خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: کم خوابی

1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

مضرات کم خوابی

کج خلقی: براساس تحقیقات انجام شده، بدخلقی از جمله شکایات متعدد اطرافیان افرادی است که کمتر از میزان طبیعی می خوابند. این تیم از محققان شماری از افراد کم خواب را زیر ذره بین قرار داده اند و به این نتیجه رسیده اند که این افراد در برابر برخی مسائل واکنش تندتری نشان می دهند.

سردرد: براساس تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان 36 تا 58 درصد از افرادی که متبلا به اختلالات تنفسی در زمان خواب هستند، با سردردهای غیرقابل وصفی در زمان بیدار شدن روبرو می شوند. دلیل این سردردها بیدارشدن های متوالی در طول خواب است که به بی خوابی منجر می شود.

ناتوانی در یادگیری: بی خوابی در حافظه کوتاه مدت نیز بی تاثیر نیست. با توجه به اینکه حافظه کوتاه مدت بخش مهمی از چرخه یادگیری است، از این رو بی خوابی می تواند تاثیر شگرفی روی توانایی افراد برای به یادآوردن کلماتی داشته باشد که روز پیش آن ها را به حافظه خود سپرده اند.

افزایش وزن: افرادی که دچار اختلالات خواب هستند و به میزان کافی نمی خوابند، دچار اختلالات هورمونی شده و در نتیجه اشتهای بیشتری برای خوردن غذاها با کالری بالا دارند.

کاهش بینایی: کم خوابی می تواند مشکلاتی را در بینایی افراد ایجاد کند که از جمله آن می توان به ایجاد دید تونلی، دوبینی و تار شدن بینایی اشاره کرد.

بیماری قلبی: براساس یافته های محققان، افرادی که در شبانه روز تنها چهار ساعت می خوابند در مقایسه با افرادی که هشت ساعت می خوابند، ضربان قلب بالاتری دارند.

آسیب پذیری در مقابل بیماری ها: در صورت بی خوابی حتی برای یک شب، سیستم دفاعی بدن به اندازه ای ضعیف می شود که تا حدودی قدرت آن برای مبارزه با میکروارگانیسم ها از بین می رود.

پرادراری: زمانی که انسان به خواب می رود، سیستم تولید ادرار در بدن فرآیند آرامتری را در پیش می گیرد اما زمانی که فردی در طول شب بیدار می ماند، خبری از فرآیند آرام تولید ادرار نیست.

اختلال تکلم: کم خواب ها، توانایی بیان تفکرات خود در قالب جملات را نداشته و نمی توانند آنچه را که در ذهن دارند، به درستی انتقال دهند.

سرماخوردگی: افرادی که 92 درصد از زمان در رختخواب بودن را می خوابند، 5.5 برابر بیش از افرادی که 98 تا 100 درصد از این زمان را می خوابند، احتمال سرماخوردگی دارند.

مشکلات سیستم گوارشی: در صورتی که کم خوابی بصورت مداوم تکرار شود، سندروم التهاب روده شدیدتر می شود.

دیابت:
      بیدار ماندن می تواند منجر به ایجاد مقاومت در برابر انسولین و در نتیجه مبتلا شدن به بیماری دیابت نوع دوم شود.

اختلالات ژنتیکی:
      فردی که در طول یک هفته هر شب کمر از شش ساعت بخوابد، عملکرد بیش از 700 ژن مختل می شود.
      ویرایش توسط a.z.s : 20 مهر 1394 در ساعت 12:42

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      ممنون عالی بود

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نتیجه:دانش اموزای کنکوری حتما به اندازه ی کافی بخوابن....شب 6 ساعت...روز 1 ساعت....
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      نتیجه:دانش اموزای کنکوری حتما به اندازه ی کافی بخوابن....شب 6 ساعت...روز 1 ساعت....
      باشه

--------------------------------------

فک نمیکردم چاق کنه
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      باشه

--------------------------------------

فک نمیکردم چاق کنه
      به قول جناب خان شب بیداری هم میاره

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      روزا ک کلا نمیخابم شباهم در بیشترین حالت 3میخابم 7بیدار میشم
      واقعا در طول روز فشار زیادی ب اعصابم وارد میشه....

