خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات

Lightbulb چند سوال درمورد کنکور زبان

سلام به همه
      رشته من انسانیه ولی میخوام کنارش کنکور زبان بدم!!!
      1)چه فرقی با هم دارن؟
      2)کتاباشون چیاس؟(زبان)
      3)چی رو باید برا زبان بخونم؟
      4)کمک اموزشی(کتاب)چی معرفی میکنین؟
      5)یه توضیح کامل و جامع بدین...
      ممنوووووووووووووووووووووو وووووووووووووووووووووون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کنکور زبان رشته ای شناور که هر فرد میتونه در کنار رشته ای اصلیش اونم بده...دروس عمومی مثل باقی کنکور هاست...و زبان تخصصی هم نیز داره...
      منابع پیشنهادی من:جامع شهاب اناری و درک متن شهاب اناری...زبان تخصصی شهاب اناری....
      گویا شبقره هم کتابای خوبی داره اما بنده اطلاعاتی ندارم ازشون...
      موفق باشی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با سلام .در حال حاضر دونویسنده برتر زبان کشور دکتر شهاب اناری و دکتر رضا کیاسالار هستند که هر کدوم رو انتخاب کردین باید پک کامل همون رو بردارید.من از نشر شبقره و دکتر کیاسالار اطلاع نزدیک ندارم خودم شهاب اناری و نشر مبتکران را بیشتر می پسندم.کنکور عمومی زبان مثل بقیه رشته هاست ولی در کنارش یه دفترچه کنکور اختصاصی هم داره که سئوالات سختتری را باید پاسخ بدین و در نتیجه منابع بهتر و تخصصی تر میخواد.شما میتونید در کنار همین کتابهایی که برای کنکور عمومیتون میخونید با افزودن یکی دو تا منبع تقویتی بیشتر به هدفتون برسید. گرامر که همه جا همونه لغت هم من خودم 504 واژه رو پیشنهاد میکنم . دکتر شهاب اناری توی سایتش برید ببینید برای زبان تخصصی چه کتابهایی ارائه کرده.داداش پیشنهادم بعنوان کسیکه خودش زبان و ادبیات انگلیسی خونده به شما اینه که ابتدا با کتابهایی که پایه زبانتون را قوی میکنه شروع کنید و بعد برید سراغ کتابهای تخصصی تر. به این شکل:1) با کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور (ویرایش جدید از دکتر شهاب اناری) شروع کنید که پایه ای و اصولی گرامر و همه ابعاد زبان براتون حلاجی بشه.این کتاب شامل: مرور زبان سوم-درک مطلب-دی وی دی آموزش متن خوانی-واژه نامه کامل زبان سوم و پیش هست. 2)همزمان کتاب درک متن به زبان ساده شهاب اناری را هم بخونید و هرشب یه متن کار کنید.3)کتاب گنجینه آزمونهای زبان انگلیسی دکتر اناری را هم را برای جمع بندی آخر باید کار کنید .وقتی با خواندن این سه کتاب پایه تون قوی شد و تمام نقایص و کمبودهای آموزشی دبیرستانتون رو بر طرف کردین دیگه باید برین سراغ کتاب زبان تخصصی کنکور از دکتر شهاب اناری.این کتاب 4 بخش و یک cd داره.4 فصل کتاب از اینقرارند:فصل اول : درک مطلب پیشرفته که خودش شامل :آموزش تکنیکهای پیشرفته متن خوانی_متن های درک مطلب تمرینی با پاسخ های تشریحی و مشاوره ای مؤلف_ متن های کلوز تمرینی با توضیحات کلمل و ارائه روشهای تستی هستش.
      فصل دوم:واژگان و اصطلاحات رایج و کلیدی موضوعی و طبقه بندی شده همرام با تست.___ فصل سوم :نقش های زبانی و نیز آشنایی با اصطلاحات محاوره ای و روزمره و رایج در مکالمات__ فصل چهارم:کنکورهای اخیر با پاسخ کلیدی___ البته کتاب زبان تخصصی اناری انگار چاپ 93 کتاب تمام شده توی سایت خود دکتر و باید منتظر چاپ جدیدش باشید .شما تا اون سه تا کتاب که اول گفتم را کار کنید این کتابم چاپ جدیدش اومده. وقتی اومد اون سه تا کتاب اول رو که برای زبان عمومی باید کار کنید در کنارش این کتاب زبان تخصصی را هم باید روزانه کار کنید. اگه اینارو خوب کار کنید مطمئن باشید ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران هم قبول میشید چه برسه به دانشگاه های دیگه .موفق باشید.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      خيلي سبز و مبتكران شهاب اناري بهت پيشنهاد مي كنم مي گن خوبه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام . ببینید شما ابتدا باید هدف گزاری کنید .

اینطوری نباشه که مثلا بگید اگر انسانی نشد میرم زبان یا برعکس .

ابتدا ببینید آیا واقعا میخواید در آینده زبان کار کنید و برید داخل شاخه های زبان یا اینکه میخواید داخل همون شاخه ی انسانی که شامل رشته های تاپ و خوبی مثل حقوق هست بمونید .

اگر به نتیجه رسیدید که میخواید انسانی کار کنید ، خوب زبان رو ولش کنید نیاز نیست برای تخصصی کار کنید !

اما اگر هدفتون زبان بود ، این کار رو بکنید و انسانی رو بیخیالش شید .

نکته مهم : شما به احتمال 100% میتونید یک ظرف پر از آب رو به مقصد و هدف برسونید اما دو ظرف پر از آب رو خیر ، ممکنه جفتش چپ شه و بریزه !

پس دقت کنید . چون کنکور زبان شما باید خیلی خوب و عالی کنید تا به نتیجه مطلوب برسید و شما مطمئن باشید برای زبان نتیجه ی مطلوب هم لازم دارید چرا که یا باید برید بهترین دانشگاه و تمام سعی و تلاشتون رو بکنید یا این که فایده ای نداره دانشگاه معمولی برای زبان .

و در پایان : اگر خواستید روی کنکور زبان سرمایه گزاری کنید ، باید اونقدر تمرین و تکرار کنید که شما آوای زبان رو در خودتون حس کنید که اگر جمله ای رو دیدید بلافاصله تشخیص بدید این جمله کارش میلنگه یا درسته .
      کسانی که به این صورت کار کنند انشاءالله 100% موفق خواهند بود .

و فراموش نکنید که اگر شما از قبل یک پایه ی زبان ( بیس زبان) داشته باشید بسیار کمکتون خواهد کرد

موفق و پیروز باشید انشاءالله

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من پارسال زبان تخصصی 40 درصد زدم بدون خواندن هیچ کتابی! ولی فقط دبیریش کار داره که نیاوردم!

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naseri نمایش پست ها
      سلام به همه
      رشته من انسانیه ولی میخوام کنارش کنکور زبان بدم!!!
      1)چه فرقی با هم دارن؟
      2)کتاباشون چیاس؟(زبان)
      3)چی رو باید برا زبان بخونم؟
      4)کمک اموزشی(کتاب)چی معرفی میکنین؟
      5)یه توضیح کامل و جامع بدین...
      ممنوووووووووووووووووووووو وووووووووووووووووووووون
      سلام دادا
      خب به سلامتی
      ج 1) فرق آنچنانی دارن با هم ، چون عمومی ها که مثل هم هستن ، فقط یه زبان تخصصی داری که فرق میکنه
      ج 2) اطلاعی ندارم
      ج 3) علاوه بر دروس عمومی مشترک (ادبیات-عربی-دینی-زبان) که میخونی باید زبان تخصصی رو هم بخونی
      ج 4) برای عمومی ها ؛
      ـ ادبیات: موضوعی گاج + مبحثی های الگو
      ـ عربی: عربی کنکور جامع خیلی سبز
      ـ دینی: جامع گاج میکرو
      ـ زبان: جامع مبتکران اناری + درک متن اناری
      ـ زبان تخصصی: زیاد اطلاع ندارم ولی تعریف مبتکران رو شنیدم

ج 5)

موفق باشی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هینطور که بقیه دوستان گفتن برای کنکور زبان دروس عمومی یکیه(البته گفته شده زبان عمومی کنکور زبان کمی سخت تره)
      برای زبان تخصصی :
      لغت : 504
      لغت و متن و درک مطلب :کتاب راهنمای زبان تخصصی (new bridging the gap) چاپ سازمان سنجش هست
      گرامر : کتاب های grammar in use

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کاملترین و شگفت انگیزترین آموزش رایگان 504 لغت ضروری که تا حالا درست شده.
      همراه با تلفظ صوتی، فونتیک، فیلم آموزشی، تمرینها و مثال های زیاد، بازی، ترجمه فارسی، فلش کارت، بکگراندهای آموزشی و خیلی چیزای دیگه
      همین الان خودتون ببینید
      آموزش 504 واژه ضروری زبان انگلیسی - آموزش رمزی زبان انگلیسی
      سرانجام تحولی بزرگ در آموزش زبان انگلیسی

کاملترین آموزش رایگان 504 لغت ضروری در جهان
      و آموزش های شگفت انگیز دیگر
      در سایت زبان رمزی
      سایت زبان رمزی ، یک سایت فوق العاده برای یادگیری رایگان، سریع، عمیق و آسان زبان انگلیسی
      سایت زبان رمزی

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کنکور زبان چیزی نیست که بخوای سخت بگیریش..
      عمومی ها که مثل کنکور انسانیته.. سعی کن ببری بالا چون عمومی خیلی مهمه!
      اگه میخوای زبان تخصصی بزنی بهت پیشنهاد میکنم وقتهای استراحتت رو بزار واسه نگاه کردن یه فیلم با زبان انگلیسی..
      در کنارش هم لغات 504 رو تا جایی که میتونی حفظ کن. مطمئنا با اینکار رتبه دلخواهت درمیای.
      من که همینکارو کردم! البته من یه ماه مونده به کنکور شروع کردم به حفظ کردن لغات 504!!

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همین کتابهای آموزشی زبان ها که تو موسسات تدریس میشه بهترین سورس یادگیری واقعی هستند. به نظر من دوره های Headway رو بگذرونید.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام شما که رشتتون انسانیه میتونید کنکور زبان بدید اما راهتون ی کمی با بچه های ریاضی و تجربی فرق داره.
      اول اینکه دروس عمومی ریاضی و تجربی ملاک هستش پس شما باید ادبیات 3 بچه های ریاضی و تجربی رو کامل بخونید چون با ادبیات 3 انسانی متفاوته.
      دینی و زبان عمومی که مشترکه. عربی هم چون شما تخصصی تر از ما خوندین بعید میدونم مشکلی باشه.
      زبان تخصصی هم منبع نداره! یعنی همه کتاب های موجود رو میتونن به عنوان منبع ازش سوال طرح کنند.
      ولی پیشنهاد من به شما اینه: برای گرامر، گرامر زبان تخصصی خیلی سبز
      برای لغات کتاب 504 و لغات ضروری تافل
      برای بخ مکالمه هم کتاب Essential idioms in use
      فیلم هم زیاد ببینین مخصوصا فیلم با زیرنویس انگلیسی
      موفق باشید.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن