خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 30
    1. Top | #16
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      داداش اگه میخوای تجربی بمونی باید از همین الان استارت بزنی برا کنکور و پشتکار زیادی هم باید داشته باشی
      من پیش هسم و نخوندم ونخوندم حالا امسال سه سال رو باید یه جا بخونم و تو یه جمله به ف**ک عظمی رفتم
      ولی تجربی خوبیش اینه که اگه قبول شدی دیگه نونت تو روغنه که گفتم باید خیلی تلاش کنی
      ریاضی هم اگه رفتی برو مهندسی شیمی(البته اگه علاقه داشتی)

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نطر من درسای رشته ریاضی ساده تر از تجربی هستن ( با توجه به اینکه روند سوالات ریاضی و فیزیک تجربی رو به ریاضی هست ) و تجربی یه چیز وحشتناک تر به اسم زیست داره ک ریاضی نداره ! با این حال علاقت مهمه.
      ریاضی بعضی رشته هاش اینده خوبی داره ولی تجربه هم چند رشتش... در حالی ک تجربی قبولیش خیلی سخت تره .
      اگه علاقه نداری برو ریاضی، هنوز ک مشکلی نیس فک کنم راحت بشه تغیر داد.
      موفق باشی

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چیزی که همه گفتن علاقت رو دنبال کن ولی منظورت از اینکه گفتی علاقه ای نداری چیه؟نو سال دوم ریاضی و تجربی تنها تفاوتشون تو زیست هست که تجربیا دارن و آمار که ریاضیا دارن و چیز سختی هم نداره در مقابل زیست!حالا این علاقه نداشتنت اگه به زیسته که یه سال فرصت داری علاقت رو بشناسی اگه میخوای تغییر رشته بدی تو سال دوم به سوم اقدام کن که چون دیرترش کارت رو سخت میکنه.به عنوان کسی که تا سال سوم ریاضی خونده و پیش رو تجربی بهت میگم که فقط علاقت رو دنبال کن که اینجوری مسیر موفقیتت هموار میشه...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      29منم
      منم عین تو ب تجربی علاقه نداشتم علاقه ام ریاضی مهندسی نرم افزار بود ولی تجربی خوندم فقط می رفتم مدرسه میومدم ولی کم کم یه علایق ب پزشکی پیدا کردم ولی خوب قبول نشدم ضربه بزرگی خوردم
      ببین علاقه بعد هم میتونه بوجود بیاد ولی تو ببین چیو دوست داری چون ادم چیزی ک دوست داره همیشه می ره سمتش مثلا من وقتی ترک تحصیل کردم رفتم برنامه نویسی یاد گرفتم با نرم افزار 3 بعدی کار کردم اهنگ سازی کار کردم شعر نوشتم می بینی درسی ک من خوندم اصلا ربطی ب علایقم نداره یادمه یجا مدلینگ یه صورت دختر می ساختم همش یجاش خراب میشد چون محاسبات ریاضیم بعد بود بلد نبودم
      حرف من اینه ببین چیو دوس داری برو سمتش به آینده شغلی فکر نکن تو آگه واقعا عالی باشی بیکار نمی مونی تو هر رشته ای مطمین باش فقط عالی باش

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط INFERNAL نمایش پست ها
      هر رشته ای رو میخوای بگو واست بذارم
      سلام كلا اگه بشه اطلاعات جامع و معتبري رو از وضعيت رشته هاي تاپ هر چهار گروه آزمايشي كنكوري (رياضي،تجربي،انساني و هنر) بدست آورد خيلي خيلي عالي ميشه. خصوصا تعداد تحصيل كرده هاي موجود هر رشته و تعداد دانشجويان فعلي و نياز آينده كشور. اگرچه مسلما حتي خود مراكز قانوني و رسمي هم نمي دونن يا نمي زارن آمار درست به دست مردم برسه

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lvjqd نمایش پست ها
      سلام كلا اگه بشه اطلاعات جامع و معتبري رو از وضعيت رشته هاي تاپ هر چهار گروه آزمايشي كنكوري (رياضي،تجربي،انساني و هنر) بدست آورد خيلي خيلي عالي ميشه. خصوصا تعداد تحصيل كرده هاي موجود هر رشته و تعداد دانشجويان فعلي و نياز آينده كشور. اگرچه مسلما حتي خود مراكز قانوني و رسمي هم نمي دونن يا نمي زارن آمار درست به دست مردم برسه
      هیچوقت آدم نمیتونه اطلاعات دقیق رو پیدا کنه ولی با توجه به حرکت کشور به سمتایی میتونه پیش بینی کنه که در آینده چه رشته هایی بازار کار بهتری دارن
      همونطوری که میدونین الآن دیگه تقریبا هر کسی که کنکور ریاضی داده حتما تو انتخاب رشته ش برق رو میزنه خب معلومه که این رشته دیگه کاملا اشباع شده،از طرفی تو این یکی دوسال پیش خیلیا رفتن سمت صنایع و اون رشته ام نهایت تا 2 سال دیگه کاملا پر میشه
      اگه آدم خودش یه ذره اینور و اونور تحقیق کنه میتونه بفهمه که مثلا 5 سال دیگه چه رشته هایی بدرد میخوره
      یه پزشکی بود که بهم میگفت سعی کن دنباله شاخه ی پزشکی نری و برو دنباله رشته هایی مثل پزشکی هسته ای و فیزیک پزشکی و اینجور چیزا و برو سراغ رشته های کمتر شناخته شده..!

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خودتو با رشته ریاضی درگیر نکن چون تو ایران ارزش نداره زحمت بکش و تلاش کن برای تجربی

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خوبه تو یه هفتس علقه نداری .. ما دوساله علاقه نداریم بازور خونواده رفتیم .. الانم تو حسرت رشته کامپیوترم ..

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      خوبه تو یه هفتس علقه نداری .. ما دوساله علاقه نداریم بازور خونواده رفتیم .. الانم تو حسرت رشته کامپیوترم ..
      هیییی عاره پارسا جان...بودن از دوستان که عاشق رشته های فنی بودن به اصرار والدین اومدن ریاضی شدن دانش اموز ضعیف و از علاقشون وتفکر اونموقع دور شدن اومدن رشته های بی ریط و....

ایشالا اگه قسمت بشه برنامه هایی برای رفع این مشکلات تدارک میبینم اگه قسمت بشه....ولیاقتشو داشته باشم برنامه دارم......

10. Top | #25
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببین علاقه ات چیه، برو دنبال همون
      چون اگه واقعا رشته ی درسیت رو دوست داشته باشی، میتونی با فکر کردن و تحقیق یه کار برای خودت درست کنی و کارآفرینی کنی
      به نظر من برای همه ی رشته ها ، به شرطی که خود فرد بخواد و همت کنه ، کار هست

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      up

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      سلام،
      من عاشق مهندسی مکانیک بودم اما به یه دلایلی اومدم تجربی
      و زیست رو 30 زدم!

اگه علاقه نداری واقعا نباش در تجربی!
      اام علاقه یه آدم 17 ساله اصلا قابل اعتماد نیس!
      بذار به شناخت بیشتر برسی!
      در رشته ریاضی اگه تاپ باشی و در بهترین دانشگاه ها تحصیل کنی بازار کار خوبی داره وگرنه که هیچی

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام
      من لیسانس عمران دارم .
      به نظر من ، نظر دادن درباره رشته و شغل و این چیزها خیلی سخت هست . خیلی عوامل هستند که موفقیت یک نفر را رقم میزنند .
      از جمله : علاقه - آینده شغلی - میزان درامد - تواناییهای جسمی روحی -
      به نظر من اگه آدم از خوندن ی چیزی خوشش بیاد ، بهتر میخونه و بهتر میفهمه و زیاد اذیت نمیشه
      آینده شغلی خیلی مبهم و پیچیده هست . یک سال هست میبینی یک رشته مهندسی خیلی خوب هست بازارش ، یک سال میبینی یک رشته پزشکی . آینده شغلی خیلی پیچیده هست . یعنی غیر ممکنه که بفهمی الان که دانشگاه قبول میشی ، تا 6 سال آینده بناست چه اتفاقاتی تو مملکت بیفته . نمونه اش این که کی فکر میکرد که ایران تحریم بشه و اینجور کار و کاسبیهای مردم بخوابه ؟
      یک مثال دیگه : مثلا الان میری از یک شخصی که تو یک رشته خاص داره تحصیل میکنه از شغلش میپرسی و طرف میگه خوبه . خب چه تضمینی هست که تا 6 سال دیگه هم خوب باشه ؟
      درامد هم مهمه . آدم انتظار داره بعد اینهمه رنج کشیدن صاحب یک شغلی بشه که درامد مناسبی داشته باشه . اونهم در آینده اصلا معلوم نیست .
      تواناییهای جسمی روحی هم مهمه . مثلا همین رشته عمران . باید زیر آفتاب و برف و بارون باشی . تا تو ساختمون و تو گرد و خاک و این چیزها . یا برخی رشته های دیگه که باید به روحیه ات بخوره .
      به نظر من کلا بحث انتخاب رشته و اینکه تو چه رشته ای کنکور امتحان بدی ، اگر از 100 فرض کنیم ، به نظر من 60 درصدش واقعا شانسیه . 40 درصدشو میشه با علاقه و حدس زدن آینده شغلی و ...... تخمین و حدس زد .
      مثلا الان تعداد شرکت کننده رشته تجربی زیاده و قبول شدن توش سخته . ممکنه درامد رشته ریاضی کمتر باشه . پس میبینید که هر کدوم معایب و مزایایی دارند .
      کلا 60 درصدش شانس هست .
      بعضی ها میبینم که مینویسن اگه تو رشته ات تاپ بشی و فلان و بهمان . خوب مهم همینه دیگه . تو بدترین رشته هایی هم که استخدام توش واقعا نزدیک صفر هست ، اگه تاپ باشی ، ممکنه استخدام بشی . مهم همین تاپ شدنشه . شما میتونی تضمین کنی که تاپ بشی ؟ از کجا میتونی تضمین بدی که فلانی تاپ میشه ؟
      پس بیایید واقعیت ها رو بپذیریم .
      واقعیت اینه که تو کشور ما از بس برنامه ریزی بد و ضعیف بوده که آینده شغلی هیچ رشته ای تضمین شده نیست و بستگی به شرایط کشور و اینکه در تحریم باشیم یا نباشیم یا در جنگ باشیم یا نباشیم و یا اینکه جمعیت کشور تو چه سالهایی زیاده و یا کمه و شرایط کلی اقتصاد کشور و خیلی عوامل بستگی داره که همه اینها خارج از کنترل من و شما هست و ما فقط شاهد این چیزها هستیم .
      به نظر من یک مقدار تحقیق بکنید بعد علاقه اتونو هم در نظر بگیرید ( ممکنه در اینده هم علاقه ایجاد بشه و شاید هم نشه ) و بر خدا توکل کنید و برید دنبال رشته اتون .
      بعد تو رشته ای که خوندید و فارغ التحصیل شدید ، اگر تونستید کار مناسبی به دست بیارید که خوبه و ادامه بدهید به مسیر زندگی .
      اگه نتونستید شغل مناسبی به دست بیارید خب ، هر چند سخت هست ، ولی میتونید یک رشته دیگر رو امتحان کنید . البته خیلی سخت هست که خودتونو متقاعد کنید و آدمیزاد مگر چقدر عمر میکند ؟ ولی خب این تقصیر شما نیست . تقصیر ضعف مدیران کشور هست که نمیتونن شرایط زندگی مناسب رو برای مردم فراهم کنند .
      به نظر من فقیرترین و بی سواد ترین فرد جامعه هم حق داره که شغل و درامد داشته باشه و وظیفه حکومت هست که برای همه آحاد جامعه از هر قشر و سطح سواد و ... ، بتونه شغل ایجاد کنه و بستر زندگی مناسب رو برای همه فراهم بکنه .
      در رابطه با خودم ، من در رشته عمران به بیشتر خواسته هام رسیده ام. البته با سختی و خاک خوردن و بد بختی کشیدن . الان جوری هست که یک مقدار اوقات فراغت دارم که یک روز به فکرم رسید که چرا این چند سالی که اوقات فراغت داشته ام ، چرا دنبال این نرفتم که برم کنکور تجربی شرکت کنم و شانس خودمو امتحان نکردم ؟
      این بود که تصمیم گرفتم که تو کنکور تجربی شرکت کنم و اگه یک رشته مناسب قبول شدم ، کارهامو سبکتر کنم و در حین اینکه دارم به زندگی معمولی ام ادامه میدم ، دانشگاه هم برم و یک رشته مناسب تو تجربی رو هم بخونم .
      حالا امید با خدا

14. Top | #29
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه چیز دیگه ای رو که بچه ها توی سن شما مد نظر قرار نمیدن اینه که
      رشته درسی انتخاب میکنن که بعدش طبق اون رشته کار کنن
      یا یه کاری رو انتخاب میکنن و برای رسیدن به اون کار میرن دنبال رشته ی درسی
      و این خیلی نکته ی مهمیه
      شما اولین ببین واقعا چه شغل و کاری رو میتونی دوست داشته باشی و لذت ببری، بعد طبق همون رشته ات رو انتخاب کن
      حتی برو چند تا از مشاغل رو از نزدیک ببین، با کارمندا صحبت کن و این بحثها

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من ریاضی بودم ولی رفتم تجربی ببین علاقه از همه چی مهمتره ملاک من آینده بود که دیدم توش موفق نیستم رفتم تجربی که از قبل بهش علاقه داشتم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)