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Diamonds نمایش پست ها
      روزا ک کلا نمیخابم شباهم در بیشترین حالت 3میخابم 7بیدار میشم
      واقعا در طول روز فشار زیادی ب اعصابم وارد میشه....
      خب نکن خواهر نکن
      این همه ضرر داره
      یه سوال تا 3 صب چیکار می کنی؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها
      خب نکن خواهر نکن
      این همه ضرر داره
      یه سوال تا 3 صب چیکار می کنی؟
      چون خابگاه طوریه ک نمیشه خابید چون اکثرا تا پاسی از شب بیدارن

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب اونا رم توجیح کنید
      انشا الله که آدم میشن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینم بگم که کاهو و نارنگی و گوجه فرنگی و شیر واسه خواب خیلی خوبه و اینکه قبل از خواب سیب نخورید
      نارنگی تاثیرش از همه بیشتره

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تر خدا حالا بگید چی کنم تا خوابم کم شه؟؟؟؟؟خیلیییی میخوابم جوری که موقع بیداری هم کسل ام.سرم سنگینه و...از خواب زیاد...هیچ وقتی واس درس خوندنم نمیمونه اون وقت...عاقا حاضرم کل موارد بالا رو بگیرم اما بتونم کم بخوابم من از خواب متنفرم...خیلیم خواب میبینم واس همینم بیدار میشم احساس میکنم انرژیم رفته....ترخدا راه حلی دارین بگیین...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rahaz نمایش پست ها
      تر خدا حالا بگید چی کنم تا خوابم کم شه؟؟؟؟؟خیلیییی میخوابم جوری که موقع بیداری هم کسل ام.سرم سنگینه و...از خواب زیاد...هیچ وقتی واس درس خوندنم نمیمونه اون وقت...عاقا حاضرم کل موارد بالا رو بگیرم اما بتونم کم بخوابم من از خواب متنفرم...خیلیم خواب میبینم واس همینم بیدار میشم احساس میکنم انرژیم رفته....ترخدا راه حلی دارین بگیین...
      شب ساعت چند می خوابی؟

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها
      شب ساعت چند می خوابی؟
      بستگی داره خوابم اصلا تایم مشخصی نداره...ظهر ها خیلی حس بدی دارم اصلا نمیتونم درس بخونم تازه اکثرا رو کتابا خواب میرم..شبم کمتر8ساعت نمیخوابم..باقیشم همش دراز کشم..تو نتم...یا تی وی میبینم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rahaz نمایش پست ها
      بستگی داره خوابم اصلا تایم مشخصی نداره...ظهر ها خیلی حس بدی دارم اصلا نمیتونم درس بخونم تازه اکثرا رو کتابا خواب میرم..شبم کمتر8ساعت نمیخوابم..باقیشم همش دراز کشم..تو نتم...یا تی وی میبینم
      خواب حتی تا 9 ساعت هم نرماله و افراد با هم فرق دارد ولی سعی کن که شب ساعت معینی بخوابی تا ساعات بیولوژیک بدنت به هم نخوره
      2- ظهر یک لیوان چای سبز بخور بیشتر نخوری ها ضرر داره اگه روزی از سه تا بیشتر بخوری خطر سکته مغزی داره چون کافئینش خیلی بالاست از ساعت 6 به بعد هم نخور چون اثرش میمونه و نمیذاره شب بخوابی و در ضمن شبا سیب نخور تا راحت تر و زود تر بخوابی
      3-پیشنهاد من اینه که شب 10 بخوابی صب 6 بیدار شی و خندوانه و فیلم رو وللش اون فیلمارو بنا به درخواست بینندگان
      دوباره میذارن ولی زمان تو که کنکوری هستی به عقب بر نمی گرده
      4- در مورد خواب دیدنت هم اینو بگم که مغز وقتی خوابیم اطلاعات رو طبقه بندی میکنه و خواب دیدن ضرری نداره ولی اگه کابوس میبینی قبل از خواب از سوره هایی که با قل شروع میشن بخون (من قل اعوذ برب الفلق رو پیشنهاد میدم)

اینا چیزایی که میدونم امیدوارم کمکتون کنه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن