خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question روش خواندن شیمی 2

سلام دوستان.
      من سال چهارم هستم و تا الان شیمی 2 رو نخوندم برای کنکور!! چند بار سعی کردم کمی از فصل 4 رو بخونم ولی اصلا متوجه نمیشم و نمیتونم تست ها رو درک کنم.
      میخواستم فقط روی دو فصل از اون رو که آسون تر هستن انتخاب کنم و روشون وقت بذارم. شما کدوم فصل ها رو پیشنهاد میکنید و چه کتابی که زمان زیادی رو نگیره (مثل مبتکران)
      اگه روش مطالعه رو هم توضیح بدید عالی میشه.

ممنون از شما

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم هیچی نخوندم.ولی فصل 1ش اسونه و یه خوردش هم توی فصل آخر فیزیک پیش خوندیم و میتونه تاثیر گذار باشه تو یادگیری

3. Top | #3
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کتابو بخون دقیق و خط به خط
      بعد درسنامه های مبتکرانو بخون و تستای اموزشیشو بزن
      اگر وقت نداری که احتمالن هم نداری همه تستاشو نزن
      اخرشم تستای کنکورو بزن که ببینی چیکار کردی

4. Top | #4
      مدیر کل

نمایش مشخصات

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فقط کتاب درسی
      کتابتو قورت بده

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از راهنماییتون
      من تا جایی که بهم گفتن فصل 1 شیمی 2 مطالبش از همه فصلا سخت تره!! کلا از نظر قوه تخیل توی شیمی قوی نیستم و میخوام یه چیزی که به این چیزا ربطی نداشته باشه. معمولا بهم میگن 3 فصل آخری آسون تره!!
      من حقیقتش شیمی 2 رو حدود 2 سال نگاه هم نکردم. وقتی کتاب مبتکران رو دیدم وحشت کردم؛ آخه خیلی زیاد بود و وقت گیر.
      نظرتون درباره گاج نقره ای میکرو طبقه بندی شیمی 2 چیه؟؟ اگه مثل فیزیکش باشه که خیلی عالیه!!! چون کتابای فیزیکی که از گاج دارم، یه طوری بهت درس رو آموزش میدن که بتونی هر نوع تستی رو تو اون مبحث حل کنی! اونم با بهترین کیفیت!!
      ولی مبتکران شنیدم مباحث خارج از کتاب زیاد داره و چون شیمی 2 امسال تغییر کرده، مبتکران هم باهاش تغییر کرده!!!

7. Top | #7
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

چگونه شیمی 2 را برای کنکور 92 آماده کنیم ؟

من نوشته همه دوستان را مطالعه کردم . در این موردی که شما فرصت کم دارید ، حتی اگر اول مهر هم این سوال را داشتید که چگونه مطالعه کنم ؟ من با زهم می گفتم که مطالعه خط به خط کتاب درسی برای شما مفید خواهد بود ، اما به مطالبی می رسیم که دانشی نیست ، مفهومیه !! شما با بهره گیری از راه های کوتاه به جواب باید برسید ، مثلا در بخش 4 داریم مباحثی مثل قطبیت ، ارایش فضایی ، تشخیص داتیو و ....
      اگر فرصت کردید ، برنامه « آموزش برابر» را از لینک زیر دانلود کنید . برنامه ای است که خط به خط کتاب درسی را در آن مورد تجزیه و تحلیل قرار دادم ، و اگر می بینی که تا این لحظه ، خیلی ساده بحث شده ، مطمئن باشید که تا آن جای کتاب درسی ، مطلب پیچشی نداشته است . من سعی می کنم در جلسات بعدی این برنامه ، به مسائل فنی بخش 4 بپردازم ، آن هم با راهی کوتاه و منحصر به فرد .
      « برنامه آموزش برابر »

8. Top | #8
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Terminator44 نمایش پست ها
      ممنون از راهنماییتون
      من تا جایی که بهم گفتن فصل 1 شیمی 2 مطالبش از همه فصلا سخت تره!! کلا از نظر قوه تخیل توی شیمی قوی نیستم و میخوام یه چیزی که به این چیزا ربطی نداشته باشه. معمولا بهم میگن 3 فصل آخری آسون تره!!
      من حقیقتش شیمی 2 رو حدود 2 سال نگاه هم نکردم. وقتی کتاب مبتکران رو دیدم وحشت کردم؛ آخه خیلی زیاد بود و وقت گیر.
      نظرتون درباره گاج نقره ای میکرو طبقه بندی شیمی 2 چیه؟؟ اگه مثل فیزیکش باشه که خیلی عالیه!!! چون کتابای فیزیکی که از گاج دارم، یه طوری بهت درس رو آموزش میدن که بتونی هر نوع تستی رو تو اون مبحث حل کنی! اونم با بهترین کیفیت!!
      ولی مبتکران شنیدم مباحث خارج از کتاب زیاد داره و چون شیمی 2 امسال تغییر کرده، مبتکران هم باهاش تغییر کرده!!!
      واسه منم فصل یکش سخت تر از بقیه بود و فصل 4و5 از همه اسون تر
      اگه وقت نداری فقط کتابو بخون ولی قورت بده....بعدم تست کنکور بزن از هر منبعی

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام پاسخها زیاده اما شاید مال منم مفید باشه..البته امیدوارم...

شیمی دو 90 درصد به جدول تناوبی مربوط میشه پس چیزایی که لازمه رو باید حفظ باشی..مثل..عدد اتمی تا شماره 20 یا چهل که مثلا عدد اتمی یازده مربوط به سدیم هست-باید بدونی در هر دوره چه زیر لایه هایی پر میشن-عنصرهای نافلز-شبه فلز و فلز رو تفکیک کن و ویژگی هاشونو هم باید بدونی-برخی استثنائات رو هم باید بدونی مثلا متفاوت بودن آرایش Cr و کوچیک بودن غیر عادی شعاع گالیم نسبت به عنصر مافوقش-خواص لانتانیدها-اکتینیدها-عنصرهای مایع-عنصرهای گازی-عنصرهایی که در طبیعت یافت میشن و ...

اگه اصلا شیمی 2 نخونده باشی شاید این مطالب برات وحشتناک باشه اما اصلا اینطور نیست..من از مبتکران استفاده کردم و خیلی راحت از پس تست کنکور برمیاام..شیمی دو فقط فصل یک و دوش یکم سخته ولی با تسلط به جدول حل میشه از فصل سه به بعد که ترکیباتن یونی و بعدش کوالانسی و ... میاد آسونه

شیمی سه هم اعصاب خرد کن ترین فصلش فصل آخره..محلول و نامحلول

موفق باشی...حتما از مبتکران استفاده کن

10. Top | #10
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ramin94 نمایش پست ها
      سلام پاسخها زیاده اما شاید مال منم مفید باشه..البته امیدوارم...

شیمی دو 90 درصد به جدول تناوبی مربوط میشه پس چیزایی که لازمه رو باید حفظ باشی..مثل..عدد اتمی تا شماره 20 یا چهل که مثلا عدد اتمی یازده مربوط به سدیم هست-باید بدونی در هر دوره چه زیر لایه هایی پر میشن-عنصرهای نافلز-شبه فلز و فلز رو تفکیک کن و ویژگی هاشونو هم باید بدونی-برخی استثنائات رو هم باید بدونی مثلا متفاوت بودن آرایش Cr و کوچیک بودن غیر عادی شعاع گالیم نسبت به عنصر مافوقش-خواص لانتانیدها-اکتینیدها-عنصرهای مایع-عنصرهای گازی-عنصرهایی که در طبیعت یافت میشن و ...

اگه اصلا شیمی 2 نخونده باشی شاید این مطالب برات وحشتناک باشه اما اصلا اینطور نیست..من از مبتکران استفاده کردم و خیلی راحت از پس تست کنکور برمیاام..شیمی دو فقط فصل یک و دوش یکم سخته ولی با تسلط به جدول حل میشه از فصل سه به بعد که ترکیباتن یونی و بعدش کوالانسی و ... میاد آسونه

شیمی سه هم اعصاب خرد کن ترین فصلش فصل آخره..محلول و نامحلول

موفق باشی...حتما از مبتکران استفاده کن
      نه اینکه اسم عناصر رو حفظ بشین باید موقعیت عناصر رو بفهمین

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام،من طبق برنامه ریزی که کرده بودم به شیمی 2و 3 نرسیدم اما الان باید شیمی 2 و سه را تا آخر تابستون تموم کنم،اگه بخوام اول 2 را بخونم بعد 3 را وقت کم میارم اما باهم دیگه 80-90 درصد ممکنه تا آخر تابستون تموم بشه،حالا سوالم اینه با فرض صفر در نظر گرفتن سطح من آیا به مشکلی برمیخورم اگه بخوام همزمان با هم بخونمشون؟؟؟ممنون(فصل اول شیمی دو را فقط کامل خوندم و تستهاش هم زدم )

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کسی نبود نظری بده؟؟؟

13. Top | #13
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S A R A H نمایش پست ها
      سلام،من طبق برنامه ریزی که کرده بودم به شیمی 2و 3 نرسیدم اما الان باید شیمی 2 و سه را تا آخر تابستون تموم کنم،اگه بخوام اول 2 را بخونم بعد 3 را وقت کم میارم اما باهم دیگه 80-90 درصد ممکنه تا آخر تابستون تموم بشه،حالا سوالم اینه با فرض صفر در نظر گرفتن سطح من آیا به مشکلی برمیخورم اگه بخوام همزمان با هم بخونمشون؟؟؟ممنون(فصل اول شیمی دو را فقط کامل خوندم و تستهاش هم زدم )
      فعلا بهتر است اول شیمی 2 رو بخونید بعد 3 رو شروع کنید چرا که فرمول نویسی در واکنش نویسی خیلی مهم هسش

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چرا فک میکنی تموم نمیکنی؟!!! ببین این روش منه برای تموم کردن شیمی تا 25شهریور! چجوری؟ ببین سه فصل شیمی سوم و 5فصل شیمی دوم میشه جمعا 8فصل تو اگه اینجوری بخونی شیمیت که تموم میشه هیچ تازه وقت واسه جمع بندی هم داری 8 فصل رو ضربدر سه روز کن چند میشه؟ 24 روز یعنی اگه هر فصل شیمی رو توی سه روز بخونی توی 24 روز تموم میشه شیمی پایت دیدی چه اسونه؟! حالا برو طبق همین که گفتم با خیال راحت بخونو نگرانم نباش یعنی اگه دو شهریور شروع کنی تاریخ 25 شهریور شیمیت تمومه.بقیه روزاشم برو خرید واسه مدرست یا مرور کن دیگه هرجور راحتی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S A R A H نمایش پست ها
      ببخشید پست بالاییم برای شما بود یادم نبود نقل قول کنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن