خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

8 فایده گریه‌کردن برای سلامتی

دفع سموم
      شما فقط زمانی که ناراحت هستید گریه نمی‌کنید. گریستن واکنش بدن شما در برابر استرس زیاد هم است. وقتی گریه می‌کنید، بدن‌تان را از کورتیزول رها خواهید کرد. یادتان باشد کورتیزول، هورمونی مربوط به استرس است که اگر میزانش متعادل نباشد، می‌تواند موجب آسیب شود. مقادیر زیاد این هورمون به‌طور مزمن، می‌تواند منجر به مشکلات گوناگونی از جمله مشکلات خواب، واکنش ایمنی ضعیف و بزرگ‌شدن شکم شود.

نبرد با باکتری‌ها
      اشک‌های شما باکتری‌های چشمان‌تان را می‌شوید. دلیلش هم این است که اشک، حاوی آنزیم است که هورمونی موجود در بزاق و شیر انسان استد. وقتی گریه می‌کنید، لیسوزیم یا آنزیمی در بدن تولید می‌شود که برخی از میکرب‌ها را از بین می‌برد. آنزیمی که بیشتر از ۹۰درصد باکتری‌های مسیرش را ازبین می‌برد. بنابراین گریه‌کردن، نه فقط سموم را از بدن‌تان پاک می‌کند، بلکه سایر سموم و باکتری‌های نهفته روی سطح بدن‌تان را هم می‌کشد.

بهبود بینایی‌تان
      تا به‌حال برای‌تان پیش آمده است که بعد از یک روز طولانی کاری به خانه بازگردید و متوجه شوید دیدتان کمی مات شده؟ در طول روز، غشاء چشم‌های‌تان کم آب می‌شود که باعث کاهش توانایی در تمرکز است. گریه‌کردن، به این غشاء، آب‌رسانی می‌کند و عملکرد کلی چشم‌های‌تان احیاء می‌شود.

بهتر شدن روحیه‌
      گریه‌کردن با رهاکردن هورمون‌های خاصی در بدن، استرس را کاهش می‌دهد. و معلوم است که این اتفاق، اثری فوق‌العاده مثبت روی حس و حال عمومی‌تان دارد. تحقیقی که توسط محققان دانشگاه فلوریدای جنوبی صورت گرفت، نشان داد ۹۰ درصد افرادی که در شرایط استرس‌برانگیز گریه می‌کنند، روحیه‌شان تااندازه چشمگیری بهتر می‌شود. آنهایی که گریه نمی‌کنند، راه‌نجات کمتری در مواجهه با مشکلات در زندگی دارند.

راهی برای بروز احساسات‌
      یادتان باشد اگرچه برخی از افرادی اصرار دارند که هیچگاه گریه نمی‌کنند، اما آنها تنها سعی در پنهان کردن این حقیقت داشته که چیزی برای گریه کردن دارند. واقعیت این است که هر فردی چیزی دارد که درباره‌اش گریه کند و این کار هم خجالتی ندارد. روبرویی با یک بحران احساسی، خودش به اندازه کافی دشوار است؛ سرکوب کردن اشک‌ها به‌خاطر حفظ ظاهر در شرایط احساسی، حتی از آن هم سخت‌تر است و تلاش بیشتری می‌طلبد، و تنها نتیجه‌اش، افزایش استرس است.

راهی برای انتقال اطلاعات
      اگر فردی که نزدیک شماست شروع به گریستن کند، به‌طور غریزی می‌فهمید که مشکلی وجود دارد. برای انتقال اطلاعات، نیازی به کلمات نیست. گریه کردن هم می‌تواند گونه‌ای از رفتار برای بیان کردن مشکل یا ناراحتی باشد؛ ممکن است فردی سعی داشته باشد تا وانمود به خوب بودن شرایط و حال خود کند، اما اشک‌ها آشکار می‌کنند که او ناراحت و آزرده است. زیرگریه زدن، سرآغاز بیان واقعی و استعاره‌ای افکار و احساسات است و می‌تواند واسطه بحث‌های لازم و عمیق بین دوستان یا همسران باشد.

محافظت از خود دربرابر افکار آزاردهنده
      اشک‌ها فقط زمانی که ناراحت هستید تولید نمی‌شوند، بلکه واکنش طبیعی بدن شما نسبت به اشیای خارجی که به چشم آسیب می‌زنند نیز هستند. وقتی ذرات خاک یا آلودگی به چشم می‌رسد، واکنش طبیعی بدن شما به آن، تولید اشک است. اشک، از غشای چشم دربرابر عفونت یا خراشیدگی محافظت می‌کند. دلیل اشک ریختن هنگام پیاز پوست کندن این است که برش پیاز موجب رها شدن گازی از آن می‌شود که به چشم حمله می‌کند؛ اشک به چشم اجازه می‌دهد از خودش درمقابل آزردگی و التهاب محافظت کند. در اینجا به یک نکته کاربردی هم اشاره می‌کنیم اینکه برای پیشگیری از این حالت، پیاز را پیش از برش زدن، ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در فریزر قرار دهید. با این‌کار، از میزان آنزیم‌های رهاشده هنگام خرد کردن آن، می‌کاهید.

کمک به حفظ سلامت عمومی‌
      همان‌طور که می‌دانیم، گریه کردن می‌تواند نتایج خوبی برای سلامتی داشته باشد، مانند بهترشدن روحیه، کم‌شدن استرس و محافظت چشم دربرابر باکتری‌ها. اما آیا می‌دانستید اشک‌هایی که ناشی از گریه هیجانی باشند، آلبومین پروتئین‌شان ۲۴درصد بالاتر از انواع دیگر گریه است؟ این نوع گریه به تنظیم متابولیسم کمک می‌کند. همچنین گریه کردن به مبارزه با سایر مشکلات معمول جسمی مانند فشارخون بالا، چاقی و دیابت کمک خواهد کرد.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بهتر شدن روحیه‌
      گریه‌کردن با رهاکردن هورمون‌های خاصی در بدن، استرس را کاهش می‌دهد. و معلوم است که این اتفاق، اثری فوق‌العاده مثبت روی حس و حال عمومی‌تان دارد. تحقیقی که توسط محققان دانشگاه فلوریدای جنوبی صورت گرفت، نشان داد ۹۰ درصد افرادی که در شرایط استرس‌برانگیز گریه می‌کنند، روحیه‌شان تااندازه چشمگیری بهتر می‌شود. آنهایی که گریه نمی‌کنند، راه‌نجات کمتری در مواجهه با مشکلات در زندگی دارند.

اینموردش عااااااااالیـــــــــــــ ــــــه

دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این 8تا فایده با پنهونی گریستن تاثیر گذاریش بیشتر میشه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Diamonds نمایش پست ها
      این 8تا فایده با پنهونی گریستن تاثیر گذاریش بیشتر میشه

حالا اینی که گفتین سواله یا یا جوابه؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منبع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط broslee نمایش پست ها
      منبع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      نمیدونم دقیقا چیه
      ولی شما منبع به چه دردت میخوره؟
      گریه نمیکنی نکن دیگه چرا گیرمیدی؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      گریه کردن هم جاهایی لازمه...ولی یکمی زیاد بشه باعث عذاب میشه...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      گریه کردن هم جاهایی لازمه...ولی یکمی زیاد بشه باعث عذاب میشه...
      بحث رو احساسیش نکن

گریه کن تا چشات تمیز شه

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      بحث رو احساسیش نکن

گریه کن تا چشات تمیز شه
      مگه ارادیه؟چطور گریه کنم خب؟
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      مگه ارادیه؟چطور گریه کنم خب؟
      بد شانسی دخترم نیستی که 1چی بگم اشکت دربیاد آخه

حالا سعیتو کن اولش سخته

میبینی چشای دخترا همیشه تمیزه؟بخاطر گریس دیگه....نور چشات زیاد میشه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چیز خیلی خوبیه ، خوش به حال دخترا
      اما اخرین باری که واسه مشکلاتم و سختیای زندگیم گریه کردم یادم نمیاد

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها
      نمیدونم دقیقا چیه
      ولی شما منبع به چه دردت میخوره؟
      گریه نمیکنی نکن دیگه چرا گیرمیدی؟
      فک کنم این ها رو خودت کشف کردی.! از اون جایی که کپی کردی اسمی یا لینکی میزاشتی.اونجوری میشه به یه متن اعتماد کرد.

فرض کنیم این اشتباه باشه.من به چند نفر دیگه بگم گریه خوبه اونام به چند نفر دیگه همون طوری تو جامعه یه خرافات درست میشه.چندین نفر باور میکنن و بهش عمل میکنن.درحالی که فایده ای نداره شاید مضر هم باشه.منم مقصرم چون تو ترویج یه خرافه نقش داشتم.

اینا رو کلی گفتم.امیدوارم فرهنگ سازی بشه.خودم مخالف گریه کردم نیستم.گریه یه چیز طبیعیه.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط broslee نمایش پست ها
      فک کنم این ها رو خودت کشف کردی.! از اون جایی که کپی کردی اسمی یا لینکی میزاشتی.اونجوری میشه به یه متن اعتماد کرد.

فرض کنیم این اشتباه باشه.من به چند نفر دیگه بگم گریه خوبه اونام به چند نفر دیگه همون طوری تو جامعه یه خرافات درست میشه.چندین نفر باور میکنن و بهش عمل میکنن.درحالی که فایده ای نداره شاید مضر هم باشه.منم مقصرم چون تو ترویج یه خرافه نقش داشتم.

اینا رو کلی گفتم.امیدوارم فرهنگ سازی بشه.خودم مخالف گریه کردم نیستم.گریه یه چیز طبیعیه.

تا سلامتی فکر و جسم مردم به هم نخورده و من اکتشاف دیگه ای رو نکردم این لینک رو داشته باش :
      http://www.mashreghnews.ir/fa/news/4...-سلامتی

شما هم هر وقت یک متن با منبع پیدا کردی برو به دیگران بگو و اگه منبعش نبود نگو
      به همین سادگی
      والا دیگه نمی دونم ملت چقدر باید بیکار باشن که واسه درست کردن خرافات متن بنویسن

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      غیر از سلامتی
      9 راهی برای بدست اوردن شی/لباس/ و کلا خواسته مورد نظر

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات