خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

خارج از کتاب بودن تستهای زیست 1 خیلی سبز

سلام دوستان , دو نمونه ی واضح از خارج از کتاب بودن دو تست کتاب خیلی سبز زیست 1 چاپ امسال رو دیدم که واقعاً بار فنی برای کنکور ندارن اینجور تستا!

مورد اول این بنده که جواب یکی از تستها هست:

بیشترسلولهای انسان همانند تریکودینا دارای هسته ی واجد dna هستند

اشاره ی کتاب: تریکودینا و انسان هر دو دارای هسته ی محتوی dna هستند, من جواب این تستو خب با حذف گزینه درست زدم اما اینکه انقد قشنگ یه قید به این بند کتاب اضافه کرده یکم تو ذوق می زنه!

مورد دوم :

تریکودینا حدود 200 سال پیش بوسیله ی میکروسکوپ نوری کشف شد!

این بند کجای کتاب بوده؟ البته توی درسنامه خود خیلی سبز شاید باشه اما همونطور که گفتم کاملاً یه نکته ی خارج از کتاب هست !
      ویرایش توسط *Yousef* : 20 مهر 1394 در ساعت 10:59

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط *Yousef* نمایش پست ها
      سلام دوستان , دو نمونه ی واضح از خارج از کتاب بودن دو تست کتاب خیلی سبز زیست 1 چاپ امسال رو دیدم که واقعاً بار فنی برای کنکور ندارن اینجور تستا!

اشاره ی کتاب: تریکودینا و انسان هر دو دارای هسته ی محتوی dna هستند, من جواب این تستو خب با حذف گزینه درست زدم اما اینکه انقد قشنگ یه قید به این بند کتاب اضافه کرده یکم تو ذوق می زنه!

مورد دوم دیگه خیلی تابلوئه :

انصافاً منی که فصل دوم رو مو به مو خوندم, این بند کجای کتاب بوده؟ البته توی درسنامه خود خیلی سبز شاید باشه اما همونطور که گفتم کاملاً یه نکته ی خارج از کتاب هست !

دوست عزیز از این حیث قید بیشتر اضافه شده که سلول های اریتروسیت هسته ندارن پس بیشتر یا اغلب سلول های بدن هسته دارن و بعد (تا اواسط قرن بیستم زیست شناسان برای مطالعه ی سلول فقط میکروسکوپ نوری در اختیار داشتند که با ان به اکتشاف ارزشمندی نیز دست یافتند مثلا تریکودینا حدود 200 سال پیش کشف شد ) اینم جواب سوال بعدی
      تفال زدم نیمه شب به قران/ کتابی که از وحی شیرازه دارد/ برای دلم ایه صبر امد/ ولی نازنین صبر اندازه دارد
      http://doctorms.blog.ir

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مورد دوم دیگه خیلی تابلوئه :

انصافاً منی که فصل دوم رو مو به مو خوندم, این بند کجای کتاب بوده؟ البته توی درسنامه خود خیلی سبز شاید باشه اما همونطور که گفتم کاملاً یه نکته ی خارج از کتاب هست !
      داداش من! هر دو سوال درستن! سوال اول به خاطر سلول های گلبول قرمز(اریتروسیت ها) که هسته ندارند!(کتاب گفته انسان همانند تریکودینا داره!نگفته که همه سلول های انسان!)
      درمورد سوال دوم هم وقتی که میکروسکوپ نوری 330 سال پیش اختراع شده و تا دهه 1950 ما میکروسکوپ الکترونی نداشتیم و تریکودینا 200 سال پیش کشف شده پس این موجود به وسیله میکروسکوپ نوری کشف شده!

پ.ن:باید سطح مطالعتو از حفظ متن ارتقاء بدی و به درک مفهومی متن برسونی!موفق باشی!

