی فرار میکنی انقد افسرده کنندس .اگه روسیه داغونه ایران نایوده.
      آقا باور کن ببینی نظرت عوض میشه
      خوابگاهای دانشگاه تهران در مقابل اینا بهشته
      کاش وسیله ای بود میشد بو رو باهاش انتقال داد
      یعنی تنفس سخته دیگه خودت بگیر اوضاعشون چطوری بود
      بعد دانشگاهای ما دیگه در دیواراشون سالمه نصفه دیوار سقوط نکرده یا دیوارای بیرونی دانشگاه علوم پزشکیای ما رنگ و گچ و نم و سیمان قاطی نشدن یه منظره زیباررو نشون بدن
      یا استادای ما که با یه شیشه............... کل نمرات رو اکی نمیکنن.
      حالا البته انتقاد زیاده به دانشگاهای خودمون میراث هم حرفهای زیاد درستی داره . ولی دیگه ببین روسیه چی بود وضعیت دانشگاهای پزشکیش.
      به نظرم درجه چندم هم به زحمت به حساب میاد. البته شهر و کشورش قشنگه ها. من صحبتم در باره دانشگاهشا بود اونم پزشکی .

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad96 نمایش پست ها
      خواهش میکنم دکتر.سعی میکنم پست به پست بگم.
      اول المان:دو حالت داره گرفتن پذیرش واسه پزشکی.حالت یک:معدلتون در هر مقطعی هستین چه پیش دانشگاهی چه لیسانس چه دکتری حرفه ای بالای 19 باشه.لطف میکنید تشریف میبرید موسسه گوته توی تهران و یا اکادمی ایران اتریش که ایران اتریش بهتره ولی هزینه بالاتری هم داره یک سالو نیمه یا دو ساله مدرک c1 زبان المانی رو میگیرید.بعد اخرین مدرک و اینارو ترجمه شده میفرستید ا
      دارة امور دانشجویان خارجی هر دانشگاهی که در المان خواستید.البته باید یه رشته ای رو در ازمون سراسری قبول شده باشید.بعد که پذیرشو گرفتید لطف میکنید میرید سفارت و ویزای دانشجویی رو میگیرید.البته این پروسه یه سال تقریبا طول میکشه.بعد میرید المان و مراحل بعدی و گرفتن خوابگاه و اینا.ضمنا با ویزای دانشجویی حق دارید فقط هفته ای ده ساعت کار کنید.و در یه شهر بزرگ مثل مونیخ هزینه زندگی ماهانه 600 یورو به بالاست ولی المان یه خوبی داره که هزینه تحصیل واسه همه یا رایگانه یا ترمی نهایتا 100 یورو.
      حالا حالت دوم:معدلتون زیر 19 هست.لطف میکنید میرید سفارت البته بعد مدرک زبان گرفتن درخواست کالج میکنید.بعد که صادر شد میرید یه سال اونجا کالج میخونید اخر دوره کالج یه امتحان شبه کنکور ولی خیلی اسونتر و تشریحی ازتون میگیرن و با بچه های المانی سنجیده میشید.اگر خوب بدید و معدلتون یک بشه(یک در المان مثل 20 ایرانه)به راحتی میرید هایدلبرگ و مونستر که از بهترین دانشکده های پزشکی اروپا هستن.بیشتر از یک بشید میرید فرانکفورت و بقیه جاها.بقیه مراحل عین حالت اوله.فقط یه حسنی که این روش کالج داره اینه که یه شانس انتخاب رشته عالی بهتون داده میشه و میتونید در بهترین دانشگاهای المان درس بخونید.ضمنا اینو بگم که تقاضای پزشکی در المان خیلی بالاست بدلیل شرایط عالیش و هرساله 8 درصد دانشگاها واسه دانشجوی خارجی اختصاص داده میشه.احتمالا اگه خوب بخونید قبول میشید ولی قبولیتون رزرو میشه مثلا سه سال دیگه بدلیل ظرفیت کم.مثلا شما 2016 قبولید میگن 2019 بیاید واسه شروع کلاسها.
      آفرین یه خانومی هم بود خودش آلمان میخونه دقیقا همینا رو میگفت
      به این مدتم میگن مدت انتظار برای جا باز شدن
      این رقابت سنگین هم صد در صد تایید میشه. به شددت سنگینه رقابت برای پزشکی و دندان. دارو کمی کمتره فقط کمی البته. بیا کشور که کارش درست باشه و سطح باال باشه پذیرشش همینطوره دیگه نه پول بگیره بگه بفرما بیا بشین سر کلاس.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      آقا باور کن ببینی نظرت عوض میشه
      خوابگاهای دانشگاه تهران در مقابل اینا بهشته
      کاش وسیله ای بود میشد بو رو باهاش انتقال داد
      یعنی تنفس سخته دیگه خودت بگیر اوضاعشون چطوری بود
      بعد دانشگاهای ما دیگه در دیواراشون سالمه نصفه دیوار سقوط نکرده یا دیوارای بیرونی دانشگاه علوم پزشکیای ما رنگ و گچ و نم و سیمان قاطی نشدن یه منظره زیباررو نشون بدن
      یا استادای ما که با یه شیشه............... کل نمرات رو اکی نمیکنن.
      حالا البته انتقاد زیاده به دانشگاهای خودمون میراث هم حرفهای زیاد درستی داره . ولی دیگه ببین روسیه چی بود وضعیت دانشگاهای پزشکیش.
      به نظرم درجه چندم هم به زحمت به حساب میاد. البته شهر و کشورش قشنگه ها. من صحبتم در باره دانشگاهشا بود اونم پزشکی .
      یعنی از دانشگاه های ایران بدترم دانشگاه داریم؟امیدوار شدم پس
      ?

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عکسی گرفتی تو روسیه بزاری واسمون؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آفرین یه خانومی هم بود خودش آلمان میخونه دقیقا همینا رو میگفتبه این مدتم میگن مدت انتظار برای جا باز شدناین رقابت سنگین هم صد در صد تایید میشه. به شددت سنگینه رقابت برای پزشکی و دندان. دارو کمی کمتره فقط کمی البته. بیا کشور که کارش درست باشه و سطح باال باشه پذیرشش همینطوره دیگه نه پول بگیره بگه بفرما بیا بشین سر کلاس.
      حالا مدرک این کشور ها از جمله هندوستان و آذربایجان که مقصد بیشتر ایرانیانی هست که میخوان اونجا دندان پزشکی یا پزشکی بخونن مورد تایید وزارت بهداشت هست؟ مدرک شون به همین راحتی آزاد میشه؟ اصلا" تا به حال گزارشی شده که ببین در چه سطحی هستن این دوستان؟

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن