خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

احکام سنگین زندان برای سه ترانه‌سرای جوان: ۲۶ سال حبس برای موسوی، اختصاری و کریمی

فاطمه اختصاری، مهدی موسوی و کیوان کریمی از سوی دادگاه انقلاب به حبس های طولانی مدت محکوم شدند.
      به گزارش کلمه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب این شاعران جوان را در مجموع ۲۶ سال حبس و ۴۲۱ ضربه شلاق محکوم کرده است.

قاضی مقیسه برای فاطمه اختصاری ۱۱ سال و نیم زندان و ۹۹ ضربه شلاق، برای سید مهدی موسوی ۹ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق و برای کیوان کریمی هم ۶ سال حبس و ۲۲۳ ضربه شلاق بریده است.

موسوی، اختصاری و کریمی از جمله ترانه‌سرایان فعال سالهای اخیر بودند که در سال ۸۸ نیز اشعاری را در حمایت از مردم و جنبش سبز سروده بودند.

اطلاعات سپاه در آذرماه سال ۹۲ موسوی و اختصاری را بازداشت کرد و برای مدت بیش از یک ماه در سلول های انفرادی بند دوالف اوین تحت بازجویی و پرونده سازی قرار داد.

آنها یک سال بعد در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه شدند و اکنون حکمی سنگین برای آنها صادر شده است؛ حکمی که مهدی موسوی درباره آن در فیس بوک خود نوشته است:

«نکات خنده دار اتهامات علاوه بر اتهام اصلی که “توهین به مقدسات” و “تبلیغ علیه نظام” بوده و جوک محض است!! مسائلی مثل نگهداری گاز اشک آور بوده که بنده نه تنها در زندگی ام آن را از نزدیک ندیده ام بلکه در بازجویی های چهل روزه در سپاه و حتی در دادگاه یک کلمه راجع به چنین مسائل خنده داری صحبت نشده بود. از آن خنده دارتر آنکه تاریخ حکم به اول تیرماه امسال برمی گردد و این قبل از برگزاری آخرین دادگاه من و شنیدن دفاعیات بنده بوده است.»

به نوشته این شاعر جوان، «برادران در اتهام سازی به بن بستی رسیده بودند» و از این رو مواردی در پرونده به مواردی همچون دست دادن با نامحرم اشاره کرده اند تا بتوانند این ترانه سرایان منتقد را محکوم کنند.

پیش از این، امیر رییسیان وکیل مدافع متهمان این پرونده به خبرگزاری سپاه گفته بود که اتهام اصلی آنها در این پرونده، فعالیت تبلیغی علیه نظام است؛ اتهامی که حداکثر یک سال حبس دارد. اما همان زمان منابع مطلع اشاره کرده بودند که اتهاماتی همچون «اقدام علیه امنیت ملی، ارتباط با رسانه‌های خارجی و هنرمندان اپوزیسیون خارج از کشور» در پرونده این شاعران جوان مطرح شده است.

اکنون سید مهدی موسوی در واکنش به حکم صادر شده، با «بیدادگاه» قانون دادگاه انقلاب، نوشته است:

«همینجا رسما اعلام می کنم که هیچ کدام از جرم های انتسابی را قبول نداشته و صدور چنین احکام ناعادلانه ای به جرم شعر گفتن و کتاب چاپ کردن در سرزمینم را تنها لکه ی ننگی بر شعور انسانی و آزادی بیان می دانم. و امیدوارم که روزی در این سرزمین عدلی جاری شود که کسی را به جرم شعر گفتن و آزاده بودن به زندان های طویل المدت محکوم نکنند.»

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من کنکور دارم حوصله این حرفارم ندارم

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      زنده با دموکراسی ایرانی....

ینی اینه دموکراسی و اینه حکومت عدل علی...

اون از متخلسا اینم از اینا...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شاعر مغازه بود ، دائم پلمپ شد !

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

ای بابا
      یه جورایی میشد حدس زد اخر کارشون رو
      ولی انصافا ترانه های خوبی داشتن

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      عجب ها

دوستان عزيزم فعلا خداحافظ !

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      رفیق اینجا یه انجمن کنکوری چرا پست های سیاسی میزارین؟

(55- از هرگونه بحث و جدل در مسايل مربوط به سياست و دین و مذهب به شدت پرهیز کنید كه در اين صورت ، پستهای مربوطه به تشخیص تیم مدیریت و بدون اطلاع قبلی حذف و تاپیک مربوطه بسته یا حذف خواهد شد .)

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به جهنم که براشون حبس بریده شده من کنکور دارم نباید ذهنم رو درگیر چندتا شاعر بکنم.
      به جای این حرفا برین آثار عطار و مولوی و رودکی رو حفظ کنین که دوتا از تستای ادبیات ازشون میاد.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      به جهنم که براشون حبس بریده شده من کنکور دارم نباید ذهنم رو درگیر چندتا شاعر بکنم.
      به جای این حرفا برین آثار عطار و مولوی و رودکی رو حفظ کنین که دوتا از تستای ادبیات ازشون میاد.
      اوامر دیگه ای ندارین؟
      شما هم بهتره بجای توهین و تعیین تکلیف برای کسایی که نظر دادن , به نظراتشون احترام بذارین تا اینکه سعی کنین عقاید خودتون رو توی حلق شون کنین

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      اولا درست حرف بزن دوما نیازی نیست نظرتونو به بقیه تحمیل کنید

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آخـــــــــــی شلاق
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      آخـــــــــــی شلاق
      اگه برای خودت شلاف میبریدن این شعرای گرامی میومدن دلسوزی میکردن واست ؟؟؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yaghma نمایش پست ها
      اوامر دیگه ای ندارین؟
      شما هم بهتره بجای توهین و تعیین تکلیف برای کسایی که نظر دادن , به نظراتشون احترام بذارین تا اینکه سعی کنین عقاید خودتون رو توی حلق شون کنین
      اگه از پشت صحنه 88 خبر داشتین این حرفو نمی زدین
      حیف که نمی تونم بگم چه اتفاقایی افتاده و چرا...
      فقط بدونین تو اون سال پرواز تهران لندن 2 برابر حالت عادی بود
      مشکل مردم ما اینه که با علم به این که بیشترین مشکلاتو تو 80 سال گذشته بریتانیا واسمون به وجود اورده (جدایی بحربن ، افغانستان و... براندازی مصدق و...) هنوزم bbc گوش میدن
      یه سرچ کنین ببینین متن این خبر مال کدوم سایتاس
      البته در مورد اختلاس ها دوستان حق دارن ، اهمال کاری شده

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      مشکل مردم ما اینه که با علم به این که بیشترین مشکلاتو تو 80 سال گذشته بریتانیا واسمون به وجود اورده (جدایی بحربن ، افغانستان و... براندازی مصدق و...) هنوزم bbc گوش میدن
      درسته
      متاسفانه عده ای بلد فقط حرف مفت بزنن و غرب زدگی کنن.

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      دوست عزیز در ناعادلانه بودن این حکم شکی هست واقعا؟؟ با اینکه خودم زیاد به دلایلی از ایشون خوشم نمیاد اما حقش نبود به خاطر شعر و اتهامات الکی البته اینجا سایت کنکوره و فقط اینو بهه عنوان خبر گذاشتم و بهتره اینجا بحث نشه

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)