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farbod18 نمایش پست ها
      دوست عزیز از این حیث قید بیشتر اضافه شده که سلول های اریتروسیت هسته ندارن پس بیشتر یا اغلب سلول های بدن هسته دارن و بعد (تا اواسط قرن بیستم زیست شناسان برای مطالعه ی سلول فقط میکروسکوپ نوری در اختیار داشتند که با ان به اکتشاف ارزشمندی نیز دست یافتند مثلا تریکودینا حدود 200 سال پیش کشف شد ) اینم جواب سوال بعدی

مرسی دوست من متوجه شدم.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

مورد دوم :

این بند کجای کتاب بوده؟ البته توی درسنامه خود خیلی سبز شاید باشه اما همونطور که گفتم کاملاً یه نکته ی خارج از کتاب هست !
      داداش اینا خارج از کتاب نیس !!

اولا سوال اولی فقط قید عوض کرده ( این کجاش خارج از کتاب؟ )

دوما کتاب درسی خودش این همه اشتبا فاحش داره تو گیر نمیدی رفتی گیر دادی به این موضوع کوچیک

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      متاسفانه بیشتر از این که درس خون داشته باشیم بیولوژیست و منتقد کتاب داریم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      قربونت برم یه دور کتابو بخون بعد انتقاد کن!

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی سبز درسنامه هاش توپن
      فقط یه مشکل داره اونم جاهایی هس که کتاب رو نقد کرده و آدم واقعا دلش میکشه که بخونه لی اگه خوندی دیگه همش ضرره

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من که زیست 1 خیلی سبز رو به الگو ترجیح میدم

شما الگو رو ببینی چی میگی

اون قدر گیر ای المکی داده دل آدم رو میزنه

اومده تا به دیواره باکتری و گیاه گیر داده

دیواره گیاه سخته

دیواره باکتری تقریبا سخته

تا این حد گیر خدایی نوبره

10. Top | #10
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      کلا خیلی سبز به درد نمیخوره هم اموزش هم تست

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هم الگو و هم خیلی سبز لازمه.اولا که برای زدن زیست کنکور باید تنوع به خرج داد در تست زدن و ثانیا دیدت باید نسبت به کتاب که مطلبی رو کلیشه ای و تا حدودی باز شده گفته چندین برابر باز بشه.اینی که میگن فلان تست رو نزن تو کنکور نمیاد رو بریز دور.
      پاسخ به سوالات سربازی

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sinae2011 نمایش پست ها
      کلا خیلی سبز به درد نمیخوره هم اموزش هم تست
      هم شهری این نظر شما شخصیه وقابل تعمیم به همه نیست خیلی از دوستان و همین طور مشاور من این کتاب رو پسندیدن چون حسابی کتابو چلونده

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin 95 نمایش پست ها
      هم شهری این نظر شما شخصیه وقابل تعمیم به همه نیست خیلی از دوستان و همین طور مشاور من این کتاب رو پسندیدن چون حسابی کتابو چلونده
      من خودم خیلی سبز گرفتم اصلا راضی نیستم الان الگو و تانک دارم جفتشون عالین و مکمل همین دیگه هستن ترکیب تانک و الگو به نظرم عالی باشه
      خیلی سبز دیگه ابهتش رو از دست داده

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sinae2011 نمایش پست ها
      من خودم خیلی سبز گرفتم اصلا راضی نیستم الان الگو و تانک دارم جفتشون عالین و مکمل همین دیگه هستن ترکیب تانک و الگو به نظرم عالی باشه
      خیلی سبز دیگه ابهتش رو از دست داده
      شما اگه ویرایش جدیدش رو ببینی یا دیده باشی در کنار الگو

اصلا یه پیشنهاد یه لحظه فصل گوارش رو از الگو و خیلی سبز باز کن درسنامه و تستای الگو رو بببین درسنامه وتستای خیلی سبز رو بعد منصفانه بگو کدوم بهتره

باید بری تو بهرش حسابی تا بگیری من چی میگم سینا جون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن