خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 20 از 20
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مسیح نمایش پست ها
      علتش اینه که 3تا گروه 2نفره داری واسه همین تقسیم به 3فاکتوریل میشه.علتش هم اینه که چون گروه بندیت اسم نداره مثلا اگه گروهات اسم داشت مثلا اینکه علی و محمد با هم تو تیم آ یا ب یا پ باشن مهم بود واسمون(و 3حالت مختلف بود) اما اینجا چون اسم نداره پس علی و محمد فقط 1بار حساب میشه.بازم یعنی فقط این مهمه که 3تا دو نفر داشته باشی با یه 4 نفر.باز اگه متوجه نشدی بگو تا بیشتر توضیح بدم.
      ببین داداش! پاسخ نامه گفته چون جابجایی اعضای گروه های دونفره با هم حالت جدیدی رو ایجاد نمی کنند پس به سه فاکتوریل تقسیمش می کنیم! حالا سوال من اینجاس! مگه افراد اشیاء متمایز نیستند؟پس جایگشت هاشون باید حالات های جدیدی ایجاد کنند دیگه!

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      ببین داداش! پاسخ نامه گفته چون جابجایی اعضای گروه های دونفره با هم حالت جدیدی رو ایجاد نمی کنند پس به سه فاکتوریل تقسیمش می کنیم! حالا سوال من اینجاس! مگه افراد اشیاء متمایز نیستند؟پس جایگشت هاشون باید حالات های جدیدی ایجاد کنند دیگه!
      ببین جواب قبلیه منو با دقت بخونی منم همینو گفتم.
      اولا که منظورش این نیست که محمد و علی با علی و محمد فرق داره.
      دوما دقیقا چیزی که گفتم تو فقط واست مهمه که 2نفر جدا کنی و چون 3تا تیم 2نفره هست و این 3تا تیم اسم ندارن دیگه فرقی نداره که این 2نفر تو کدوم از این 3تا تیم باشن.یعنی دراصل این 3تا تیم مشابه هستن چون اسم واسشون نذاشتیم.پس اینطور نیست که محمد و علی تو 3تا تیم 2نفره ی مختلف باشن.تو هر 3حالت همون 1دونه حساب میشه.
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در ضمن جواب خودتم اگه با دقت بخونی متوجه میشی.تو گفتی جابجایی اعضای تیم های دونفره باهم.یعنی اگه افراد تیم اول رو با افراد تیم دوم جاشونو عوض کنی حالت جدیدی پیش نمیاد.مثلا اگه افراد بارسلونا رو با افراد رئال جابجا کنی حالت جدید پیش میاد چون این دوتا تیم متفاوتن یعنی وقتی جاشونو عوض کنی دیگه اعضای رئال اعضای قبلی نیستن و جدیدن.اما اگه دوتا تیم داشته باشی که اسم دوتاشون رئال باشه آدمای اولیو ببری تو دومی و آدمای دومیو ببری تو اولی بازم دوتا تیم رئال با همون افراد داری و حالت جدیدی ایجاد نشده.
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      میشه بیشتر توضیح بدی داداش؟ کجاش ما ترتیب قائل شدیم؟
      یه تیم 4 نفره که هیچ جای بحثی نداره

%D8%AC%D9%88%D8%A7.png

فرض کن حالتی که تیم ها متمایز باشند یعنی اونی که تو صورت کسر هست

یعنی فعلا 3 فاکتوریل رو در نظر نگیر

مثلا اسم تیم ها a , b, c است و اسم افراد هم 1و 2و 3و 4و 5و 6 خب تا اینجا که مشکلی نیست پس اگه تیم ها رو متمایز حساب کنیم یه این جور حالتی پیش میآد
      %D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8-1.png

در حالی که اگر مثل سوال این سه تیم رو متمایز فرض نکنیم و یکسان در نظر بگیریم این دو حالت بالا یه حالت حساب میشن

(حالا این یه مثال بود حالت های دیگه ای هم وجود داره) پس باید تقسیم بر 3 فاکتوریل تقسیم کرد

واقعا ببخشید پیش دوستان کنکوری من سال سومی اظهار نظر کردم
      ویرایش توسط amir1378 : 13 مهر 1394 در ساعت 17:10

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مسیح نمایش پست ها
      در ضمن جواب خودتم اگه با دقت بخونی متوجه میشی.تو گفتی جابجایی اعضای تیم های دونفره باهم.یعنی اگه افراد تیم اول رو با افراد تیم دوم جاشونو عوض کنی حالت جدیدی پیش نمیاد.مثلا اگه افراد بارسلونا رو با افراد رئال جابجا کنی حالت جدید پیش میاد چون این دوتا تیم متفاوتن یعنی وقتی جاشونو عوض کنی دیگه اعضای رئال اعضای قبلی نیستن و جدیدن.اما اگه دوتا تیم داشته باشی که اسم دوتاشون رئال باشه آدمای اولیو ببری تو دومی و آدمای دومیو ببری تو اولی بازم دوتا تیم رئال با همون افراد داری و حالت جدیدی ایجاد نشده.
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1378 نمایش پست ها
      یه تیم 4 نفره که هیچ جای بحثی نداره

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: جوا.PNG
مشاهده: 25
حجم: 2.9 کیلو بایت

فرض کن حالتی که تیم ها متمایز باشند یعنی اونی که تو صورت کسر هست

یعنی فعلا 3 فاکتوریل رو در نظر نگیر

مثلا اسم تیم ها a , b, c است و اسم افراد هم 1و 2و 3و 4و 5و 6 خب تا اینجا که مشکلی نیست پس اگه تیم ها رو متمایز حساب کنیم یه این جور حالتی پیش میآد
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: جواب 1.PNG
مشاهده: 27
حجم: 3.5 کیلو بایت

در حالی که اگر مثل سوال این سه تیم رو متمایز فرض نکنیم و یکسان در نظر بگیریم این دو حالت بالا یه حالت حساب میشن

(حالا این یه مثال بود حالت های دیگه ای هم وجود داره) پس باید تقسیم بر 3 فاکتوریل تقسیم کرد

واقعا ببخشید پیش دوستان کنکوری من سال سومی اظهار نظر کردم

از هر دوتون متشکرم داداشای گلم!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن