خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

امکانش هست موفق بشم ؟!

سلام. من مدتی از درس دور بودم و کلا هم علاقه و انگیزه ای به درس و مدرسه و دانشگاه نداشتم نمره هامم درست و حسابی نیستن. به طور کلی هیچ نیاز مادی ای به درس و دانشگاه و کار و اشتغال مربوط به تحصیلات ندارم. ولی اخیرا یه جرقه تو سرم خورده احساس نیاز میکنم به اینکه با آرامش و بدون اینکه استرس و بازار کار و ... رو داشته باشم به سمت رشته مورد علاقم برم. یه سری اتفاقات افتاده که یه انگیزه ی بسیار قوی بهم داده تا حتما رشته بینایی سنجی قبول بشم و به خاطرش حاضرم همه ی وقتمو بذارم و هر هزینه ای رو بپردازم. (این قضیه انگیزه روانی داره)
      حالا از اونجایی که شرایط تحصیلاتم در گذشته بسیار پیچیده بوده نمیدونم باید چه کار کنم. رشتم تا سوم دبیرستان ریاضی بود ولی چون حسابان و یکی دوتا دیگه درس مربوط به ریاضی رو نمیرسوندم تغییر رشته دادم کاردانش و کامپیوتر و رفتم کاردانی دانشگاه آزاد ولی اونم ناقص گذاشتم چون هیچ علاقه و انگیزه ای نبود که باهاش فکر تموم کردن درسه باشم! اصلا وقتی دارم اینهمه فشار تحمل میکنم واسه چیزی که نه به دردم میخوره نه ازش خوشم میاد و نه صدسال دیگم ازش استفاده میکنم خب بی انگیزگی میاره آدم نمیتونه ادامه بده. ولش کردم تا بعد چند ماه نامه اومد که انصرافی هستی و بیا و واسه تصفیه حساب و ... حالا بگذریم.
      الان به خاطر بینایی سنجی یه تشنگی و یه انگیزه واسم ایجاد شده میخوام هرطور شده در کوتاه ترین زمان قبول شم اصلا یه پیشرفت بزرگ کاری هم واسم هست جدای از همه چیز. از اول هم علاقم سمت درسای زیست و کلا تجربی بود.
      الان لازمه چه کار کنم ؟! باید برم مدارکمو از دانشگاه بگیرم و با دیپلم کاردانش برم دیپلم و پیش تجربی بگیرم ؟! میخوام همه وقتمو بذارم و بخونم کلا علاقمم از اول سمت درسای زیست و ... بود.
      چه نظری دارید ؟! با 27سال سن واسه منی که اینطور شرایطی داشتم امکان داره بتونم چنین رتبه های پایینی بیارم که قبول بشم؟! یا با وجود تاثیر معدل و مسائل دیگه عملا امکان موفقیت هست ؟!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      شما الان شاغلی؟
      واسه چی میخای کنکور بدی راستشو بگو واسه پوله؟
      با توجه به سنت باس خعلی روش فک کنی بخصوص اگه بخای 95 کنکور بدی الان نه کتاب داری نه روش مطالعه میدونی
      البته اگه تصمیم قطعی بگیری میتونی برسی ولی باید خیلی بخونی

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اولا که باید دوباره بری آزمون تغییر رشته بدی که اون رو در کنکور وارد نمی‌کنند. شما باید دفترچه ۱ کنکور ۹۴ رو بخونید ببینید سوابق تحصیلی رو از چه سالی در کنکور اثر میدن و اینکه آیا اون سالی که شما دیپلم ریاضی رو گرفتید نمراتش در کنکور اثر داده میشه یا نه.
      اگر اثر ندن که بهتر، بینایی سنجی توی شهید بهشتی تهران تا رتبه ۲۱۰۰ منطقه ۱ قبول شدند. بی تعارف باید بگم باید عین خر بشینین بخونین. رقابت به شدت بالاست همین پارسال جمعیت کنکور تجربی ۹۴ ۴۵۰ هزار نفر بود. بعد هم اینکه باید یک مشاور درسی خوب انتخاب کنین و کلاس‌های آموزشی برین. اگر که در تهران هستید کلاس‌های آموزشی هدف رو شنیدم مناسب هست ولی خودم هنوز نرفتم. می‌تویند توی گوگل سرچ کنید و برای ثبت‌نام و مشاوره اقدام کنید.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alipezeshkiteh نمایش پست ها
      شما الان شاغلی؟
      واسه چی میخای کنکور بدی راستشو بگو واسه پوله؟
      با توجه به سنت باس خعلی روش فک کنی بخصوص اگه بخای 95 کنکور بدی الان نه کتاب داری نه روش مطالعه میدونی
      البته اگه تصمیم قطعی بگیری میتونی برسی ولی باید خیلی بخونی

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
      بله شاغلم. نه حقیقتا واسه پول نیست چون وضع مالیم کاملا مساعده و هیچ جور نیازی از نظر مادی ندارم. فقط انگیزه ای که واسه این رشته و شغل دارم یه انگیزه روحی روانیه.
      تصمیم گرفتم یه بینایی سنج بشم به هر قیمتی حتی اگه شده چند سال پشت کنکور بمونم. کتاب و روش مطالعه رو درستش میکنم میخوام از مشاور برنامه بگیرم.
      ولی نمیدونم توی این سن و این شرایط اصلا کارم بی فایدست یا شدنیه !

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.foad نمایش پست ها
      بله شاغلم. نه حقیقتا واسه پول نیست چون وضع مالیم کاملا مساعده و هیچ جور نیازی از نظر مادی ندارم. فقط انگیزه ای که واسه این رشته و شغل دارم یه انگیزه روحی روانیه.
      تصمیم گرفتم یه بینایی سنج بشم به هر قیمتی حتی اگه شده چند سال پشت کنکور بمونم. کتاب و روش مطالعه رو درستش میکنم میخوام از مشاور برنامه بگیرم.
      ولی نمیدونم توی این سن و این شرایط اصلا کارم بی فایدست یا شدنیه !
      وقتی میگی مشکل پولی ندارم دلیل خاصی نداره خودتو عذاب بدی
      عاشق شدی؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elm10 نمایش پست ها
      اولا که باید دوباره بری آزمون تغییر رشته بدی که اون رو در کنکور وارد نمی‌کنند. شما باید دفترچه ۱ کنکور ۹۴ رو بخونید ببینید سوابق تحصیلی رو از چه سالی در کنکور اثر میدن و اینکه آیا اون سالی که شما دیپلم ریاضی رو گرفتید نمراتش در کنکور اثر داده میشه یا نه.
      اگر اثر ندن که بهتر، بینایی سنجی توی شهید بهشتی تهران تا رتبه ۲۱۰۰ منطقه ۱ قبول شدند. بی تعارف باید بگم باید عین خر بشینین بخونین. رقابت به شدت بالاست همین پارسال جمعیت کنکور تجربی ۹۴ ۴۵۰ هزار نفر بود. بعد هم اینکه باید یک مشاور درسی خوب انتخاب کنین و کلاس‌های آموزشی برین. اگر که در تهران هستید کلاس‌های آموزشی هدف رو شنیدم مناسب هست ولی خودم هنوز نرفتم. می‌تویند توی گوگل سرچ کنید و برای ثبت‌نام و مشاوره اقدام کنید.
      آزمون تغییر رشته منظورتون همون امتحان دادن درسهای ما به تفاوت تجربی و کاردانش مثل زیست و زمین و ... هست ؟! من از همین روزا میخوام کتاب بگیرم بشینم تمام منابع کنکور رو مطالعه کنم و کنکور امسال رو آزمایشی و واسه اینکه ببینم چطوریه شرکت کنم. ولی خب چون نمیتونم تا تابستون 95 پیشدانشگاهی بگیرم کنکوره بیفایدست فقط جنبه آشنایی داره. برنامم اینه که منابع رو سخت مطالعه کنم و همزمان کلاسهای لازم برای پیشدانشگهای تجربی رو هم برم و سر زمانش واسه دیپلم و پیش تجربی امتحان بدم. نه تهران نیستم فکر کنم منطقه دو به حساب بیام چون توی مرکز یه استانم. باید هرطور شده پردیس زاهدانم شده قبول شم.

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ایشاا... موفق باشی و به هدفت برسی
      ببین اگه علاقه و هدف باشه مسلما کسب موفقیت حتمی است
      خودتون که گفتین یه انگیزه روحی روانی دارین پس باید انگیزه تون خیلی قوی باشه
      نگران سنت نباش .... بالاتر از سن تو رو دارم میبینم که برا پزشکی میخونه
      ویرایش توسط Maximus : 25 مهر 1394 در ساعت 02:38

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alipezeshkiteh نمایش پست ها
      وقتی میگی مشکل پولی ندارم دلیل خاصی نداره خودتو عذاب بدی
      عاشق شدی؟
      نه خدایی :/
      اگه واسه عشق و عاشقی و مدرک بازی میخواستم که رشته خودمو ادامه میدادم برادر !
      این واسه من یه علمه تا درس. کسی میخواست بهش راه پیدا کنه تلاش هم کرد ولی فرصت نشد...
      حالا من این راهو ادامه میدم! علاقش که هست، یه پیشرفت خیلی بزرگ واسه شغلمم که هست. جنبه پولی و شغلی هم به اون صورت نداره حاضرم ترمی 10 میلیون بدم حقیقتا فقط راه پیدا کنم ! باقی عمرم دیگه زیاد مهم نیست تا هرچقدر زمان ببره اهمیتی نداره ولی طبیعتا هرچی زودتر خب بهتر. دنبال سریع ترین راهم.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سریعترین راه...یه پارتی کله گنده حسابی و خرید صندلی دانشگاه...به همین راحتی...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      پیدا کردن پارتی از قبول شدن سختتره این پیشنهادا چیه میدید .
      ?

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خواستن توانستنه چرا نشه قبول شد ؟؟؟؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خاصیت انسان همینه ک یک روزی از خواب بیدار میشه و هدفشو پیدا میکنه ! علاقه ی واقعیشو درک میکنه !

حالا یکی تو همون 18 سالگی راهشو پیدا میکنه و ب سوی هدفش میره ! یکی تو 30 سالگی یکی هم تو 50 سالگی !

انگیزه هر وقت ایجاد بشه سن نمیشناسه ! فقط شرایط و زندگی سن میشناسه !

مثلا ی آدم 18 ساله هیچ وقت دغدغه اش به اندازه ی ی آدم 30 ساله نیس ! این واسش همون موقعیت بهتر

ولی انگیزه ی سن نمیشناسه ! چ 20 ساله باشی چه 30 سال و ...

اگ انگیزه و علاقه ی قبول شدنو داری ! و به بعدش خوب فککر کردی بهترین راه همینه که ادامه بدی !

از زندگی لذت ببر طوری که خودت میخوای نه طوری که بقیه میخوان

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اینو بدون فقط غیر ممکن غیر ممکنه

با تمام وجود برای هدفتون بجنگید
      دوستان عزيزم فعلا خداحافظ !

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m a h s a نمایش پست ها
      سریعترین راه...یه پارتی کله گنده حسابی و خرید صندلی دانشگاه...به همین راحتی...
      اگه میشد حتما این کارو میکردم. ولی نامردیه. :/ کاش دانشگاهی بود که میگفت تو رتبه 50 هزار منطقه ای بیار صد میلیون، دویست میلیونم بده بیا بشین سرکلاس. اگه نامردی نبود واقعا این کارو میکردم !

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سوالیه ک باید از خودت بپرسی
      اگه تواناییشو تو خودت میدیدی تاپیک نمیزدی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن