خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سوال 2

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چند سوال شیمی پیش

با سلام

1 - در مقایسه قدرت بازی آمینها آمین نوع سوم چه جایگاهی دارد

2 - در کتاب ترکیب Cl2 CH COOH را (دی کلرو اتانوییک اسید) نامگذاری کرده چرا نام گذاری به این صورت نیست (2و2- دی کلرو اتانوییک اسید)

3 - اگر یک تعادل کاتالیز شده داشته باشیم برای همگن بودن تعادل لازم است که گاتالیزگر هم با مواد شرکت کننده در واکنش هم فاز باشد ؟

با تشکر
      ویرایش توسط mobgim : 23 فروردین 1392 در ساعت 22:04

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      جواب سوال 2: چون ما اصلا نمیتوانیم 1و1 دی کلرو اتانوییک اسید داشته باشیم چون ظرفیت کربن دارای گروه کربوکسیل تکمیله(4) و نمیتونه با کلر پیوند بده بنابراین فقط با دومین کلر پیوند میده پس شماره گذاری لازم نیست!!!!
      تو نقش اول این عاشقونه ای
      من با تو گیشه ها رو فتح میکنم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال3:نه!به هیچ وجه من الوجوه....من الوجوهه؟؟؟

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobgim نمایش پست ها
      با سلام

1 - در مقایسه قدرت بازی آمینها آمین نوع سوم چه جایگاهی دارد

2 - در کتاب ترکیب Cl2 CH COOH را (دی کلرو اتانوییک اسید) نامگذاری کرده چرا نام گذاری به این صورت نیست (2و2- دی کلرو اتانوییک اسید)

3 - اگر یک تعادل کاتالیز شده داشته باشیم برای همگن بودن تعادل لازم است که گاتالیزگر هم با مواد شرکت کننده در واکنش هم فاز باشد ؟

با تشکر
      سوالهای خوبی می پرسی ممنونم ببینید عزیزم
      1- اصولا هر چه شاخه الکترون دهنده روی نیتروژن بیشتر باشه قدرت بازی بیشتر هسش بنابراین با شاخه های یکسان امین نوع سوم از دوم و اول باز قوی تری است.
      2- وقتی اتانوییک معلومه که حتما یک طرفش گروه اسیدیه طرف دیگر(روی کربن دیگر) هم دو تا کلر هسش یعنی دیگه شماره نمیخواد.
      3- تعادل همگن با واکنش کاتالیز شده همگن کاملا بحث متفاوتی هسش یعنی نه نمیخواد

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن