خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

بحث رابطه بازگشتی فصل اول دوم دبیرستان

با درود
      من نیاز به مطالعه دروس دوره دبیرستان پیدا کردم و اکثر موارد رو یادم رفته چون چند سال گذشته
      امکان داره بغفرمائید چرا رابطه اول بازگشتی رو با جمع حساب کرد و دومی رو ضرب کرد؟(منظور سوال دوم)
      چرا رابطه دوم ، رو با جمع حساب نکرد؟ اگر با جمع حساب کنیم دقیقا یک پاسخ دیگه براش پیا میشه
      میشه جمع کرد رابطه دوم رو و بعد از 2 یک فاکتور گرفت. چرا این کار نکرد مثل سوال اول؟
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست r1.jpg   r2.jpg  
      ویرایش توسط life24 : 25 مهر 1394 در ساعت 12:33

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط life24 نمایش پست ها
      با درود
      من نیاز به مطالعه دروس دوره دبیرستان پیدا کردم و اکثر موارد رو یادم رفته چون چند سال گذشته
      امکان داره بغفرمائید چرا رابطه اول بازگشتی رو با جمع حساب کرد و دومی رو ضرب کرد؟(منظور سوال دوم)
      چرا رابطه دوم ، رو با جمع حساب نکرد؟ اگر با جمع حساب کنیم دقیقا یک پاسخ دیگه براش پیا میشه
      میشه جمع کرد رابطه دوم رو و بعد از 2 یک فاکتور گرفت. چرا این کار نکرد مثل سوال اول؟
      چون در رابطه اول هر جمله نسبت به قبلش ضربدر یه عددی میشه.
      و دررابطه ی دوم جمع

یه راه دیگه ی حل این سوال نوشتن اصل فرمول دنباله ی هندسی یا حسابیه.بعد جوری عدداش رو نتظیم میکنیم که جمله ی اول درست باشه.راه کتاب علمی تره.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط broslee نمایش پست ها
      چون در رابطه اول هر جمله نسبت به قبلش ضربدر یه عددی میشه.
      و دررابطه ی دوم جمع

یه راه دیگه ی حل این سوال نوشتن اصل فرمول دنباله ی هندسی یا حسابیه.بعد جوری عدداش رو نتظیم میکنیم که جمله ی اول درست باشه.راه کتاب علمی تره.
      ممنون ازت
      اما خوب این جمع و ضرب قسمتی از پاسخ هست که خودش انجام داده. یعنی صورت سوال خالی جلوی من باشه. از کجا بفهمم این نیاز به ضرب داره جملات با هم یا نیاز به جمع؟
      چون مثلا سوال 2 ، هم میشه جمع کرد و هم ضرب و چرا ما باید ضرب کنیم؟
      سوال 1 هم میشه ضرب کرد و هم جمع. چرا من جمع کردم اینجا؟(یعنی نویسنده چرا این طور نوشته پاسخ رو)

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط life24 نمایش پست ها
      ممنون ازت
      اما خوب این جمع و ضرب قسمتی از پاسخ هست که خودش انجام داده. یعنی صورت سوال خالی جلوی من باشه. از کجا بفهمم این نیاز به ضرب داره جملات با هم یا نیاز به جمع؟
      چون مثلا سوال 2 ، هم میشه جمع کرد و هم ضرب و چرا ما باید ضرب کنیم؟
      سوال 1 هم میشه ضرب کرد و هم جمع. چرا من جمع کردم اینجا؟(یعنی نویسنده چرا این طور نوشته پاسخ رو)
      اگرهم با ضرب هم با جمع جواب به دست میاد شما هر کدوم رو دوست داشتی استفاده کن.احتمالا مولف یکبار از جمع و یکبار از ضرب استفاده کرده تا مخاطب بفهمه هر دو تاش میشه.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط broslee نمایش پست ها
      اگرهم با ضرب هم با جمع جواب به دست میاد شما هر کدوم رو دوست داشتی استفاده کن.احتمالا مولف یکبار از جمع و یکبار از ضرب استفاده کرده تا مخاطب بفهمه هر دو تاش میشه.
      سلام من رابطه دوم رو از جمع حساب کردم اصلا یکی نمیشه!
      جمع ها یک فاکتور ازش گرفته میشه و در نهایت در n-1 ضرب میشه این الان توان داره!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سوال اول هر جمله نسبت به قبلش در عددی ضرب میشه.نمیدونیم با چه عددی جمع میشه.پس نمیتونیم بگیم اگر همه شو جمع کنیم چند میشه.

سوال دوم هم برعکس همینه.مثلا هر جمله از جمله ی قبلیش 3 تا بیشتره.یعنی جمع 5 جمله ی اول این دنباله میشه
      a+4*3+3*3+2*2+1*3

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن