خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات

سوال درمورد زیست نشر الگو

سلام.
      من چند وقتیه زیست نشر الگو گرفتم سال دومش رو بعد تا حالا دوفصل ازش خوندم یه سوال داشتم از دوستانی که این کتاب رو دارن اونم اینکه گاهی وقتا یه تست هایی داره این الگو که ادم رو گیج میکنه.
      مثلا یه تست دیدم که میگفت که ایا انسان میتونه سلولز رو هیدرولیز کنه بعد طبق متن خود کتاب درسی گفته که انسان نمیتونه سلولز رو هیدرولیز کنه و بدون گوارش دفع میشه جواب گفته بود که بله میتونه یک سری میکروب مفید توی دستگاه گوارش هست که هیدرولیز میکنه ولی همش به مصرف خودش میرسه میدونم که این به طور کلی درسته ولی ایا طبق متن کتاب این درسته یا خیر چون تو متن کتاب این موضوع رو درمورد موریانه و گاو گفته بود.

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

Maghror
      نمایش مشخصات
      ببین دوتا جمله بگم فرقشو راحت متوجه میشی
      1. در بدن انسان انزیم سلولاز تولید میشود
      2. بدن انسان انزیم سلولاز را تولید میکند
      اولی درسته و دومی غلط

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الگو خوبیش اینه آدم رو دچار چالش و فکر کردن و عمقی خوندن مطلب میکنه

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Maghror
      نمایش مشخصات
      اوهوم البته بعضی جاها سوتی های خفنی داده
      من که تا حالا 5 تا درسنامه از سال دومشو خوندم 4 تا سوتی گرفتم ازش

5. Top | #5
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 19behnma91 نمایش پست ها
      ببین دوتا جمله بگم فرقشو راحت متوجه میشی
      1. در بدن انسان انزیم سلولاز تولید میشود
      2. بدن انسان انزیم سلولاز را تولید میکند
      اولی درسته و دومی غلط
      بله جالبه من فقط میخواستم بدونم در چنین مواقعی من باید رو حرف کتاب حساب باز کنم یا رو حرف نشر الگو چون نشر الگو اشتباه نگفته ولی چیزی که گفته تو کتاب نیومده و من نمیدونم ملاک طراح سوال چیه.

فرستاده شده از CHM-U01ِ من با Tapatalk

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

Maghror
      نمایش مشخصات
      طراح که نمیاد عین متن کتاب درسی سوال بده ... طراح هم از مفهوم ها استفاده میکنه هر مفهومی که از کتاب استنباط بشه در کنکور میاد ... این دو تا جمله جفتش از متن کتاب استباط میشه ...

7. Top | #7
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      کتاب گفته که جانوران آنزیمی را که بتواند پیوندهای بین مولکول های گلوکز را در مولکول سلولز هیدرولیز کند،نمی سازند اصلا به این نکته اشاره نکرده که در بدن انسان آنزیم سلولاز تولید میشود یا اگر هم گفته در مورد گاو و موریانه گفته.

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hldvlpln نمایش پست ها
      کتاب گفته که جانوران آنزیمی را که بتواند پیوندهای بین مولکول های گلوکز را در مولکول سلولز هیدرولیز کند،نمی سازند اصلا به این نکته اشاره نکرده که در بدن انسان آنزیم سلولاز تولید میشود یا اگر هم گفته در مورد گاو و موریانه گفته.

فرستاده شده از chm-u01ِ من با tapatalk
      هستند باکتری هایی که بصورت هم زیست در روده ی بزرگ انسان سلولز رو تجزیه کنند
      البته از انرژی به دست اومده برای خودشون استفاده میکنن و تنها سودشون برای انسان تولید ویتامین b و k هستش
      پس !سلول های انسان انزیم سلولاز نمیسازن ولی در بدم انسان آنزیم سلولاز ساخته میشه توسط باکتری ها
      پ.ن : در موریانه و گاو هم سلول های جانور سلولاز تولید نمیکنن و علاوه بر باکتری ها... اغازیان جانور مانند هم تجزیه سلولز رو در بدن گاو و موریانه انجام میدن
      تفاوتش با انسان اینه که گاو و موریانه از انرژی حاصل از هیدرولیز سلولز استفاده میکنن
      ویرایش توسط magicboy : 19 مهر 1394 در ساعت 14:31

9. Top | #9
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      هستند باکتری هایی که بصورت هم زیست در روده ی بزرگ انسان سلولز رو تجزیه کنند
      البته از انرژی به دست اومده برای خودشون استفاده میکنن و تنها سودشون برای انسان تولید ویتامین b و k هستش
      پس !سلول های انسان انزیم سلولاز ندارن ولی در بدم انسان آنزیم سلولاز ساخته میشه توسط باکتری ها
      بله ممنون درست میفرمایید خودم هم اشاره کردم پست اول سوال بنده اینکه با توجه به متن کتاب که اشاره ای به این موضوع نکرده سر جلسه کنکور با چنین سوالی برخوردیم چی جواب بدیم.

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بله ممنون درست میفرمایید خودم هم اشاره کردم پست اول سوال بنده اینکه با توجه به متن کتاب که اشاره ای به این موضوع نکرده سر جلسه کنکور با چنین سوالی برخوردیم چی جواب بدیم.

صورت دقیق سوال رو بگید

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بعضی تست های الگو واقعا بیش از حد بزرگ کردن نکته های بی اهمیت هستن.

12. Top | #12
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      صورت دقیق سوال رو بگید
      متاسفانه بین انبوه تست ها گمش کردم فقط یک بار دیدمش.

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      بعضی تست های الگو واقعا بیش از حد بزرگ کردن نکته های بی اهمیت هستن.
      حرفتون رو کاملا قبول دارم ولی با وجود این و عیب و ایراد های نگارشی باز هم کتابی عالی هستش
      ویرایش توسط magicboy : 19 مهر 1394 در ساعت 17:13

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.
      من چند وقتیه زیست نشر الگو گرفتم سال دومش رو بعد تا حالا دوفصل ازش خوندم یه سوال داشتم از دوستانی که این کتاب رو دارن اونم اینکه گاهی وقتا یه تست هایی داره این الگو که ادم رو گیج میکنه.
      مثلا یه تست دیدم که میگفت که ایا انسان میتونه سلولز رو هیدرولیز کنه بعد طبق متن خود کتاب درسی گفته که انسان نمیتونه سلولز رو هیدرولیز کنه و بدون گوارش دفع میشه جواب گفته بود که بله میتونه یک سری میکروب مفید توی دستگاه گوارش هست که هیدرولیز میکنه ولی همش به مصرف خودش میرسه میدونم که این به طور کلی درسته ولی ایا طبق متن کتاب این درسته یا خیر چون تو متن کتاب این موضوع رو درمورد موریانه و گاو گفته بود.
      نگاه کن دوست خوب! الگو کتاب خوبیه ولی گاها یک ایراداتی هم داره ولی تو این مورد فکر کنم شما دقیق توجه نکردی(البته فکر کنم چون منم زدمش همچین چیزی ندیدم):
      اگر بگه انسان یا هر جانور دیگه ای گوارش سلولز داره که غلطه! اما اگه بگه در لوله گوارش یا در بدن انسان (گاو یا موریانه) گوارش سلولز وجود داره این دیگه درسته!

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      نگاه کن دوست خوب! الگو کتاب خوبیه ولی گاها یک ایراداتی هم داره ولی تو این مورد فکر کنم شما دقیق توجه نکردی(البته فکر کنم چون منم زدمش همچین چیزی ندیدم):
      اگر بگه انسان یا هر جانور دیگه ای گوارش سلولز داره که غلطه! اما اگه بگه در لوله گوارش یا در بدن انسان (گاو یا موریانه) گوارش سلولز وجود داره این دیگه درسته!
      سلام زیست الگو علاوه بر داشتن بعضی تستای تخیلی و غیر استاندارد دارای نگارش ضعیفی هست این نگارش ضعیف باعث بد فهمی و بد تر از همه نافهمی میشه...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن