خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Question کمک در انتخاب رشته

سلام،شاید زود باشه شاید هم دیر؟؟؟
      نمیدونم ولی از شما میخوام راهنماییم کنید.
      من هر دو رشته ی الکترونیک و نرم افزار را دوست دارم نمیتونم بینشون انتخاب کنم،اصولا به کارهای فنی خیلی علاقه دارم قبلا در رباتیک خیلی کم فعالیت کردم و از اونجا عاشق رباتیک شدم،هدفم بود که رشته رباتیک را توی دانشگاه انتخاب کنم ولی به صلاح دید مشاوران گفتند بهتره یکی از شاخه های تخصصی را انتخاب کنی و از همین حالا روش کار کنی.من هم تصمیم گرفتم در زمینه کامپیوتر فعالیت کنم،الان یه دو سه سالی میشه که هرچی کتاب خریدم یا چیزی بلدم در زمینه کامپیوتر است.ولی الان که نگاه میکنم میبینم مهندس نرم افزار شاید صرفا واسه هوش مصنوعی ربات بتونه کاری بکنه و خیلی از قسمتهای فنی ربات اطلاعی نداشته باشه؟؟( من درو س کارشناسی رشته نرم افزار را دیدم و این رو میگم ) ولی من عاشق اینم که دل و روده قطعات الکترونیکی را بریزم بیرون و یا یک وسیله طراحی کنم،واسه همین الان دو دل شدم که کدوم رو برم،از طرفی تا حالا خیلی توی کامپیوتر بودم و چیزهایی را یاد گرفتم که جز دروس رشته نرم افزار هم هست،اما تو زمینه الکترونیک فقط در حد خیلی کم بوده و بیشترین کاری که میتونم بکنم یه مدار با avr و led و.... فوق بالاش رقص نور و چراغ چشمک زن و... درست کنم(یا کمی در زمینه رباتیک کار کنم)،الان نمیدونم آیا میتونم از پس رشته الکترونیکی که همه میگند خیلی سخته بر بیام یا نه ،تعریف از خود نباشه میدونم میتونم ازرشته نرم افزار بر بیام ولی الکترونیک ؟؟؟؟نمیدونم.گاهی وقتها فکر میکنم واسه نرم افزار ساخته شدم گاهی وقتها هم از کامپیوتر زده میشم و به الکترونیک فکر میکنم!!!حالا جدا از بحث اینکه بفرمایید هر کدوم را علاقه داری برو و ....از شما میخوام کمک بگیرم،منی که همه ی عمر غرق کامپیوتر بودم و همه ی عمر عاشق کار عملی کدوم را بهتره انتخاب کنم؟؟؟(هدفم صد در صد رباتیکه(به صورت حرفه ای)).واسه کسی که میخواد تو زمینه رباتیک کار کنه کدوم رو بهتره بره(میدونم یه گروه رباتیک از سه تخصص یا بیشتر درست شده ولی کدوم میتونه مستقل کار کنه(واسه پروژه های کوچیک)؟؟(فکر کنم جواب الکترونیک است)).
      لطفا کمک کنید...
      ممنون.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کســـــــی نیست ما را یاری دهد؟؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarah_73 نمایش پست ها
      سلام،شاید زود باشه شاید هم دیر؟؟؟
      نمیدونم ولی از شما میخوام راهنماییم کنید.
      من هر دو رشته ی الکترونیک و نرم افزار را دوست دارم نمیتونم بینشون انتخاب کنم،اصولا به کارهای فنی خیلی علاقه دارم قبلا در رباتیک خیلی کم فعالیت کردم و از اونجا عاشق رباتیک شدم،هدفم بود که رشته رباتیک را توی دانشگاه انتخاب کنم ولی به صلاح دید مشاوران گفتند بهتره یکی از شاخه های تخصصی را انتخاب کنی و از همین حالا روش کار کنی.من هم تصمیم گرفتم در زمینه کامپیوتر فعالیت کنم،الان یه دو سه سالی میشه که هرچی کتاب خریدم یا چیزی بلدم در زمینه کامپیوتر است.ولی الان که نگاه میکنم میبینم مهندس نرم افزار شاید صرفا واسه هوش مصنوعی ربات بتونه کاری بکنه و خیلی از قسمتهای فنی ربات اطلاعی نداشته باشه؟؟( من درو س کارشناسی رشته نرم افزار را دیدم و این رو میگم ) ولی من عاشق اینم که دل و روده قطعات الکترونیکی را بریزم بیرون و یا یک وسیله طراحی کنم،واسه همین الان دو دل شدم که کدوم رو برم،از طرفی تا حالا خیلی توی کامپیوتر بودم و چیزهایی را یاد گرفتم که جز دروس رشته نرم افزار هم هست،اما تو زمینه الکترونیک فقط در حد خیلی کم بوده و بیشترین کاری که میتونم بکنم یه مدار با avr و led و.... فوق بالاش رقص نور و چراغ چشمک زن و... درست کنم(یا کمی در زمینه رباتیک کار کنم)،الان نمیدونم آیا میتونم از پس رشته الکترونیکی که همه میگند خیلی سخته بر بیام یا نه ،تعریف از خود نباشه میدونم میتونم ازرشته نرم افزار بر بیام ولی الکترونیک ؟؟؟؟نمیدونم.گاهی وقتها فکر میکنم واسه نرم افزار ساخته شدم گاهی وقتها هم از کامپیوتر زده میشم و به الکترونیک فکر میکنم!!!حالا جدا از بحث اینکه بفرمایید هر کدوم را علاقه داری برو و ....از شما میخوام کمک بگیرم،منی که همه ی عمر غرق کامپیوتر بودم و همه ی عمر عاشق کار عملی کدوم را بهتره انتخاب کنم؟؟؟(هدفم صد در صد رباتیکه(به صورت حرفه ای)).واسه کسی که میخواد تو زمینه رباتیک کار کنه کدوم رو بهتره بره(میدونم یه گروه رباتیک از سه تخصص یا بیشتر درست شده ولی کدوم میتونه مستقل کار کنه(واسه پروژه های کوچیک)؟؟(فکر کنم جواب الکترونیک است)).
      لطفا کمک کنید...
      ممنون.
      سلام
      ببینید اگر قصد ورود به رشته برق رو دارید بهرتین گرایش اون قدرت هست که کاربردی تر هم هست.
      ولی اگر میخواهید در زمینه رباتیک یا کامپیوتر. باشه خب فرق داره
      اول شما هدف اصلیتون رو مشخص کنید.
      تمام رشت هایی رو که علاقه دارید واحدهای درسیشون رو ببینید و با توجه به علایقتون تصمیم بگیرید...

موفق باشید
      حرکت کن و منتظر نباش که باد چیزی با خود بیاورد.

.....یا به اندازه ی آرزوهایت تلاش کن و یا به اندازه ی تلاشهایت ارزو .....]

www.RaheBartar.blogfa.com

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون ولی با توضیحات من کدوم رشته برم بهتره؟؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام،کسی کمکی نمیکنه حتی در حد نظر،اگه میدونستین چقدر واسم مهمه بیشتر توجه میکردید

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      ببین به نظرم چون علاقه داری می تونی تو جفتش موفق تر باشی و با اشنایی که خودت در رباتیک - کامپیوتر - الکترونیک داری و مطالعه کردی بچه ها کمتر کار کردن و شاید بدونن ولی از نظر من فقط علاقه مهم نیست ببین تو کدوم بازار شغلی بهتری هم هست ، چون برای پیشرفت تحصیلیت هم که شده به پول نیاز داری ؟

و جوابش فقط به خودت بر می گرده .....
      -« اللّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدْ وَآلِ مُحَمَّدْ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ »-

! Trust yourself, You can do it
      بزرگترین وبلاگ تحقیق و پژوهش

به جای تشکر برام دعا کنید .

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن